RX 580 nie mogę włączyć compute mode i inne sprawy konfigurowania karty do miningu

Początkujący
Posty: 126
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RX 580 nie mogę włączyć compute mode i inne sprawy konfigurowania karty do miningu

Postautor: czester1994 » czwartek, 6 lutego 2020, 01:06

koparki pisze: środa, 5 lutego 2020, 23:50jak koparka 6-cio kartowa przy algorytmie ETH nie przekracza 700W z gniazdka, dając przy tym ok 179mh/s to wydaje sie ok albo 7-kartowa ok 810-820W dając ok 209mh/s
Parametry , napięcia itp to zależy moim zdaniem od modelu karty i musisz wypracować to doświadczalnie, spróbuj 0.82v@1090mhz (rx580) , termostat ustaw na ok 60stopni . Przy rdzeniu@1090 jak dasz pamięci powyżej 2020(dla smasung) to nie będzie już przyrostu prędkości a mogą się sypać(mówię tu o bardzo agresywnych timingach w biosie), zależnie od egzemplarza czasem trzeba dać 1950, jak nie chcesz testować a dasz wszystkie na 1980 to powinno być ok

Widzę że napięcie rdzenia jest bardzo zależne od napięcia kości pamięci. Na kościach zszedłem do 0.85V przez co na rdzeniu jest aktualnie 0.83 (niby dałem do pliku startowego 0.82V ale najwidoczniej napięcie rdzenia jest uzależnione od napięcia pamięci). W tym momencie mam 238MH/s przy poborze z gniazdka 920W. Pamięci ustawione na 2050. Zobaczymy czy to będzie stabilne. Jeśli do rana się nie zawiesi to po 24h spróbuję jeszcze zejść z napięciami.
koparki pisze: środa, 5 lutego 2020, 23:50nie wiem po co chcesz to robić , to jest mało rentowne, bez perspektyw na zwrot sprzętu.

A jeśli chodzi o tą kwestię to mam "darmowy" prąd (uroki życia w akademiku) i z ciekawości. Kilka lat temu zacząłem się interesować kryptowalutami (jak jeszcze BTC kosztował $250), i chciałem zobaczyć od technicznej strony jak wygląda wydobywanie. Kilka PC-tów w życiu zdarzyło mi się złożyć więc jeśli chodzi o samo złożenie koparki to nie był to problem. Najtrudniejsze dla mnie był wybór kart graficznych. W listopadzie miałem tą koparkę złożoną z 6 kart z czego każda to inny model (od rx470 do vega 56). Jednak zdecydowałem się na RX580 od XFX i jestem zadowolony. Karty kupiłem nowe z 3 letnią gwarancją z myślą ich późniejszej odsprzedaży (dlatego nic nie kombinuję z biosem żeby gwarancji nie stracić, oraz nie wymieniam pasty żeby plomb nie zrywać). Wszystkie na pamięciach samsunga. Tylko z jedną mam taki problem że zanim zacząłem się bawić w undevolting to zauważyłem że przy przy taktowaniu pamięci do 2070MHz jest ok, ale powyżej już wywala MemoryError w hwinfo. Reszta (7) kart nie ma z tym problemu. Dzięki @koparki za wsparcie i nie zbanowanie mnie za pisanie na temat mało związany z tym wątkiem. Pozdrawiam

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RX 580 nie mogę włączyć compute mode i inne sprawy konfigurowania karty do miningu

Postautor: koparki » czwartek, 6 lutego 2020, 01:26

czester1994 pisze: czwartek, 6 lutego 2020, 01:06mam "darmowy" prąd (uroki życia w akademiku)..................Dzięki @koparki za wsparcie
Już nie pomogę, słabe są podstawy Twojego przedsięwzięcia - jak wyżej.
---

Wróć do „Sprzęt (hardware) do miningu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości