Dyskusja nt. CEX.IO (giełda udziałów kopalni Ghash.io)

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 1295
Rejestracja: 19 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja nt. CEX.IO (giełda udziałów kopalni Ghash.io)

Postautor: servantes » niedziela, 3 listopada 2013, 14:13

radez9 pisze:
Danieliski pisze:Raczej wszystko jest sterowana przez właścicieli. Wykupili cały przedział od ~ 0.107 do 0.111 i postawili ścianę 1660 GH za 185 BTC. Teraz sobie sprzedają po ponad 0.11 i przed zmianą trudności zrzucą. Siedzę tam już od dawna i można zaobserwować że ktoś po 500-1000 BTC reguluje kurs przed każdą zmianą trudności, a któż to może być inny niż właściciele.
no to jak wyjasnisz że od 24.10. kurs rosnie nieprzerwanie od 0.09 do 0.11? Jesli wlasciciele zrzucili wlasne moce PRZED zmianą trudnosci to potem po 26.10. kto wywindował cene? też myslałem że kurs sztucznie rosnie przed zmianą a potem spada, ale tak sie nie stało przy ostatniej zmianie trudnosci...
Właściciel niczego nie traci, bo gra swoimi walorami. Tylko narybek może stracić. To taka loteria, gdzie kilku wygra a kilu przegra. Ale bank zawsze wygrywa.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 597
Rejestracja: 13 października 2013
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja nt. CEX.IO (giełda udziałów kopalni Ghash.io)

Postautor: radez9 » niedziela, 3 listopada 2013, 14:43

servantes pisze:
radez9 pisze:
Danieliski pisze:Raczej wszystko jest sterowana przez właścicieli. Wykupili cały przedział od ~ 0.107 do 0.111 i postawili ścianę 1660 GH za 185 BTC. Teraz sobie sprzedają po ponad 0.11 i przed zmianą trudności zrzucą. Siedzę tam już od dawna i można zaobserwować że ktoś po 500-1000 BTC reguluje kurs przed każdą zmianą trudności, a któż to może być inny niż właściciele.
no to jak wyjasnisz że od 24.10. kurs rosnie nieprzerwanie od 0.09 do 0.11? Jesli wlasciciele zrzucili wlasne moce PRZED zmianą trudnosci to potem po 26.10. kto wywindował cene? też myslałem że kurs sztucznie rosnie przed zmianą a potem spada, ale tak sie nie stało przy ostatniej zmianie trudnosci...
Właściciel niczego nie traci, bo gra swoimi walorami. Tylko narybek może stracić. To taka loteria, gdzie kilku wygra a kilu przegra. Ale bank zawsze wygrywa.
Przecież nie ma sensu w pompowaniu kursu który 'sam' rośnie. Poza tym gdyby cex chciał zarabiać na tej swojej giełdzie to by wprowadził 0,5% prowizji i kasa byłaby na pewno lepsza niż te 'niby spekulacje'. Pewnie coś tam regulują ten kurs ale bardziej bym obstawiał że go stabilizują niż spekulują.

Poza tym tak naprawdę to zaskoczony jestem tym że po ostatniej zmianie diff kurs zupełnie nie zareagował - a wrecz przeciwnie wzrósł. I to jest kluczowe pytanie. Dlaczego Diff rośnie i cena GHS także?
Ostatnio zmieniony czwartek, 7 listopada 2013, 12:33 przez radez9, łącznie zmieniany 2 razy.

Rozmowny
Posty: 145
Rejestracja: 7 lutego 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja nt. CEX.IO (giełda udziałów kopalni Ghash.io)

Postautor: Danieliski » niedziela, 3 listopada 2013, 15:11

Tylko trzeba było cały czas to obserwować. Ja siedzę w dzień w pracy a wieczorami w domu. Przed ostatnią zmianą trudności z 0.14 do 0.09 spadł 3 dni przed zmianą trudności i również został wykupiony przedział i chwilowo pojawiła się osoba która stawiała ściany po 200-500 BTC. Teraz 2 dni przed zmianą trudności ktoś postawił psychologiczną ścianę 1600 GH i wyprzedaje wyżej. W każdej chwili zobaczymy ogromny spadek Ci co się przestraszą się wyprzedadzą i znów wzrośnie kurs potem powstanie ściana wyżej i ludzie zaczną kupować drożej niż sprzedali żeby kopać. Tak zwany czysty zysk!!!

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 19 marca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja nt. CEX.IO (giełda udziałów kopalni Ghash.io)

Postautor: stanik » niedziela, 3 listopada 2013, 20:48

Jakiś czas temu zastanawiałem się nad kupnem jakiegoś mocnego Asica ale zliczając wszystkie wydatki i dodając do tego szybko rosnący stopień trudności to mogło by mi się to nigdy nie zwrócić dlatego zacząłem bawić się na CEX.IO i jak na razie wychodzę na plusie ;)

Wygadany
Posty: 621
Rejestracja: 7 maja 2013
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dyskusja nt. CEX.IO (giełda udziałów kopalni Ghash.io)

Postautor: Turturek » niedziela, 3 listopada 2013, 21:02

Też nie narzekam, ale chwilowo przeszedłem w tryb obserwacyjny. Za ładnie rośnie i wolę nie zostać ze zbyt drogo kupiona mocą.

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 19 marca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja nt. CEX.IO (giełda udziałów kopalni Ghash.io)

Postautor: stanik » niedziela, 3 listopada 2013, 21:05

Turturek pisze:Też nie narzekam, ale chwilowo przeszedłem w tryb obserwacyjny. Za ładnie rośnie i wolę nie zostać ze zbyt drogo kupiona mocą.
Ja czekam teraz na dobry moment żeby sprzedać, później trochę poczekam aż znów stanieje i kupię z powrotem ;)

Edit: I poszło sprzedałem 5GHS po 0.125 a kupiłem wcześniej za około 0.1 za 1GHS więc jestem na plusie o jakieś 0.125 nie licząc tego co wykopałem w tym czasie :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Re: Dyskusja nt. CEX.IO (giełda udziałów kopalni Ghash.io)

Postautor: powered » poniedziałek, 4 listopada 2013, 11:02

Zbliża się zmiana rudności a kurs zamiast spaść to podskoczył do 0.145 Ale to chyba przez skok kursu BTC o 10$

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja nt. CEX.IO (giełda udziałów kopalni Ghash.io)

Postautor: prezes » poniedziałek, 4 listopada 2013, 11:04

powered pisze:Zbliża się zmiana rudności a kurs zamiast spaść to podskoczył do 0.145 Ale to chyba przez skok kursu BTC o 10$
Własnie bardzo dziwne zachowanie, wzrost kursu BTC powinien jeszcze bardziej obniżyć kurs GH wyrażony w BTC
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Dyskutant
Posty: 175
Rejestracja: 15 marca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja nt. CEX.IO (giełda udziałów kopalni Ghash.io)

Postautor: kajtek14102 » poniedziałek, 4 listopada 2013, 11:11

Nie prawda. BTC jest droższe owszem, ale też więcej wydobywasz (we fiatach licząc). Poza tym wiele osób wierzy w jeszcze większy wzrost. Ja wiem że skoro tak to lepiej kupić BTC na zwykłej giełdzie po prostu, ale niektórzy ludzie ciągle kopanie uważają za jedyny sposób zdobycia BTC :-) Stąd rosnąca chęć kopania ---> większy kurs. Tak to widzę przynajmniej. Ludzie nie zawsze zachowują się logicznie.

Dyskutant
Posty: 174
Rejestracja: 2 maja 2013
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja nt. CEX.IO (giełda udziałów kopalni Ghash.io)

Postautor: Skarpi » poniedziałek, 4 listopada 2013, 11:16

Cena w USD nie ma prawa mieć jakiegokolwiek wpływu na cenę GHs/BTC - przecież istotne jest ile BTC mogę wykopać ta mocą

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 597
Rejestracja: 13 października 2013
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja nt. CEX.IO (giełda udziałów kopalni Ghash.io)

Postautor: radez9 » poniedziałek, 4 listopada 2013, 13:19

Panowie to co się dzieje w zupełności przeczy teorii spiskowej iż własciciele CEX stawiają jakieś ściany i sprzedają a potem odkupują. Wczoraj pisaliście o ścianach na 0.11 i sprzedawaniu powyżej. Dzisiaj widać że jesli ktoś sprzedał wczoraj po 0.12 nawet to niestety popełnił błąd. A właściciel giełdy takowych nie popełnia :-)
Po drugie sądzę że to nie właściciel dzisiaj winduje do 0.14. Moim zdaniem CEX podąża za kursem BTC. Tzn nowy kapitał winduje ceny BTC + częściowo ląduje na CEX. Ja jestem tego przykładem bo kupiłem 80% BTC a 20% CEX. Myślę że wiele osób robi tak samo...
Ostatnio zmieniony czwartek, 7 listopada 2013, 12:33 przez radez9, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Re: Dyskusja nt. CEX.IO (giełda udziałów kopalni Ghash.io)

Postautor: powered » poniedziałek, 4 listopada 2013, 14:39

radez9 pisze:Ja jestem tego przykładem bo kupiłem 80% BTC a 20% CEX. Myślę że wiele osób robi tak samo...
Zależy kiedy kupiłeś. Jeżeli miesiąc temu to straciłeś. Jeżeli 10 dni temu to zyskałeś. Kurs GHS jest bardzo nieprzewidywalny, obecnie to jest raj dla grubszych spekulantów.

Wygadany
Posty: 621
Rejestracja: 7 maja 2013
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dyskusja nt. CEX.IO (giełda udziałów kopalni Ghash.io)

Postautor: Turturek » poniedziałek, 4 listopada 2013, 15:05

radez9 ściany stoją i stawać będą. Nie wiadomo kto stawia, ale wiadomo w jakim celu. Rozbujanie kursu to idealna sytuacja do szybkiego zarobku. Być może część ścian jako ograniczenie dla ekstremalnych spekulacji stawia właściciel, być może jednak sami użytkownicy prowadzą taką zabawę. Dopóki jest zainteresowanie giełdą i udziałami, interes się kręci. A przecież o to chodzi.

Rozmowny
Posty: 145
Rejestracja: 7 lutego 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja nt. CEX.IO (giełda udziałów kopalni Ghash.io)

Postautor: Danieliski » poniedziałek, 4 listopada 2013, 18:45

Ja sam pisałem że to właściciel bo nie chce mi się wierzyć że ktoś tam włożył 1-2tyś BTC. Ale mogę się mylić. Co do wzrostu ceny dzieje się to pierwszy raz przed zmianą trudności i ciężko to wyjaśnić. Albo się utrzyma albo runie w dół. Ja zawsze po zmianie kopałem i z 4 dni przed zmiana diff uciekałem. Teraz też czekam spokojnie bo "tylko najstarsi górale wiedzą co może się stać" :D

Ale każdy może przyznać że czasy z darmowym GH bo osoby chcące narobić sobie darmowych GH obracały 1 BTC i rynek cały czas falował i można było zarobić. Teraz po zmianie na 3% cały czas tylko kupują i nikt nie sprzedaje ( jakieś drobne tylko się sprzedają ).

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja nt. CEX.IO (giełda udziałów kopalni Ghash.io)

Postautor: lenny » poniedziałek, 4 listopada 2013, 18:46

A co powiecie na to:
Ghash.io brał udział w atakach double-spend?

https://bitcointalk.org/index.php?topic=321630.0

Moderator
Posty: 871
Rejestracja: 4 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja nt. CEX.IO (giełda udziałów kopalni Ghash.io)

Postautor: phoebe » poniedziałek, 4 listopada 2013, 20:38

@lenny
Mają małe szanse na udany atak tego typu.

Tutaj jest czysty oportunizm - ataki ds po prostu się nie opłacają bo ciężko zdobyć dużą ilość GH i użyć tego do ataku ( w sytuacji w której Ghash.io używa mocy do ataku musi oddać wykopane BTC albo w statystykach będzie wszystko widoczne).

Swoją drogą: ktoś chciałby skrypt do autozakupów poprzez API w PHP do cex.io ( co powiedzmy godzinę kupuje MHasze za cały urobek )?
https://bitcoinpolska.herokuapp.com Bitcoin Chat 24/7 spekulacja/dyskusja/flame

Wygadany
Posty: 510
Rejestracja: 13 lipca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja nt. CEX.IO (giełda udziałów kopalni Ghash.io)

Postautor: jata » poniedziałek, 4 listopada 2013, 20:43

a można prosić o taki skrypt??

Moderator
Posty: 871
Rejestracja: 4 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja nt. CEX.IO (giełda udziałów kopalni Ghash.io)

Postautor: phoebe » poniedziałek, 4 listopada 2013, 20:46

Skrypt dostępny jest tutaj:


tylko trzeba napisać funkcję do zakupów na podstawie oficjalnego API - napisałem taką funkcję autobuy ( która kupuje od razu nowe udziały za wykopane BTC).
https://bitcoinpolska.herokuapp.com Bitcoin Chat 24/7 spekulacja/dyskusja/flame

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 19 marca 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja nt. CEX.IO (giełda udziałów kopalni Ghash.io)

Postautor: stanik » wtorek, 5 listopada 2013, 17:53

Tak odchodząc trochę od tematu, w jaki sposób może sprawdzić kiedy zwiększy się trudność i o ile? :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja nt. CEX.IO (giełda udziałów kopalni Ghash.io)

Postautor: prezes » wtorek, 5 listopada 2013, 18:02

stanik pisze:Tak odchodząc trochę od tematu, w jaki sposób może sprawdzić kiedy zwiększy się trudność i o ile? :)
http://bitcoinwisdom.com/bitcoin/difficulty
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Wróć do „Sprzęt (hardware) do miningu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości