RX 470 pytanko odnośnie ustawienia i kopania.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RX 470 pytanko odnośnie ustawienia i kopania.

Postautor: adiqq » niedziela, 17 listopada 2019, 10:37

HiveOS

Dodano po 5 minutach 32 sekundach:
Specjalny system do kopania - Linux, prosty w obsłudze, sterowanie poprzez www, do 3 rigów darmowy

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 6 listopada 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RX 470 pytanko odnośnie ustawienia i kopania.

Postautor: welli » poniedziałek, 18 listopada 2019, 01:27

Na jakim poolu polecacie kopać? Lub na giełdzie mocy? testowałem nicehash i gamerhash, wydaje mi się, ze gamerhash na chwilę obecną lepszy. Ew. kopac na ethmine. Kartę na razie tylko przedmuchałem i tak zostanie. Przy ustawieniach 1200/1900 trzyma temperaturę w okolicy 40 stopni z tendencją 40+ (72 wat). Wentylatory 50-55%. Na oryginalnym biosie 25 mh.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RX 470 pytanko odnośnie ustawienia i kopania.

Postautor: adiqq » poniedziałek, 18 listopada 2019, 05:40

ethermine i nicehash
na zmodyfikowanym biosie będzie 30-31

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RX 470 pytanko odnośnie ustawienia i kopania.

Postautor: koparki » poniedziałek, 18 listopada 2019, 07:00

jak ma rx580(badane na kościach samsunga) to mógłby mieć 29,5-29.7 przy 0.83v (kosztem obniżenia zegara rdzenia) te półtora megahasza wiecej bedzie zyskiem nieadekwatnym do zuzycia dodatkowej energii i pośrednio w długim terminie zużycia karty. Ale z tego co kiedyś badałem to jest mozliwe jedynie na Windows tak znaczne obniżenie napięcia (obecnie mogło sie to zmienić), chyba ze ktos modyfikował w biosie też offsety napięcia.
Spróbuj w nowym claymore masz przecież opcję zmiany timingów ramu i napięć bez wgrywania innego biosa, potwierdź czy to działa ;)

Dodano po 15 minutach 18 sekundach:
welli pisze: poniedziałek, 18 listopada 2019, 01:27Na jakim poolu polecacie kopać?

przy pojedynczej karcie? :lol: najlepiej na największym poolu jaki istnieje. Ethermine? tam wypłata jest od 0.05 Ether
---

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RX 470 pytanko odnośnie ustawienia i kopania.

Postautor: adiqq » poniedziałek, 18 listopada 2019, 07:03

@koparki - dokładnie tak będzie jak piszesz. Przy naszych cenach prądu dla wszystkich lub prawie wszystkich algo najbardziej opłacalne są ustawienia energooszczędne. Dotyczy to tak kart AMD jak i NV. Chociaż w taryfach G12w/G13, gdy brąd jest dużo tańszy to już można się bawić i w godzinach nocnych czy też na weekend dawać bardziej "agresywne" nastawy. Wtedy to się spina - tyle, że to znowu czas....
W Win dawno się nie bawiłem, tylko Hive - mam starą kartę Rx470 8gb (samsung, ostatnia która mi została, jest na sprzedaż) i leci na core 1100, mem 2000 i 850mv, kopie 30.17mh/s. Mógłbym ją bardziej podkręcić, ale dbam o sprzęt, nie lubię go katować.
Swoją drogą, modyfikacja biosu to banalnie prosta sprawa ;)
Trzeba tylko pamiętać, żeby wcześniej zapisać sobie w archiwum oryginalny bios ;)

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RX 470 pytanko odnośnie ustawienia i kopania.

Postautor: koparki » poniedziałek, 18 listopada 2019, 07:10

@adiqq jest w HIVEOS mozliwość ustawienia 0.85v i niżej w amd? nigdy nie odpalałem tego systemu ale widziałem simpleminingos, masz suwaczek czy wklepujesz wartość cyfrową? sprawdzałeś czy nie jest przypadkiem tak że tylko wyświetla że jest 0.85v podczas gdy faktycznie pracuje z wyższym napieciem?
---

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 6 listopada 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RX 470 pytanko odnośnie ustawienia i kopania.

Postautor: welli » poniedziałek, 18 listopada 2019, 08:00

O gamerhash pytam z ciekawości, bo nie ma dobrych opinii. Jeżeli ktoś śledzi YouTube i kanały o miningu to Fox Basic (czy jakoś tak) ostatnio właśnie chwalił gamerhash. Nie wiem czy reklama czy jak. Ale w skrócie pomoc dla kopaczy najbardziej opłacalna platforma w skrocie, lepsza niż poole.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RX 470 pytanko odnośnie ustawienia i kopania.

Postautor: adiqq » poniedziałek, 18 listopada 2019, 08:58

koparki pisze: poniedziałek, 18 listopada 2019, 07:10 @adiqq jest w HIVEOS mozliwość ustawienia 0.85v i niżej w amd? nigdy nie odpalałem tego systemu ale widziałem simpleminingos, masz suwaczek czy wklepujesz wartość cyfrową? sprawdzałeś czy nie jest przypadkiem tak że tylko wyświetla że jest 0.85v podczas gdy faktycznie pracuje z wyższym napieciem?
jest możliwość ustawić. Wpisujesz wartośc liczbowa i zatwierdzasz. Pamiętam, że kiedyś nawet na niższych nastawach jechałem, przez jakiś czas.
Kiedyś w ten sposób wywaliłem sobie riga, bo przy wpisywaniu taktowania pamięci, było jedno zero za dużo;) i rig już nie wstał, musiałem formatować na nowo pendriva systemowego...nic sie nie dało zrobić. W kartach NV, jak zła wartośc wskoczyła, to system startował, tylko dana karta nie działała, można było poprawić i było ok.
Nie wiem, jak sprawdzić, czy faktycznie jest te 0,85V....widzę ile prądu karta pobiera, ale w przypadku AMD to nie jest miarodajne(duże przekłamania są)....pobór NV pokazuje ok.

Dodano po 17 minutach 13 sekundach:
tak to mniej więcej wygląda
Obrazek
poniżej jest jeszcze do ustawienia nastawy wiatraka, agresywne obniżenie napięcia(tak/nie) i AmdMemTweak (domyślnie 30) - to ostatnie to nowa opcja z nowego claymora

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RX 470 pytanko odnośnie ustawienia i kopania.

Postautor: koparki » poniedziałek, 18 listopada 2019, 09:25

adiqq pisze: poniedziałek, 18 listopada 2019, 08:58Nie wiem, jak sprawdzić, czy faktycznie jest te 0,85V.

no właśnie... to wychodzi w ogólnym poborze energii(ale w windowsie jest sprawdzalne narzędziami diagnostycznymi), powiedz ile miałes jednakowych kart i jakie karty ile ramu i jaki pobór ze ściany to powiem ci czy było prawdopodobne że takie napiecie.
---

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RX 470 pytanko odnośnie ustawienia i kopania.

Postautor: adiqq » poniedziałek, 18 listopada 2019, 10:17

tak to mniej więcej było...
adiqq pisze: czwartek, 22 sierpnia 2019, 10:00Jeśli chodzi o Rxy, to modowanie biosów to podstawa...moje karty kopały około 15mh/s (ethash) a teraz wszystkie lecą około 30mh/s...inna kwestia to opłacalność kopania rxami...bo patrz - rig 6xRX kopie mi 181,6 mh/s i bierze 900-930W
Dodano po 1 minucie 12 sekundach:
ale nie jestem pewny, czy wszystkie karty miały takie nastawy - to były 2xRx 470 (4 i 8gb) i 4x RX570 (8gb)

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RX 470 pytanko odnośnie ustawienia i kopania.

Postautor: koparki » poniedziałek, 18 listopada 2019, 10:28

@adiqq no to miałes fikcyjną obnizkę napięcia , jak jest 0.83v to wynik powinien nie przekraczać 700W ! ;) Taki własnie jest linuxowy gotowiec - nie przystosowali go do AMD lub drivery linuxowe w ogóle nie maja takiej mozliwości. Jesli ktos na linuxie cos takiego osiagał to prosze o priva lub wpis w wątku, może zwykły ubuntu daje radę?
---

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RX 470 pytanko odnośnie ustawienia i kopania.

Postautor: adiqq » poniedziałek, 18 listopada 2019, 10:49

wiem, że pod win da się tutaj dużo lepsze wyniki osiągnąć, ale zniechęciłem się bardzo tak do tego systemu, jak i do kart AMD.
Pod win wyniki miałem dobre, ale stabilność....co jakiś czas były problemy...ciągle i ciągle. HiveOS jest dla mojego sprzętu na moich nastawach jak skała. Więc tutaj wolę nawet trochę większy pobór i gwarantowaną stabilność.
Weź tez pod uwagę, że te moje nastawy które miałem pod hive dla tego riga 6xRX nie były energooszczędne...nie wiem, jak wyglądałoby to przy innych, bardziej wyżyłowanych nastawach....na pewno przy innych nastawach wyniki byłyby lepsze, ale do 700W to wątpię, żeby dało radę zejść.
Od czasu, jak zacząłem pozbywać się sukcesywnie kart amd, to temat już mnie jakby mało interesuje ;)
A właśnie dlatego zacząłem z nich rezygnować...

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RX 470 pytanko odnośnie ustawienia i kopania.

Postautor: koparki » poniedziałek, 18 listopada 2019, 11:12

ok czyli stan wiedzy na dziś: pod linuxem nie ma energooszczedności pod AMD (chyba że manipulujemy offsetami w bios co jest wiedzą tajemną jak dla mnie jesli nie ma gotowca do danego modelu karty). Jak ktos to badał i wie że jest inaczej to niech da znać. Jesli chodzi o WIN to mimo mojego braku sympatii trzeba przyznać że jest stabilny jak skała, pewnie coś przeoczyłeś.
Czy przypadkiem ŻET nie sprzedaje koparek z WiN?
---

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RX 470 pytanko odnośnie ustawienia i kopania.

Postautor: adiqq » poniedziałek, 18 listopada 2019, 12:01

z tego co wiem to sprzedaje, tylko co z tego....
może faktycznie coś przeoczyłem, ale nie mam zamiaru do tego wracać...:)

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 6 listopada 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RX 470 pytanko odnośnie ustawienia i kopania.

Postautor: welli » poniedziałek, 18 listopada 2019, 17:45

Zainstalowałem claymora i niestety już mam pierwszy problem. Chiciałem pobawić się wpierw ustawienami na gamerhasu, niestety nie mogę prawidłowo skonfigurować claymora. Ktoś podpowie jak ma wyglądać plik start.bad?

Poole: https://gamerhash.zendesk.com/hc/pl/art ... -GamerHash

Chcę przetestować ETH.

Początki są trudne :/

Orator
Posty: 914
Rejestracja: 3 marca 2012
Reputacja: 190
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RX 470 pytanko odnośnie ustawienia i kopania.

Postautor: Bult » poniedziałek, 18 listopada 2019, 17:53

welli pisze: poniedziałek, 18 listopada 2019, 17:45Zainstalowałem claymora i niestety już mam pierwszy problem. Chiciałem pobawić się wpierw ustawienami na gamerhasu, niestety nie mogę prawidłowo skonfigurować claymora. Ktoś podpowie jak ma wyglądać plik start.bad?

Poole: https://gamerhash.zendesk.com/hc/pl/art ... -GamerHash

Chcę przetestować ETH.

Początki są trudne :/


A jaki masz błąd ? W linku , który podałeś wszystko ładnie opisane. Pokaż zawartość config
30 finał WOŚP eSkarbonka - https://eskarbonka.wosp.org.pl/eabwxh

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 6 listopada 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RX 470 pytanko odnośnie ustawienia i kopania.

Postautor: welli » poniedziałek, 18 listopada 2019, 18:20

Configu na razie nie ruszałem.

Pilk start.bad: EthDcrMiner64.exe -epool stratum+tcp://proxy.gamerhash.com:10005 -ewroker (moja nazwa/login) -rxboost 1

Błąd: ETH: cannont find any specified wallet address!

I tu problem, bo w gamerhashu nie ma adresu portfela, lecz sama nazwa.


Edit: Chyba ogarnąłem.

EthDcrMiner64.exe -epool stratum+tcp://proxy.gamerhash.com:10005 -ewal login.nazwa kopary -allpools 1 -epas hasło do serwisu -rxboost 1

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 6 listopada 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RX 470 pytanko odnośnie ustawienia i kopania.

Postautor: welli » wtorek, 19 listopada 2019, 20:04

Na razie nie udało mi się skonfigurowac claymore tak, aby sma ustawił odpowiednie timingi.

Aktualnie lecę na zmodowanym biosie. Na pamięciach elpida/hynix wyciągam 29.800 mhs przy eth na ustawieniach 1100/2000. 31 mhs mogę dobić przy ustawieniach 1100/2150, ale aktualnie zostaję przy poprzednich. Jest to ok wynik jak na RXa 580 (4gb)?

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RX 470 pytanko odnośnie ustawienia i kopania.

Postautor: adiqq » wtorek, 19 listopada 2019, 20:15

wynik ok, ale jeszcze jest kwestia poboru...to jest nierozerwalnie związane ze sobą...

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

RX 470 pytanko odnośnie ustawienia i kopania.

Postautor: koparki » wtorek, 19 listopada 2019, 20:15

jak dasz 1080 i napiecie bardzo niskie ok 0.85v-0.83v to powinno być dobrze (zmieniasz zarówno napiecie rdzenia jak i ram-u. Mozesz to zrobic z claymore ale mi stabilniej działało z małego programiku zewnetrznego (w nowej wersji claymore może juz nie ma znaczenia).
Zadane napiecie sprawdź jeszcze w programie diagnostycznym bo różnie bywa, czasem myslisz że ustawiasz nisko a nic się nie zmienia i karta działa dalej na wysokim. Sprawdź pod hwinfo czy nie sypie błędami pamiec karty ustawiona na 2000.
---

Wróć do „Sprzęt (hardware) do miningu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości