Zdjęcia naszych domowych kopalni

Początkujący
Posty: 151
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zdjęcia naszych domowych kopalni

Postautor: Mariusz040 » piątek, 9 lutego 2018, 15:36

Kwestia gdzie stoją, bo jak w domu to raczej nie ma znaczenia czy zima czy lato, bo raczej nikt z otwartymi oknami nie mieszka, żeby koparce było lepiej :)

Ja mając trochę sprzętu w miejscu, gdzie temperatura jest zbliżona do tej na zewnątrz mam na RX570 Nitro plus temperatury kart 28-32 stopnie i obroty wentylatora 35%. Byłem w lekkim szoku. Co ciekawe model MSI Gaming X pomimo znacznie mniejszego radiatora ma około 32-35 stopni. Sądziłem, że Nitro Plus będzie miało większą przewagę.

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zdjęcia naszych domowych kopalni

Postautor: m.m » piątek, 9 lutego 2018, 21:24

Mariusz040 pisze: bo raczej nikt z otwartymi oknami nie mieszka, żeby koparce było lepiej
żebyś się nie zdziwił :geek:

Początkujący
Posty: 151
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zdjęcia naszych domowych kopalni

Postautor: Mariusz040 » piątek, 9 lutego 2018, 23:02

Mam na myśli pokój, w którym się przebywa, a nie jakiś oddzielny pokój w domu, gdzie oprócz stania koparek nic się nie dzieje. Tak to i ja mam okna otwarte. Ciekawe czy sąsiedzi z ulicy obok ogarnęli już co za idioci tu mieszkają, że na zewnątrz takie temperatury a oni wietrzą 24/7 :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 202
Rejestracja: 6 lutego 2018
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zdjęcia naszych domowych kopalni

Postautor: szczur333 » niedziela, 11 lutego 2018, 21:40

tak czy inaczej

1050ti do zwyklych domowych warunkow sa idealne, bo jak mowie - mozna przy tym spac i tak wlasnie robie mimo ze mam drugi pokoj
Przy takich dwóch koparkach mimo ze to tylko nie cale 1000W - spokojnie ogrzaloby salon 20m^2

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zdjęcia naszych domowych kopalni

Postautor: m.m » poniedziałek, 12 lutego 2018, 22:50

Koparki bardzo mocno osuszają powietrze więc przebywanie w pomieszczeniu gdzie pracują jest średnio "zdrowe" i przyjemne. Do tego dochodzi dość potężne promieniowanie elektromagnetyczne.

Nie jestem samobójcą ani masochistą by kimać w pobliżu koparki, nawet nie przebywam w pokoju gdzie pracują.

Wygadany
Posty: 532
Rejestracja: 13 marca 2016
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zdjęcia naszych domowych kopalni

Postautor: jupp82 » wtorek, 13 lutego 2018, 11:33

m.m pisze:Koparki bardzo mocno osuszają powietrze więc przebywanie w pomieszczeniu gdzie pracują jest średnio "zdrowe" i przyjemne. Do tego dochodzi dość potężne promieniowanie elektromagnetyczne.

Nie jestem samobójcą ani masochistą by kimać w pobliżu koparki, nawet nie przebywam w pokoju gdzie pracują.
Jasne nie wychodz z domu bo Cie promieniowanie kosmiczne zabije.

Przepraszam nie moglem sie powstrzymać.

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zdjęcia naszych domowych kopalni

Postautor: m.m » wtorek, 13 lutego 2018, 13:12

jupp82 pisze: Przepraszam nie moglem sie powstrzymać.
przed demonstracją własnej głupoty ? Skoro koparka czy inne urządzanie elektryczne / radiowe podnosi temperaturę otoczenia, wody lub innych cząstek to na pewno nie ma wpływu na krew, termikę organizmu. Masz rację, to wszystko jest jedną wielką fanaberią...

Przecież dostawcy internetu radiowego mają za dużo kasy i z dobroci serca przechodzą na 5ghz, nie dlatego że 2,4 ghz to częstotliwość gotowania wody (krwi, soków, potraw) i częstotliwość pracy mikrofalówki.
Ostatnio zmieniony wtorek, 13 lutego 2018, 13:21 przez m.m, łącznie zmieniany 1 raz.

Wygadany
Posty: 532
Rejestracja: 13 marca 2016
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zdjęcia naszych domowych kopalni

Postautor: jupp82 » wtorek, 13 lutego 2018, 13:20

Bo by sie roztopily podczas dobrej bitwy w Wiedzmaku gdzie w srodku jest ok 70 stopni? Albo moze stal z obudów łatwiej przetopic niż zrecyklingować tworzywo sztuczne?

Nie spinaj sie tak m.m bo Ci żyłka pęknie.
Jakbysmy sie tak wszystkiego bali to świat dalej mialby kwadratowe koła i był płaski.
Jak zaczynałem to 4 kopary u mnie w salonie chodziły i to 2 na referentach odrzutowcach. Fakt na czas Gości trzeba bylo wyłaczać ale w domu ciepło było i ściany mi wysuszyło od wilgoci.

Btw. Jak serwisujesz koparki skoro nie przebywasz w pomieszczeniu z nimi?

Robisz edyta.ok. A zastanawiałeś sie kiedyś po co Amerykanom las anten na Alasce? Pewnie od tego boli mnie palec u lewej stopy. Albo czemu jedne samoloty zostawiaja smugi a inne nie? Podobno chronia nas przed efektem cieplarnianym tylko czy czasem to nie nasze krowy go najbardziej powoduja a nie Słońce?

Wiesz mówia, że na coś trzeba umrzeć. A znam wielu nie palaczy co na raka płuc umarli. To przez wifi...

No koniec offtopa. Pozdrawiam Wszystkich Domowych Kopaczy.

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zdjęcia naszych domowych kopalni

Postautor: m.m » wtorek, 13 lutego 2018, 13:33

jupp82 pisze: Bo by sie roztopily podczas dobrej bitwy w Wiedzmaku gdzie w srodku jest ok 70 stopni? Albo moze stal z obudów łatwiej przetopic niż zrecyklingować tworzywo sztuczne?
wow... pojechałeś. Obudna się stopi ale izolacja kabli, wentylatory, wtyczki i masę innych elementów z tworzyw sztucznych już nie ? Wiesz że rury do wody w tym instalacji CO łączy się w temperaturze 300C ? Wiesz że silnik rozgrzewa się do 900C ?

Blacha bardzo dobrze tłumi (~100dB) więc ograniczania lub eliminuje potencjalne zagrożenia.

Dlatego transformatory, zasilacze i masę innych urządzeń elektrycznych jest w merlowych obudowach mimo że plastik przy eksploatacji zewnętrznej jest trwalszy i sprawia mniej problemów (wyładowania elektryczne)
jupp82 pisze: Jakbysmy sie tak wszystkiego bali to świat dalej mialby kwadratowe koła i był płaski.
to nie strach (przed czym ?) tylko zdrowy rozsadek, największym zagrożeniem dla postępu jest ignorancja.
jupp82 pisze: Btw. Jak serwisujesz koparki skoro nie przebywasz w pomieszczeniu z nimi?
przychodzę, robię swoje i wychodzę ? takie czary mary... :shock:

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 19 lutego 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zdjęcia naszych domowych kopalni

Postautor: grzesiekk.m.85 » czwartek, 22 lutego 2018, 09:48

Moja mała koparka.
2 x MSI GTX1070 8GB Gaming X - docelowo mają być 3
płyta ze zintegrowanym prockiem ASRock D1800M
Zasilacz Modecom Volcano 650W 80+ Bronze
Moc wydobywcza ETH 62 MH/s przy zużyciu prądu 295W
Obrazek

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 4 stycznia 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zdjęcia naszych domowych kopalni

Postautor: gratki003 » czwartek, 22 lutego 2018, 12:47

grzesiekk.m.85 pisze: 2 x MSI GTX1070 8GB Gaming X - docelowo mają być 3
powodzenia w szukaniu... ;)

Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 19 lutego 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zdjęcia naszych domowych kopalni

Postautor: grzesiekk.m.85 » czwartek, 22 lutego 2018, 13:32

nie ma problemu z dostępnością tylko ceną

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 202
Rejestracja: 6 lutego 2018
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zdjęcia naszych domowych kopalni

Postautor: szczur333 » czwartek, 22 lutego 2018, 17:01

najmniejsza na swiecie (120mhash)

Obrazek
Obrazek

Początkujący
Posty: 151
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zdjęcia naszych domowych kopalni

Postautor: Mariusz040 » czwartek, 22 lutego 2018, 20:46

Coraz więcej :)

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 24 maja 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zdjęcia naszych domowych kopalni

Postautor: noy20 » piątek, 23 lutego 2018, 14:34

Oooo, ładny mebelek powstał. Dziś z rana właśnie dumałem nad czymś takim :) zaglądam na forum patrze i jest takie ustrojstwo.
Pozdrawiam.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zdjęcia naszych domowych kopalni

Postautor: KryptoBanita » piątek, 23 lutego 2018, 16:55

Robiłem z tego co miałem. Zasilacz powędrował na zewnątrz.
Zmieściłaby się karta z turbiną + nawiew od dołu (jest miejsce).
Obrazek

Ale akurat @tonyxxl zapodał link:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 80#p389956
Tyle, że moje na są pamięciach Hynix
Taa... Trzeba było kupić więcej :shock:

Bios zrobił za flaszkę @marimach77 :mrgreen:
Obrazek

Jeżeli komuś wydaje się, że parametry są słabe - 2 karty RX 580 dają ponad 59 Mh/s - to niech spojrzy na -35% limit zużycia energii - nie mam watomierza, więc nie wiem ile bierze z gniazdka :mrgreen:
2100 - super stabilna praca - 2125 czasem wywalał - pomiędzy nie miałem jeszcze weny testować...
Obrazek

Chłodzenie, po wielu próbach praktycznych rozwiązałem jak na zdjęciu 1 - wentyle pchające i zdjęciu poniżej - wentyl wyciągający
Obrazek

Uzyskałem jak widać na zdjęciu 2 temperaturę 69 - heheheeee - przy najniższych możliwych obrotach wiatraków na karcie - 44% (liczba 44 jest baaardzo ważna, tak jak 69...) - oczywiście przy zamkniętym oknie - przy otwartym to bywa różnie ;)
To są XFX - plastikowe budy z małymi otworami na wywiew...
(Mam jakąś Saphire gdzie 54 stopnie uzyskuję przy 24% prędkości wiatraka...)
Ogrzewam tym jakieś 20m2.
Nie widać za bardzo, ale jak były tylko 2 duże pchające to temperatura była jakieś 74% - robotę zrobił ten jeden z dwóch małych - ma dużą wydajność - dałem go pomiędzy grafiki - ten mały powyżej pewnie nie robi za dużo roboty, ale akurat pasował mi aby podwiesić ten drugi.

Jak widać na powyższych obrazkach można wyciągnąć z forum wiele pożytecznych informacji.
Przepraszam za jakość zdjęć - taa... Pisałem o P10pro ;) Te robione starą Xperia z którą nie ma problemów z rozsiewaniem netu po wifi - temat z P10pro NIEROZWIĄZANY - przypominam - prędkość netu po wifi jest znikoma - mam problem nawet z odebraniem poczty...


PS
@szczur333
ŚWIETNE koparki :shock: :mrgreen:

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Zdjęcia naszych domowych kopalni

Postautor: Zeyt » sobota, 24 lutego 2018, 01:35

@KryptoBanita, 70 stopni, ciekawe ile pociągną ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zdjęcia naszych domowych kopalni

Postautor: KryptoBanita » sobota, 24 lutego 2018, 03:17

Byle do wiosny ;)
Sam się zastanawiam ile dadzą radę - dam znać :mrgreen:
W sumie to już jestem w okolicach zwrotu inwestycji, a jak wspominałem mnie głównie interesuje ciepło.

Tylko dlaczego karty mają domyślnie temperaturę między 70-90 :?:
Miałem kiedyś jakąś "kanapkę" w budzie i ta to się grzała mimo nawiewu i wyciągu - fakt, nie była używana do kopania, tylko do gier.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 202
Rejestracja: 6 lutego 2018
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zdjęcia naszych domowych kopalni

Postautor: szczur333 » niedziela, 25 lutego 2018, 19:43

Obrazek
Obrazek

na poprzedniej stronie zdjecia ze srodka

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 4 stycznia 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zdjęcia naszych domowych kopalni

Postautor: gratki003 » poniedziałek, 26 lutego 2018, 08:59

nie macie problemu z temperaturami kart przekraczającymi 70 stopni?
Ja mam za oknem ponad 30, więc bez klimatyzacji w domowej "serwerowni" temperatura już przekracza w południe 40... więc karty -> 60 st. Lada moment będzie lato i zrobi mi się taki problem, że będę musiał mining boxa "wykopać" gdzieś poza dom, więc w cieniu będzie 40... przy maksymalnym nawiewie... Zakładam więc, że karty będą osiągać 70-75. Ile to przeżyje? ;-)

Obrazek
(domowy "rządek", obecnie po 2 miesiącach to co było czerwone już jest żółte od ciepła i kurzu).

Wróć do „Sprzęt (hardware) do miningu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości