Zdjęcia naszych domowych kopalni

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zdjęcia naszych domowych kopalni

Postautor: m.m » piątek, 16 marca 2018, 23:47

nie alkohol tylko izopropanol, nie powinien uszkodzić naklejek.
slasta pisze: @devega, tak, ale ile tego ciepła wykorzystasz ? 5-10%? Pozostałe 90% musisz jakoś odebrać, więc ponosisz dodatkowe koszty chociażby na wentylację nie mówiąc już o klimatyzacji, wiec ta oszczędność na podgrzaniu CWU to raczej pomijalna kwestia. Bo ile tego gazu oszczędzisz za 100zł/mies?
praktycznie każda ciecz, łącznie z wodą ma znacznie większą pojemność cieplną niż powietrze więc koszt chłodzenia cieczy będzie niższy. Ciecze specjalnie zaprojektowane do chłodzenia mają tak dużą pojemność że w w pewnych przypadkach nie wymagają chłodzenia...

dublujecie tematy... https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=25&t=24050

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zdjęcia naszych domowych kopalni

Postautor: KryptoBanita » piątek, 16 marca 2018, 23:48

m.m pisze: nie alkohol tylko izopropanol
alkohol izopropylowy :mrgreen:

https://podaj.to/post/5543,3,15-niespod ... -domu.html

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2129
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zdjęcia naszych domowych kopalni

Postautor: slasta » sobota, 17 marca 2018, 00:05

devega pisze: @slasta, tak jak napisałem zależy od zużycia. Jak masz żonę i 4 córki, to może być i 500 zł / m-c ;)
A najlepiej jak masz basen - wykorzystasz 100% ciepła.
To raczej koszt wody a nie podgrzania jej, a wodę będziesz zużywał tak czy inaczej. 500zł/mies to się wydaje zima na ogrzanie domu 150m2 a nie na podgrzanie CWU latem.
Basen zapewni odebranie ciepła ale nie zapewni oszczędności.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zdjęcia naszych domowych kopalni

Postautor: devega » sobota, 17 marca 2018, 00:33

slasta pisze: 500zł/mies to się wydaje zima na ogrzanie domu 150m2 a nie na podgrzanie CWU latem.
oczywiście żartowałem, choć kobiety czasem nie mają umiaru ;) realna wartość (przynajmniej dla mnie), to 150-180 zł / m-c w lecie, czyli tyle ile zużyje koparka 500W
slasta pisze: Basen zapewni odebranie ciepła ale nie zapewni oszczędności.
a to zależy , czy (bez koparek) podgrzewasz wodę w basenie, czy nie

Początkujący
Posty: 241
Rejestracja: 23 listopada 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zdjęcia naszych domowych kopalni

Postautor: frytek123 » sobota, 17 marca 2018, 07:04

widze że się zrobiła dyskusja i to bardzo dobrze ,bo to mój taki pomysł propozycja i troche wyjaśnień .Jak napisałem że ja bym oszczędzil 6k zł na ogrzewaniu domu to jest koszt mój roczny ,co zrobić z ciepłem latem ja mam dzialke przy domu to mogę np wydudować sobie basen 10m dł. i grzać wode w basenie jak nie mam basenu to pomyślalem że mogę na 1,5m głębokości zakopać wężownice i pószczać olej latem przez ziemie a jak podgrzewać wode ,obecnie mam solary do podgrzewania wody i bojler 400l przez który przepływa glikol ,ten bojler jest wymiennikiem ciepła i przez niego mogę podgrzewać wode do mycia i przez taki sam bojlem mogę podgrzewać wode do grzejników więc potrzebowałbym dwa takie bojlery jako wymienniki ciepła .Co do kart ,jak sie uszkodzi to karte wyjmójemy z oleju i myjemy w izopropanolu i jest jak nowa ,co do starzenia sie kart chociaż karta przeżyje spoko 7lat to wiadomo w elektronice to już 3 albo 4 epoki miną i opłacalność spada ale to tak samo jak w kopalni sprzęt wymieniamy ,a przecież nie same karty zanużamy w oleju ,całe antki możemy wsadzać do oleju po małej modyfikacji obrotów wentyla .

Dodano po 8 minutach 49 sekundach:
Pomyście o takiej kopalni która ma 1000 koparek i wszystkie w oleju i to ciepło sprzedaja jako ogrzewanie np bloku to jest do przeskoczenia chociaż w realjach polski to jakoś ciężko mi to sobie wyobrazić ,no ale jeśli by tak zrobić to jak rentowność wzrośnie kopalni a latem to osiedlowy basen grzać i tyle.Takie ICO powinny powstawać więc po co uciekać na islandie z kopalnią .W bloku płacicie w czynszu ogrzewanie cały rok, to takie luźne pomysły trzeba by to wszystko policzyć ale jak opłaca sie dla domku to i dla spółdzielni mieszkaniowej .

Wygadany
Posty: 557
Rejestracja: 4 lipca 2017
Reputacja: 203
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zdjęcia naszych domowych kopalni

Postautor: Harey » sobota, 17 marca 2018, 07:41

frytek123 pisze: pószczać
frytek123 pisze: wyjmójemy
frytek123 pisze: zanużamy
frytek123 pisze: realjach
Wizjonerze, do szkoły!

Początkujący
Posty: 241
Rejestracja: 23 listopada 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zdjęcia naszych domowych kopalni

Postautor: frytek123 » sobota, 17 marca 2018, 07:46

ano

Dodano po 2 minutach 10 sekundach:
ja tylko 8 klas

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zdjęcia naszych domowych kopalni

Postautor: m.m » sobota, 17 marca 2018, 11:11

PNT chce ogrzewać i sprzedawać wodę użytkową.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2129
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zdjęcia naszych domowych kopalni

Postautor: slasta » wtorek, 20 marca 2018, 16:37

@frytek123,
frytek123 pisze: Pomyście o takiej kopalni która ma 1000 koparek i wszystkie w oleju i to ciepło sprzedaja jako ogrzewanie np bloku to jest do przeskoczenia chociaż w realjach polski to jakoś ciężko mi to sobie wyobrazić ,no ale jeśli by tak zrobić to jak rentowność wzrośnie kopalni a latem to osiedlowy basen grzać i tyle.Takie ICO powinny powstawać więc po co uciekać na islandie z kopalnią .W bloku płacicie w czynszu ogrzewanie cały rok, to takie luźne pomysły trzeba by to wszystko policzyć ale jak opłaca sie dla domku to i dla spółdzielni mieszkaniowej .
Taką inwestycja to by była kompletna klapa. A dlaczego. A no dlatego że temp wody do celów ogrzewania musi być dość wysoka. Latem jest to 68 st.C, a zimą dużo wyższa, przy -20 jest to nawet 115 st.C. Żeby uzyskać 68 st.C to karty musiały by mieć pewnie min.75 st.C. Także kompletnie nieporozumienie bo sprzęt działający w takiej temperaturze za długo by nie pociągnął.

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zdjęcia naszych domowych kopalni

Postautor: redlumek » wtorek, 20 marca 2018, 16:46

Temperatura wody 115C?
W domu mam ogrzewanie podłogowe i przy - 20C na podwórku max temperatura to 35C. Cwu mam 45C - a dogrzewam gazem z limitem 50C

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zdjęcia naszych domowych kopalni

Postautor: devega » wtorek, 20 marca 2018, 18:07

@slasta, temperatury, o których piszesz (chociaż 115 st.C wydaje mi się ciut zbyt wiele) pewnie dotyczą przesyłów na większe odległości. Jeżeli "kotłownia" jest na m-scu, wystarczy sporo mniej.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2129
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zdjęcia naszych domowych kopalni

Postautor: slasta » wtorek, 20 marca 2018, 21:15

@devega, wpisz sobie w googlu tabela regulacyjna systemu ciepłowniczego. Zarówno w Warszawie, która ma chyba największą sieć ciepłownicza w europie, jak i np dużo mniejsza Ostrołęka temperaturę wody zasilającej mają praktycznie identyczną. Różna się natomiast temperaturą powrotu, gdzie Warszawa ma dużo zimniejszą wodę powrotną.

Początkujący
Posty: 241
Rejestracja: 23 listopada 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zdjęcia naszych domowych kopalni

Postautor: frytek123 » wtorek, 20 marca 2018, 21:31

faktycznie podgrzewanie wody dla blokowiska nie jest opłacalne ,ale myśle że mozna to jakoś sprzedać ,może podgrzewanie basenu miejskiego ,albo wstępnie podgrzewać wode która bedzie dogrzewana i para bedzie szła na turbine i mamy trochę prądu , tak na szybko ,czy to ma sens ?

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zdjęcia naszych domowych kopalni

Postautor: redlumek » wtorek, 20 marca 2018, 22:17

Woda która musi iść przez pół miasta musi mieć większą temperaturę. Zaś jeśli ta instalacja byłaby w bloku to na pewno wystarczyła by niższa temperatura.
Są bloki na przedmieściach które nie są podłączone pod cieplownie I same się grzeją. Myślę że w takim wypadku to by się nawet sprawdziło.
Z drugiej strony nie tylko niska cena jest ważna ale też zapewnienie ciągłości dostaw ciepła. Zaś kopanie może się skończyć z dnia na dzień.
Kolejny temat do przemyślenia to co zrobić z nadwyżka ciepła? Jeśli tego ciepła ma być tyle aby zapewnić grzanie w zimę, co co z nim zrobić w lato?

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zdjęcia naszych domowych kopalni

Postautor: m.m » środa, 21 marca 2018, 14:09

150 litrów wody do 45C koparka 12 gpu nagrzewa w około 3-4h, od tego miejsca zaczyna się konflikt interesów i problem z chłodzeniem.

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zdjęcia naszych domowych kopalni

Postautor: redlumek » środa, 21 marca 2018, 14:22

Przydał by się jakiś duży bufor ciepła - taki z tysiąc litrów na 1kw koparki

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 202
Rejestracja: 6 lutego 2018
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Zdjęcia naszych domowych kopalni

Postautor: szczur333 » czwartek, 22 marca 2018, 00:49

Obrazek

Wygadany
Posty: 532
Rejestracja: 13 marca 2016
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zdjęcia naszych domowych kopalni

Postautor: jupp82 » poniedziałek, 2 kwietnia 2018, 02:53

@m.m przerabiałeś temat , podziel sie uwagami. Sam mysle o czymś takim przy ogrzewaniu gospodarczego/mieszkanka dla gości.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 202
Rejestracja: 6 lutego 2018
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Zdjęcia naszych domowych kopalni

Postautor: szczur333 » środa, 11 kwietnia 2018, 23:32

Obrazek

Obrazek

wersja alpha (testowanie czy karty temperaturowo dadzą rade przy tylko 5 wentylatorach @ cisza)

jest dobrze wiec buda wkrótce :O

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zdjęcia naszych domowych kopalni

Postautor: redlumek » czwartek, 12 kwietnia 2018, 13:35

Ciekawy pomysł - mam nadzieję że się nie wywroci

Wróć do „Sprzęt (hardware) do miningu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości