Pomoc przy podłączeniu GPU- Riser - PNU

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 3 maja 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pomoc przy podłączeniu GPU- Riser - PNU

Postautor: vaaalor » poniedziałek, 3 maja 2021, 16:42

Witam
Potrzebuje pomocy odnosnie połączenia Gpu, Risera, i Zasilacza, mianowicie posiadam 2x MSI MPG A750GF 750W 80+ Gold zasilacze chce spiąc razem przez add2psu,
do kazdego z zasilaczy beda podpiete po 3x 1660 super +3x riser 9s, kazdy zasilacz posiada 6x złącz PCI-E 2.0 6+2 (8) pin, Kazdy riser chce podpiac bezposdrednio do zasilacza poprzez 6 pinowe złacze, oraz kazda karte z osobna poprzez 8pin(tak jak pokazałem na zdjęciu) chce wyeliminowac podłączanie riserow przez sata lub molex Prosze o opinie czy w/w podłączenie do zasilacza bedzie poprawne i bede mogl spac spokojnie ?
Zdj:
https://zapodaj.net/01f0963ee1399.png.html
https://ibb.co/pJ3Nkzw

Pozdrawiam

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 3 maja 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pomoc przy podłączeniu GPU- Riser - PNU

Postautor: vaaalor » wtorek, 4 maja 2021, 01:09

Ktokolwiek ?

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pomoc przy podłączeniu GPU- Riser - PNU

Postautor: fetek » wtorek, 4 maja 2021, 21:25

vaaalor pisze: poniedziałek, 3 maja 2021, 16:42do kazdego z zasilaczy beda podpiete po 3x 1660 super +3x riser 9s, kazdy zasilacz posiada 6x złącz PCI-E 2.0 6+2 (8) pin, Kazdy riser chce podpiac bezposdrednio do zasilacza poprzez 6 pinowe złacze, oraz kazda karte z osobna poprzez 8pin(tak jak pokazałem na zdjęciu) chce wyeliminowac podłączanie riserow przez sata lub molex Prosze o opinie czy w/w podłączenie do zasilacza bedzie poprawne i bede mogl spac spokojnie ?
nie ma i nie jesteś w stanie tego tak podłączyć.

złącza 6 pin są dla SATA/Molex, możesz na nie zamówić customowe kable ale dla tych kart to przerost formy nad treścią.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 3 maja 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pomoc przy podłączeniu GPU- Riser - PNU

Postautor: vaaalor » środa, 5 maja 2021, 22:58

mam kable 6 pin na 6 pin chodzi mi o to czy moge je podpiąć w wejscia oznaczone na zasilaczu Peripheral&Sata(wtyczki pasuja) bardziej chodzi mi oto czy z tych wejsc w zasilaczu nie bedzie płynąć jakis nizszy prąd itp.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Pomoc przy podłączeniu GPU- Riser - PNU

Postautor: powered » czwartek, 6 maja 2021, 12:58

@vaaalor Jeżeli są to kable od tego zasilacza, to możesz je podpiąć w jakiekolwiek gniazdo (gdzie pasuje). Tam gdzie pisze CPU to też możesz podpiąć kartę graficzną. Nowe zasilacze mają jedna linię 12V i wszystkie te gniazda w zasilaczu są podłączone w jedno miejsce pod to samo źródło zasilania.
Jedna karta ma być zasilana tylko z jednego zasilacza. Główne zasilanie karty nie podpinaj na przejściówkach. Riser może być na przejściówce. Po stronie 230V musi być instalacja z przewodem uziemiającym. I wszystko ma działać.

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pomoc przy podłączeniu GPU- Riser - PNU

Postautor: fetek » niedziela, 9 maja 2021, 21:40

powered pisze: czwartek, 6 maja 2021, 12:58Tam gdzie pisze CPU to też możesz podpiąć kartę graficzną.
W jednej sekcji tak, w drugiej nie wiesz
powered pisze: czwartek, 6 maja 2021, 12:58 Jeżeli są to kable od tego zasilacza, to możesz je podpiąć w jakiekolwiek gniazdo
kable 6pin pci-ex nie mogą być podpięte pod gniada 6 pin molex /sata nawet jeśli pasują (fizycznie)
vaaalor pisze: środa, 5 maja 2021, 22:58mam kable 6 pin na 6 pin chodzi mi o to czy moge je podpiąć w wejscia oznaczone na zasilaczu Peripheral&Sata(wtyczki pasuja) bardziej chodzi mi oto czy z tych wejsc w zasilaczu nie bedzie płynąć jakis nizszy prąd itp.
tam płynie 3.3, 5 i 12 w nieznanych żyłach, jeśli podepniesz wtyczkę 6 pin przeznaczoną do VGA to masz tylko po jednej linii i nie wiesz której. Możesz tak zrobić jeśli ktoś Ci przygotuje customowe kable pod ten konkretny zasilacz.

masz po 4 gniazda pciex a tylko 6 kart. Z dwóch wolnych spokojnie zasilasz 4 risery

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Pomoc przy podłączeniu GPU- Riser - PNU

Postautor: powered » niedziela, 9 maja 2021, 23:02

fetek pisze: niedziela, 9 maja 2021, 21:40W jednej sekcji tak, w drugiej nie wiesz
Możesz podpiąć, piny po stronie zasilacza zawsze są jednakowe.
fetek pisze: niedziela, 9 maja 2021, 21:40kable 6pin pci-ex nie mogą być podpięte pod gniada 6 pin molex /sata nawet jeśli pasują (fizycznie)
Nie ma takiej możliwości abyś kable PCIE podpiął pod gniazdo molex/sata. Skąd ten pomysł? I dlaczego nie zacytowałeś tego zdania do końca?
fetek pisze: niedziela, 9 maja 2021, 21:40tam płynie 3.3, 5 i 12 w nieznanych żyłach, jeśli podepniesz wtyczkę 6 pin przeznaczoną do VGA to masz tylko po jednej linii i nie wiesz której.
Nie ma takich kabli, a nawet jakby były to wtyczki nie będą pasować pod molex/sata w zasilaczu.

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pomoc przy podłączeniu GPU- Riser - PNU

Postautor: fetek » niedziela, 9 maja 2021, 23:09

powered pisze: niedziela, 9 maja 2021, 23:02Nie ma takiej możliwości abyś kable PCIE podpiął pod gniazdo molex/sata. Skąd ten pomysł? I dlaczego nie zacytowałeś tego zdania do końca?
przecież sam to sugerowałeś.
powered pisze: niedziela, 9 maja 2021, 23:02Możesz podpiąć, piny po stronie zasilacza zawsze są jednakowe.
wtyczki są takie same, linie najczęściej odwrócone ale ten zasilacz to wynalazek więc kto wie
powered pisze: niedziela, 9 maja 2021, 23:02Nie ma takich kabli, a nawet jakby były to wtyczki nie będą pasować pod molex/sata w zasilaczu.
a co ja napisałem ? umiesz czytać ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Pomoc przy podłączeniu GPU- Riser - PNU

Postautor: powered » niedziela, 9 maja 2021, 23:16

fetek pisze: niedziela, 9 maja 2021, 23:09przecież sam to sugerowałeś.
Gdzie? Napisałem że jak są to kable od tego zasilacza to wtyczkę może wszędzie podpiąć gdzie pasuje.
Każdy zasilacz i kable robione są zgodnie ze specyfikacją, a Ty coś tu próbujesz tworzyć z tymi kablami jakieś swoje teorie, że niby może istnieć kabel PCIE którego można wpiąć w gniazdo molex/sata. Pokaż mi taki kabel.

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pomoc przy podłączeniu GPU- Riser - PNU

Postautor: fetek » poniedziałek, 10 maja 2021, 00:15

powered pisze: niedziela, 9 maja 2021, 23:16Gdzie? Napisałem że jak są to kable od tego zasilacza to wtyczkę może wszędzie podpiąć gdzie pasuje.
Każdy zasilacz i kable robione są zgodnie ze specyfikacją,
vaaalor pisze: środa, 5 maja 2021, 22:58mam kable 6 pin na 6 pin chodzi mi o to czy moge je podpiąć w wejscia oznaczone na zasilaczu Peripheral&Sata(wtyczki pasuja)
Obrazek
Widzisz tu złącze 6 pin pod GPU ? Autor wyraźnie napisał co chciał zrobić
powered pisze: niedziela, 9 maja 2021, 23:16a Ty coś tu próbujesz tworzyć z tymi kablami jakieś swoje teorie, że niby może istnieć kabel PCIE którego można wpiąć w gniazdo molex/sata. Pokaż mi taki kabel.
vaaalor pisze: środa, 5 maja 2021, 22:58mam kable 6 pin na 6 pin chodzi mi o to czy moge je podpiąć w wejscia oznaczone na zasilaczu Peripheral&Sata(wtyczki pasuja)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Pomoc przy podłączeniu GPU- Riser - PNU

Postautor: powered » poniedziałek, 10 maja 2021, 01:23

W takim razie są to jakieś przejściówki noname, bo żaden producent zasilaczy takich kabli nie robi, bo wpędził by się w kłopoty. Ja cały czas miałem na myśli oryginalne kable od tego zasilacza.

Początkujący
Posty: 1733
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Pomoc przy podłączeniu GPU- Riser - PNU

Postautor: fetek » poniedziałek, 10 maja 2021, 08:11

podejrzewam że od innego psu.

Wróć do „Sprzęt (hardware) do miningu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości