Dlaczego nie kupować FPGA w cenie >500PLN za 800MHash

Gaduła
Posty: 407
Rejestracja: 13 kwietnia 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dlaczego nie kupować FPGA w cenie >500PLN za 800MHash

Postautor: mateusz » piątek, 14 czerwca 2013, 10:11

Proszę o to symulacja :

http://minercharts.com/pl/khpww
Portal aukcyjny za BTC
http://bitmit.net

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2071
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 312
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UK - London SM4

Re: Dlaczego nie kupować FPGA w cenie >500PLN za 800MHash

Postautor: Bemx2k » piątek, 14 czerwca 2013, 10:18

Dokladnie tak
zrob teraz moze jakosc bardziej czytelnie wykres zwrotu inwestycji Blade Eruptera 13GH/s za 50 btc ;)
heh
no i po ptokach jak mawiaja Slazacy


Obecnie alterantywa dla FPGA moze byc jeszcze GPU oczywiscie tylko i wylacznie gdy nei placimy za prad
w skali 6miesiecy karty traca na wartosci max 15% w skali roku max 25% mozna na nich kopac crypty oparte na scrypcie
a FPGA ???? mozna bedzie sprzedac pewnie za 1/3 wartosci albo i mniej
Ostatnio zmieniony piątek, 14 czerwca 2013, 10:19 przez Bemx2k, łącznie zmieniany 1 raz.
BTC>ETH

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 33
Rejestracja: 14 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dlaczego nie kupować FPGA w cenie >500PLN za 800MHash

Postautor: Unreal » piątek, 14 czerwca 2013, 10:19

Przecież cena FPGA na allegro to prawie 3000 zł :lol: :lol:
Ostatnio zmieniony piątek, 14 czerwca 2013, 10:21 przez Unreal, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2071
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 312
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UK - London SM4

Re: Dlaczego nie kupować FPGA w cenie >500PLN za 800MHash

Postautor: Bemx2k » piątek, 14 czerwca 2013, 10:21

Unreal pisze:Przecież cena FPGA na allegro to prawie 3000 zł :lol: :lol:

Pewnie nie jeden Glupi w tej cenie zakupi :)

potem bedzie lament
BTC>ETH

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 33
Rejestracja: 14 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dlaczego nie kupować FPGA w cenie >500PLN za 800MHash

Postautor: Unreal » piątek, 14 czerwca 2013, 10:21

A nie sorry "potaniało" z 2800 do 2500. Promocja jak w mordę strzelił :shock:
http://allegro.pl/listing/listing.php?i ... tring=fpga

Orator
Posty: 914
Rejestracja: 3 marca 2012
Reputacja: 190
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dlaczego nie kupować FPGA w cenie >500PLN za 800MHash

Postautor: Bult » piątek, 14 czerwca 2013, 10:28

Jak nie próbowaliście sprzedać takich płytek do innych celów to nie piszcie głupot że dostanie sie za nie 1/3 ceny. Dla info FPGA traci o wiele mniej niż GPU. I proszę najpierw się zorientować na rynku zanim zacznie się pisać.
30 finał WOŚP eSkarbonka - https://eskarbonka.wosp.org.pl/eabwxh

Wygadany
Posty: 526
Rejestracja: 25 lipca 2012
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dlaczego nie kupować FPGA w cenie >500PLN za 800MHash

Postautor: poochone » piątek, 14 czerwca 2013, 10:45

Bemx2k pisze:Dokladnie tak
zrob teraz moze jakosc bardziej czytelnie wykres zwrotu inwestycji Blade Eruptera 13GH/s za 50 btc ;)
heh
no i po ptokach jak mawiaja Slazacy


Obecnie alterantywa dla FPGA moze byc jeszcze GPU oczywiscie tylko i wylacznie gdy nei placimy za prad
w skali 6miesiecy karty traca na wartosci max 15% w skali roku max 25% mozna na nich kopac crypty oparte na scrypcie
a FPGA ???? mozna bedzie sprzedac pewnie za 1/3 wartosci albo i mniej

Chetnie odkupie od ciebie za 1/3 ceny fpga jak bedziesz uwazac ze juz sie nie oplaca na nich kopac
Obrazek
Unlock Telefonow
NOKIA HTC BLACKBERRY ZTE DORO
Zapraszam na PM

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14391
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2662
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: Dlaczego nie kupować FPGA w cenie >500PLN za 800MHash

Postautor: rav3n_pl » piątek, 14 czerwca 2013, 10:46

Jeżeli kurs nie będzie rosnąć wraz z trudnością to NIC się NIGDY nie zwróci.
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Orator
Posty: 914
Rejestracja: 3 marca 2012
Reputacja: 190
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dlaczego nie kupować FPGA w cenie >500PLN za 800MHash

Postautor: Bult » piątek, 14 czerwca 2013, 10:54

rav3n_pl pisze:Jeżeli kurs nie będzie rosnąć wraz z trudnością to NIC się NIGDY nie zwróci.
Dokladnie, dlatego trzeba inwestować w sprzęt tak aby moc go potem odsprzedać - wtedy zarobek zawsze będzie.
30 finał WOŚP eSkarbonka - https://eskarbonka.wosp.org.pl/eabwxh

Gaduła
Posty: 407
Rejestracja: 13 kwietnia 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dlaczego nie kupować FPGA w cenie >500PLN za 800MHash

Postautor: mateusz » piątek, 14 czerwca 2013, 11:04

rav3n_pl pisze:Jeżeli kurs nie będzie rosnąć wraz z trudnością to NIC się NIGDY nie zwróci.
A jeżeli kurs będzie rosnął z trudnością to najlepszą inwestycją są BTC!
Bult pisze:
rav3n_pl pisze:Jeżeli kurs nie będzie rosnąć wraz z trudnością to NIC się NIGDY nie zwróci.
Dokladnie, dlatego trzeba inwestować w sprzęt tak aby moc go potem odsprzedać - wtedy zarobek zawsze będzie.
Zarobku nie będzie jeśli inwestuje się w FPGA lub Blady.
Portal aukcyjny za BTC
http://bitmit.net

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 391
Rejestracja: 10 kwietnia 2013
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Odp: Dlaczego nie kupować FPGA w cenie >500PLN za 800MHa

Postautor: krasnolud » piątek, 14 czerwca 2013, 11:04

rav3n_pl pisze:Jeżeli kurs nie będzie rosnąć wraz z trudnością to NIC się NIGDY nie zwróci.
Obawiam się, że niestety właśnie tak będzie.
Jednym z czynników (nie wiem, na ile istotnych) utrzymujących relatywnie wysoki kurs BTC jest fakt, że za wiele urządzeń i czipów ASIC płaci się w Bitcoinach. Kopacze i potencjalni kopacze utrzymują kurs kupując BTC, żeby nabywać ASIC. A to się zaraz skończy (jest coraz więcej ofert w $ i rynek się nasyci).

Gaduła
Posty: 407
Rejestracja: 13 kwietnia 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dlaczego nie kupować FPGA w cenie >500PLN za 800MHash

Postautor: mateusz » piątek, 14 czerwca 2013, 11:12

Bult pisze:Jak nie próbowaliście sprzedać takich płytek do innych celów to nie piszcie głupot że dostanie sie za nie 1/3 ceny. Dla info FPGA traci o wiele mniej niż GPU. I proszę najpierw się zorientować na rynku zanim zacznie się pisać.

Bult jestem elektronikiem. Znam się na FPGA. Od miesięcy myślę co można zrobić jeszcze z takimi FPGA aby to było opłacalne i nie wiem.
Sprzedaj mi proszę tę wiedzę.
moje pomysły:
-SL3 , nie
-programator - nie bo do tego wystarczy mały FPGA, dużo dużo tańszy
-inne obliczenia , BZDURA,już wizę jak ktoś chce programować w VHDL. Pozatym karty GPU są wydajniejsze ! a przy obliczeniach naukowy nie mamy sutuacji że maszyna działa rok bez przerwy i ma to znaczenie ekonomiczne(prąd).
- wylutowanie FPGA i wlutowanie go na swoją płtkę która coś tam robi . Też zbdura, kto to niby będzie zrobił. Wole kupić nowy układ, dostosowany do moich potrzeb.


Tak więc jak macie jakiś pomysł to walcie smiało.
Portal aukcyjny za BTC
http://bitmit.net

Weteran
Posty: 1439
Rejestracja: 8 października 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dlaczego nie kupować FPGA w cenie >500PLN za 800MHash

Postautor: Rafi » piątek, 14 czerwca 2013, 11:36

mateusz pisze:
Bult pisze:Jak nie próbowaliście sprzedać takich płytek do innych celów to nie piszcie głupot że dostanie sie za nie 1/3 ceny. Dla info FPGA traci o wiele mniej niż GPU. I proszę najpierw się zorientować na rynku zanim zacznie się pisać.

Bult jestem elektronikiem. Znam się na FPGA. Od miesięcy myślę co można zrobić jeszcze z takimi FPGA aby to było opłacalne i nie wiem.
Sprzedaj mi proszę tę wiedzę.
moje pomysły:
-SL3 , nie
-programator - nie bo do tego wystarczy mały FPGA, dużo dużo tańszy
-inne obliczenia , BZDURA,już wizę jak ktoś chce programować w VHDL. Pozatym karty GPU są wydajniejsze ! a przy obliczeniach naukowy nie mamy sutuacji że maszyna działa rok bez przerwy i ma to znaczenie ekonomiczne(prąd).
- wylutowanie FPGA i wlutowanie go na swoją płtkę która coś tam robi . Też zbdura, kto to niby będzie zrobił. Wole kupić nowy układ, dostosowany do moich potrzeb.


Tak więc jak macie jakiś pomysł to walcie smiało.
Z większością się niestety muszę zgodzić po za tym że skoro jesteś elektronikiem to jaki widzisz problem z wylutowaniem i wlutowaniem spartana ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2071
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 312
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UK - London SM4

Re: Dlaczego nie kupować FPGA w cenie >500PLN za 800MHash

Postautor: Bemx2k » piątek, 14 czerwca 2013, 11:40

Same szpece , wlutowac wylutowac i spowrotem wlutowac :)
BTC>ETH

Moderator
Posty: 9642
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dlaczego nie kupować FPGA w cenie >500PLN za 800MHash

Postautor: koparki » piątek, 14 czerwca 2013, 11:47

W sklepach internetowych np Spartan6 jest po 800zł , w Chińskich od 550zł więc pewnie jest na to jakiś popyt skoro taka cena się utrzymuje... coś tam te kości będą warte ;)
---

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 33
Rejestracja: 14 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Odp: Dlaczego nie kupować FPGA w cenie >500PLN za 800MHa

Postautor: Unreal » piątek, 14 czerwca 2013, 12:01

krasnolud pisze:
rav3n_pl pisze:Jeżeli kurs nie będzie rosnąć wraz z trudnością to NIC się NIGDY nie zwróci.
Obawiam się, że niestety właśnie tak będzie.
Jednym z czynników (nie wiem, na ile istotnych) utrzymujących relatywnie wysoki kurs BTC jest fakt, że za wiele urządzeń i czipów ASIC płaci się w Bitcoinach. Kopacze i potencjalni kopacze utrzymują kurs kupując BTC, żeby nabywać ASIC. A to się zaraz skończy (jest coraz więcej ofert w $ i rynek się nasyci).
O to jestem akurat spokojny, ludzie są strasznie płochliwi. Widać to po giełdach BTC jak idzie fala to w kilka godzin z 120 do 95$.
Sprzedają na przypał bez zastanowienia. Dokładnie tak samo będzie z trudnością. Jak podskoczy w kosmos to ludzi szybko się zniechęca i raptownie spadnie. Nie znaczy, że będzie niska ale będzie korekta do poziomu, że nadal będzie opłacalne. W sumie wcale nie wierzę w tak niski kurs i wysoką trudność żeby "NIC NIGDY" się nie zwróciło.

Gaduła
Posty: 407
Rejestracja: 13 kwietnia 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dlaczego nie kupować FPGA w cenie >500PLN za 800MHash

Postautor: mateusz » piątek, 14 czerwca 2013, 12:35

koparki pisze:W sklepach internetowych np Spartan6 jest po 800zł , w Chińskich od 550zł więc pewnie jest na to jakiś popyt skoro taka cena się utrzymuje... coś tam te kości będą warte ;)

Taka tylko mała dygresja. W sklepach jest tez dużo układów kilkuletnich które utrzymują swoją cenę. To poprostu taktyka producentów.
FPGA to nie jest proszek do prania czy telewizor. Spore zapotrzebowanie jest ze strony wojska. I co sprzedaż wojsku swój wylutowany chip FPGA ?

Cały czas czekamy na propozycje wykorzystania tych Spartanów 6 LX150 :)
Portal aukcyjny za BTC
http://bitmit.net

Orator
Posty: 914
Rejestracja: 3 marca 2012
Reputacja: 190
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dlaczego nie kupować FPGA w cenie >500PLN za 800MHash

Postautor: Bult » piątek, 14 czerwca 2013, 12:37

mateusz pisze:
Bult pisze:Jak nie próbowaliście sprzedać takich płytek do innych celów to nie piszcie głupot że dostanie sie za nie 1/3 ceny. Dla info FPGA traci o wiele mniej niż GPU. I proszę najpierw się zorientować na rynku zanim zacznie się pisać.

Bult jestem elektronikiem. Znam się na FPGA. Od miesięcy myślę co można zrobić jeszcze z takimi FPGA aby to było opłacalne i nie wiem.
Sprzedaj mi proszę tę wiedzę.
moje pomysły:
-SL3 , nie
-programator - nie bo do tego wystarczy mały FPGA, dużo dużo tańszy
-inne obliczenia , BZDURA,już wizę jak ktoś chce programować w VHDL. Pozatym karty GPU są wydajniejsze ! a przy obliczeniach naukowy nie mamy sutuacji że maszyna działa rok bez przerwy i ma to znaczenie ekonomiczne(prąd).
- wylutowanie FPGA i wlutowanie go na swoją płtkę która coś tam robi . Też zbdura, kto to niby będzie zrobił. Wole kupić nowy układ, dostosowany do moich potrzeb.


Tak więc jak macie jakiś pomysł to walcie smiało.
Jak kolega wyżej zauważył cena spartana to 550 zł więc nawet sprzedając po 500 zł to jest już zwrócone 2/3 inwestycji (kupując teraz po 3000 zł).

Nikt tego nie będzie wlutowywać bo ma gotową płytkę przygotowaną do zrobienia wielu zadań wystarczy ja przeprogramować.
Sl3 czemu nie (choc teraz malo klientow ale jednak w tym przypadku mozna by konkurowac cena) , koszt przeprogramowania 60-80 klocków wiec jak by sie lecialo hurtowo nie bylo by problemu z zwrotem.

Do programatora dlaczego nie ? co z tego że sie wykorzystuje mniejsz kosći jak te już mamy, a można zrobic bardziej rozbudowany i wtedy kroimy 6-7 klockow (przy wykorzystaniu 1 kosci).

Czytając to widze tylko że jednak ktoś napisze zanim nie poczyta.

Rafi dobrze napisał jak jesteś elektornikiem (ale takim prawdziwym ) to co za problem podnieść taki układ wyczyścić i już jest nóweczka :D

Naprawdę chcielibyście aby wszystko dać wam na tacy to ok, Jak sie wam nie będzie już opłacało kopać i nie będziecie mieli pomysłu to za 500 zł z miłą chęcią odkupię płtyki o mocy 800 M.hash ... :d
30 finał WOŚP eSkarbonka - https://eskarbonka.wosp.org.pl/eabwxh

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 152
Rejestracja: 30 kwietnia 2013
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dlaczego nie kupować FPGA w cenie >500PLN za 800MHash

Postautor: tarquini » piątek, 14 czerwca 2013, 12:42

Bemx2k pisze:Dokladnie tak
zrob teraz moze jakosc bardziej czytelnie wykres zwrotu inwestycji Blade Eruptera 13GH/s za 50 btc ;)
heh
no i po ptokach jak mawiaja Slazacy
proszę bardzo

Obrazek

obecnie żadna inwestycja się nie zwróci. najbezpieczniejsze się gpu, bo nawet jak kopanie za kilka miechów nie będzie opłacalne, to można opchnąć je na alledrogo te 200zł taniej

Gaduła
Posty: 407
Rejestracja: 13 kwietnia 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dlaczego nie kupować FPGA w cenie >500PLN za 800MHash

Postautor: mateusz » piątek, 14 czerwca 2013, 14:52

Bult pisze:
Jak kolega wyżej zauważył cena spartana to 550 zł więc nawet sprzedając po 500 zł to jest już zwrócone 2/3 inwestycji (kupując teraz po 3000 zł).

Nikt tego nie będzie wlutowywać bo ma gotową płytkę przygotowaną do zrobienia wielu zadań wystarczy ja przeprogramować.
Sl3 czemu nie (choc teraz malo klientow ale jednak w tym przypadku mozna by konkurowac cena) , koszt przeprogramowania 60-80 klocków wiec jak by sie lecialo hurtowo nie bylo by problemu z zwrotem.

Do programatora dlaczego nie ? co z tego że sie wykorzystuje mniejsz kosći jak te już mamy, a można zrobic bardziej rozbudowany i wtedy kroimy 6-7 klockow (przy wykorzystaniu 1 kosci).

. :d
Bult jak to takie proste to już rok temu mogłeś kupować te kości za 200USD i sprzedawać za 6-7 klocków. No proszę cię.
To tak jakbyś powiedział że z tony stali za 1kPLN można zrobić samochód. To nie takie proste. Poza tym nie ma potrzeby aby programator posiadał aż tak rozbudowany FPGA.

Wlutowanie reballing i ponowne osadzenie nie jest problemem ale w profesjonalnych zastosowaniach to bez sensu.



No ja nadal nie widzę zastosowania.
Bardzo chciałbym aby ktoś mnie oświecił.
Portal aukcyjny za BTC
http://bitmit.net

Wróć do „Sprzęt (hardware) do miningu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 4 gości