chłodzenie koparki cieczą

Początkujący
Posty: 1739
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

chłodzenie koparki cieczą

Postautor: fetek » poniedziałek, 1 lutego 2021, 23:02

powered pisze: poniedziałek, 1 lutego 2021, 22:28Mam znajomego co tak sobie wymyślił, że dolnym źródłem ciepła będzie jego piwnica. No i jak się można spodziewać ma okropnie zimno w tej piwnicy, ale i tak dla niego jest to cieplejsze źródło ciepła niż powietrze na zewnątrz. A co by było jak bym mu do piwnicy wstawił koparki? To nie będzie miało prawa działać?
wciągasz CIEPŁE, oddajesz ZIMNE powietrze.. dopracuj ściemę albo z premedytacją nie pomijaj ważnych elementów jak np zaciąganie podciśnieniem powietrza z zewnątrz. Głupie to i zero korzyści ale kto co lubi.

Zanim zaczniesz coś wymyślać, poszukaj na sieci takich patentów + GWC i zobaczysz czemu to nie zdaje egzaminu i dlaczego może doprowadzić do uszkodzenia samej PC.
powered pisze: poniedziałek, 1 lutego 2021, 22:28Klimatyzator to zwykła pompa ciepła, z tą różnicą że zamiast ogrzewać zasobnik ciepła, to ogrzewa powietrze na zewnątrz. W idei klimatyzatora jest niewykorzystanie ciepła i potraktowanie go jako efekt uboczny.
oba urządzenia mają jednostkę wewnętrzną i zewnętrzną.
powered pisze: poniedziałek, 1 lutego 2021, 22:28I jak mam te wypowiedzi powyżej rozumieć?
że zostałeś wrzucany do worka razem z takimi co jednostkę zew montują na słońcu albo zapewniają jej zimą ogrzewanie jakby to miało cokolwiek zmienić.
powered pisze: poniedziałek, 1 lutego 2021, 22:28Że jak się zagwarantuje pompie ciepła lepsze warunki, czyli mniejszą różnicę temperatur pomiędzy dolnym a górnym źródłem, to nie będzie działać? Gratulacje logicznego myślenia:)
Oczywiście że będzie, pod warunkiem że zachowasz przepływy a to przy Twoim pomyśle jest niewykonalne.

Zimą sensownie i tanio tylko rekuperacja.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

chłodzenie koparki cieczą

Postautor: powered » poniedziałek, 1 lutego 2021, 23:16

fetek pisze: poniedziałek, 1 lutego 2021, 23:02wciągasz CIEPŁE, oddajesz ZIMNE powietrze.. dopracuj ściemę albo z premedytacją nie pomijaj ważnych elementów jak np zaciąganie podciśnieniem powietrza z zewnątrz. Głupie to i zero korzyści ale kto co lubi.
A słyszałeś kiedykolwiek o pompie ciepła zintegrowanej z zasobnikiem ciepła? Jedno zespolone urządzenie, nie posiada żadnych jednostek wewnętrznych czy zewnętrznych tylko dwie wystające rury powietrzne. Idealne rozwiązanie aby obydwie wprowadzić do serwerowni. Dalej nie wykonalne?

Początkujący
Posty: 1739
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

chłodzenie koparki cieczą

Postautor: fetek » poniedziałek, 1 lutego 2021, 23:24

powered pisze: poniedziałek, 1 lutego 2021, 23:16@fetek A słyszałeś kiedykolwiek o pompie ciepła zintegrowanej z zasobnikiem ciepła? Jedno zespolone urządzenie, nie posiada żadnych jednostek wewnętrznych czy zewnętrznych tylko dwie wystające rury powietrzne. Idealne rozwiązanie aby obydwie wprowadzić do serwerowni. Dalej nie wykonalne?
fetek pisze: poniedziałek, 1 lutego 2021, 20:08 lol... jak już to zrobić zaciąg dla małej pompki np bojler / pralka.
viewtopic.php?f=25&t=34608#p681006

Po za tym pompa ciepła powietrze woda to nie jest PCWU. Znowu masz problem z nomenklaturą i wyrażaniem swojego zdania (choć widać że dorobiłeś to na poczekaniu). Czy to rozwiązanie zda egzamin.. za dużo zmiennych ale osobiście wątpię.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

chłodzenie koparki cieczą

Postautor: powered » wtorek, 2 lutego 2021, 01:36

fetek pisze: poniedziałek, 1 lutego 2021, 23:24Po za tym pompa ciepła powietrze woda to nie jest PCWU. Znowu masz problem z nomenklaturą i wyrażaniem swojego zdania (choć widać że dorobiłeś to na poczekaniu).
Czy ja gdzieś użyłem skrótu PCWU? Próbujesz produkować jakieś niejasności odchodząc od sedna sprawy.

Dodano po 1 godzinie 42 minutach 22 sekundach:
W ten sposób mogę podsumować ostatnie posty.
W serwerowni robi się ciepło, trzeba więc zainwestować w klime, oczywiście nikt tego nie podważa, bo jest to koniecznie. A może by tak to ciepło z klimy nie wyrzucać na zewnątrz tylko wykorzystać np w zasobniku? Nie, to nie będzie działać, to jakiś poroniony pomysł i w ogóle sprzeczny z działaniem pompy ciepła :roll: Po jakimś czasie trudność wydobycia rośnie i koparki trzeba wyłączyć. Tylko czemu inni dalej kopią? Skąd oni wzięli taki tani prąd?

Wujek google i hasło "odzysk ciepła z serwerowni"
Odzysk ciepła z serwerowni działa już od dawna, to jeden ze sposobów na obniżenie kosztów eksploatacji, więc mam tu ubaw od kilku postów. Dobrej nocy, śpijcie dalej w minionym wieku.

Początkujący
Posty: 1739
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

chłodzenie koparki cieczą

Postautor: fetek » wtorek, 2 lutego 2021, 18:04

powered pisze: wtorek, 2 lutego 2021, 01:36Czy ja gdzieś użyłem skrótu PCWU? Próbujesz produkować jakieś niejasności odchodząc od sedna sprawy.
:mrgreen: no właśnie a czy ja gdzieś napisałem że to zrobiłeś ? :roll: i tak bez końca..

Co do reszty, przestań wciskać kit i odwracać kota ogonem. Systemów odzysku energii (w tym cieplnej) jest wiele, są oparte o różne technologie i działają ale są zaprojektowane by pełnić takie funkcje. Nikt tam nie wciska PC dedykowanej do pracy napowietrznej.

Skończ i oszczędź wszystkim tych głupot.

Początkujący
Posty: 217
Rejestracja: 18 sierpnia 2020
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

chłodzenie koparki cieczą

Postautor: ozyrys486 » środa, 3 lutego 2021, 19:28

dziekuję za odpowiedzi
wynikła tu trochę mała kłótnia a nie o to mi chodziło

temat teraz taki jak zrobić żeby już nie odzyskiwać ciepła ale wyciszyć ją
a nie nadmieniłem że cały czas chodzi o antminer s9

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 199
Rejestracja: 26 stycznia 2020
Reputacja: 143
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

chłodzenie koparki cieczą

Postautor: Samotny Czarodziej » środa, 3 lutego 2021, 21:17

fetek pisze: wtorek, 2 lutego 2021, 18:04Co do reszty, przestań wciskać kit i odwracać kota ogonem. Systemów odzysku energii (w tym cieplnej) jest wiele, są oparte o różne technologie i działają ale są zaprojektowane by pełnić takie funkcje. Nikt tam nie wciska PC dedykowanej do pracy napowietrznej.


Skoro jesteś specem, to może by tak konkrety na temat systemów odzysku energii zamiast tylko negowania (wyśmiewania) propozycji?

Początkujący
Posty: 1739
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 454
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

chłodzenie koparki cieczą

Postautor: fetek » środa, 3 lutego 2021, 21:20

ozyrys486 pisze: środa, 3 lutego 2021, 19:28temat teraz taki jak zrobić żeby już nie odzyskiwać ciepła ale wyciszyć ją
a nie nadmieniłem że cały czas chodzi o antminer s9
z asicami i odzyskiem ciepła nie ma problemu, na rynku masz kilka rozwiązań ale czy to ma jakieś sensowne przełożenie..

Wróć do „Sprzęt (hardware) do miningu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości