Dyskusja nt. CEX.IO (giełda udziałów kopalni Ghash.io)

Rozmowny
Posty: 75
Rejestracja: 12 sierpnia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja nt. CEX.IO (giełda udziałów kopalni Ghash.io)

Postautor: bithudu » poniedziałek, 25 sierpnia 2014, 15:46

Czyli generalnie rzecz ujmując w/g Ciebie cała ta zabawa z bitcoinami to spekulacja.
Albo kupujesz na cex i spekulujesz, albo kupujesz bitcoiny i usiłujesz trafić w górkę ze sprzedażą, albo kupujesz koparkę i usiłujesz ją sprzedać z zyskiem.

Nie ma prostej drogi zarobku. Tak jak pisałem parę razy w poprzednich postach, każdy może sobie wybrać, która mu bardziej odpowiada.

Tylko że cex ma tą przewagę, że daje możliwości spekulowania oprócz kopania, a koparka zawsze będzie tylko koparką.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2130
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja nt. CEX.IO (giełda udziałów kopalni Ghash.io)

Postautor: slasta » poniedziałek, 25 sierpnia 2014, 16:15

bithudu pisze:Po pierwsze primo:
skąd wywróżyłeś spadek ceny Ghs? Przez ostatnie 2 tygodnie cena wzrosła o ponad 20% mimo dwóch wzrostów trudności.

Po drugie primo:
urobek na czysto (koszt utrzymania 89%) : 0,00104801 BTC
Przecież sam pisałeś wyżej, ze koszt utrzymania to 59%.

Ile razy mam cie jeszcze łapać na błędach?
A niby na jakich ty błędach mnie złapałeś?
89% wziąłem z twojego postu który zacytowałem, więc owszem tu jest mój błąd. Nie zmienia to jednak tego wniosku żę z inwestycji i tak wyjdziemy na minusie.
Spadek wywróżyłem z twoich wyliczeń, przecież napisałem że moje wyliczenia są w oparciu o obecną cenę i trudność ale przy takim samym spadku wartości Gh jak w twoich wyliczeniach.

bithudu pisze:Tylko że cex ma tą przewagę, że daje możliwości spekulowania oprócz kopania, a koparka zawsze będzie tylko koparką.
Wręcz przeciwnie to nie jest żadna przewaga ponieważ operujesz na towarze który w dłuższej prespektywie traci na wartości bo trudność kopania rośnie. Także spekulując mocą na dzień dobry jesteś na przegranej pozycji.

Rozmowny
Posty: 75
Rejestracja: 12 sierpnia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja nt. CEX.IO (giełda udziałów kopalni Ghash.io)

Postautor: bithudu » poniedziałek, 25 sierpnia 2014, 16:45

Jasne.
To rozumiem, że trzymasz się od CEX.IO z daleka i na tym poprzestańmy.
A jak ktoś przeczyta ostatnie 2 strony, to sam sobie wybierze, co mu pasuje.

Wygadany
Posty: 621
Rejestracja: 7 maja 2013
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dyskusja nt. CEX.IO (giełda udziałów kopalni Ghash.io)

Postautor: Turturek » poniedziałek, 25 sierpnia 2014, 21:37

bithudu pisze:Czyli generalnie rzecz ujmując w/g Ciebie cała ta zabawa z bitcoinami to spekulacja.
Niezupełnie. Na CEX.IO jest tylko spekulacja. Kupienie BTC i trzymanie go to inwestycja bardzo wysokiego ryzyka. Natomiast gra na kursie BTC to też spekulacja. Handel sprzętem natomiast, to po prostu handel (coś jak szeroko reklamowane sprzedawanie sit do poszukiwania złota, w miejscowości gdzie są jego symboliczne ilości).

Dodam, że na CEX.IO siedzę od prawie roku i już sporo tutaj pisałem o specyfice tego rynku.

Rozmowny
Posty: 75
Rejestracja: 12 sierpnia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja nt. CEX.IO (giełda udziałów kopalni Ghash.io)

Postautor: bithudu » poniedziałek, 1 września 2014, 10:21

Dziś była następna zmiana trudności, a kurs ghs dalej stoi jak zamurowany. Bez względu na to, czy to właściciele bronią kursu przed spadkiem, czy "samo tak wychodzi", to większość teorii z pierwszych 25 stron tego wątku zdezaktualizowała się.

I niech mi nikt nie mówi, że w ciągu ostatniego miesiąca nie opłacało się kupić ghs za btc i po prostu kopać bez żadnej spekulacji. Czysty zysk !!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2130
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja nt. CEX.IO (giełda udziałów kopalni Ghash.io)

Postautor: slasta » poniedziałek, 1 września 2014, 12:09

Giełda CEX jak i każda ma pewna bezwładność, także poczekaj , cena napewno spadnie.

A czy się opłacało kopać przez ostatni miesiąc ? Oczywiście że nie, wystarczy spojrzeć o ile spadła cena 1Gh przez ten okres. Na dzień 1.08 wynosiła 0,00457BTC/Gh , dziś 0,00379BTC/GH czyli mamy spadek o 17%.
Przez miesiąc czasu 1Gh odkopał 0,00074244BTC. Jesli przyjmiemy że koszt utrzymania był stały na poziomie 40%, co jest wartością dość zaniżoną bo przez ostatni skok trudności był on na poziomie 57% to z urobku zostanie nam tylko ok 0,00045BTC. Także wychodząc dziś z inwestycji mieli byśmy w kieszeni 0,00379BTC za moc + 0,00045BTC urobku = 0,00424BTC vs 0,00457BTC posiadane na starcie czyli stan naszego konta wzrósł o -7,22% CZYSTY ZYSK !!! :mrgreen:

Informacyjnie dodam że na chwilę obecną utrzymanie mocy na CEX.IO dla trudności 27,4mld i kursu BTC 482$ zjada 67,9% urobku.

Wygadany
Posty: 621
Rejestracja: 7 maja 2013
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dyskusja nt. CEX.IO (giełda udziałów kopalni Ghash.io)

Postautor: Turturek » poniedziałek, 1 września 2014, 12:23

@bithudu opłacało to się posiadać GHashe z premii reflinkowej :) Kupić, o ile ktoś nie planował spekulacji, się nie opłacało. Brak spadku kursu nie oznacza wzrostu opłacalności inwestycji skoro nie będziemy sprzedawać.

Rozmowny
Posty: 75
Rejestracja: 12 sierpnia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja nt. CEX.IO (giełda udziałów kopalni Ghash.io)

Postautor: bithudu » poniedziałek, 1 września 2014, 14:44

No tak, trochę za szybko napisałem tego posta. Gdybym wspomniał o ostatnich 3 tygodniach, a nie o miesiącu, to raczej byśmy nie podyskutowali.

Ale nawet w skali miesiąca można było nadrobić te 7% przez reinwestowanie ukopanych bitków.

Tak czy inaczej dawno takiej plaży nie było. jeśli w ogóle.

Ale co do zasady - 3 wzrosty trudności i żadnego spadku ceny, a nawet wzrost ceny 3 tygodnie temu - to wywraca logiczne rozumowanie o cenie na CEX. Na korzyść kopiących, a nie spekulujących.

Wygadany
Posty: 621
Rejestracja: 7 maja 2013
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dyskusja nt. CEX.IO (giełda udziałów kopalni Ghash.io)

Postautor: Turturek » poniedziałek, 1 września 2014, 15:31

Nie takie rzeczy widziałem tam przez rok zabawy. Popytaj się ludzi jaka była panika kiedy nagle tąpnęło po takiej plaży i nikt nie zdążył wyjść. Tak wygląda właśnie świat spekulacji. Mami dobrym zyskiem, a kiedy poczujesz się bezpiecznie i załadujesz po uszy, puszcza Cię z torbami. Kiedyś spotkałem się z bardzo pouczającym mottem "wyjść na czas żeby móc jeszcze raz". To bardzo pasuje do CEX.IO :)

W kontemplowaniu kursu przypatrz się wolumenom jakie trafiają się przy poszczególnych operacjach i zauważ jaka drobnica się najczęściej mieli. Żeby zarobić coś konkretniejszego trzeba naprawdę w dobrym momencie wejść i wyjść. Bo może się okazać, że naszej podaży nikt nie jest w stanie zaspokoić.

Dobra rada, zrób sobie arkusz kalkulacyjny gdzie będziesz wstawiał ile wydobył Twój zakup i ile możesz pozwolić sobie stracić na sprzedaży jak tąpnie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3621
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja nt. CEX.IO (giełda udziałów kopalni Ghash.io)

Postautor: hanti » poniedziałek, 1 września 2014, 15:31

dobrze moze juz zostawmy bithudu i niech sobie zarabia na cexie ;)
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

Rozmowny
Posty: 75
Rejestracja: 12 sierpnia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja nt. CEX.IO (giełda udziałów kopalni Ghash.io)

Postautor: bithudu » poniedziałek, 1 września 2014, 16:44

Racja, zostawmy go :P
Może nam kiedyś postawi browarka na Hawajach, jak już zarobi.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2130
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja nt. CEX.IO (giełda udziałów kopalni Ghash.io)

Postautor: slasta » czwartek, 25 września 2014, 12:09

CEX obniżył koszty obsługi do 0.105$/GH czyli o ok 40%. Zapewne pod presją HashNest, oraz faktu że po najbliższym skoku trudności który będzie lada moment, koszt obsługi pożerał by ponad 85% urobku.

Rozmowny
Posty: 75
Rejestracja: 12 sierpnia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja nt. CEX.IO (giełda udziałów kopalni Ghash.io)

Postautor: bithudu » czwartek, 25 września 2014, 12:58

1GHs = 0.002000 BTC, koszty obsługi 0.105$ / mies.

No to jak, chce ktoś wrócić do dyskusji, czy od razu przyjeżdżacie :D

Obrazek

Wygadany
Posty: 621
Rejestracja: 7 maja 2013
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dyskusja nt. CEX.IO (giełda udziałów kopalni Ghash.io)

Postautor: Turturek » piątek, 26 września 2014, 12:03

0,105$ / mies = 0,0002625 BTC / mies

1 GHash przez miesiąc wydobędzie - 0,000360825650441 (zakładając ok. 10% wzrost trudności)
Zarobiliśmy zatem - 0,000098325650441

czyli

modlimy się

żeby

kurs 1 GHhasha nie spadł po miesiącu poniżej 0,0019.


Edit: miesiąc temu był kurs 0,0037 jak ktoś wtedy zainwestował to ma nieźle w plecy.

Rozmowny
Posty: 75
Rejestracja: 12 sierpnia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja nt. CEX.IO (giełda udziałów kopalni Ghash.io)

Postautor: bithudu » wtorek, 21 października 2014, 01:11

Jakiś czas temu na CEX został otwarty rynek BTC/USD. Czy ktoś może przyglądał się temu marketowi, albo handlował tam? Od kilku dni próbuję się w tym połapać, ale jakoś mi ciężko. Jak to jest, że na wszystkich innych rynkach i giełdach aktualna cena zawsze jest najlepszą ceną ASK albo BID z orderbooka. A tutaj transakcje zawierane są zwykle po cenie pośredniej, takich ofert w orderbooku nie ma. Skąd się to bierze? Może mnie ktoś oświecić?

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 288
Rejestracja: 28 września 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Dyskusja nt. CEX.IO (giełda udziałów kopalni Ghash.io)

Postautor: alwaro » wtorek, 21 października 2014, 08:16

Cex żyje własnym życiem, musisz się Ty dostosować.
Kopanie w chmurze: Cloud Mining <- Zacznij kopać kryptowaluty.
Polska kopalnia HDD miningt <- kopanie kryptowalut dyskiem twardym
Sklep z koparkami Kolokacja Koparek <-Hosting Twojej koparki

Wygadany
Posty: 621
Rejestracja: 7 maja 2013
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dyskusja nt. CEX.IO (giełda udziałów kopalni Ghash.io)

Postautor: Turturek » wtorek, 21 października 2014, 11:25

bithudu pisze:... takich ofert w orderbooku nie ma.
Nie ma czy nie zdążyłeś zobaczyć? Boty potrafią być bardzo szybkie.

Rozmowny
Posty: 75
Rejestracja: 12 sierpnia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja nt. CEX.IO (giełda udziałów kopalni Ghash.io)

Postautor: bithudu » wtorek, 21 października 2014, 12:40

Nie ma.
Transakcje BTC/USD schodzą 1-2 na minutę, czasami rzadziej. Często jest tak, że schodzi kilka transakcji po tej samej cenie w przeciągu np. 2 min, jedna po drugiej, czyli z dużej oferty np sprzedaży kupowane są kawałki. A oferty nie widać.
Nawet, gdyby oferta wskoczyła do orderbooka na pół sekundy, to by się ją dało zobaczyć.

@alwaro -> nie o to chodzi, ktoś te prawa jednak zna. Cex.io nie jest małą giełdą, volumen obrotu jest większy, niż na wszystkich polskich giełdach. Więc ktoś tam jednak handluje. I ja też bym chciał być tym ktosiem i dlatego pytam i szukam sposobu ugryzienia tego torcika.

Wygadany
Posty: 621
Rejestracja: 7 maja 2013
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dyskusja nt. CEX.IO (giełda udziałów kopalni Ghash.io)

Postautor: Turturek » wtorek, 21 października 2014, 13:38

Aż się zalogowałem.

Transakcje przebiegają normalnie, ale pewnie szybkość odświeżania kuleje. Przy mnie było:
- zejście z kolejki po 380
- 2 transakcje 377.2903 przy 377.1669 sprzedaży i dopiero po kilkunastu sek. wskoczyła reszta na kupno
- pojawiły się też transakcje 379.9066 i dosłownie kątem oka zauważyłem jedną z nich na kupnie

Ewidentne działanie bardzo szybkich botów.

Rozmowny
Posty: 75
Rejestracja: 12 sierpnia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja nt. CEX.IO (giełda udziałów kopalni Ghash.io)

Postautor: bithudu » wtorek, 21 października 2014, 15:37

No aż mi się wierzyć nie chce, żeby same boty handlowały.
Poza tym orderbooka można wyświetlić spoza serwisu i nie udało mi się trafić w taki stan, żeby były oferty inne, niż te wyświetlane w serwisie. A jeśli ktoś realizuje oferty, to muszę być choć przez krótką chwile w orderbooku. No chyba, że 2 boty się "umawiają" na konkretny czas, konkretną kwotę i konkretną ilość, ale jakoś nie widzę takiej możliwości.
Próbowałem zresztą wystawiać ofertę między kwotami bid i ask i żaden bot mi jej od razu nie wykupował. Po prostu wisiała sobie jakiś czas spokojnie i było ją widać.

Tu jakiś inny myk musi być.

Wróć do „Sprzęt (hardware) do miningu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości