kopanie na lapku na podłączonej karcie graficznej

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 24 października 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kopanie na lapku na podłączonej karcie graficznej

Postautor: filipskw » środa, 24 października 2018, 17:50

Siemka,
Jestem totalnym laikiem w temacie kryptowalut i mam pytanie. Posiadam lapka 8 RAM procek Intel CORE i5 (nwm jakie jeszcze parametry podać), wiem że na zintegrowanej nic nie zarobię, i jestem ciekawy czy opłacalne by było kopanie na podłączonej do niego karcie graficznej mniej więcej za 5 dych. Jak myślicie? Jeśli tak to jaka to mogłabybyć, jeśli nie to za ile minimalnie karta aby było to mniej więcej opłacalne
pzdr

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2129
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

kopanie na lapku na podłączonej karcie graficznej

Postautor: slasta » poniedziałek, 29 października 2018, 11:30

Kopanie na jednym GPU nieważne jakie by nie było jest mocno nie opłacalne z uwagi na duży pobór prądu całego zestawu. Przy multi GPU pobór prądu rozkłada się na kilka GPU przy jednym łączne zużycie prądu może być 2x większe niż samego GPU. Pomijam już fakt że jedne GPU nakopie całe nic nawet jak to będzie 1080TI.
Ogólnie na dziś przy obecnych cenach sprzętu, prądu i samego krypto oraz trudności wydobycia inwestycja w sprzęt jest mocno nie opłacalna. Chyba że robisz to na skalę przemysłową i sprzęt oraz prąd masz po dużo niższych cenach.

Nie bardzo wiem też co masz na myśli pisząc "karcie graficznej mniej więcej za 5 dych". Że chcesz kupić jakieś używane GPU za 50zł? Jeśli tak to na takim GPU to ty raczej nic nie nakopiesz. GPU najlepiej jak by posiadało min 4GB VRAM a taka karta to raczej wydatek rzędu 400+zł.

Jak chcesz się pobawić w krypto to kup sobie w jakimś bitomacie lub na giełdzie krypto typu BTC/BCH/LTC za niewielką kwotę typu 50-100zł i wymień na jakiegoś shitcoina który dopiero wchodzi na rynek. W ten sposób ostatnio bardzo ładnie dał zarobić nasz polski projekt PrimeStone dając ponad 1500% zarobku w 2 miesiące. Oczywiście wybór takiego szitcoina nie jest łatwy bo trzeba zrobić dobre rozeznanie i śledzić co się z nim dzieje.

Wróć do „Sprzęt (hardware) do miningu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości