Na RTX 3090 na Nicehash włączył się LHR .. !@# ??

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 22 kwietnia 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Na RTX 3090 na Nicehash włączył się LHR .. !@# ??

Postautor: styx » sobota, 23 kwietnia 2022, 00:53

Witajcie,
trafiłem na małą zagadkę i nie potrafię jej rozgryźć .. może ktoś coś wie jak sobie z tym poradzić..

W rigu mam 3 x Asus TUF RTX 3090 O24G - kupione i odpalone jakoś 4 m-ce temu.
Kopię przez Nicehash Quick Miner (Win10 x64)

Do dzisiaj wszystkie 3 karty rypały zgodnie na 120-121 MH/s każda, co dawało łącznie ok. 360 MH/s - i dla mnie ok.
Wyciągnąłem je dziś do przedmuchania z kurzu (nie pierwszy raz, więc ostrożnie itd.) i po ponownym zamontowaniu zauważyłem na jednej spadek wydajności o prawie połowę.

Porównałem parametry wszystkich kart na GPU-Z i wszędzie to samo, ale bardzo zdziwiłem się po odpaleniu Nicehash'owego OCTune .. Przy jednej z kart, tej właśnie z obniżoną wydajnością, w kolumnie LHR Locks widnieje wartość 0 (przy dwóch pozostałych nie ma nic - puste pole), a w kolumnie LHR (Int/Unl) przy tej karcie mam wartości 34.50/60.00.

W związku z powyższym HashRate na tej karcie to tylko ok. 72 MH/s przy poborze prądu niemal takim samym, jak przy regularnym wydobyciu..

Tu screen z Nicehash OCTune:



Próbowałem podkręcić wartości LHR unlock settings z domyślnych (60 / 34,5) na 90/50, ale temperatura VRAM skacze jak wariatka z 96 na 102 na 106 i z powrotem..
Ma ktoś koncepcję co się mogło zadziać i czy na RTX 3090 po kilku miesiącach użytkowania mógł włączyć się LHR, optymalnie czy/jak można to 'cofnąć'? ;)

Z góry dziękuję!

Wygadany
Posty: 670
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: -38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Na RTX 3090 na Nicehash włączył się LHR .. !@# ??

Postautor: kuba9449 » sobota, 23 kwietnia 2022, 10:06

A może to po prostu throttling?

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 22 kwietnia 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Na RTX 3090 na Nicehash włączył się LHR .. !@# ??

Postautor: styx » sobota, 23 kwietnia 2022, 10:32

Nie wydaje mi się. Układy kart trzymam na kontrolowanym poziome temperatur a zjawisko występuje nawet wtedy, gdy po przerwie wystartuję riga. Czyli nie włącza się to po jakimś czasie, lecz jest widoczne zaraz po odpaleniu. Co więcej, gdy w panelu wyłączę tą kartę, aby chwilowo nie kopała, czyli znajduje się w stanie bez obciążeń, na temperaturach stanu idle, informacja o LHR nadal jest widoczna..

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Na RTX 3090 na Nicehash włączył się LHR .. !@# ??

Postautor: tonyxxl » niedziela, 24 kwietnia 2022, 00:02

Wykasuj wartości z pola LHR, bo LHR jest zero(czyli go nie wykrył) ale utrzymuje 60% wydajności karty tak jak wpisane jest w programie. I nie korzystaj z dziwnym programików do podkręcania, wszystko można wpisać w linie poleceń minera.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Na RTX 3090 na Nicehash włączył się LHR .. !@# ??

Postautor: adiqq » niedziela, 24 kwietnia 2022, 06:20

na nicehash możesz też bez problemu kopać poprzez HiveOS, nie jest do tego potrzebny Windows
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 22 kwietnia 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Na RTX 3090 na Nicehash włączył się LHR .. !@# ??

Postautor: styx » poniedziałek, 25 kwietnia 2022, 09:17

tonyxxl pisze: niedziela, 24 kwietnia 2022, 00:02 Wykasuj wartości z pola LHR, bo LHR jest zero(czyli go nie wykrył) ale utrzymuje 60% wydajności karty tak jak wpisane jest w programie. I nie korzystaj z dziwnym programików do podkręcania, wszystko można wpisać w linie poleceń minera.
No właśnie niczego tam się wykasować nie da - to jest tylko podgląd stanu.
Do tego odświeżyłem dzisiaj i w polu LHR Locks dla tej karty zamiast zera wskoczyła jedynka..
Tym programem niczego nie podkręcam (ogólnie innymi też nie podkręcam - leci na fabrycznych), odpaliłem go jedynie żeby mieć wgląd w sytuację po stwierdzeniu spadku wydajności karty.

Z linią poleceń NiceHash nie jestem niestety obstukany, ale też nie potrzebowałem dotąd niczego modyfikować. W pliku config wrzuciłem tylko adres portfela i co tam jeszcze z podstawowych danych potrzeba, i tyle. I szczerze powiedziawszy to mi wystarczało.

Bardziej chodzi mi o to, skąd na karcie, która fabrycznie nie posiada LHR, w trakcie użytkowania pojawiła się nagle taka blokada.
No i jak się tego pozbyć..

Poniżej aktualny screen podglądu stanu.


Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 22 kwietnia 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Na RTX 3090 na Nicehash włączył się LHR .. !@# ??

Postautor: styx » poniedziałek, 25 kwietnia 2022, 09:19

adiqq pisze: niedziela, 24 kwietnia 2022, 06:20na nicehash możesz też bez problemu kopać poprzez HiveOS, nie jest do tego potrzebny Windows


Tak, wiem, dzięki.. Ale prawdę mówiąc mój rig to regularny komp i coś tam na nim jednak robię, a do pracy na co dzień Linux mi nie pasuje.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Na RTX 3090 na Nicehash włączył się LHR .. !@# ??

Postautor: adiqq » poniedziałek, 25 kwietnia 2022, 12:25

No to mnie zaskoczyłeś... 3x3090 w normalnym kompie? :lol:
Generalnie nie lubię windowsa do kopania...ujdzie, ale dużo bardziej wolę HiveOS. Jak zaczynałem z Hive (nie mając w ogóle pojęcia o linuxie), to ktoś mi powiedział, że nigdy więcej nie wrócę już do windy (chodziło o kopanie). Miał rację :)
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 22 kwietnia 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Na RTX 3090 na Nicehash włączył się LHR .. !@# ??

Postautor: styx » poniedziałek, 25 kwietnia 2022, 18:59

adiqq pisze: poniedziałek, 25 kwietnia 2022, 12:25No to mnie zaskoczyłeś... 3x3090 w normalnym kompie?


;) Fakt, wszystkie w jednym kompie, ale na slocie PCie 4.0 x16 mam wpiętą tylko jedną, bo czasem coś mieszam w produkcji AV - i tej używam jako głównej. Pomimo, że obudowa stoi bez pokryw bocznych, trochę się przez to grzeje, ale bez scen.
Pozostałe 2 stoją na zewnątrz na zrobionym przez mnie prowizorycznym rigu - patrz fotka ;)
Zasilacz mam 1500W, więc bez problemu uciągnąłby jeszcze jedną taką, ale aż tak już mi się chyba nie chce.

Bardziej nadal chodzi mi o fenomen pojawienia się LHR na RTX 3090



adiqq pisze: poniedziałek, 25 kwietnia 2022, 12:25Generalnie nie lubię windowsa do kopania...ujdzie, ale dużo bardziej wolę HiveOS. Jak zaczynałem z Hive (nie mając w ogóle pojęcia o linuxie), to ktoś mi powiedział, że nigdy więcej nie wrócę już do windy (chodziło o kopanie). Miał rację :)


I pewnie masz rację, że Win nie do końca do tego jest stworzony, ale taka akurat sytuacja.. Docelowo pewnie z 2 kartami przejdę na regularny rig pod HiveOS, ale to nadal niewiele wniesie w kwestii tego LHR'a ;(

Chyba, że ktoś z Was miał z tym jakieś doświadczenia i wie jak to ugryźć..

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3116
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1116
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Na RTX 3090 na Nicehash włączył się LHR .. !@# ??

Postautor: CzarnaOwca » poniedziałek, 25 kwietnia 2022, 19:36

Nie wiem, nie znam się, to się wypowiem :P może przeinstaluj sterownik od tej karty? Z powrotem wkładałeś karty w te same sloty? A jak zamienisz slotami lub tylko ta jedną zostawisz? Testowałeś tak?
Jak brzmi pies? "hau!" Jak brzmi kot? "miau!" Jak brzmi szur? "PLANdemia! szczepionki mordujom! Ziemia jest płaska! 5g zabija!" :lol:

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Na RTX 3090 na Nicehash włączył się LHR .. !@# ??

Postautor: adiqq » poniedziałek, 25 kwietnia 2022, 19:42

styx pisze: poniedziałek, 25 kwietnia 2022, 18:59ale to nadal niewiele wniesie w kwestii tego LHR'a ;(
wiem, że ktoś kombinował uruchomienie hive spod windowsa ;)
i chyba nawet działało ;) - właśnie w podobnym przypadku jak twój
sterownik to też może być dobry trop


a na pająka, to zdarza mi się łączyć na szybko, ale nie przy kompie przy którym siedzę....wiesz, to sprzęt warty grube tysiący, a jednym nieopatrznym ruchem nogi możesz uszkodzić kartę...
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Na RTX 3090 na Nicehash włączył się LHR .. !@# ??

Postautor: tonyxxl » poniedziałek, 25 kwietnia 2022, 23:12

styx pisze: poniedziałek, 25 kwietnia 2022, 18:59Chyba, że ktoś z Was miał z tym jakieś doświadczenia i wie jak to ugryźć..
zostaw ta prowizorkę, bo nic z tego dobrego nie będzie na dłuższą metę i zmontuj osobny rig na 3-4 karty za 300-400 zł do tego hiveos i kop jak człowiek.
np:
Spoiler:
styx pisze: poniedziałek, 25 kwietnia 2022, 18:59ale to nadal niewiele wniesie w kwestii tego LHR'a
nie ma tam żadnego LHRa, to jest jakiś błąd oprogramowania, że tam coś wykrywa, nie wiem czy nicehash pozwala na używanie starszych wersji swojego oprogramowania, bo nigdy tego badziewia nie instalowałem, ale jeśli tak to zainstaluj starszą wersje sprzed ery LHR i pewnie będzie działać ok.

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 22 kwietnia 2022
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Na RTX 3090 na Nicehash włączył się LHR .. !@# ??

Postautor: styx » czwartek, 28 kwietnia 2022, 17:18

Panowie, dzięki za wszystkie sugestie.

Kombinowałem, przekładałem, przeinstalowywałem - bez zmian. Ale @tonyxxl ma rację, to błąd softu Nicahash'a.

Odpaliłem T-rex'a na Ethermine i działa jak złoto.. Tu bardziej zawiłe to jest w kwestii ustawień i bladego pojęcia nie mam jak to zoptymalizować pod RTX 3090 w komendzie bat oraz w MSI Afterburner, a i karty jakby bardziej się grzeją, ale za to wszystkie kopią równo. A rig regularny zamówiony i osprzęt, więc jak obczytam co i jak z tym HiveOS, w maju powinno być jak trzeba..

Niech będzie więc Etereum .. ;)
Może kiedyś nauczę się też jak kopać 2 crypto jednocześnie, bo podobno jest taka opcja.

Tym czasem raz jeszcze dzięki i niech Coin będzie z Wami ;)

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Na RTX 3090 na Nicehash włączył się LHR .. !@# ??

Postautor: adiqq » czwartek, 28 kwietnia 2022, 17:53

styx pisze: czwartek, 28 kwietnia 2022, 17:18 to błąd softu Nicahash'a.
No nie było chyba za bardzo pola manewru - jedyna inna opcja to padnięte pamięci (miałem taki przypadek!), ale biorąc pod uwagę fakt, że chwilę wcześniej działało ok, to mało prawdopodobne...
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Wróć do „Sprzęt (hardware) do miningu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości