Dyskusja nt. CEX.IO (giełda udziałów kopalni Ghash.io)

Rozmowny
Posty: 75
Rejestracja: 12 sierpnia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0005 BTC

Re: Dyskusja nt. CEX.IO (giełda udziałów kopalni Ghash.io)

Postautor: bithudu » środa, 22 października 2014, 12:01

No i sam sobie odpowiem.
Pół nocy spędziłem na eksperymentach z różnymi ofertami i obserwowaniu tego, co się dzieje.
No więc to, co się dzieje na tym rynku to zwykła animacja. Zwykle było tak, że jakiej oferty bym nie złożył (pomiędzy cenami ask i bid) to i tak cały ruch odbywał się w takim zakresie cen, żeby moje oferty nie zeszły.
No to wpakowałem raz ofertę zakupu o 0.0001 usd mniejszą od najlepszej ceny sprzedaży. Czyli nie było siły, pierwszy, kto chciałby coś sprzedać musiałby sprzedać to mnie. Efekt był taki, że na 10 min. (!!!) w ogóle stanęły transakcje, a później zniknęła najlepsza oferta sell i cena poszła w górę więc i tak nie kupiłem.

Oczywiście czasami udało mi się coś shandlować, ale to nie przekraczało wolumenu 10 usd na godzinę i wynikało raczej z dostosowania ceny do cen na innych giełdach. Czyli marność.
Oczywiście cały czas mówię tu o handlu ofertowym, a nie o transakcjach natychmiastowych (po najlepszej możliwej cenie).

Wnioski są takie - cały wolumen chłopaki robią sobie sami, czasami trafi się jakiś jeleń, co chce sprzedać/kupić za wszelką cenę, to go skroją.
O sposobie naliczania prowizji nie wspomnę, tu śmiało mogę napisać - bandytyzm.

Wygadany
Posty: 621
Rejestracja: 7 maja 2013
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dyskusja nt. CEX.IO (giełda udziałów kopalni Ghash.io)

Postautor: Turturek » środa, 22 października 2014, 15:27

Cóż... wielokrotnie ostrzegaliśmy i zalecaliśmy ostrożność, a przynajmniej ja to robię od początku powstania tego wątku. Nie wszystko złoto co się świeci. Tu trzeba wiedzieć co się robi i być świadomym całego ryzyka.

Rozmowny
Posty: 75
Rejestracja: 12 sierpnia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja nt. CEX.IO (giełda udziałów kopalni Ghash.io)

Postautor: bithudu » środa, 22 października 2014, 16:42

Każda giełda ma swoje lepsze i gorsze rynki.
W CEX.IO można nie źle zarobić na samym kopaniu, nie mówiąc już o handelku GHS/BTC (tak, tak, Twoje modlitwy, Turturek, z poprzedniej strony zostały wysłuchane :D ).
Rynek BTC/USD musi się rozruszać, wtedy animację zdejmą, będzie normalnie i też zarobimy.

Wygadany
Posty: 621
Rejestracja: 7 maja 2013
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dyskusja nt. CEX.IO (giełda udziałów kopalni Ghash.io)

Postautor: Turturek » środa, 22 października 2014, 17:20

Na samym kopaniu nie ma szans zarobić, na co pokazywałem dokładne wyliczenia. Kopanie jest tylko miłym dodatkiem podczas oczekiwania na sprzedaż zakupionych ghashy w celach spekulacyjnych. Na razie kurs był łaskawy, ale już bywały takie okresy ciszy po których następowało tąpnięcie. Niejeden płacz i niejedno zgrzytanie zębów to forum przeżyło. Jedyna taktyka naprawdę zarabiająca, to kupienie na dołku, kopanie jakiś czas (najlepiej do jakiejś górki), sprzedaż i odkupienie na kolejnym dołku większej mocy.

Taki hurraoptymizm dotyczący tylko kopania przypomina mi bacę co piłuje gałąź na której siedzi i cały czas twierdzi, że nie spadnie.

ps. oczywiście odrobina wiary w cuda nigdy nie zaszkodzi :D

Rozmowny
Posty: 75
Rejestracja: 12 sierpnia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja nt. CEX.IO (giełda udziałów kopalni Ghash.io)

Postautor: bithudu » środa, 22 października 2014, 18:30

Jakoś tak siedzę na tej gałęzi już z pół roku i nie czuję żebym spadał. Więc zostawmy może te akademickie spory. Ja zarabiam tu, Ty gdzie indziej, wszystko jedno, byle na życie starczyło.
Może w takim razie pochwal się gdzie zarabiasz na bitcoinach (albo na czymś innym)? Może się przerzucę. Bo o ref-programie w cex słyszałem, ale za odstraszanie klientów chyba nie płacą? ;)

Rozmowny
Posty: 75
Rejestracja: 12 sierpnia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja nt. CEX.IO (giełda udziałów kopalni Ghash.io)

Postautor: bithudu » piątek, 24 października 2014, 11:25

THX Prezes.

możecie wrzucić jeszcze jakiś temat, to chętnie go przetestuję w miarę wolnego czasu.
Aktualnie przegryzam się przez rynek DODGE/BTC. Wstępne oględziny wskazują, że volumen obrotów i częste zmiany powyżej granicy prowizji mogą dać szanse zarobku. Napiszę o wnioskach za parę dni.

Wygadany
Posty: 621
Rejestracja: 7 maja 2013
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dyskusja nt. CEX.IO (giełda udziałów kopalni Ghash.io)

Postautor: Turturek » piątek, 24 października 2014, 12:11

Ja zarabiam na prowadzeniu studia reklamowego. Bitcoiny traktuję jako ciekawostkę, coś co w przyszłości może mieć duże zastosowanie, ale póki co nie skupiam się na zarabianiu na nich. Owszem bawię się w różne działania związane z BTC, są to jednak tak małe kwoty, że ciężko mówić o zarabianiu.

W odróżnieniu od Ciebie ref-programów nie traktuję jako łapania naiwnych jeleni, ale staram się udzielać wyczerpujących informacji pozwalających im oszacować ryzyko i rzeczywiście coś zarobić. Stąd może dziwne wrażenie że odstraszam. Przez kilkanaście lat prowadzenia firmy utwierdziłem się w przekonaniu, że jeden zadowolony klient jest dużo bardziej wartościowy od setki niezadowolonych. Osoby które zarejestrowały się z mojego reflinka w większości nie porzuciły zabawy i dalej dzięki temu mam jakieś profity.

Mam prośbę, skoro tak dobrze Ci idzie zarabianie na samym kopaniu, pochwaliłbyś się jakimiś konkretnymi wyliczeniami po ile kupowałeś pół roku temu udziały i ile one zarobiły do dziś. Oczywiście tylko te których przez ten czas nie sprzedawałeś, bo mówimy o samym kopaniu.

Rozmowny
Posty: 75
Rejestracja: 12 sierpnia 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja nt. CEX.IO (giełda udziałów kopalni Ghash.io)

Postautor: bithudu » piątek, 24 października 2014, 14:03

W odróżnieniu od Ciebie ref-programów nie traktuję jako łapania naiwnych jeleni
Masz jakieś podstawy, żeby pisać takie androny? Znasz jakiegoś "naiwnego jelenia", którego złapałem?
Chętnie mogę z tobą podyskutować merytorycznie, ale na odpowiednim poziomie i bez rozbudowanych epitetów.
Jeśli prowadzisz studio reklamowe, to powinieneś wiedzieć, co to jest kampania negatywna i że jest be.
Tak więc przeedytuj swój post, to może podyskutujemy dalej.

Wygadany
Posty: 621
Rejestracja: 7 maja 2013
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0005 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dyskusja nt. CEX.IO (giełda udziałów kopalni Ghash.io)

Postautor: Turturek » piątek, 24 października 2014, 14:50

Może przesadziłem, ale uparty hurraoptymizm przeczący matematyce tak wygląda z punktu widzenia obserwatora. Na forach giełdowych ludzi zbyt optymistycznych nazywa się wręcz naganiaczami. Dlatego tak istotne jest rzetelne opisanie wszelkich okoliczności dotyczących omawianej inwestycji. Na linkowanym przez Ciebie wcześniej blogu podałeś przykład spekulacji wspomaganej kopaniem, a nie samego kopania. Ty zaś cały czas się upierasz, że bez spekulacji na samym kopaniu można tu cokolwiek zarobić. Nie mam pojęcia czy starasz się nie dostrzegać tej różnicy czy celowo ją ignorujesz.

Co do kampanii negatywnej, to mówienie prawdy nigdy nią nie było. Dlatego proszę o wyliczenia w jaki sposób samo kopanie (bez spekulacji kursowej) jest tu opłacalne.
Przypominam też, że jeszcze niedawno dziękowałeś za wszelkie ostrzeżenia, a obecnie próbujesz je marginalizować narażając nowych czytelników na ryzyko strat.


Jeszcze raz podkreślam:
Na CEX.IO zarabiamy kupując na dołku moc, kopiemy dopóki kurs wzrasta i jest wysoko oraz sprzedajemy kiedy zaczyna spadać (lub najlepiej chwilę przed) żeby odkupić znów na dołku. Inaczej się nie da. Przy częstych wahaniach kursu zarabiamy więcej na spekulacji, przy stabilniejszym kursie mamy dochód z kopania. Przy czym należy na bieżąco sprawdzać jak duży spadek kursu spowoduje stratę wobec początkowej inwestycji, a jaki pozostanie jeszcze w sferze dochodowości.

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 18 grudnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja nt. CEX.IO (giełda udziałów kopalni Ghash.io)

Postautor: speedie » piątek, 6 maja 2016, 13:02

mam zamiar kupić jakies 50-60k Gh i zacząć kopać, jak wygląda aktualnie sprawa kopania na cex.io

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5083
Rejestracja: 14 marca 2011
Reputacja: 1663
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja nt. CEX.IO (giełda udziałów kopalni Ghash.io)

Postautor: maky » piątek, 6 maja 2016, 13:54

speedie pisze:mam zamiar kupić jakies 50-60k Gh i zacząć kopać, jak wygląda aktualnie sprawa kopania na cex.io
A oni jeszcze kopią?
Bądź zmianą, którą prag­niesz uj­rzeć w świecie.

KURSYBTC - kursy BTC przeliczone na PLN/USD/EUR + alarmy; vultr.com - serwery pod masternody

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3621
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja nt. CEX.IO (giełda udziałów kopalni Ghash.io)

Postautor: hanti » piątek, 6 maja 2016, 16:49

ciągle nie od 2015
speedie jak kupisz moc to nie będzie ona nic kopać i tak, ghs na stronie cex to tylko ich waluta do spekulacji
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 86
Rejestracja: 3 września 2016
Reputacja: 122
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja nt. CEX.IO (giełda udziałów kopalni Ghash.io)

Postautor: dondziadzia » sobota, 3 września 2016, 19:06

Nie chcę zakładać specjalnie nowego wątku a mam jedno pytanie dotyczące cex.io. Czy ktoś wypłacał stamtąd euro/dolary na kartę MS/Visa? Jeśli tak to ile zazwyczaj trwa transfer? Bo znalazłem jedynie na ich stronie info, że max 3 dni. A jestem ciekaw jak w praktyce to wygląda. Ktoś ma jakieś doświadczenie?

Wróć do „Sprzęt (hardware) do miningu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości