Solo Mining przez wallet - Pomocy

Początkujący
Posty: 50
Rejestracja: 7 maja 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Solo Mining przez wallet - Pomocy

Postautor: pumas26 » niedziela, 7 maja 2017, 10:42

Witam. Jestem tu na forum 1szy raz. Jesli pisze w zlym dziale prosze o przeniesienie do poprawnego dzialu.

Zwracam sie z prosba o pomoc do uzytkownika rav3n_pl poniewaz mysle ze on mi wytlumaczy jak co i jak z moim problemem . Ale jesli ktos bedzie cos wiedzial , rowniez mozna pisac .

Otoz mam problem Z wieloma coinami i z ich walletami na laptopie . Szukam sobie tzw. martwe coiny lub jakby to ujac coiny ktore maja bardzo mala trudnosc wydobycia a sa jeszcze na gieldach. mam koparke Gridseed 5 chip 300-500 khs a w poniedzialek bede mial Gridseeda 5 Mhs.

Otoz jak widac chodzi mi o kopanie solo przez portfel coinow opartych na scrypcie.

Ale dzis chodzi mi w szczegolnosci o jednego coina , przepraszam ale nie bede dokladnie mowil o jaki coin chodzi bo ostatni pool na www do tego coina zniknal / nie ma strony/ padla a ja mam porfel i chcialbym go kopac solo uzywajac gridseeda.
Nie chcem tez zbytnio mowic jaki to coin poniewaz chcem sobie na wydobywaniu troszke zarobic grosza . na gieldzie moneta jest .

Otoz mam walleta qt ktory sciagnal bloki do ostatniego jaki jest w explorerze i jaki byl wydobyty na tej stronie www . czyli sciagnal wszystkie bloki. a nadal pisze iz nie jest zsynchronizowany. ale uruchamiajac komende setgenerate true -2 to zaczyna procesorem kopac i widze pod getmininginfo iz moja predkosc jest widziana . ale niestety diff jest duzy (3.08) a moj procek super slaby daje z 2 khs i dodatkowo na laczu aero2 ktore zrywa co godzine. tak wiec nie mam szans na przekopanie bloku aby diff spadl. (dodam iz tej monety juz nikt nie kopie bo nie ma pooli na www i bloki stoja. ) Pow jeszcze spory jest . mozna wydobywac nie skonczyl sie .

Tak wiec tak chcialbym to ugryzc przez gridseeda ale zadna konfiguracja nie dziala , pisze iz nie moze sie polaczyc z 127.0.0.1:port . plik conf ustawiony w roznych konfiguracjach i nic . Z wieloma walletami taki problem mam nawet z tymi ktore sa zsynchronizowane i nie ma info o no sync.

Prosze o pomoc . Dodam iz Aero2 mam w telu puszczone przez wifi do lapka . ale sprawdzalem tez wkladajac aero w modem i tez nic nie dawalo.
Prosze o pomoc .

Początkujący
Posty: 114
Rejestracja: 8 lutego 2015
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Solo Mining przez wallet - Pomocy

Postautor: wargo » niedziela, 7 maja 2017, 18:20

Jeżeli podłączasz się bezpośrednio z klientem sieci to musisz mieć pewność, że to czym się łączysz między koparką a portfelem nie próbuje łączyć się przez stratum. Jeżeli nie są obsługiwane połączenia http a tylko stratum to musisz jeszcze zainstalować serwer stratum (taki jak mają w kopalniach) i skonfigurować z walutą.

Początkujący
Posty: 50
Rejestracja: 7 maja 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Solo Mining przez wallet - Pomocy

Postautor: pumas26 » niedziela, 7 maja 2017, 19:43

witaj wargo (e-waluty.net.pl) . otoz musialbys mi to bardzo lopatologicznie wytlumaczyc krok po kroku. bo naprawde delikatnie mowiac nie rozumiem.

a tak probujac dla cb odpowiedziec , probowalem roznie , przez cgminera ktory przelacza sie na stratum. i probowalem rowniez tak iz odinstalowalem gridseeda aby nie byl przez tzw,,sterowniki zig...,, czyli zrobilem reinstalacje gridseeda aby moc wlaczyc go przez poolera (cpuminera) i nic . rok temu majac xpka rowniez kopalem przez wallet te same coiny i nie bylo problemow , a teraz mam win 7 i kopanie solo przez wallet nie dziala. dodam iz w pliku bat nie daje stratum+t... cos tam , tylko po -o daje odrazu 127.0.0.1:port .
tak wiec prosze sprobuj mi to inaczej wytlumaczyc.

Dodano po 15 minutach 11 sekundach:
zaraz po tym jak odpisalem Tobie sprawdzilem cos jeszcze i znalazlem blad , tak banalny ale no coz .

mam cgminer 4.3.5 v2 i ciagle w batach uzywalem wpisu tak -o 127.0.0.1:port i ciagle wywalal mnie na stratum. myslalem ze jak nie bede pisal stratum+t... to uzyje sam http , a to lipa , przelaczal sie sam na stratum. teraz w bat zmienilem/ dopisalem http://127.0.0.1:port i nareszcie dziala. Jaki babol. no coz kazdemu moze sie zdazyc. Ale dziekuje Wargo ze sie odezwales. Pozdrawiam. Lubie tez PCC u cb na e-waluty.net.pl ale nie dziss bo ktos kopnal za mocno i wielki diff dla gridseed 5 chip i 5 M . nie pokryje mi sie z rachunkiem za prad .
Ale jeszcze raz dzieki za odpowiedz . Pozdrawiam.

Dodano po 20 minutach 6 sekundach:
jeszcze zapytam. napewno bedziesz wiedzial. czy da rade kopac przez api cgminera i czy wogole tak sie da. ? czyli chcialbym np ustawic sobie ip i port i np u kolegi w bacie wpisac te dane i kopac przez cgminera. da sie tak ?

Dodano po 24 minutach 32 sekundach:
jeszcze jedno pytanie. jak cos tam kopie przez waleta a nikt inny w sieci tego nie kopie a diff troche duzy a np gridseed 5 chip z obliczen w ciagu godziny nie wydobedzie bloku bo zajmie mu to ponad godzine a aero2 resetuje sie co godzine to widzac iz po restarcie polaczenia kopie ten sam blok to go wydobede czy zaczynam kopac go od nowa ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Solo Mining przez wallet - Pomocy

Postautor: adam1226 » niedziela, 7 maja 2017, 20:15

nie, kopiesz dalej ten sam blok.
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Solo Mining przez wallet - Pomocy

Postautor: pm7 » niedziela, 7 maja 2017, 22:41

pumas26 pisze: jak cos tam kopie przez waleta a nikt inny w sieci tego nie kopie a diff troche duzy a np gridseed 5 chip z obliczen w ciagu godziny nie wydobedzie bloku bo zajmie mu to ponad godzine a aero2 resetuje sie co godzine to widzac iz po restarcie polaczenia kopie ten sam blok to go wydobede czy zaczynam kopac go od nowa ?
Tym pytaniem pokazujesz typowy dla nowych brak zrozumienia jak działa wydobywanie bloków, a dokładniej mówiąc dowód pracy (PoW - Proof of Work). Sugerowałbym poświęcenie trochę czasu na poczytanie dostępnych w sieci tłumaczeń jak działa Bitcoin, czy posłuchanie/obejrzenie filmów.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Solo Mining przez wallet - Pomocy

Postautor: rav3n_pl » niedziela, 7 maja 2017, 23:29

Możesz użyć BFGminera jako bramkę stratum do kopania solo.
Poczytaj.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 50
Rejestracja: 7 maja 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Solo Mining przez wallet - Pomocy

Postautor: pumas26 » niedziela, 21 maja 2017, 09:43

Moderatorze ,,pm7,, wywolywales mnie , slucham? O co chodzi?

P.S. do tego mojego tematu dodam iz juz kopanie solo leci. Kiedys tez kopalem solo ale wtedy wzorowalem sie na przykladach plikow conf i bat z internetu od innych uzytkownikow. I poprostu wtedy kopiowalem sobie tresc z takich plikow i zmienialem tylko moje dane jak user czy pass i ewentualnie port. a od niedawna mialem wgranego nowego windowsa i pliki bat i conf pod dane monety pisalem sobie sam bez zagladania w neta i wlasnie tym razem nie uzglednialem szczegolow w pliku bat. czyli nie dopisywalem po ,,-o,, http:// , probowalem wlaczac kopanie bez tego , no i to byl blad . teraz wszystkie pliki (do kopania solo )poprawilem dopisujac http:// . To na tyle.

A jeszcze tu w temacie zapytam o cos. jak to jest z synchronizacja portfeli i z solo jesli patrzac na nody.
podam przyklady .
Mam np portfel ktory ma 1 dzialajacego noda i sie synchronizuje , a inny portfel innej monety przy 1 dzialajacym nodzie nie chce sie synchronizowac.
Kolejne pytanie .
Do kopania solo , jeden portfel ma 1 noda dzialajacego i kopanie sie udaje (leci) a inny portfel ma 2 nody i kopanie nie chce zatrybic .
Czy ilosc nodow do kopania solo ma znaczenie, czy roznie to bywa?

Dodano po 17 minutach 56 sekundach:
@wargo, prosze Cie o przeczytanie tego mojego tematu do cb i prosilbym o odpowiedz. Dziekuje.
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=2&t=21351

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Solo Mining przez wallet - Pomocy

Postautor: pm7 » niedziela, 21 maja 2017, 13:39

pumas26 pisze: Moderatorze ,,pm7,, wywolywales mnie , slucham? O co chodzi?
Chodzi Ci o powiadomienie? Dostajesz automatycznie powiadomienie, jeżeli ktoś napisze w poście Twój nick poprzedzony "@", albo zacytuje Cię. Jeżeli naciśniesz na powiadomienie, powinno Cię skierować na odpowiedni post. Napisałem w nim moją wiadomość do Ciebie, nie widzisz? Kilka postów wyżej.
pumas26 pisze: Mam np portfel ktory ma 1 dzialajacego noda i sie synchronizuje , a inny portfel innej monety przy 1 dzialajacym nodzie nie chce sie synchronizowac.
W sensie jednego połączenia, czy jednego innego węzła w sieci? Jeżeli mimo połączenia nie możesz się zsynchronizować, może być jakiś problem z innym węzłem, np. ma małą prędkość wysyłania łącza internetowego, może sam nie mieć bloków, może coś innego. Jeżeli portfel nie może się połączyć, to znaczy, że pewnie nie zna adresów żadnych działających węzłów.
pumas26 pisze: Czy ilosc nodow do kopania solo ma znaczenie, czy roznie to bywa?
No, jak kryptowaluta ma tylko jeden, albo nie możesz się połączyć z żadnym, to ja bym nie kopał czegoś takiego.

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 24 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Solo Mining przez wallet - Pomocy

Postautor: pieczywo » niedziela, 28 stycznia 2018, 00:16

wargo pisze: serwer stratum
czy zna ktoś taki serwer obslugujacy algorytm blake2b (siacoin)

Wróć do „Pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości