Klaster starych komputerów (złomoklaster)

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 17 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Klaster starych komputerów (złomoklaster)

Postautor: fedek6 » wtorek, 17 maja 2011, 18:49

Witam,
Jestem nowy na forum i to mój pierwszy post.

Pracuję w branży IT więc mam dostęp do części starych komputerów (pIV, athlon itp.). Wpadłem na szatański plan zbudowania klastra ze starych komputerów. Ich zaletą jest z pewnością bezawaryjność, mniej oddawanego ciepła i co za tym idzie cichość. Jedyną inwestycją jaką musiałbym podjąć byłby access point do wifi. Koszty za prąd by odpadły... Nie, nie uruchamiam tego w pracy :D :D

Z ciekawości zrobiłem test na moim domowym serwerze pII 400 MHz i wychodzi 90 khash/sec (nie powala ale tamte maszynki to pIV).

Wszystko oczywiście podpiąłbym do poola.

Zwariowałem? Nieopłacalne mimo wszystko?

SHV
Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 352
Rejestracja: 16 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Klaster starych komputerów (złomoklaster)

Postautor: SHV » wtorek, 17 maja 2011, 19:23

To gdzie? W piwnicy bez licznika w bloku i dlatego access point wifi zamiast połączenia kablem? :)

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 765
Rejestracja: 18 grudnia 2010
Reputacja: 256
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Klaster starych komputerów (złomoklaster)

Postautor: Mahkul » wtorek, 17 maja 2011, 19:55

Botnet. ;)

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 16 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Klaster starych komputerów (złomoklaster)

Postautor: paw69pl » wtorek, 17 maja 2011, 20:12

sprowadzisz na nas Terminatorów :)

Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 13 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Klaster starych komputerów (złomoklaster)

Postautor: juni8 » wtorek, 17 maja 2011, 21:17

Przecież to istna głupota. Zakładając że każdy z tych komputerów da 1 Mhash/s to potrzeba by ich 300 szt żeby miały wydajność Radka 5850, którego można bez problemu kupić za 550zł. Do tego zużycie prądu było by gigantyczne.
Obrazek

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 17 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Klaster starych komputerów (złomoklaster)

Postautor: fedek6 » wtorek, 17 maja 2011, 22:39

To gdzie? W piwnicy bez licznika w bloku i dlatego access point wifi zamiast połączenia kablem? :)
Bingo! :) Już kiedyś miałem tam serwer.
Przecież to istna głupota. Zakładając że każdy z tych komputerów da 1 Mhash/s to potrzeba by ich 300 szt żeby miały wydajność Radka 5850, którego można bez problemu kupić za 550zł. Do tego zużycie prądu było by gigantyczne.
Traktuję to na razie w sferze hipotetycznej. Dodatkowo w podejściu aby wykorzystać wszystko co da się pozyskać za darmo. Takiego Radeona trzeba mieć w co wsadzić co wiąże się z dodatkową inwestycją. Nie zależy mi na zarabianiu tysiąca złoty miesięcznie bo to i tak maleje w perspektywie czasu. Wolałbym dać chociażby niewielki wkład w sieć, w dodatku niewielkim kosztem.

Czytałem o tym, że operatorzy botnetów teoretycznie powinni mieć większą część rynku. Z jakiegoś powodu zamiast tego wysyłają codziennie miliony maili z niską stopą zwrotu od inwestycji. Ma to pewnie związek z architekturą sieci bitcoin (nie zagłębiałem się aż tak).

Wiecie może skąd aż tak diametralny przyrost wydajności w przypadku GPU w stosunku do CPU? Te procesory są optymalizowane pod inne rodzaje obliczeń?

Wygadany
Posty: 507
Rejestracja: 28 marca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Klaster starych komputerów (złomoklaster)

Postautor: orka » wtorek, 17 maja 2011, 22:56

W radkach jest 1440 do 3200 procesorów strumieniowych które są wsytarczające do tych prostych obliczeń, CPU są bardziej skomplikowane ale nie mają takiej masy równoległych wątków, dlatego tak blado wypadają.

Wróć do „Sprzęt (hardware) do miningu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości