Problemy z widocznością/kopanie GPU (wiele kart, wątek zbiorczy)

olo
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 26 kwietnia 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Problemy z widocznością/kopanie GPU (wiele kart, wątek zbiorczy)

Postautor: olo » środa, 26 kwietnia 2017, 15:42

Mam płyte MSI K170A Pro 6 slotów PCI. 2 duże i 4 małe

Przy podłączeniu 4 kart (1x470 + 3xR480) wszystko chodzi pięknię , natomiast przy dołożeniu dodatkowej karty RX 480 w menadżerze urządzeń pojawiają się wykrzykniki przy kartach graficznych i działają tylko dwie. Zasilacz 1000W Chefteca (przy 4 mam zużycie prądu 765W (mierzone miernikiem już razem płytą gł. i prockiem) a więc jest jeszcze zapas na jedną RX480. System : WIN 10 Pro.

Czy ktoś miał może podobny problem???

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 779
Rejestracja: 17 sierpnia 2016
Reputacja: 133
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Poznań, PPNT

Wykrzykniki przy kartach RX480 w menadżerze urządzeń

Postautor: ŻET » środa, 26 kwietnia 2017, 16:49

Prawdopodobnie związane jest to z ilością zasobów jakie może zaalokować płyta główna. Jaki kod błędu wyświetlany jest przy urządzeniu gdy klikniesz prawym i właściwiści?
Wiodący producent koparek, oprogramowanie, centrum obliczeniowe, wynajem mocy obliczeniowej.
Facebook: https://www.facebook.com/zet.tech.eu/
Discord: https://discord.com/invite/XE4Z9xu7TB
Kopalnia: https://zetpool.org/
Sklep: https://shop.zet-tech.eu/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2129
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dobór zasilacza oraz pytanie

Postautor: slasta » środa, 26 kwietnia 2017, 17:02

@olo, i co mówi ten wykrzyknik? te 2 działające karty to w jakich portach siedzą? wszystkie karty podłączone są riserami USB czy taśmowymi ? Podawaj więcej informacji albo z pytaniami proponuje udać się do wróża Macieja.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wykrzykniki przy kartach RX480 w menadżerze urządzeń

Postautor: pm7 » środa, 26 kwietnia 2017, 17:49

Przeniosłem posty z tematu "Dobór zasilacza oraz pytanie" (olo zadał to samo pytanie w dwóch miejscach).

olo
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 26 kwietnia 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wykrzykniki przy kartach RX480 w menadżerze urządzeń

Postautor: olo » środa, 26 kwietnia 2017, 22:53

ŻET pisze:Prawdopodobnie związane jest to z ilością zasobów jakie może zaalokować płyta główna. Jaki kod błędu wyświetlany jest przy urządzeniu gdy klikniesz prawym i właściwiści?
kod 12.

Dodano po 3 minutach 21 sekundach:
slasta pisze:@olo, i co mówi ten wykrzyknik? te 2 działające karty to w jakich portach siedzą? wszystkie karty podłączone są riserami USB czy taśmowymi ? Podawaj więcej informacji albo z pytaniami proponuje udać się do wróża Macieja.


Riserami USB

Jak są 4 karty działają. Jak dołożę 5tą to działka tylko 2 (1-sza i 3-cia).
kod błędu 12.

Powyłączałem już w BIOS porty LPT i COM. Ale nic nie dalo. Machałem kartami w różnych konfiguracjach ale zawsze podobnie przy 5-ciu kartach problem.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 779
Rejestracja: 17 sierpnia 2016
Reputacja: 133
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Poznań, PPNT

Wykrzykniki przy kartach RX480 w menadżerze urządzeń

Postautor: ŻET » czwartek, 27 kwietnia 2017, 00:30

Pobierz ze strony producenta najnowszy bios do płyty i zaktualizuj ten co masz. Powinno pomóc
Wiodący producent koparek, oprogramowanie, centrum obliczeniowe, wynajem mocy obliczeniowej.
Facebook: https://www.facebook.com/zet.tech.eu/
Discord: https://discord.com/invite/XE4Z9xu7TB
Kopalnia: https://zetpool.org/
Sklep: https://shop.zet-tech.eu/

olo
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 26 kwietnia 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wykrzykniki przy kartach RX480 w menadżerze urządzeń

Postautor: olo » czwartek, 27 kwietnia 2017, 09:02

ŻET pisze:Pobierz ze strony producenta najnowszy bios do płyty i zaktualizuj ten co masz. Powinno pomóc

Zaktualizowałem BIOS w pierwszej kolejności,potem sterowniki najnowsze do płyty i karty. :(

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 66
Rejestracja: 23 marca 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Wykrzykniki przy kartach RX480 w menadżerze urządzeń

Postautor: denishome » czwartek, 27 kwietnia 2017, 11:11

1.karty w biosie ustawione jako GEN1 ?
2.zintegrowana grafika wyłączona?
3. Default graphics ustawione PCIe?
4. Dodatkowe zasilanie płyty (2x molex) i riserów podpięte?
5. Robiłeś w trybie awaryjnym usuwanie sterowników, z wyłączeniem aktualizacji? Program DDU

olo
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 26 kwietnia 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wykrzykniki przy kartach RX480 w menadżerze urządzeń

Postautor: olo » sobota, 29 kwietnia 2017, 00:10

denishome pisze:1.karty w biosie ustawione jako GEN1 ?
2.zintegrowana grafika wyłączona?
3. Default graphics ustawione PCIe?
4. Dodatkowe zasilanie płyty (2x molex) i riserów podpięte?
5. Robiłeś w trybie awaryjnym usuwanie sterowników, z wyłączeniem aktualizacji? Program DDU

1 Tak.
2. próbowałem na jednej jak i drugiej opcji.
3. tak, zasilanie płyty dodatkowe zapięte jak i riseów.
5. tego nie próbowałem
Zauważyłem też że po z tunigowaniu biosów na kartach nawet na 4 podączonych nagle wszystkie zaczłeły mieć wykrzykniki.

p.s dzisiaj popiołem pod inną płytę gł. zamiast MSI Z170-A PRO podłączyłem pod MSI H110 PC MATE chodzi wszystko jakby stabilniej nawet na zmodyfikowanych biosach gpu ale nadal na maks 4 kartach (na płycie 5 pci-e) jak podłącze 5-tą to tym razem już zamiast ekranu bios robi się "kolorowa kaszka" na ekranie. Lub jeśli podącze 3 karty włącze grafikę z płyty to też "kaszka" tak jakby bios obsługiwał max 4 grafiki licząc z wbudowaną jeżeli jest włączona.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 66
Rejestracja: 23 marca 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Wykrzykniki przy kartach RX480 w menadżerze urządzeń

Postautor: denishome » sobota, 29 kwietnia 2017, 13:44

@olo, wczoraj montowałem nową koparkę z MSI z170A Carbon i powiedzmy że miałem podobny problem oto co zrobiłem (kolejność jest istotna)
1. Montaż całego sprzętu z wpiętą tylko jedna kartą do gniazda PCIe x16 (u mnie była na riserze)
2. Instalacja Windowsa 10 PRO
3. Po instalacji wyłącznie aktualizacji automatycznych
4. Ustawienie ilości pamięci wirtualnej
5. Instalacja sterowników Non-WHQL-Win10-64Bit-Radeon-Software-Crimson-16.9.2-Sep21
6. Upgrade i konfiguracja biosu zgodnie z tym poradnikiem https://forum.z.cash/t/msi-z170-7-gpu-b ... step/14473
7. Wpinanie kolejnych kart jedna po drugiej i upewnianie się że sterowniki zostały zainstalowanie poprawnie
8. Przy czwartej karcie zazwyczaj pojawia się wykrzyknik. Wtedy 0 paniki i ręcznie pokazujemy systemowi z którego pliku ma pobrać informację. Przeważnie jest to plik C7306794.inf w katalogu C:\AMD\WHQL-Win7-64Bit-Radeon-Software-Crimson-16.9.1-Sep13\Packages\Drivers\Display\W76A_INF
9. Instalujemy kolejne karty jedna po drugiej nawet do 7 szt w moim przypadku
10. Team viewer jeśli ktoś korzysta ;)

Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: 15 kwietnia 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wykrzykniki przy kartach RX480 w menadżerze urządzeń

Postautor: Galson » niedziela, 30 kwietnia 2017, 10:12

Borykałem się z tym samym problemem.Po 7 godzinnej batalii i 2 formatach w końcu zdecydowałem się na powrót do stockowych biosów i to ostatecznie pomogło :shock: ...

Początkujący
Posty: 49
Rejestracja: 18 marca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Probelm z koparka

Postautor: swiezak » czwartek, 4 maja 2017, 17:52

Walczę z tematem kilka tygodni.
Pomijam to, że miałem pecha jakiegoś i dostałem 3 niesprawne płyty główne zanim dostałem właściwą :)

Od ponad tygodnia próbuję uruchomić koparkę, jednak, nic z tego co znajdę w internecie nie chce działać.
Być może znajduję nieodpowiednie opisy, albo i nie wiem jak szukać właściwego, bo dopiero zaczynam.

Problem jest taki. Jak odpalam komputer z 6ścioma kartami, to menadżer urządzeń poprawnie widzi 4.
Reszta - z wykrzyknikami.

Nie wiem jak sobie z tym poradzić, mam ochotę chwilami j...ć tą koparkę o ziemię :)

Sprzęt:
msi z170A gaming pro carbon
msi radeon rx 470 gaming x 8GB
celeron g3900

Prosiłbym o nieodsyłanie do google, bo to co znajduję, to po prostu nie działa. Albo są luki w opisach,
albo po zastosowaniu solucji nie ma w ogóle obrazu.
Szukałem też na forum, ale odpowiedzi na podobne problemy to z reguły "poszukaj w google"
Chyba, że jest gdzieś opis jak sobie z tym poradzić, to poproszę link :)

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Probelm z koparka

Postautor: pm7 » czwartek, 4 maja 2017, 18:40

@swiezak, przykład użycia wyszukiwarki: https://forum.bitcoin.pl/search.php?keywords=wykrzyk*
Połączyłem przeniosłem Twój post do tego tematu, spróbuj rad dostępnych w tym temacie i ewentualnie napisz następnego posta (tutaj, nie w nowym temacie, chyba, że to będzie inny problem).

Początkujący
Posty: 49
Rejestracja: 18 marca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wykrzykniki przy kartach RX480 w menadżerze urządzeń

Postautor: swiezak » czwartek, 4 maja 2017, 23:26

Wgrałem tego zmodyfikowanego biosa do płyty i te podane w wątku sterowniki i poszły karty.
Jeszcze tylko przy samym minerze mam problem.
Niby widzi 6 kart ale GPU4 - wskazuje prędkość - 0 :/

Dodano po 45 minutach 15 sekundach:
Karta chyba usłyszała, że ją oddam do zimnego pustego sklepu i zaczęła działać :)
Nic w sumie w niej nie zmieniałem, zrobiłem jeszcze jeden restart, a robiłem wcześniej kilka razy i nic to nie dawało.

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 19 maja 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wykrzykniki przy kartach RX480 w menadżerze urządzeń

Postautor: pełek » piątek, 19 maja 2017, 15:27

Witam
Podepnę się pod temat bo mam dokładnie taki sam problem jak kolega który założył temat. Jest to moja pierwsza koparka która składa się z płyty główniej MSI Z170-A Pro i 6 kart Gigabyte rx460 4GB na pokładzie jest 8 GB pamięci ram ddr4 i procek intela G3900 a zasilacz to Thermalake 1200W i problem jest taki że 3 karty działają ok a przy pozostałych 3 są wykrzykniki. System to win 10 a kod błędu 12 czyli że jest mało zasobów systemowych. Bios został zaktualizowany do najnowszego ze strony producenta sterowniki też najnowsze do kart. Karty podpięte riserami USB u ustawione w biosie na gen1. Czy autorowi tematu udało się jakoś rozwiązać ten problem bo je nie mam juz pomysłu jak to ogarnąć.
denishome pisze: @olo, wczoraj montowałem nową koparkę z MSI z170A Carbon i powiedzmy że miałem podobny problem oto co zrobiłem (kolejność jest istotna)
1. Montaż całego sprzętu z wpiętą tylko jedna kartą do gniazda PCIe x16 (u mnie była na riserze)
2. Instalacja Windowsa 10 PRO
3. Po instalacji wyłącznie aktualizacji automatycznych
4. Ustawienie ilości pamięci wirtualnej
5. Instalacja sterowników Non-WHQL-Win10-64Bit-Radeon-Software-Crimson-16.9.2-Sep21
6. Upgrade i konfiguracja biosu zgodnie z tym poradnikiem https://forum.z.cash/t/msi-z170-7-gpu-b ... step/14473
7. Wpinanie kolejnych kart jedna po drugiej i upewnianie się że sterowniki zostały zainstalowanie poprawnie
8. Przy czwartej karcie zazwyczaj pojawia się wykrzyknik. Wtedy 0 paniki i ręcznie pokazujemy systemowi z którego pliku ma pobrać informację. Przeważnie jest to plik C7306794.inf w katalogu C:\AMD\WHQL-Win7-64Bit-Radeon-Software-Crimson-16.9.1-Sep13\Packages\Drivers\Display\W76A_INF
9. Instalujemy kolejne karty jedna po drugiej nawet do 7 szt w moim przypadku
10. Team viewer jeśli ktoś korzysta ;)
Jeśli zrobię tak jak w pkt 8 to mam komunikat " System Windows ustalił, że oprogramowanie sterownika dla tego urządzenia jest aktualne." i dupa blada błąd 12 pozostał :/

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 66
Rejestracja: 23 marca 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wykrzykniki przy kartach RX480 w menadżerze urządzeń

Postautor: denishome » piątek, 19 maja 2017, 17:33

pełek pisze: sterowniki też najnowsze do kart
jaki numer konkretnie?
próbowałeś z kompilacją którą podałem czyli 16.9.2 ?

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 19 maja 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wykrzykniki przy kartach RX480 w menadżerze urządzeń

Postautor: pełek » piątek, 19 maja 2017, 17:43

Próbowałem i było to samo teraz mam 17.5.2 may 17

Początkujący
Posty: 144
Rejestracja: 10 grudnia 2013
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wykrzykniki przy kartach RX480 w menadżerze urządzeń

Postautor: deejaybialy » piątek, 19 maja 2017, 18:38

pełek pisze:Witam
Podepnę się pod temat bo mam dokładnie taki sam problem jak kolega który założył temat. Jest to moja pierwsza koparka która składa się z płyty główniej MSI Z170-A Pro i 6 kart Gigabyte rx460 4GB na pokładzie jest 8 GB pamięci ram ddr4 i procek intela G3900 a zasilacz to Thermalake 1200W i problem jest taki że 3 karty działają ok a przy pozostałych 3 są wykrzykniki. System to win 10 a kod błędu 12 czyli że jest mało zasobów systemowych. Bios został zaktualizowany do najnowszego ze strony producenta sterowniki też najnowsze do kart. Karty podpięte riserami USB u ustawione w biosie na gen1. Czy autorowi tematu udało się jakoś rozwiązać ten problem bo je nie mam juz pomysłu jak to ogarnąć.
denishome pisze: @olo, wczoraj montowałem nową koparkę z MSI z170A Carbon i powiedzmy że miałem podobny problem oto co zrobiłem (kolejność jest istotna)
1. Montaż całego sprzętu z wpiętą tylko jedna kartą do gniazda PCIe x16 (u mnie była na riserze)
2. Instalacja Windowsa 10 PRO
3. Po instalacji wyłącznie aktualizacji automatycznych
4. Ustawienie ilości pamięci wirtualnej
5. Instalacja sterowników Non-WHQL-Win10-64Bit-Radeon-Software-Crimson-16.9.2-Sep21
6. Upgrade i konfiguracja biosu zgodnie z tym poradnikiem https://forum.z.cash/t/msi-z170-7-gpu-b ... step/14473
7. Wpinanie kolejnych kart jedna po drugiej i upewnianie się że sterowniki zostały zainstalowanie poprawnie
8. Przy czwartej karcie zazwyczaj pojawia się wykrzyknik. Wtedy 0 paniki i ręcznie pokazujemy systemowi z którego pliku ma pobrać informację. Przeważnie jest to plik C7306794.inf w katalogu C:\AMD\WHQL-Win7-64Bit-Radeon-Software-Crimson-16.9.1-Sep13\Packages\Drivers\Display\W76A_INF
9. Instalujemy kolejne karty jedna po drugiej nawet do 7 szt w moim przypadku
10. Team viewer jeśli ktoś korzysta ;)
Jeśli zrobię tak jak w pkt 8 to mam komunikat " System Windows ustalił, że oprogramowanie sterownika dla tego urządzenia jest aktualne." i dupa blada błąd 12 pozostał :/
Nie znam tej płyty, ale w biosie powinna być opcja "enable 4g decoding" może to pomoże.

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 66
Rejestracja: 23 marca 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wykrzykniki przy kartach RX480 w menadżerze urządzeń

Postautor: denishome » piątek, 19 maja 2017, 19:07

ile pamięci wirtualnej ustawiłeś?

Dodano po 2 minutach 3 sekundach:
i czy ręcznie wybierasz ścieżkę sterownika - nie z listy sterowników do wyboru, tylko samemu podajesz ścieżkę do pliku który opisałem?

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 19 maja 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wykrzykniki przy kartach RX480 w menadżerze urządzeń

Postautor: pełek » piątek, 19 maja 2017, 20:04

deejaybialy pisze:
pełek pisze:Witam
Podepnę się pod temat bo mam dokładnie taki sam problem jak kolega który założył temat. Jest to moja pierwsza koparka która składa się z płyty główniej MSI Z170-A Pro i 6 kart Gigabyte rx460 4GB na pokładzie jest 8 GB pamięci ram ddr4 i procek intela G3900 a zasilacz to Thermalake 1200W i problem jest taki że 3 karty działają ok a przy pozostałych 3 są wykrzykniki. System to win 10 a kod błędu 12 czyli że jest mało zasobów systemowych. Bios został zaktualizowany do najnowszego ze strony producenta sterowniki też najnowsze do kart. Karty podpięte riserami USB u ustawione w biosie na gen1. Czy autorowi tematu udało się jakoś rozwiązać ten problem bo je nie mam juz pomysłu jak to ogarnąć.
denishome pisze: @olo, wczoraj montowałem nową koparkę z MSI z170A Carbon i powiedzmy że miałem podobny problem oto co zrobiłem (kolejność jest istotna)
1. Montaż całego sprzętu z wpiętą tylko jedna kartą do gniazda PCIe x16 (u mnie była na riserze)
2. Instalacja Windowsa 10 PRO
3. Po instalacji wyłącznie aktualizacji automatycznych
4. Ustawienie ilości pamięci wirtualnej
5. Instalacja sterowników Non-WHQL-Win10-64Bit-Radeon-Software-Crimson-16.9.2-Sep21
6. Upgrade i konfiguracja biosu zgodnie z tym poradnikiem https://forum.z.cash/t/msi-z170-7-gpu-b ... step/14473
7. Wpinanie kolejnych kart jedna po drugiej i upewnianie się że sterowniki zostały zainstalowanie poprawnie
8. Przy czwartej karcie zazwyczaj pojawia się wykrzyknik. Wtedy 0 paniki i ręcznie pokazujemy systemowi z którego pliku ma pobrać informację. Przeważnie jest to plik C7306794.inf w katalogu C:\AMD\WHQL-Win7-64Bit-Radeon-Software-Crimson-16.9.1-Sep13\Packages\Drivers\Display\W76A_INF
9. Instalujemy kolejne karty jedna po drugiej nawet do 7 szt w moim przypadku
10. Team viewer jeśli ktoś korzysta ;)
Jeśli zrobię tak jak w pkt 8 to mam komunikat " System Windows ustalił, że oprogramowanie sterownika dla tego urządzenia jest aktualne." i dupa blada błąd 12 pozostał :/
Nie znam tej płyty, ale w biosie powinna być opcja "enable 4g decoding" może to pomoże.

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-A510F przy użyciu Tapatalka
Jest coś podobnego i jest wyłączone bo jak to włączę to windows się nie uruchomi czarny ekran.
denishome pisze: ile pamięci wirtualnej ustawiłeś?

Dodano po 2 minutach 3 sekundach:
i czy ręcznie wybierasz ścieżkę sterownika - nie z listy sterowników do wyboru, tylko samemu podajesz ścieżkę do pliku który opisałem?
pamięci ustawiłem od 2gb do 8 gb. Próbowałem ręcznie ale komunikat jaki dostaję to "System Windows ustalił, że oprogramowanie sterownika dla tego urządzenia jest aktualne." i nic nie da się zmienić :/

Wróć do „Pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości