Bi•Fury | 5+ GH/s [Najszybszy USB Miner na świecie!]

Początkujący
Posty: 86
Rejestracja: 7 grudnia 2013
Reputacja: 33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bi•Fury | 5+ GH/s [Najszybszy USB Miner na świecie!]

Postautor: gvesiosz » sobota, 7 grudnia 2013, 12:08

Oczywiście mam podłączonego go do huba (usb 2.0>3.0 ale to akurat nie ma większego znaczenia) liczy się moc i hub ma 2A,5V.
Trochę dziwne że największa prędkość odnotowana wg polmine około 6 rano wyniosła tylko 4,2 (średnia trochę mniejsza) Wentylator oczywiście mam ale trochę kiepski z podstawki chłodzącej bo czekam na paczkę z arctic breeze. Aktualna temperatura około 52. Skoro macie temperatury o kilka stopnii C niższe czy jest możliwe że to robi taką różnicę? Najważniejsza jest chyba moc, czy spory wpływ może mieć system może zainstalować XP-ka czystego?

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14377
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: Bi•Fury | 5+ GH/s [Najszybszy USB Miner na świecie!]

Postautor: rav3n_pl » sobota, 7 grudnia 2013, 12:33

Sprawdź napięcie jakie dostaje usb. Bo może nie ma 5 tylko 4.5 V ;]
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Posty: 86
Rejestracja: 7 grudnia 2013
Reputacja: 33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bi•Fury | 5+ GH/s [Najszybszy USB Miner na świecie!]

Postautor: gvesiosz » sobota, 7 grudnia 2013, 16:12

Jak tylko zakupię zmierzę napięcie w porcie usb huba.
Czy to nie jest dziwne że średnia w cgminerze wynosi prawie równe 4 (a aktualną prędkośc sprawdzam w miarę regularnie i nigdy nie przekroczyła 4.28), podczas gdy w kopalni polmine w statystykach usera na wykresie pokazany jest stały wzrost i aktualnie dla godziny 15 mogę odczytać prędkość 4.76GH/s

Weteran
Posty: 1801
Rejestracja: 20 maja 2013
Reputacja: 251
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bi•Fury | 5+ GH/s [Najszybszy USB Miner na świecie!]

Postautor: topnetdeal » sobota, 7 grudnia 2013, 16:43

Więc nie tylko Ty to zauważyłeś, nie wiem czy to błąd w silniku statystyk polmine, czy przemyślane działanie mające na celu ściągnięcie nowych użytkowników, ale moje dwie maszyny też są o nieco ponad 10% szybsze wg statystyk niż ich faktyczne możliwości : podwójny zestaw Bitburner Fury, który chodzi z prędkością około 100 GH/s jest wykazywany jako pracujący z prędkością ponad 110 GH/s, a sześć sztuk Erupterków 336 MH/s, które nie są w stanie wyciągnąć więcej niż 2 GH/s wyświetlane są jako worker o prędkości 2,22 GH/s i to jest średnia kilkudniowa...
Ostatnio zmieniony sobota, 7 grudnia 2013, 20:50 przez topnetdeal, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Posty: 86
Rejestracja: 7 grudnia 2013
Reputacja: 33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bi•Fury | 5+ GH/s [Najszybszy USB Miner na świecie!]

Postautor: gvesiosz » sobota, 7 grudnia 2013, 16:54

hmm więc chyba jednak zagranie polmine tylko że u mnie ta różnica wynosi około 20%...
W zasadzie co może być nie tak z moim bitfury/jego konfiguracją. Mam 2 huby takie jak tutaj http://allegro.pl/ak244-aktywny-hub-4x- ... 64208.html
Napięcie jeszcze nie mierzyłem. Zapytam się jeszcze raz czy system może mieć jakiekolwiek znaczenie dla sprzętu ASIC?
Dziękuję wszystkim za pomoc

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 16
Rejestracja: 28 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: NibLandia

Re: Bi•Fury | 5+ GH/s [Najszybszy USB Miner na świecie!]

Postautor: januszzbych » niedziela, 8 grudnia 2013, 07:26

Mam pytanie, jestem w posiadaniu jednego takiego urzadzonka, i dlaczego po ponownym uruchominiu komputera urzadzenie nie jest wykrywane, musze wyciagnac wtyczke usb i podpiac wtedy jest wykryty ? Mial ktos taki problem, koparka dziala bez zarzutow ale troszke jest to irytujace :( dodam ze mam W7 64, podpiety pod USB 3.0 sterwoniki wedlug zalecena. Dziekuje za pomoc. Pozdrawiam

Gaduła
Posty: 347
Rejestracja: 26 lutego 2013
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bi•Fury | 5+ GH/s [Najszybszy USB Miner na świecie!]

Postautor: czerwonykapelusz » niedziela, 8 grudnia 2013, 07:46

topnetdeal pisze:Więc nie tylko Ty to zauważyłeś, nie wiem czy to błąd w silniku statystyk polmine, czy przemyślane działanie mające na celu ściągnięcie nowych użytkowników...
A sprawdź sobie - zkaładka "Konto" - zjedź w dół do "Twój BBcode" --> "Mam XXXGH/s na Polmine.pl"
A prędkość na wykresie, to wygląda jak 5s prędkość kopacza.
U mnie się wszystko pokrywa.
The only cure is insomnia.

Weteran
Posty: 1801
Rejestracja: 20 maja 2013
Reputacja: 251
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bi•Fury | 5+ GH/s [Najszybszy USB Miner na świecie!]

Postautor: topnetdeal » niedziela, 8 grudnia 2013, 10:02

czerwonykapelusz pisze: A sprawdź sobie - zakładka "Konto" - zjedź w dół do "Twój BBcode" --> "Mam XXXGH/s na Polmine.pl"
A prędkość na wykresie, to wygląda jak 5s prędkość kopacza.
U mnie się wszystko pokrywa.
No właśnie, że u mnie się nie pokrywa... W zakładce "Konto" jest w porządku około 102 GH/s, ale na statystykach wartości zawyżone, a po kilku dniach działania workerów nie może być mowy o prędkościach chwilowych (5 s.), bo na wykresach jest dodatkowa, czerwona, pozioma kreska mówiąca o średniej prędkości z wyświetlanego okresu i jeśli mówi ona, że kopacz ma średnią prędkość np. 2,23 GH/s (wykres też jest wyrysowany w okolicach tej kreski), to znaczy, źe w statystyce jest bug nie potrafiący prawidłowo wyliczyć prędkości, albo istnieje inna dziwna przyczyna nieprawidłowości...

A tak swoją drogą : ile czasu na polmine.pl czeka się na wypłatę automatyczną ? Przeczekałem dwie doby, potwierdziły się trzy znalezione bloki, wielkość urobku była kilkukrotnie wyższa od ustawionego limitu wypłaty w zakładce "Konto" (zaznaczone również w okienku "Włącz automatyczną wypłatę"), a do wypłaty i tak nie doszło... W końcu dałem sobie spokój i wypłaciłem ręcznie, ale w ten sposób wypłacić mogę wartość tylko do dwóch miejsc po przecinku, a reszta jest wciąż w depozycie polmine.pl...

Rozmowny
Posty: 121
Rejestracja: 26 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Odp: Bi•Fury | 5+ GH/s [Najszybszy USB Miner na świecie!

Postautor: kocureq » niedziela, 8 grudnia 2013, 16:04

januszzbych pisze:Mam pytanie, jestem w posiadaniu jednego takiego urzadzonka, i dlaczego po ponownym uruchominiu komputera urzadzenie nie jest wykrywane, musze wyciagnac wtyczke usb i podpiac wtedy jest wykryty ? Mial ktos taki problem, koparka dziala bez zarzutow ale troszke jest to irytujace :( dodam ze mam W7 64, podpiety pod USB 3.0 sterwoniki wedlug zalecena. Dziekuje za pomoc. Pozdrawiam
Ja mam tak samo na windows server, po reboocie nie wykrywa urzadzenia poprawnie

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 166
Rejestracja: 29 września 2012
Reputacja: -3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bi•Fury | 5+ GH/s [Najszybszy USB Miner na świecie!]

Postautor: minerfuture » niedziela, 8 grudnia 2013, 20:45

Ponawiam zapytanie. Wg wszelkich kalkulatorów, maści najlepszej, ten sprzęt w ogóle się nie zwróci. Można wiedzieć dlaczego to używacie?
"Przysługa, jaką pieniądz daje społeczeństwu, jest niezależna od jego ilości." - Ludwig Von Mises

Rozmowny
Posty: 121
Rejestracja: 26 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bi•Fury | 5+ GH/s [Najszybszy USB Miner na świecie!]

Postautor: kocureq » niedziela, 8 grudnia 2013, 22:13

Dustcoin mówi o 0.1 BTC wykopanych miesięcznie. Czemu się nie zwróci? Bo trudność poszybuje w kosmos? To w ten sposób zakładając, chyba żadna koparka się nie zwróci :)

Wygadany
Posty: 621
Rejestracja: 7 maja 2013
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bi•Fury | 5+ GH/s [Najszybszy USB Miner na świecie!]

Postautor: Turturek » niedziela, 8 grudnia 2013, 23:35

Musisz założyć trudność rosnącą o jakiś % będący aproksymacją trendu. Jeżeli nie jesteś pewien robisz symulacje dla różnych trudności i sprawdzasz przy jakim skoku sprzęt jeszcze ma szanse się zwrócić. Po czym porównujesz z prognozami. Niestety większość koparek nie ma najmniejszych szans, podobnie jak i praktycznie wszystkie udziały. Opłacalne są tylko koparki kupowane w promocyjnych cenach, najlepiej jeszcze hurtowych, od źródła jak najbardziej zbliżonego do producenta. Oczywiście trzeba wcześniej przeliczyć. Sprzęt opłacalny jest tylko wtedy kiedy co najmniej zwróci bitcoiny włożone w jego zakup, tylko i wyłącznie BTC. Najczęściej kopie się kilka zmian trudności i sprzedaje na allegro tak aby wyjść na plus.

Dlaczego ludzie kopią? Bo część ma stary już niemal zamortyzowany sprzęt. Bo niektórzy to hobbyści nie patrzący na zysk lub wyciskający resztę żeby zminimalizować straty. Bo nie potrafią liczyć i uwierzyli reklamie. Bo mają darmowe lub bardzo tanie bonusy z zamówień hurtowych. Pewnie jeszcze parę powodów się znajdzie.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 166
Rejestracja: 29 września 2012
Reputacja: -3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bi•Fury | 5+ GH/s [Najszybszy USB Miner na świecie!]

Postautor: minerfuture » niedziela, 8 grudnia 2013, 23:45

Turturek dzięki za konkretną odpowiedź. Lubię prawdę nie lubię głupstw i owijania w bawełnę. Cenię to.
"Przysługa, jaką pieniądz daje społeczeństwu, jest niezależna od jego ilości." - Ludwig Von Mises

Początkujący
Posty: 45
Rejestracja: 24 maja 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bi•Fury | 5+ GH/s [Najszybszy USB Miner na świecie!]

Postautor: pajak666 » wtorek, 10 grudnia 2013, 00:28

ładnie to tak mowić "Niestety większość koparek nie ma najmniejszych szans, podobnie jak i praktycznie wszystkie udziały" i mieć przy tym 6 GH/s w reflinku?:D

"Bo mają darmowe lub bardzo tanie bonusy z zamówień hurtowych" - jak bedziesz slyszal kiedys o darmowych lub bardzo tanich bonusach z zamowien hurtowych to daj znac, z checia kupie, chociaz niewiem co to jest...napewno brzmi atrakcyjnie:)

Początkujący
Posty: 42
Rejestracja: 7 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bi•Fury | 5+ GH/s [Najszybszy USB Miner na świecie!]

Postautor: max00r » wtorek, 10 grudnia 2013, 01:44

A pisaliście że głupich nie sieją. Ja np po 2 dniach czytania, zabawy i kopania na kartach graficznych napaliłem się na to urządzenie jak diabli. Cena w porównaniu do blade czy innego tałatajstwa też wydała mi się przystępna i kupiłem dzisiaj 2 za jedyne 2.658,50 PLN z przesyłką UPS.
Ogólnie podobają mi się takie akcje, z używania komputerów w dziwnych zastosowaniach. Kiedyś kopało się w seti za kosmitami. Teraz bitcoiny. Ale liczyłem że te urządzenia się zwrócą. Za pół roku, może dłużej. Tak pokazują kalkulatory. Jeśli jednak tak nie jest, to jest to jednak bardzo, bardzo droga zabawka. Chyba trzeba będzie się pozbyć, z zyskiem na alledrogo ;-)

Weteran
Posty: 1801
Rejestracja: 20 maja 2013
Reputacja: 251
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bi•Fury | 5+ GH/s [Najszybszy USB Miner na świecie!]

Postautor: topnetdeal » wtorek, 10 grudnia 2013, 02:03

A gdybyś wydał tą kwotę na dwie solidne karty graficzne to za miesiąc +/- 2 tygodnie miałbyś je za darmo...

Rozmowny
Posty: 69
Rejestracja: 25 listopada 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bi•Fury | 5+ GH/s [Najszybszy USB Miner na świecie!]

Postautor: kennedyjohn108 » wtorek, 10 grudnia 2013, 02:11

'Koparki się nie zwrócą' zakładając jaką cenę bitcoina? To co wykopią może mieć kiedyś większą wartość nabywczą od obecnej ceny koparki. Chyba że ktoś jest magikiem i wie jaką maksymalną cenę btc osiągnie.

Weteran
Posty: 1801
Rejestracja: 20 maja 2013
Reputacja: 251
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bi•Fury | 5+ GH/s [Najszybszy USB Miner na świecie!]

Postautor: topnetdeal » wtorek, 10 grudnia 2013, 02:55

Powtarzane setki razy na forum : cena BTC nie ma nic do rzeczy przy obliczaniu zwrotu z nabycia koparki... rośnie moc sieci, rośnie cena BTC, maleje ilość BTC wydobywana przez 1 GH/s...
jeśli koparka nie wykopie takiej ilości BTC jaką na jej zakup wydałeś, to znaczy, że się nie zwróci, a gdyby ta sama kwota została zdeponowana w postaci zakupu BTC, to za jakiś czas może być wielokrotnie większa w przeliczeniu na PLN, USD, itp...

Początkujący
Posty: 45
Rejestracja: 24 maja 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Bi•Fury | 5+ GH/s [Najszybszy USB Miner na świecie!]

Postautor: pajak666 » wtorek, 10 grudnia 2013, 12:15

taka ciekawostka, zobaczcie ile liczy sobie amerykanski producent (bardzo blisko zwiazany z Bitfury) za polowe slabsze urzadzenie
https://megabigpower.com/shop/index.php ... duct_id=67
dla porownania
http://store.bitcoin.org.pl/
jak widac BI*Fury mogloby byc nawet drozsze.

W ogole co to za fenomen ludzi ktorzy odradzaja wszystkim innym kopanie a sami maja gigahashe w reflinkach o.O

Wygadany
Posty: 621
Rejestracja: 7 maja 2013
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bi•Fury | 5+ GH/s [Najszybszy USB Miner na świecie!]

Postautor: Turturek » wtorek, 10 grudnia 2013, 12:31

pajak666 pisze:ładnie to tak mowić "Niestety większość koparek nie ma najmniejszych szans, podobnie jak i praktycznie wszystkie udziały" i mieć przy tym 6 GH/s w reflinku?:D

"Bo mają darmowe lub bardzo tanie bonusy z zamówień hurtowych" - jak bedziesz slyszal kiedys o darmowych lub bardzo tanich bonusach z zamowien hurtowych to daj znac, z checia kupie, chociaz niewiem co to jest...napewno brzmi atrakcyjnie:)

Moje 6 GH/s to efekt bonusu z reflinka jeszcze z czasów zanim weszło 3%. Mam je dożywotnio :) W każdym tekście o CEX.IO powtarzam jak mantrę: nie opłaca się kopać, ale można dużo zarobić na spekulacji udziałami.

Co do kolejnego zdania to były akcje w których do xx sprzedanych sprzętów był dołączany jeden gratis. Była też akcja ograniczona czasowo u knc z bardzo tanimi modułami jako formą rekompensaty. Dla tych co zawodowo trudnią się odsprzedażą sprzętu do kopania nie będzie problemem uzyskać odpowiednie bonusy czy zniżki. Mówimy oczywiście cały czas o zakupach hurtowych.

Trochę wcześniej dawałem analizę że BI*Fury może stać się atrakcyjna jeżeli BTC osiągnie cenę >2000 zł i niestety wraz ze wzrostem kursu podniesiona została cena urządzenia. Zamiast hitu mamy kolejne urządzenie do połowu jeleni.

Wróć do „Sprzęt (hardware) do miningu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości