RX 580 nie mogę włączyć compute mode i inne sprawy konfigurowania karty do miningu

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 9 stycznia 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RX 580 nie mogę włączyć compute mode i inne sprawy konfigurowania karty do miningu

Postautor: KrwawuKruk » czwartek, 9 stycznia 2020, 21:22

Witam was serdecznie. Zaczynam moją przygodę z kopaniem i na Radeonie RX 580 8gb mam zaledwie 12mh/s. Wyczytałem, że trzeba włączyć "compute mode" jednak nie mam tej funkcji w opcjach sterownika :/ (wersja 19.12.3). Na karcie jest za to switch, który można przestawiać pomiędzy gaming mode a compute mode. Przestawiam go na pozycję compute jednak nic to nie daje... Wtedy instaluję oczywiście stery od nowa. Może to być wina tego, że pracuję na win7?

Orator
Posty: 914
Rejestracja: 3 marca 2012
Reputacja: 190
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RX 580 nie mogę włączyć compute mode?

Postautor: Bult » czwartek, 9 stycznia 2020, 21:28

Tematów na ten temat jest mnóstwo trzeba , czytać, czytać i czytać. Nie podałeś jakiego programu używasz , co kopiesz ?
W skrócie - zmiana bios karty , potem dopiero rozpoczynasz kopanie.
30 finał WOŚP eSkarbonka - https://eskarbonka.wosp.org.pl/eabwxh

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RX 580 nie mogę włączyć compute mode?

Postautor: koparki » czwartek, 9 stycznia 2020, 21:36

@KrwawuKruk Może spróbuj w windows 10 a nie windows 7.
Pod win 10 istnieje skrypt, który z poziomu powershell włącza tę opcję ...
---

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 9 stycznia 2020
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RX 580 nie mogę włączyć compute mode?

Postautor: KrwawuKruk » czwartek, 9 stycznia 2020, 22:20

@Bult Czytałem zanim napisałem post tutaj. Za każdym razem chodziło o wyłączony compute mode i włączenie pomogło. Dziwi mnie tylko, że w moich sterownikach nie mam tej opcji. Instalowałem nawet starsze stery i w miejscu gdzie powinna być ta opcja, po prostu jest pusto :D Sorki, zapomniałem napisać: kopę eth za pomocą Claymore. Z góry przepraszam za bycie noobem, pierwszy raz zabieram się za kopanie...

@koparki chyba tak zrobię, pobrałem ten skrypt na win7 i niby włącza to compute ale nic to nie zmienia... Mam jeszcze jeden czysty SSD i zainstaluję tam win10. Może to pomoże :)

Orator
Posty: 914
Rejestracja: 3 marca 2012
Reputacja: 190
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RX 580 nie mogę włączyć compute mode?

Postautor: Bult » piątek, 10 stycznia 2020, 00:10

Szczerze ja do kopania używam Linuxa nie ma tam takich problemów, instalujesz wgrywasz najnowsze stery (instrukcja na stronie AMD) odpalasz claymore i zapominasz. Oczywiście jeśli chodzi o Linux większość modyfikacji robisz w biosie karty. System pakujesz na Pena , robisz beckup całości - jak się wysypie w 5 minut przywracasz.
30 finał WOŚP eSkarbonka - https://eskarbonka.wosp.org.pl/eabwxh

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RX 580 nie mogę włączyć compute mode?

Postautor: koparki » piątek, 10 stycznia 2020, 00:55

jedna karta , to ile zarobisz ? 1zł 2zł/mc przy 24h/7d (bo przecież energia idzie tez na zasilenie desktopa), przy jednoczesnym zużywaniu sprzętu (o ile nie zrobisz porządnego obniżenia napięcia) ? warto inwestować dniówkę aby instalować win7, potem win10 a potem linuxa ;) a potem to wszystko ogarnąć ?
---

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 813
Rejestracja: 29 maja 2016
Reputacja: 821
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RX 580 nie mogę włączyć compute mode?

Postautor: Bagder » piątek, 10 stycznia 2020, 15:36

@KrwawuKruk 12mh/s brzmi niewiarygodnie - bez żadnej zmiany ustawień w trybie graficznym karta powinna dawać minimum 24mh/s, a przy odrobinie wysiłku 34mh/s. Co nie oznacza, że będzie to opłacalne jak @koparki słusznie zauważa.
Ale jak ktoś chce się pobawić - to może najlepiej zacząć od manuala... Plik readme.txt znajdziesz w pakiecie claymore... a jak nie pomoże, to może spróbuj inne programy... Aktualnie nie trzeba zmieniać biosów - bo najnowsze wersje oprogramowania potrafią to robić w locie. Poza tym, zauważ, że jeśli Twoja karta ma compute mode na przełączniku (to ciekawe...) to musisz jeszcze zrestartować komputer, aby to zadziałało.

Miłej zabawy...
Sic semper evello mortem tyrannis

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RX 580 nie mogę włączyć compute mode?

Postautor: adiqq » piątek, 10 stycznia 2020, 16:02

@Badder - dla mnie to nie brzmi niewiarygodnie, bo ja miałem podobnie na RX 570...to chyba zależy od sterowników i tego jaka to dokładnie karta. I tak, nowe werje minerów zmieniają to w locie, nie trzeba modyfikować, aczkolwiek nie mam tutaj dużych doświadczeń, bo pozbyłem się wszystkich kart ADM jakiś czas temu. Compute mode ustawiało się ustawieniach , nie trzeba nic resetować. Na przełączniku, to się chyba zmienia bios na inny,

Kwestia opłacalności, to inna sprawa - trzeba mieć tani prąd, żeby miało to jakikolwiek sens - nie bez powodu kopalnie powstają w sąsiedztwie energii odnawialnej....I nawet niewielka ilość energii uzyskanej z PV w przypadku taryfy weekendowej (G12w) potrafi bardzo znacząco obniżyć koszty wydobycia.
Na przykładzie - w G12w średnia cena 1kWh dla pracy ciągłej wyjdzie 0,40-0,41zł
W takim styczniu, gdzie produkcja jest mizerna, zbije to cenę prądu do 0,383zł
A w miesiącach, gdy produkcja jest już konkretna to dochodzi do niecałych 0,30zł
jak ktoś jest zainteresowany, to mogę rozwinąć temat w innym wątku.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 375
Rejestracja: 5 listopada 2017
Reputacja: 246
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Waszawa

RX 580 nie mogę włączyć compute mode?

Postautor: Antrepair » sobota, 11 stycznia 2020, 10:51

Ojj Panowie, nie wiedziałem czy odpisywać, pewnie nasz nowy kolega już nie wróci na forum :|

W folderze w którym masz skrypt miner-a masz plik readme. W nim znajdziesz to:
readme.txt xDD kiedyś pisze: Mining options:
-amd Use only AMD cards
-acm Turn on AMD compute mode on the supported GPUs. This is equivalent of pressing 'y' in the miner console.
-nvidia Use only Nvidia cards
O tak:

Obrazek

U mnie przed odpaleniem tego trybu było 8MH/s :lol: No ale ja nie modowałem biosu itd. Minerów do GPU używam w przypadku ich naprawy, sam nie kopię na GPU i nigdy nie kopałem.

Pozdrawiam serdecznie. Robert Małocha. Twój serwis koparek ASIC, FPGA i kart GPU.

Dodano po 1 minucie 29 sekundach:
KrwawuKruk pisze: czwartek, 9 stycznia 2020, 21:22 Wyczytałem, że trzeba włączyć "compute mode" jednak nie mam tej funkcji w opcjach sterownika

To ustawia się w programie kopiącym- minerze. Dopisuję tu, żeby Ciebie oznaczyć. @KrwawuKruk

Początkujący
Posty: 126
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RX 580 nie mogę włączyć compute mode?

Postautor: czester1994 » sobota, 1 lutego 2020, 01:35

U mnie w wersji sterownika Adrenalin 2020 19.12.12 "Compute mode" znajduje się w Gry->Gry->Globalne ustawienia grafiki i tam wybierasz który GPU. Musisz rozwinąć "Zaawansowane" i tam jest "GPU Workload"
Bagder pisze: piątek, 10 stycznia 2020, 15:36@KrwawuKruk 12mh/s brzmi niewiarygodnie - bez żadnej zmiany ustawień w trybie graficznym karta powinna dawać minimum 24mh/s, a przy odrobinie wysiłku 34mh/s.
Zamieszczam screen z programu Phoenix gdzie przełączyłem jedną kartę z Compute na Grafika. Wszystkie karty to RX580 XFX 8GB z oryginalnym biosem. GPU3 wskazuje ok 11MH/s w trybie grafiki.
Obrazek

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 813
Rejestracja: 29 maja 2016
Reputacja: 821
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RX 580 nie mogę włączyć compute mode?

Postautor: Bagder » sobota, 1 lutego 2020, 13:54

czester1994 pisze: sobota, 1 lutego 2020, 01:35GPU3 wskazuje ok 11MH/s w trybie grafiki
Potwierdzam, najnowsze sterowniki dają taki efekt. We wcześniejszych wersjach sterowników - spadek mocy obliczeniowej był na poziomie 20 %.
Sic semper evello mortem tyrannis

Początkujący
Posty: 126
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RX 580 nie mogę włączyć compute mode?

Postautor: czester1994 » sobota, 1 lutego 2020, 14:49

Jak już w temacie 580 jesteśmy to mam pytanie o chłodzenie. Mam nowe 580 XFX z oryginalnym biosem i od początku mam problem z chłodzeniem jednej karty. Zakupiłem ją na przełomie listopada i grudnia. Problem polega na tym że wszystkie karty przy ustawieniach wentylatora na 49% trzymają temperaturę 50-60°C a ta jedna dochodzi do 70°C. Dopiero jak ustawie wiatrak na 70% to temperatura spadnie do 60°C. Czy jest sens oddać ją na gwarancję, czy to jeszcze nie jest podstawa do reklamacji? Najchłodniejsza karta po kilku godzinach pracy ma 51°C przy wentylatorze ustawionym na 49%. Wszystkie karty mają ustawione te same napięcia i taktowania

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RX 580 nie mogę włączyć compute mode?

Postautor: adiqq » sobota, 1 lutego 2020, 14:55

zdarzają się takie egzemplarze, nawet jak kupiłeś kilka identycznych kart. Ale nie sądzę, żeby to była podstawa do gwarancji....

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

RX 580 nie mogę włączyć compute mode?

Postautor: koparki » sobota, 1 lutego 2020, 17:00

czester1994 pisze: sobota, 1 lutego 2020, 14:49Problem polega na tym że wszystkie karty przy ustawieniach wentylatora na 49% trzymają temperaturę 50-60°C a ta jedna dochodzi do 70°C
problem jest na styku rdzenia procesora i radiatora, jak odkręcisz chłodzenie i wymienisz pastę (kup markową) to problem zniknie , poprzyglądaj się powierzchni styku radiatora z rdzeniem , czasem jest nierówne osadzenie, jak jest niska jakość karty to są bruzdy w metalu . Uważaj aby przy operacji nie trafił szlag poduszek termoprzewodzacych na sekcji zasilania i pamieciach - te także potrafia być fabrycznie krzywo nałożone co jest przyczyna tego że dany egzemplarz ma gorsze wyniki przy OC pamięci.
Jak jest plomba na śrubach mocujących radiator to stracisz gwarancję ale jesli jej nie ma to wymiana pasty nie kasuje gwarancji.
---

Początkujący
Posty: 126
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RX 580 nie mogę włączyć compute mode?

Postautor: czester1994 » sobota, 1 lutego 2020, 23:39

koparki pisze: sobota, 1 lutego 2020, 17:00gwarancji
Właśnie są plomby a na gwarancji mi zależy dlatego też biosu nie modyfikowałem

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

RX 580 nie mogę włączyć compute mode?

Postautor: koparki » niedziela, 2 lutego 2020, 11:23

z mojego doświadczenia wynika że mod biosa nie miał znaczenia przy gwarancji . Jednak z tego co wiem (ale mogę się mylic bo nie robiłem tego) wszystko co kiedyś wymagało moda można juz zrobić z poziomu softu miningowego claymore wer 15.
---

Początkujący
Posty: 126
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RX 580 nie mogę włączyć compute mode?

Postautor: czester1994 » wtorek, 4 lutego 2020, 11:27

koparki pisze: niedziela, 2 lutego 2020, 11:23z mojego doświadczenia wynika że mod biosa nie miał znaczenia przy gwarancji . Jednak z tego co wiem (ale mogę się mylic bo nie robiłem tego) wszystko co kiedyś wymagało moda można juz zrobić z poziomu softu miningowego claymore wer 15.

A wiesz może do jakiego napięcia można zejść na oryginalnym biose w tych kartach? Bo na rdzeniu minimum to 0.900v jakie mogę ustawić. Gdy w minerze (Phoenix albo claymore) wpisze niższe napięcia to hwinfo i inne programy pokazują 0.9v. Nawet nie pomaga zmiana w programie od Radeona . Zawsze jest 0.9v, nigdy mniej

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

RX 580 nie mogę włączyć compute mode?

Postautor: koparki » wtorek, 4 lutego 2020, 11:32

@czester1994 nie wiem , nigdy nie miałem oryginalnego biosa :D
przy ETH 0.9v to marnowanie energii elektrycznej i wiatraków.
Ale obniżenie napięcia zrobisz softem (w Windowsie), OverdriveNTtool to robi, z poziomu claymore można to zrobić. Nie trzeba do tego modyfikacji bios o ile dobrze pamiętam.

Pod Linuxem w specjalistycznym systemie do miningu, nie da się znacznie obniżyć napięcia.
---

Początkujący
Posty: 126
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RX 580 nie mogę włączyć compute mode?

Postautor: czester1994 » środa, 5 lutego 2020, 00:03

koparki pisze: wtorek, 4 lutego 2020, 11:32przy ETH 0.9v to marnowanie energii elektrycznej i wiatraków.

Jakie napięcie ustawiasz i jaki masz pobór prądu wg programu? I jak masz możliwość to z gniazdka

Edit.
Dobra już wiem o co chodzi. Nie mogłem zejść z napięciem na rdzeniu poniżej 0.9 dopóki nie zszedłem z napięciem pamięci do 0.9V. @koparki jakie Ty masz napięcia rdzenia i pamięci i jakim programem kopiesz?

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

RX 580 nie mogę włączyć compute mode?

Postautor: koparki » środa, 5 lutego 2020, 23:50

czester1994 pisze: środa, 5 lutego 2020, 00:03 jak masz możliwość to z gniazdka
jak koparka 6-cio kartowa przy algorytmie ETH nie przekracza 700W z gniazdka, dając przy tym ok 179mh/s to wydaje sie ok ;) albo 7-kartowa ok 810-820W dając ok 209mh/s
Parametry , napięcia itp to zależy moim zdaniem od modelu karty i musisz wypracować to doświadczalnie, spróbuj 0.82v@1090mhz (rx580) , termostat ustaw na ok 60stopni . Przy rdzeniu@1090 jak dasz pamięci powyżej 2020(dla smasung) to nie będzie już przyrostu prędkości a mogą się sypać(mówię tu o bardzo agresywnych timingach w biosie), zależnie od egzemplarza czasem trzeba dać 1950, jak nie chcesz testować a dasz wszystkie na 1980 to powinno być ok . Sporo trzeba mieć doświadczenia aby to zbudować jako niezawodne i ustawić w tryb samograja, zabawa była przednia między 2011 a 2017 , było minęło , nie wróci ;) nie wiem po co chcesz to robić , to jest mało rentowne, bez perspektyw na zwrot sprzętu.
---

Wróć do „Sprzęt (hardware) do miningu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości