BFL - zamówienie 40GH/s

Dyskutant
Posty: 171
Rejestracja: 12 marca 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

BFL - zamówienie 40GH/s

Postautor: makler12 » środa, 25 lipca 2012, 23:11

Witam,
Dziś złożyłem zamówienie na:
BitForce Single ‘SC’ 40 GH/s - $1,299

Piszę, bo ŻĄDAM :) trzymania kciuków, ciekawe czy przed grudniem dojdzie, jeśli w ogóle ;)
Dam znać jak kiedyś dojdzie i fotkami się pochwalę.

Kto jeszcze to zamówił? Żebym wiedział z kim się niecierpliwić :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BFL - zamówienie 40GH/s

Postautor: prezes » środa, 25 lipca 2012, 23:39

makler12 muszę przyznać, że niezły z Ciebie zawodnik
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Dyskutant
Posty: 171
Rejestracja: 12 marca 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BFL - zamówienie 40GH/s

Postautor: makler12 » czwartek, 26 lipca 2012, 08:44

Myślisz, że inwestycja będzie chybiona? Stracę kasę? :(

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BFL - zamówienie 40GH/s

Postautor: prezes » czwartek, 26 lipca 2012, 11:15

Tego nie napisałem, cały biznes bitcoinowy opiera się na zaufaniu i z moich analiz wynika, że to zaufanie nie zostało jeszcze nadwyrężone, może dlatego że to nadal bardzo niszowy projekt. Uważam, że masz dużą szansę zarobić na swojej inwestycji. Co prawda ryzyko jest większe niż wpłacenie kasy np. na lokatę do banku ale już np. dużo mniejsze niż wpłacenie kasy do takiego ambergold.
Nowe technologie niosą ze sobą duże ryzyko ale też mogą okazać się strzałem w dziesiątkę jeżeli wypalą. Kto nie ryzykuje to przez całe życie będzie narzekał że za mało zarabia, że nie ma pieniędzy na nic. Znajdzie się cała masa ludzi, którzy będą Cie krytykować ale w większości będą to ludzie, którzy nie mają jaj a już na pewno nie są w stanie sami podejmować decyzji.
Jeżeli chce się coś w życiu osiągnąć to trzeba podejmować ryzyko a im większe ryzyko tym większe potencjalne profity.
Ja np. zakupiłem trochę LTC ale czy to przyniesie kiedyś jakieś zyski? Nie wiem ale jak bym nie spróbował to pozostałoby mi tylko plucie sobie w brodę i narzekanie jakby się okazało że gra warta była świeczki:)
Najważniejsze żeby nie inwestować w biznesy wysokiego ryzyka więcej niż można stracić bo wtedy to już jest hazard.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Dyskutant
Posty: 239
Rejestracja: 8 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BFL - zamówienie 40GH/s

Postautor: megavega » czwartek, 26 lipca 2012, 14:00

Pod koniec roku ( oprócz końca świata, bo wiadomo kalendarz majów itp :P ) będzie ciekawie w świecie BTC. Podstawowe pytanie jest takie, czy BFL wypuści te ASIC przed skokiem nagrody do 25BTC ? czy po ? i czy wogóle ?

A jeśli to wszystko jedna wielka ściema, to myślę, że znajdzie się spora grupa ludzi którzy razem z Tobą będą walczyć o swoje. Więc trzymamy kciuki ! Bez ryzyka nie ma zabawy.

A i daj znać jak Ci coś odpiszą, ile idzie przelew itp. Bo jak na razie to BFL raczej nikogo nie oszukało i pomijając koszmarny czas odpowiedzi na zapytania jakoś idzie do przodu.
Darmowy ESCROW: https://polmine.pl/?action=escrow
Kopalnia BTC, NMC, LTC, DOGE: https://polmine.pl

Dyskutant
Posty: 171
Rejestracja: 12 marca 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BFL - zamówienie 40GH/s

Postautor: makler12 » czwartek, 26 lipca 2012, 14:26

Zaraz po zamówieniu dostałam maila z moją pozycją i zapewnieniem, że czas przelewu kasy do nich nie wpłynie na pozycję mojego zamówienia, więc niby jestem spokojny.
Teraz mam czekać kilka dni, aż podeślą mi konkrety co do przelewu (konto...)

Coś jeszcze tam do nich pisałem (jeszcze przed zamówieniem) i w sumie odpowiedzieli mi po 20h, więc można rzec błyskawicznie :)

Na razie jestem dobrej myśli.

Oby tylko dostać to zami wzrośnie trudność jakoś masakrycznie (bo inni dostaną więcej i wczesniej). Wielkość nagrody już wtedy nie będzie nawet taka bardzo istotna. Bo 40GH przy 25BTC nagrody to też nie jest mało.

Dyskutant
Posty: 239
Rejestracja: 8 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BFL - zamówienie 40GH/s

Postautor: megavega » czwartek, 26 lipca 2012, 14:42

prezes pisze:
Ja np. zakupiłem trochę LTC ale czy to przyniesie kiedyś jakieś zyski? Nie wiem ale jak bym nie spróbował to pozostałoby mi tylko plucie sobie w brodę i narzekanie jakby się okazało że gra warta była świeczki:)
z LTC to robią się jakieś zwałki (prawdziwe, albo ktoś robi zadymę wirtualną, co w sumie na to samo wychodzi)

"51% Attack Planned on LTC "

https://bitcointalk.org/index.php?topic=94912.0
Darmowy ESCROW: https://polmine.pl/?action=escrow
Kopalnia BTC, NMC, LTC, DOGE: https://polmine.pl

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1495
Rejestracja: 7 czerwca 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BFL - zamówienie 40GH/s

Postautor: Przemo » czwartek, 26 lipca 2012, 14:43

A jakie ma znaczenie wielkosc nagrody za blok?

Dyskutant
Posty: 171
Rejestracja: 12 marca 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BFL - zamówienie 40GH/s

Postautor: makler12 » czwartek, 26 lipca 2012, 14:49

Odpowiadając na szybko, to jak teraz jest nagroda 50BTC to z 40GH jest więcej niż przy nagrodzie 25BTC, oczywiście przy zachowaniu pozostałyh parametrów stałych. Jak ze zmianą nagrody zmieni się trudność jakoś wyraźnie, to może to nie mieć znaczenia. Chyba dobrze mowię?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BFL - zamówienie 40GH/s

Postautor: prezes » czwartek, 26 lipca 2012, 14:52

megavega pisze:
z LTC to robią się jakieś zwałki (prawdziwe, albo ktoś robi zadymę wirtualną, co w sumie na to samo wychodzi)

"51% Attack Planned on LTC "

https://bitcointalk.org/index.php?topic=94912.0
w związku z powyższym kantor btc-e nie przyjmuje ani wplat ani nie wyplaca LTC do 30.07
każdy zabezpiecza się jak może a co z tego wyjdzie zobaczymy
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1495
Rejestracja: 7 czerwca 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BFL - zamówienie 40GH/s

Postautor: Przemo » czwartek, 26 lipca 2012, 15:02

makler12, no ale wlasnie nie ma zadnych stalych parametrow, trudnosc jest zmienna i kurs tez. Niedawno bylo po 5$ teraz juz po 9$ wiec niebawem bedzie 10 i wtedy nagroda w $ jest taka sama. Zmniejsza sie tylko ilosc BTC w obiegu i nic wiecej. A jako ze sie zmniejsza to pojawia sie czynnik deflacji i kurs moze isc wyzej niz sie wydaje.

Rozmowny
Posty: 76
Rejestracja: 10 czerwca 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BFL - zamówienie 40GH/s

Postautor: grovestr » czwartek, 26 lipca 2012, 15:46

Przemo pisze:makler12, no ale wlasnie nie ma zadnych stalych parametrow, trudnosc jest zmienna i kurs tez. Niedawno bylo po 5$ teraz juz po 9$ wiec niebawem bedzie 10 i wtedy nagroda w $ jest taka sama. Zmniejsza sie tylko ilosc BTC w obiegu i nic wiecej. A jako ze sie zmniejsza to pojawia sie czynnik deflacji i kurs moze isc wyzej niz sie wydaje.
Niech Cię tylko poprawię:
Przemo pisze:makler12, no ale wlasnie nie ma zadnych stalych parametrow, trudnosc jest zmienna i kurs tez. Niedawno bylo po 5$ teraz prawie juz po 9$ wiec niebawem może bedzie 10 i wtedy nagroda w $ jest taka sama. Zmniejsza sie tylko szybkość przybywania BTC w obiegu i nic wiecej. A jako ze sie zmniejsza to może pojawi sie czynnik deflacji i kurs moze isc wyzej niz sie wydaje.

Dyskutant
Posty: 171
Rejestracja: 12 marca 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BFL - zamówienie 40GH/s

Postautor: makler12 » czwartek, 26 lipca 2012, 20:11

Zgoda.

Ale wiecie, spadek nagrody o połowę psychologicznie nie działa dobrze i nie wiadomo, jak szybko kurs i trudność zmienią się.

Fakt jest taki, że sekundę przed zmianą nagrody będziemy dostawać X$ za udział w poolu, a potem już tylko połowę z tego licząc na zmianę kursu i trudności.
Pewnie rynek to zdyskontuje wczesniej i już te parametry się zmienią zanim nastąpi obniżenie nagrody, ale kto to wie jak się sytuacja faktycznie potoczy.
Trochę to przypomina oczekiwanie na ważne dane makroekonomiczne na Forex np. w PT o 14:30 :) :) - zawsze można dużo zarobić albo dużo stracić.

Rozmowny
Posty: 88
Rejestracja: 1 września 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BFL - zamówienie 40GH/s

Postautor: platorin » poniedziałek, 30 lipca 2012, 01:40

Wiele czynników należało by przeanalizować by móc mówić o tym, co się stanie po obcięciu wynagrodzenia za bloki o połowę. Jeżeli, hipotetycznie, ludzie przestaną kopać na GPU ze względu na ASCII i trudność spadnie o połowę, to nie będzie żadnej różnicy. Jeśli do tego cena wzrośnie x2 to będzie można mówić o sukcesie? Ciężko powiedzieć.

Odnośnie BFL - podobno jakieś 2 tygodnie temu mieli 1800 zamówień. Przypuszczam, że 70-80% to te urządzenia po 3,5 GHz. Bardzo dużo osób je zamówiło. 40 stanowią pewnie minimum 15 kolejnych procent. Ile osób kupiło 1TH? Tego nie wiem.

Odnośnie samej ceny btc wydaje mi się, że 10 USD / 1 BTC to stabilna granica, która przez długi czas nie zostanie przekroczona, a być może wytyczy kierunek, którego Bitcoin będzie się trzymał przez lata.

Rozmowny
Posty: 61
Rejestracja: 25 czerwca 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BFL - zamówienie 40GH/s

Postautor: samson » wtorek, 31 lipca 2012, 17:53

witam.
ja zamówiłem jeden SC 6 tygodni temu i 4 sztuki SC w ten ponidziałek , różnica pomiedzy numerami zamówienia wynosi prawie 2 tysiące.
To daje już skalę ilosci zamówień jaka zalała BFL.

Wygadany
Posty: 501
Rejestracja: 14 marca 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BFL - zamówienie 40GH/s

Postautor: Archos » środa, 1 sierpnia 2012, 02:36

O ile to faktycznie tyle mocy będzie miało i o ile faktycznie zrealizują choćby połowę zamówień to trudność skoczy do kilkuset milionów jak nie miliardów i wtedy można się domyślić co się stanie... Zostaną ludzie ze swoimi SC które się nigdy nie zwrócą a BFL się zmyje no ale . Może z pięć osób dostanie Super Computer a za rok dadzą informacje o nowym projekcie który będzie można otrzymać za odpowiednią dopłatą tak jak uczynili z singlami i rigami teraz :) pożyjemy zobaczymy. Jednak życzę tym którzy zamówili jak najlepiej oczywiście, gorzej może wyjść na tym Bitcoin.
1Nc8dMLfbA1fQZ9Q9Rxvp7tpD29EDruW3a

Weteran
Posty: 1439
Rejestracja: 8 października 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BFL - zamówienie 40GH/s

Postautor: Rafi » środa, 1 sierpnia 2012, 09:45

40gh/s to pikuś policz lepiej jak sprzedadzą powiedzmy 1000szt 1000gs/s jaka będzie trudność? Wtedy i 3.5 i 40gs/s guzik ukopią.
Dlatego wolę kopać na razie na kartach a po nowym roku coś się wyjaśni i wtedy można zainwestować gdyby faktycznie asic wyszedł.

Zastanawia mnie że nigdzie nie ma podanego poboru prądu dla tych asic może ktoś gdzieś znalazł?

Rozmowny
Posty: 61
Rejestracja: 25 czerwca 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BFL - zamówienie 40GH/s

Postautor: samson » środa, 1 sierpnia 2012, 11:20

dotarła do mnie informacja ze pobór mocy 1 SC bedzie wynosił 1400 W.

Weteran
Posty: 1439
Rejestracja: 8 października 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BFL - zamówienie 40GH/s

Postautor: Rafi » środa, 1 sierpnia 2012, 11:38

samson pisze:dotarła do mnie informacja ze pobór mocy 1 SC bedzie wynosił 1400 W.
TZ ten 40hg/s?

Rozmowny
Posty: 61
Rejestracja: 25 czerwca 2012
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: BFL - zamówienie 40GH/s

Postautor: samson » środa, 1 sierpnia 2012, 14:07

tak , model 40Gh/s

Wróć do „Sprzęt (hardware) do miningu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości