Koparka i panele fotowoltaiczne

Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 12 stycznia 2019
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka i panele fotowoltaiczne

Postautor: przemek20011 » niedziela, 13 stycznia 2019, 19:54

Nie jestem w stanie Ci dokładnie powiedzieć jaki to jest % dofinansowania. Ja mam ponieść koszty za 4 kw 4000 zł + podatek w zależności od tego gdzie to będzie zamontowane. Jak dach to 8% jak ziemia to 23%. Ja mam mieć montowane na ziemi na stelażu wiec wyjdzie ok 5000 zł za wszystko.

Co do koparki to pewnie wybiorę jakąś używkę o podobnych parametrach co podałem w 1 poście, nawet dla testów kupię wcześniej żeby zobaczyć jak faktycznie będą rachunki wyglądały przed instalacją, a jak po .

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2071
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 312
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UK - London SM4

Koparka i panele fotowoltaiczne

Postautor: Bemx2k » niedziela, 13 stycznia 2019, 22:26

Średni koszt instalacji naziemnej 4kW to jakieś 23k zł więc masz dofinansowanie rzędu 80%
Bravo
poszczęściło Ci się
BTC>ETH

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 813
Rejestracja: 29 maja 2016
Reputacja: 821
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka i panele fotowoltaiczne

Postautor: Bagder » poniedziałek, 14 stycznia 2019, 07:39

W moim mieście i okolicy - też były takie projekty na dofinansowanie paneli fotowoltaicznych, z podkreśleniem "były". Dla mnie wyglądało to podejrzanie i mimo, że niby wszystko było sygnowane przez odpowiednie władze lokalne - to mam nieodparte wrażenie, że jedynymi beneficjentami były zaprzyjaźnione z "królikiem" firmy, które niby przygotowywały projekt, za który już trzeba było zapłacić z własnych środków. Faktycznie odbywało się to tak, że "rzekomi eksperci" robili zdjęcie dachu, odpytywali, na ile kilowatów, kogo stać i tyle. Nikt ani paneli, ani żadnej choćby dokumentacji technicznej (za którą zapłacono) nie widział.

Czekamy na wieści, czy faktycznie powiodła się fizyczna instalacja, czy tylko ktoś Cię oskubał na "dotację"...

BTW... nawet biorąc pod uwagę prawie darmowy prąd przez parę godzin dziennie i/lub nadwyżki do odbioru - to nie jestem pewny, czy sprzęt do kopania zwróci Ci się bardziej niż oszczędności na rachunku za prąd i ew. nadwyżki z odsprzedaży jako prosument. Raczej na pewno nie opłaca się ładować w akumulatory... Może jakieś autko elektryczne do podładowania to lepszy pomysł niż koparka/-ki.
Sic semper evello mortem tyrannis

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka i panele fotowoltaiczne

Postautor: KryptoBanita » poniedziałek, 14 stycznia 2019, 16:04

Dodam prosty przykład... Znajomemu na brykieciarkę chcieli dać bez problemu 30k pln. Kiedy wybiłem mu brykieciarkę z głowy (zobaczcie po ile można mieć białoruski brykiet, a ile wyniesie prund za tonę zgniecenia...) to poszedł zapytać o dotację na panele - wysłali go do diabła...
Już nie wspomnę, że instalacja 4kW kosztuke u Kitajców 1k$...

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka i panele fotowoltaiczne

Postautor: adiqq » niedziela, 20 stycznia 2019, 18:09

Bemx2k pisze: niedziela, 13 stycznia 2019, 18:40 W Kwietniu to już wyciągniesz z tej instalacji średnio około 3kW 7-8 godzin dziennie .
Ta koparka którą podałeś w pierwszym poście powinna brać średnio +/- 650 watt
więc będziesz miał jeszcze w cholere zapasu na grzanie wody .

Napisz ile procentowo dostałeś dotacji do tej instalacji .
nie bójcie się, że braknie prądu...zakładam, że to będą instalacje on-grid.
Oczywiście, najbardziej opłaca się bieżąca konsumpcja...
ale to co wrzucisz do sieci, to 80% z tego możesz odebrać w ciągu roku...czyli jak latem naprodukujesz dużo, to zimą 80% z tego dostajesz z powrotem...
Załatwia się to bez problemów, komplet papierów zanosi się do operatora, podpisuje aneks do umowy i energetyka ma miesiąc na wymianę licznika na dwukierunkowy...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka i panele fotowoltaiczne

Postautor: KryptoBanita » niedziela, 20 stycznia 2019, 20:26

przemek20011 pisze: niedziela, 13 stycznia 2019, 11:54nadwyżkę wyprodukowanego prądu nie będę mógł odsprzedać ani wykorzystać w późniejszym terminie.
Dodano po 45 sekundach:
adiqq pisze: niedziela, 20 stycznia 2019, 18:09nie bójcie się, że braknie prądu...zakładam, że to będą instalacje on-grid.
Moc niech będzie z Wami...

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka i panele fotowoltaiczne

Postautor: m.m » niedziela, 10 lutego 2019, 17:13

Z dotacji dają panele monokrystaliczne z kilkukrotną przebitką, dziękuje... papier przyjmie wszystko.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka i panele fotowoltaiczne

Postautor: adiqq » piątek, 15 lutego 2019, 08:41

O dotacje aktualnie coraz ciężej...Czyste Powietrze wprowadziło progi dochodowe, więc praktycznie się nie liczy....ja na początku zeszłego roku załapałem się na grant, którego termin rozstrzygnięcia już był 2 razy przesuwany i mam wątpliwości czy rozstrzygnięcie będzie pozytywne (90% dopłaty, do 3kwp, max 14100)

Jak ktoś mimo wszystko chce iść w PV, to mogę polecić dotację WFOŚ.
We współpracy z BOŚ udzielają 20% dotacji do instalacji PV. W praktyce wygląda to tak, że po podpisaniu umowy z wykonawcą, idzie się do banku, przedstawia dokumenty, jak jest pozytywna decyzja, to płaci się 10% zaliczki wykonawcy. Po montażu i odbiorze, bank płaci 20% dofinansowania i domyślnie 70% na które się wzięło kredyt. Ale jak ktoś nie chce, to nie trzeba brać kredytu. Można wpłacić do banku kaucję w wysokości tych 70%, potem bank dołoży do tego te 20% i wypłaci całość wykonawcy. Dodatkowo za rok wydatki na PV będzie można odliczyć od podatku.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka i panele fotowoltaiczne

Postautor: adiqq » sobota, 25 grudnia 2021, 09:26

święta to czas podsumowań....
W świecie PV też nastąpiło sporo zmian (zmiany prawne od 4.2022) - ale to co pisałem dalej jest aktualne
adiqq pisze: niedziela, 20 stycznia 2019, 18:09Oczywiście, najbardziej opłaca się bieżąca konsumpcja...
Nabrało to jeszcze większego znaczenia w świetle zapowiadanych podwyżek prądu. Teraz jeszcze mamy hossę i koszt prądu w miningu jest sprawą drgorzędną, ale za jakiś czas będzie bessa i bieżąca konsumpcja z PV pozwoli mocno obniżyć koszty wydobycia :D
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Wróć do „Sprzęt (hardware) do miningu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości