Jakie zasilacze wybrać?

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 5 września 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jakie zasilacze wybrać?

Postautor: Stefan666 » niedziela, 5 września 2021, 11:13

Cześć planuje złożyć koparkę opartą na mixie 6 kart rtx 3060 12gb i rx 6600 xt 8 gb, ogolnie udało mi się zakupić już 3 karty i za około miesiąc, chciałbym złożyć kompletną koparkę, mam jednak kilka pytań, z biegiem czasu pewnie pojawią się kolejne, czy w rtx 3060 12 gb od evgi, jest lhr i czy mogę to obejść zainstalowanie starszych sterowników, na morelach pisze, że jest ale w wielu źródłach pisze też, że go nie ma, model karty https://www.morele.net/karta-graficzna- ... YIEALw_wcB

Kolejne pytanie mam co do zasilaczy, planuje zakupić dwa zasilacze o standardzie gold, myślę, że na taki zestaw wystarczy 2 x 700 w, jesli się mylę, to mnie poprawcie, nie chciałbym kombinować z żadnymi przejściówkami, najlepiej by było, gdyby kazdy riser i każda karta miala zasilanie z osobnego kabla plus oczywiście zasilanie płyty i dysku, czy według was taka konfiguracja jest możliwa? Jesli tak to jakie zasilacze byście mi polecili

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Jakie zasilacze wybrać?

Postautor: adiqq » niedziela, 5 września 2021, 12:40

koniecznie zostaw jakieś namiary na siebie
będę wiedział, gdzie mam uderzać po karty, po pęknięciu bańki ;)
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 5 września 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jakie zasilacze wybrać?

Postautor: Stefan666 » niedziela, 5 września 2021, 13:18

Nie mam zamiaru odsprzedawać kart, kupiłem je w okazyjnych cenach jak na nasze czasy i chciałbym żeby służyły mi dzielnie przez conajmiej 2 lata 8-)

Ale jeśli byłbyś w stanie odpowiedzieć mi na moje pytania z pierwszego posta to byłbym wdzięczny :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Jakie zasilacze wybrać?

Postautor: tonyxxl » niedziela, 5 września 2021, 13:42

Stefan666 pisze: niedziela, 5 września 2021, 11:13rtx 3060 12 gb od evgi, jest lhr i czy mogę to obejść zainstalowanie starszych sterowników
możesz, końcówka KR w numerze seryjnym to pierwszy LHR i można obejść, dlatego kosztuje chore pieniądze.
Kup lepiej zwykłą wersje z pełnym LHR, ponizej 3k powinieneś jeszcze znaleźć i kop co innego niż eth jesli już masz się ubierać w 3060 na 2-3 lata.
Stefan666 pisze: niedziela, 5 września 2021, 11:13nie chciałbym kombinować z żadnymi przejściówkami, najlepiej by było, gdyby kazdy riser i każda karta miała zasilanie z osobnego kabla plus oczywiście zasilanie płyty i dysku

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 5 września 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jakie zasilacze wybrać?

Postautor: Stefan666 » niedziela, 5 września 2021, 13:56

Super, dziękuję za odpowiedź, mi się udało wyrwać dwie te karty od evgi za 2200 zł i dodatkowo dali zasilacz w ramach jakies tam promocji, więc chyba cenowo nie wyszło najgorzej.
Mam jeszcze pytanie co do zalinkowanego zasilacza, w aukcji pisze, że jest to zasilacz używany, nie lepiej byłoby kupić nowy i czy są to o wiele większe koszta niż naprzyklad te 600 zł?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jakie zasilacze wybrać?

Postautor: tonyxxl » niedziela, 5 września 2021, 17:20

Stefan666 pisze: niedziela, 5 września 2021, 13:56 lepiej byłoby kupić nowy i czy są to o wiele większe koszta niż naprzyklad te 600 zł?
Tak, o wiele większe. Sam zasilacz taki nowy to ponad 800zł. Kable i płytka to wyjdzie cię grubo ponad 1000zł taki zestaw.
To są zasilacze serwerowe, zaprojektowane do pracy 24/7/365, jeszcze mi się nie zdarzyło żeby któryś padł, a niektóre chodzą już 4 lata i też nie były kupowane jako nowe.

Początkujący
Posty: 117
Rejestracja: 11 marca 2021
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jakie zasilacze wybrać?

Postautor: WojciechT » niedziela, 5 września 2021, 18:06

Karta do której zalinkowałeś na 100% posiada zabezpieczenie lhr.
Pod 3 karty RTX 3060 (z 1 wejściem 8 pin) spokojnie możesz kupić zasilacz Thermaltek 750W na który dostaniesz 10 lat gwarancji i co najważniejsze jest on praktycznie "niesłyszalny".

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jakie zasilacze wybrać?

Postautor: tonyxxl » niedziela, 5 września 2021, 18:19

WojciechT pisze: niedziela, 5 września 2021, 18:06Karta do której zalinkowałeś na 100% posiada zabezpieczenie lhr.
Tak, posiada, ale wersje pierwszą.

Dodano po 3 minutach 24 sekundach:
WojciechT pisze: niedziela, 5 września 2021, 18:06i co najważniejsze jest on praktycznie "niesłyszalny".
To nie jest najważniejsze, to jest najmniej ważne. No, chyba, że ktoś kopie w kawalerce...

Początkujący
Posty: 117
Rejestracja: 11 marca 2021
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jakie zasilacze wybrać?

Postautor: WojciechT » niedziela, 5 września 2021, 18:37

Wszystkie nowe karty posiadają LHR V2 nawet jeżeli numer na to nie wskazuje. Producenci przestali się "bawić" w informowanie, która karta ma lhr, a która nie, bo wszystkie mają lhr v2. Zakładałbym, że na morelach jest v2, bo oni raczej nie mają kart ze starych dropów.

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 5 września 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jakie zasilacze wybrać?

Postautor: Stefan666 » niedziela, 5 września 2021, 19:35

Hmm, to co z tym rtxem? Mogę wysłać ssa z tym kodem oznaczeniowym, który posiadam, bo niestety nie mam możliwości sprawdzenia póki co czy ta karta po wgraniu sterowników będzie miała zdjęty LHR, czy nie a zależy mi raczej na kopaniu eth, więc jeśli się okaże, że jej wydajność to 25 mhs, po "zdjęciu" blokady to wtedy niestety chyba będę zmuszony ją sprzedać i zainwestuje w rx 6600 xt gamingx od MSI, chociaz wiadomo, wolałbym 50 mhs niż 32, bo to jednak robi różnicę, a karty cenowo wychodzą mnie praktycznie tak samo.
Jeśli chodzi o zasilacz i jego kulturę pracy, będzie to wszystko umieszczone w piwnicy, więc o ile ten serwerowy nie wydaje dźwięków jak traktor i nie będzie mi się to przebijać przez pierwsze piętro, to żaden problem, natomiast jeśli jest to rzeczywiście ogromny hałas, to jednak wolałbym się skusić na zasilasz w formacie atx, doradźcie Panowie, bo pierwszy raz coś takiego buduje, jakieś tam podstawy mam, bo sam złożyłem ze 3 komputery, no ale jako początkujący Kopacz wolę się dopytać na początku ludzi którzy już są z tym jakoś obyci, żeby nie popełnić błędów :mrgreen:

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jakie zasilacze wybrać?

Postautor: adiqq » niedziela, 5 września 2021, 20:13

Stefan666 pisze: niedziela, 5 września 2021, 13:18 Nie mam zamiaru odsprzedawać kart, kupiłem je w okazyjnych cenach jak na nasze czasy i chciałbym żeby służyły mi dzielnie przez conajmiej 2 lata 8-)
to że kupiłeś je teraz w okazyjnych cenach, to nie znaczy, że ceny są naprawdę okazyjne...
Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę - ale trudność bardzo mocno rośnie, po bańce spadną także mocno ceny krypto...do tego te 6600XT nadają się tylko dobrze pod Ethash....no ale jak planujesz to na co najmniej 2 lata - cóż, życzę powodzenia, szkoda tylko, że wybrałeś sobie taki kiepski moment na wejście.
Stefan666 pisze: niedziela, 5 września 2021, 13:18 Ale jeśli byłbyś w stanie odpowiedzieć mi na moje pytania z pierwszego posta to byłbym wdzięczny :mrgreen:
No już wszystkie chyba odpowiedzi padły...
3060 to na pewno LHR (od któregoś maja w sprzedaży są tylko LHR, tak jak kolega napisał), a ceny używek poszybowały w kosmos
Ale bądź dobrej myśli - teraz ETH tak odleciało, że na tych 3060 może się bardziej opłacać ETH niż KAWPOW. Kolega ma 3070ti i też kopie tym ETH, mimo limitera. (a wcześniej kopał nicehash Kawpow) Dobrze to przemyśl, ja bym jednak zostawił karty z LHR, bo po przejśćiu ETH na POS będziesz mógł dalej normalnie kopać.
Na zasilaczach nie oszczędzaj. Albo porządny (drogi!) ATX albo bierz przerobione serwerowe od kolegi baki tutaj z forum - są naprawdę ciche, jak na zasilacze serwerowe ;)
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Jakie zasilacze wybrać?

Postautor: tonyxxl » niedziela, 5 września 2021, 20:31

Stefan666 pisze: niedziela, 5 września 2021, 19:35niestety nie mam możliwości sprawdzenia póki co czy ta karta po wgraniu sterowników będzie miała zdjęty LHR
Zawsze możesz kupić, sprawdzić, a jak ci nie pasuje to masz prawo się rozmyślić i towar zwrócić do 14 dni.

Początkujący
Posty: 117
Rejestracja: 11 marca 2021
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Jakie zasilacze wybrać?

Postautor: WojciechT » poniedziałek, 6 września 2021, 08:22

Stefan666 pisze: niedziela, 5 września 2021, 19:35 a zależy mi raczej na kopaniu eth,
Tworzenie 2 letniego biznes planu pod ETH nie ma żadnego przełożenia ekonomicznego. Po wprowadzeniu EIP Vitalic jasno zakomunikował, że ETH 2.0 jest już gotowe w 100%, a więc trzeba się liczyć, że kopanie ETH zakończy się w grudniu 2021 lub najpóźniej w pierwszym kwartale 2022.
Stefan666 pisze: niedziela, 5 września 2021, 19:35Hmm, to co z tym rtxem? Mogę wysłać ssa z tym kodem oznaczeniowym, który posiadam, bo niestety nie mam możliwości sprawdzenia póki co czy ta karta po wgraniu sterowników będzie miała zdjęty LHR,
Jeżeli masz już ją w domu, to po prostu zamontuj ją do obojętnie jakiego komputera i spróbuj zainstalować sterownik 470.05. Jeżeli instalacja przebiegnie pomyślenie tzn. że karta ma lhr v1, a jeżeli pojawi się komunikat, że sterownik nie jest kompatybilny z obecnym systemem tzn. że ma lhr v2

Wróć do „Sprzęt (hardware) do miningu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości