Początki z kopaniem BitCoin

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 18 grudnia 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Początki z kopaniem BitCoin

Postautor: Xarcane » niedziela, 18 grudnia 2016, 18:01

Witam serdecznie, jestem nowy na forum i przymierzam się do wykopywania bitcoinów. Mam kilka pytań na sam początek:
-Dodam że budżet jest ograniczony i w grę nie wchodzą sprzęty za kilka tysięcy zł.

1.W ciągu najbliższych 2-3 miesięcy chcę kupić koparki, dowiedziałem się że najlepiej kupić raspberry pi. Czy polecacie jakiś inny sprzęt czy jednak malina jest najlepszą koparką do domowego użycia?

2.Dowiedziałem się też o koparkach na USB, jak to konkretnie działa, i gdzie jakieś dobre (w miarę rozsądnej cenie) można zakupić. Nie wiem właściwie jak się to nazywa.

3.Ile mniej więcej takich sprzętów powinno się posiadać żeby już coś w miarę zarobić? Domyślam się że im więcej tym lepiej, ale chodzi mi o przygotowanie odpowiednich pieniędzy na inwestycję w sprzęty.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Początki z BitCoin

Postautor: pm7 » niedziela, 18 grudnia 2016, 18:43

Xarcane pisze: 1.W ciągu najbliższych 2-3 miesięcy chcę kupić koparki, dowiedziałem się że najlepiej kupić raspberry pi. Czy polecacie jakiś inny sprzęt czy jednak malina jest najlepszą koparką do domowego użycia?
Malina się nie nadaje do kopania czegokolwiek. Można ją ewentualnie użyć do kontroli niektórych koparek na USB.
Xarcane pisze: 2.Dowiedziałem się też o koparkach na USB, jak to konkretnie działa, i gdzie jakieś dobre (w miarę rozsądnej cenie) można zakupić. Nie wiem właściwie jak się to nazywa.
Dawno nieopłacalne i niedostępne. To jest też odpowiedź na pytanie 3.

Jeżeli chcesz zarobić, przygotuj się na duże inwestycje i szukaj miejsca, gdzie jest tańszy prąd.

Jeżeli płacisz cokolwiek za prąd, nie ma raczej sensu kopać Bitcoina.
Jeżeli płacisz małe kwoty, jest pewien sens kopać inne waluty przy użyciu mocnych kart graficznych (~1000zł/szt, opłacalność zaczyna się już od jednej koparki, ale powinna mieć najlepiej 3-6 kart).
Jeżeli płacisz normalne stawki za prąd (~0.6zł za 1kWh ze wszystkimi opłatami) i nie masz dużych (dziesiątek tysięcy) kwot na inwestycje, zapomnij o jakichkolwiek zyskach.

Przynajmniej, ja tak widzę obecną sytuację. Pasjonaci mogą kopać dla zerowego, czy minimalnego zysku i mają czas na zdobywanie wiedzy i optymalizowanie kopania, zmienianie walut, itd.
Ostatnio zmieniony niedziela, 18 grudnia 2016, 18:52 przez pm7, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Początki z BitCoin

Postautor: Chancellor » niedziela, 18 grudnia 2016, 18:50

Xarcane pisze: Witam serdecznie, jestem nowy na forum i przymierzam się do wykopywania bitcoinów.
Wybacz szczerość, ale ktoś Ci naopowiadał głupot. Obecnie wydobywanie BTC wymaga inwestycji rzędu kilkunastu tysięcy złotych (specjalizowane urządzenia zbudowane z układów ASIC) i koniecznie dostępu do prądu po obniżonej cenie. Można próbować kopać różne kryptowaluty alternatywne na kartach graficznych ale tu znowu kilka tysięcy na sprzęt trzeba wyłożyć i również bardzo wskazane jest tanie źródło energii elektrycznej. W dodatku na skutek nieprzewidywalności kursu BTC (a tym bardziej altcoinów) jest bardzo duże ryzyko przejechania się na tym interesie.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Początki z BitCoin

Postautor: koparki » niedziela, 18 grudnia 2016, 18:54

Xarcane pisze: dowiedziałem się że najlepiej kupić raspberry pi
Xarcane pisze: -Dodam że budżet jest ograniczony i w grę nie wchodzą sprzęty za kilka tysięcy zł.
Spóźniłeś się o 5-6lat jeśli chodzi o budżet który chcesz przeznaczyć na sprzęt :D
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Początki z kopaniem BitCoin

Postautor: adam1226 » niedziela, 18 grudnia 2016, 19:08

Haha bardzo śmieszne... a pierwszy temat w dziale kolega by przeczytal? A inni by zwrócili uwage... :|
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 246
Rejestracja: 11 września 2015
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Początki z kopaniem BitCoin

Postautor: Amadek » niedziela, 18 grudnia 2016, 19:47

@Xarcane tak jak koledzy napisali wyżej nie ma sensu kopać na USB-minerach. Jeśli masz dostęp do taniego prądu to wtedy inwestycja w koparki się opłaca (np. Antminer).
Jeśli nie masz dostępu do taniego prądu, ani nie chce inwestować dużych pieniędzy to zawsze możesz sobie pokopać hobbystycznie Minergatem:) Fortuny nie zarobisz, ale zawsze coś pokopiesz. Minergate to aplikacja pod Windows. Możesz kopać w szkole albo w pracy:)
https://minergate.com/a/badd7cf3cf28a8cd9dd7a066

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 779
Rejestracja: 17 sierpnia 2016
Reputacja: 133
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Poznań, PPNT

Początki z kopaniem BitCoin

Postautor: ŻET » niedziela, 18 grudnia 2016, 20:16

Jeśli chcesz przeznaczyć na start mały budżet, masz komputer stacjonarny i chcesz zobaczyć jak kopanie wygląda w praktyce to najwygodniej będzie kupić do niego kartę graficzną (powiedzmy rx 470 4gb), podłączyć się do nicehash.com na algorytm DaggerHashimoto lub Equihash, pokopać tydzień i zobaczyć ile BTC zarobiliśmy.

Nie daj się namówić na jakieś starocie do kopania btc na usb - wydasz kasę i zostaniesz z niczym. To samo tyczy się starych Antminerów bez gwarancji i tym podobnych wynalazków.
Wiodący producent koparek, oprogramowanie, centrum obliczeniowe, wynajem mocy obliczeniowej.
Facebook: https://www.facebook.com/zet.tech.eu/
Discord: https://discord.com/invite/XE4Z9xu7TB
Kopalnia: https://zetpool.org/
Sklep: https://shop.zet-tech.eu/

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Początki z kopaniem BitCoin

Postautor: koparki » niedziela, 18 grudnia 2016, 20:29

ŻET pisze: pokopać tydzień i zobaczyć ile BTC zarobiliśmy
już można koledze powiedzieć ile zarobi : 0.00125BTC/dzień (czyli ok 4zł/dzień +/- 10%) jeśli uczciwie płaci za prąd. Wkład w kartę graf. ok 1000-1200zł za radeona RX470 lub rx480 + wkład w odpowiedni komputer stacjonarny (musi być pci-e i odpowiedni zasilacz) no i jeszcze wkład czasu i pracy aby to wszystko ogarnąć. I to jest jedyne sensowne rozwiązanie jesli nie chcesz wydawać kilka tysięcy a przy tym kopać bitcoiny dla idei.
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Początki z kopaniem BitCoin

Postautor: adam1226 » niedziela, 18 grudnia 2016, 22:41

wlasnie, jesli nie chcesz kopac bitcoinow..
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Wróć do „Pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość