Czy ustalenie prędkości pcie x16 na fulla powoduje mniejszenie prędkości innych slotów pcie ?

Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 17 marca 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy ustalenie prędkości pcie x16 na fulla powoduje mniejszenie prędkości innych slotów pcie ?

Postautor: KKKabat » środa, 17 marca 2021, 17:41

Mam do was pytanko, czy ustalenie prędkości głównego slotu pcie x16 na fulla powoduje że karta graficzna podpięta do innego slotu pcie będzie wolniej kopac ? Zauważyłem że ostatnie gpu z podpiętych do mojej koparki pod pcie gen2 mimo dobrej prędkości Mh/s uzyskuje mniej zatwierdzonych zadań od mojej innej karty graficznej podpiętej też pod pcie gen.2 mimo tego że jest ona lepsza (3070 vs 3060ti). Musiałem ustawić prędkość głównego slotu pcie x16 na gen3 żeby mi 3060 ETH kopało.


Edit:, Dobra, zauważyłem że gpu podpięte jako ostatnie do mobo ma trochę mniejszą wydajność w kopaniu niż reszta, bez względu na to jaką prędkość ustawie na main pcie, to chyba wina mobo (Asus Z170 Aura Gaming), może już nie wyrabia :)

Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 3 marca 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy ustalenie prędkości pcie x16 na fulla powoduje mniejszenie prędkości innych slotów pcie ?

Postautor: error105 » piątek, 19 marca 2021, 22:29

Nie zauwazylem znaczacej roznicy miedzy 1x a 16x tak szczerze mowiac.

Początkujący
Posty: 1734
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Czy ustalenie prędkości pcie x16 na fulla powoduje mniejszenie prędkości innych slotów pcie ?

Postautor: fetek » sobota, 20 marca 2021, 19:55

KKKabat pisze: środa, 17 marca 2021, 17:41slotu pcie będzie wolniej kopac ?
nie

Wróć do „Sprzęt (hardware) do miningu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości