Innosilicon A10 Pro a 6 x Rx 5700

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 9 sierpnia 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Innosilicon A10 Pro a 6 x Rx 5700

Postautor: MinoNenki » niedziela, 16 sierpnia 2020, 12:32

Witam wszystkich .
Chcę kupić koparkę kryptowalut i wacham się między Innosilicon A10 Pro 500mh/s Eth a 6 x Rx 5700 300mh/s Eth plus przy GPU jest taki że mogę kopać dwie waluty jednocześnie lecz jak to tak naprawdę wychodzi czy ta druga waluta jest kopana tylko z CPU czy oby dwie waluty są kopane z GPU ?
Ceny są porównywalne i jeśli chodzi o kopanie solo to A10 wydaje sie dużo lepszym rozwiązaniem może ktoś ma doświadczenia i może się podzielić jak wygląda to w praktyce

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Innosilicon A10 Pro a 6 x Rx 5700

Postautor: adiqq » niedziela, 16 sierpnia 2020, 19:27

Ja osobiście bym wybrał 6xGPU. Nie za bardzo łapię, o co ci chodzi z tym kopaniem solo i 2 waluty jednocześnie...mam wrazenie, że nie do końca wiesz o co w tym chodzi...Z tego co się orientuję, to nie opłąca się na teraz kopanie w dualu - wyjątek - ETHASH+ZIL. Tylko dzięki wysokim cenom ZIL w ostatnim okresie wychodzi nieźle. Ale to bez znaczenia, bo tak samo możemy kopać ETH+ZIL za pomocą A10 jak i GPU.
Dlaczego wybrałbym GPU ? A10 jak tego typu maszynki, będzie szybko tracić na wartości...a GPU są wszechstronne i nie tracą tak na wartości. Na teraz się nie zanosi, aby ETHASH miał zostać zdetroizowany, jeśli chodzi o opłącalność miningu, ale zawsze jest niezła alternatywa, w razie W.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Innosilicon A10 Pro a 6 x Rx 5700

Postautor: koparki » niedziela, 16 sierpnia 2020, 19:48

@MinoNenki jakie kopanie SOLO ??? jaki dualmining co Ty pleciesz , to były kwestie do rozpatrywania w 2015-16
Dziś nie kopie się w dualu bo po prostu żre to więcej prądu i nadwyręża instalację elektryczną koparki(kostki kable muszą być i mieć połączenia najwyższej jakości, nagrzewa się dużo bardziej karta, mocniej się kręcą wiatraki zasilacz moze czasem pracowac na marginecie swojej mocy nominalnej i być przy tym mniej efektywny energetycznie, mniej stabilny a rentowność żadna, przy tym wydobywa sie nieco mniej ETH, juz lepiej kupić na rynku tego dodatkowego kojna za gotówke skoro nie opłaca sie na niego wydatkować pradu i zużywać karty, te dodatkowe kojny które masz z miningu w dualu to jakies psioczki które raczej nie będa nigdy wartościowe, choc Ci co przed bańką w 2017 kopali w dualu np ledwo opłacalny SC i sprzedali go na szczycie bańki zarobili fortunę, ale to jest juz spekulacja i kwestia szczęścia, równie dobrze mozna go było kupić za gotówkę jesli ktoś wierzył w tę sieć.
Zakup ASIC m.zd. to zły pomysł i to jeszcze za ok 12tys zł. urządzenie stworzone do tego jedynego celu, zwłaszcza w wypadku sieci gdzie masz wybór miedzy GPU.
Kopanie SOLO? ethereum w 2020r , przy tej trudności? dysponując jedną koparką? ;) zastanawiałeś się nad tym ? trzeba sie trochę znać na przedmiocie swojej inwestycji. Jak masz mała domową koparkę to dołączasz do poola aby mieć wypłatę nagrody w jakiś rozsądnych ramach czasowych, w wypadku mocy 500mh/s taka nagroda z jednego z największych pooli może Ci skapnąć raz na dobę lub dwie doby , no chyba że chcesz trafiać nagrodę raz na miesiąc a może raz na 2 miesiące zależnie od szczęścia ale zaoszczędzisz ten 1% pool fee, wtedy kop SOLO, idea wzniosła bo centralizacja mocy w kilku poolach to patologia POW.
---

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Innosilicon A10 Pro a 6 x Rx 5700

Postautor: adiqq » niedziela, 16 sierpnia 2020, 20:09

koparki pisze: niedziela, 16 sierpnia 2020, 19:48Kopanie SOLO? ethereum w 2020r , przy tej trudności? dysponując jedną koparką? zastanawiałeś się nad tym ? trzeba sie trochę znać na przedmiocie swojej inwestycji.
To samo miałem na myśli pisząc swojego posta...kolega nie do końca wie o co kaman....trzeba najpierw wiedzy trochę nabyć, zanim się w coś zainwestuje...

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 9 sierpnia 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Innosilicon A10 Pro a 6 x Rx 5700

Postautor: MinoNenki » środa, 19 sierpnia 2020, 09:45

Panowie nie jestem znawcą ale cytuję " Sprzęt może pracować w trybie dual mining - wydobywa dwie waluty równocześnie z maksymalnie 5% utratą mocy wydobywczej z porównaniem z pracą nad jedną kryptowalutą. Może też pracować w trybie solo. Wydobywać dowolną, rentowną walutę. Przed wysyłką oprogramowanie zostanie skonfigurowane zgodnie zapotrzebowaniem nabywcy. " dotyczy się to koparki przy oprogramowaniu
" ŻET Technologies " wiec nie jest to moj wymysł

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Innosilicon A10 Pro a 6 x Rx 5700

Postautor: adiqq » środa, 19 sierpnia 2020, 11:08

Tak, ale chodzi o to, że ty nie wiesz co to znaczy i z czym się to wiążę. Był okres , że DUAL Mining był bardzo popularny, teraz już raczej nie...
Ten zapis o SOLO jest bardzo niefortunny, bo co innego oznacza kopanie SOLO, a co innego kopanie 1 coina...

Dodano po 2 minutach 12 sekundach:
Za ile chcą ci sprzedać tego A10?
Ja wole riga z GPU, bo tak jak napisałem wczesniej, nie tracą tak na wartości, to nie jest zresztą tylko moje zdanie

Z watku dotyczącego Antminera Z15
koparki pisze: wtorek, 18 sierpnia 2020, 21:19Nigdy nie kupiłbym ASICa za 12000zł mając opcję GPU używane w takich cenach .
GPU jest zbywalne raczej zawsze, ASIC używany zbywalny tylko gdy jest rentowny.

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 9 sierpnia 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Innosilicon A10 Pro a 6 x Rx 5700

Postautor: MinoNenki » środa, 19 sierpnia 2020, 12:07

Rozumiem zły dobór słów mógł wprowadzić zamieszanie i masz rację na temat oprogramowania nie wiem za wiele dlatego szukam tutaj jakiś informacji które pomogą mi mniej wiecej pojąć to trochę .
Mówisz że dual minning był popularny to znaczy że teraz nie było by to dobrym rozwiązaniem ? ale czy przy takim systemie jest możliwość że mogę np kopać ETH/ETC albo ETC/ + inna dowolna waluta jednocześnie ?
Jestem nastawiony bardziej na GPU ponieważ mam już koparkę jedną i cały czas mi pracuje bez zarzutów i zamierzam zwiększyć ilość koparek ale ze względu na wysoką wydajność A10 i cen porównywalnych z GPU
wiadomo że ASIC wygeneruje mi wiecej waluty niż koparka z 6 kartami i czysto teoretycznie A10 jest bardziej opłacalny od GPU chyba że w grę wchodzi to o czym myślę żeby własnie kopać ETH ale jakaś dodatkową walutę co automatycznie zwiększyło by dochody , dodam jeszcze że prąd nie stanowi dla mnie problemu , dlatego właśnie chce zwiększać ilość koparek

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Innosilicon A10 Pro a 6 x Rx 5700

Postautor: koparki » środa, 19 sierpnia 2020, 12:17

MinoNenki pisze: środa, 19 sierpnia 2020, 12:07w grę wchodzi to o czym myślę żeby własnie kopać ETH ale jakaś dodatkową walutę co automatycznie zwiększyło by dochody
jak masz prąd "za darmo" to czemu nie? wtedy kopanie w dualu ma sens. Ale musisz zapewnić lepszy zasilacz, bardzo solidne połączenia elektryczne i lepszą przewiewność koparki bo ta będzie się dużo bardziej grzała. Kiedyś to dodatkowe krypto kopane w dualu może być dużo warte ale tego nie wiesz , równie dobrze może być nic nie warte.
---

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Innosilicon A10 Pro a 6 x Rx 5700

Postautor: adiqq » środa, 19 sierpnia 2020, 13:02

6xRX5700 MSI Evoke to około 320Mh/s i pobór w okolicy 680W (pamięci Samsunga) W przypadku innych pamięci trzeba sie liczyć z około 800W. A10 na pewno nakopie więcej (500Mh/s i 750W)
Tylko że takie GPU będe trzymały cenę, mozna je także zaprzęgnąć bez problemu do kopania innych algórytmów, natomiast nie wiem ile będzie wart taki A10 po 2 latach, stawiam, że niewielki % ceny, w przeciwieństwie do GPU. Też kiedyś miałem podobne dylematy, ale ostatecznie zdecydowałem się tylko na GPU.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Innosilicon A10 Pro a 6 x Rx 5700

Postautor: koparki » środa, 19 sierpnia 2020, 13:12

@adiqq asic gdy przestaje być rentowny ląduje na złomie elektronicznym lub w gablotce, widziałem kiedyś u kogoś stos ASICów na magazynowej podłodze, które się juz nie opłacały. Karty może kiedyś posłużą do jakiś kolektywnych obliczeń rozproszonych, coś w stylu projektu GOLEM , do gier , do czegokolwiek.
---

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 9 sierpnia 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Innosilicon A10 Pro a 6 x Rx 5700

Postautor: MinoNenki » piątek, 4 września 2020, 14:47

Jak by nie było po GPU można się spodziewać funkcjonowania na pare lat bez problemowo i to różnego rodzaju coinow , wiec decyduję się na GPU Tylko jakie karty beda godne inwestycji waszym zdaniem Radeon czy Geforce wiadomą sprawą jest że karta z górnej półki a z tego co słyszałem Radeony cieszą się popularnością wśród górników aktualnie posiadam koparke na radeonach RX 580 funkcjonuje już pare lat bez problemu :lol:

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Innosilicon A10 Pro a 6 x Rx 5700

Postautor: adiqq » piątek, 4 września 2020, 15:00

kwestia gustu...MSI zapowiedziało oficjalnie wypuszczenie kart górniczych...
https://www.komputerswiat.pl/aktualnosc ... ut/gd42v4c
mają podobną efektywność energetyczną, karty NV są bardziej "user firendly" niż 5700.
Jedyny minus, to że podobna moc zajmuje więcej miejsca...
Ostatnio zmieniony piątek, 4 września 2020, 15:33 przez adiqq, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 9 sierpnia 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Innosilicon A10 Pro a 6 x Rx 5700

Postautor: MinoNenki » piątek, 4 września 2020, 15:27

Więc dobrą opcją będzie się jeszcze wstrzymać i zobacyzć jak się sytuacja rozwinie bo ceny pewnie porównywalne beda :lol:

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Innosilicon A10 Pro a 6 x Rx 5700

Postautor: adiqq » piątek, 4 września 2020, 15:34

Ciężko wyczuć, co będzie lepiej...żeby się nie okazało, że te rigi górnicze za kilka tygodni będą droższe, niż zwykłe GPU teraz ;)

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 9 sierpnia 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Innosilicon A10 Pro a 6 x Rx 5700

Postautor: MinoNenki » piątek, 4 września 2020, 17:18

To już bedzie trzeba wyliczyć co najbardziej się opłaca może tez nie koniecznie nastawiać się na te najnowsze karty bo ceny potrafią być kosmiczne a skoro już temat może ktoś wie czy jest jakiś sposób na dorwanie taniej kart np cene hurtową ?
https://whattomine.com/ tu znalazłem porównywarkę kart może komuś na przyszłość się przyda

Wróć do „Sprzęt (hardware) do miningu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości