Oplaty za prad

Wygadany
Posty: 612
Rejestracja: 11 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Oplaty za prad

Postautor: pixi » sobota, 9 lipca 2011, 13:39

Witam
Obecnie mieszkam w bloku ,zasila mnie enion i teraz pytanie,jesli do tej pory placilem za prad 150zl (0.61zl/kw) a teraz bede mial zuzycie na poziomie 800zl to mam to jakos zglosic albo co ,bo prognozy mam wypisane na 150zl
Sa jakies promocje jak sie "kupuje" wiecej pradu :P? albo w przeciwna strone ,czy wolno tyle pradu pobierac? :D
obecnie mam jednotaryfowe oplaty


pozdrawiam

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1495
Rejestracja: 7 czerwca 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Oplaty za prad

Postautor: Przemo » sobota, 9 lipca 2011, 13:50

Nie wiem jak jest z tymi prognozami, mi sie zawsze wydaje, ze mnie oszukuja na tym a nigdy nie mam czasu/checi/nie pamietam aby to sprawdzac :)

Rozmowny
Posty: 70
Rejestracja: 11 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Oplaty za prad

Postautor: dukee » sobota, 9 lipca 2011, 16:54

Przemo pisze:Nie wiem jak jest z tymi prognozami, mi sie zawsze wydaje, ze mnie oszukuja na tym a nigdy nie mam czasu/checi/nie pamietam aby to sprawdzac :)
prognozy są obliczane przez skomplikowany algorytm, czasami działa to lepiej czasami gorzej, na szczęśćie jest coś takiego jak wyrównanie.

do autora tematu: jeśli nie chcesz dostać następnego rachunku na kwotę 1200zł, to zadzwoń do enionu i poproś o nową prognozę dotyczącą zużycia z uwzględnieniem Twoich przewidywalnego zużycia. innymi słowy: dzwonisz i mówisz: babo od tego miesiąca będę zużywał prądu za 400zł i proszę mi zrobić nową prognozę. baba zanotuje, a kilka dni później przyjdą nowe blankiety z podwyższoną kwotą.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2071
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 312
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UK - London SM4

Re: Oplaty za prad

Postautor: Bemx2k » sobota, 9 lipca 2011, 17:59

Mialem podobna sytuacje EDF UK , poprzednio placilem 75 Funtow miesiecznie
od poczatku czerwca dzieki miningowi wytargalem pradu za 230 Funtow :)
wczesniej rzecz jasna zadzwonilem do EDF
i po tygodniu wyslali do mnie speca ktory obadal licznik .
BTC>ETH

Wygadany
Posty: 612
Rejestracja: 11 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Oplaty za prad

Postautor: pixi » sobota, 9 lipca 2011, 18:10

prognoze tzn rachunki mam na jakies 6 miesiecy (platne po 150zl),to chyba nie ma po co dzwonic zeby powiekszyc,tylko doplace jak przyjdzie wyrownanie (mam nadzieieje ze bez oprocentowania?) ,bardziej mi chodzi o dwie sprawy ,pierwsza czy jak wzrosnie mi szesciokrotnie rachunek czy nie beda sapac o cos tam,a drugie jak skoncze kopac zeby mi nie przywalili po 800zl na miesiac w prognozach (na podstawie tych misiecy gdzie kopalem) :D

edit:
zreszta nie wiem czy bede jeszcze kopal miesiac czy dwa ,kto to wie ;) a oni rachunki zawsze chyba prognozuja na pol roku

Rozmowny
Posty: 70
Rejestracja: 11 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Oplaty za prad

Postautor: dukee » sobota, 9 lipca 2011, 19:34

pixi pisze:prognoze tzn rachunki mam na jakies 6 miesiecy (platne po 150zl),to chyba nie ma po co dzwonic zeby powiekszyc,tylko doplace jak przyjdzie wyrownanie (mam nadzieieje ze bez oprocentowania?) ,bardziej mi chodzi o dwie sprawy ,pierwsza czy jak wzrosnie mi szesciokrotnie rachunek czy nie beda sapac o cos tam,a drugie jak skoncze kopac zeby mi nie przywalili po 800zl na miesiac w prognozach (na podstawie tych misiecy gdzie kopalem) :D

edit:
zreszta nie wiem czy bede jeszcze kopal miesiac czy dwa ,kto to wie ;) a oni rachunki zawsze chyba prognozuja na pol roku
mają sapać, bo zwiększa im się sprzedaż? dobre :D
prognozy są obliczane na podstawie zużycia prądu za poprzedni okres rozliczeniowy. jeśli zużycie prądu wzrosło tak drastycznie to Z PEWNOŚCIĄ będzie to uwzględnione na kolejnej prognozie. innymi słowy - jeśli przez te kilka miesięcy na jakie zostały ci blankiety ( 1-6szt ) masz zużycie za 800zł/mc to kolejne prognozy będą również opiewały na podobną kwotę.

Orator
Posty: 838
Rejestracja: 16 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Oplaty za prad

Postautor: jerry » sobota, 9 lipca 2011, 19:45

>mają sapać, bo zwiększa im się sprzedaż? dobre :D

Tendencja jest, żeby raczej ograniczać zużycie, niż cieszyć się ze wzrostu sprzedaży. Cała Europa głowi się jak oszczędzać energię.
Za jakiś czas spodziewałbym się raczej przydziałów energii i jakiegoś domiaru za przekroczenie limitu.
Energia wiatru będzie zbyt cenna, by grzać planetę kartami graficznymi. :lol:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1495
Rejestracja: 7 czerwca 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Oplaty za prad

Postautor: Przemo » sobota, 9 lipca 2011, 19:56

Ale jakie grzanie? Jesli masz na mysli skale globalna lub na przyszlosc to przeciez odpady radioaktywne z elektrowni jadrowej nie grzeja planety :)

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 30 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Oplaty za prad

Postautor: Cracked » niedziela, 10 lipca 2011, 16:44

Ja mam 1800 zł i enea nic nie mówi :)

Wygadany
Posty: 612
Rejestracja: 11 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Oplaty za prad

Postautor: pixi » poniedziałek, 11 lipca 2011, 15:25

to sie nie zdziw jak wejda ci przez okna.... o uprawe konopi :D

Rozmowny
Posty: 70
Rejestracja: 11 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Oplaty za prad

Postautor: dukee » poniedziałek, 11 lipca 2011, 16:12

Cracked pisze:Ja mam 1800 zł i enea nic nie mówi :)
tak jak kolega pisał - kto wie, czy nie wjadą Ci do domu panowie w niebieskich mundurkach :)
na Twoim miejscu zaszyfrowałbym wszystkie domowe kompy TC, bo jak konopi nie znajdą to z pewnością przyczepią się do lewych windowsów :)

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 58
Rejestracja: 18 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Oplaty za prad

Postautor: krecik » poniedziałek, 11 lipca 2011, 16:14

W tym przypadku sprawa jest prosta
jak to kolega wcześniej powiedział dzwonisz do baby i mówisz że chcesz przejść z prognozowania do rozliczania z licznika bo będziesz brał dużo ale nieregularnie i nie zamierzasz dostać wyrównania i rozkładać na raty.
Jeżeli w tej chwili będziesz płacił tyle co na blankietach to będzie bida jak przyjdzie wyrównanie i nowa prognoza.
Miałem kiedyś większe spawanie (ogrodzenie) zeszło prawie miesiąc. Przyszło wyrównanie i nowa prognoza :evil:
Telefon w sumie do miłej pani i po miesiącu nowy zestaw blankietów ;)
Ja planuję właśnie przejść na rozliczenie z licznika a nie z prognozy. Zostanie na rozliczaniu prognozowym może ciągnąć się prawie rok, zanim się to wyprostuje i wróci to do jakiś stabilnych wartości (z kopaniem lub bez).
Przed rodziną (płatnikiem rachunków) nie ukryjesz tak poważnej operacji 24/7/30/365 :D nie ma rady trzeba będzie się dorzucić :D
Obrazek

Wróć do „Pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości