Spadek Mh/s na Rx 470

Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 18 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Spadek Mh/s na Rx 470

Postautor: Venesky » piątek, 3 sierpnia 2018, 20:28

Dzień doberek!
Normalnie jak kopię na moim jedynym Rx470 to mam 28.2-3Mh/s. Czasami po resecie komputera albo karty po prostu coś "nie zaskoczy" i jest 25.3-4Mh/s. Sprawdziłem to chyba na 10 różnych wersjach sterowników używając DDU i na żadnym karta nie chce działać idealnie.W końcu nie chciało mi się już z tym bawić i sformatowałem PC (czasami pomaga na różne problemy :P ) No niestety nie pomogło. Próbowałem jeszcze paru innych sztuczek jak zwiększenie Virtual Memory, instalowanie Frameworka 3.5, zmiana ustawień zasilania.

Windows 10 Pro 64 Bit z frameworkiem 3.5
Rx 470 Power Color Red Dragon v2
Adrenalin Edition 18.5.1
Claymore 11.9
Dcri ustawiam zawsze na 6
Tutaj screeny jak mam normalne Mh/s:
https://zapodaj.net/2e5c5cc9e5e91.png.html
https://zapodaj.net/d1bf9cdef3b8d.png.html
A tutaj z obniżonym:
https://zapodaj.net/99341afb4c86d.png.html

Jak by były potrzebne jeszcze jakieś informacje sprzętowe czy coś to bardzo chętnie podam :D

EDIT: Przy okazji czy to, że wentylatory chodzą na 60-70% jest uzasadnione przez to, że mam cały czas ponad 30st. w pokoju czy nie bardzo?

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Spadek Mh/s na Rx 470

Postautor: m.m » piątek, 3 sierpnia 2018, 23:32

obniż lekko taktowanie pamięci i zobaczy co się będzie działo.

BTW: podnieś trochę taktowanie rdzenia

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Spadek Mh/s na Rx 470

Postautor: koparki » piątek, 3 sierpnia 2018, 23:37

ja tez tak miałem przy niektórych konfiguracjach (windows), nic nie pomagało , w sumie nie wiem co było przyczyną , to nie była kwestia jednej karty tylko całej koparki , wszystkie po resecie weszły w jakies domyslne ustawienia, po kolejnym resecie wracało do normy. Nie było to uciążliwe bo sporadycznie się zdarzało.
Moze się to tez przytrafic gdy wyłączasz minera i włączasz go ponownie ze zmienionymi zegarami bez zresetowania sprzętu
---

Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 18 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Spadek Mh/s na Rx 470

Postautor: Venesky » sobota, 4 sierpnia 2018, 15:06

@m.m Już sprawdzałem to nie zależy od taktowania pamięci.
Sprawdziłem, że przy tym taktowaniu rdzenia mam akurat maksymalną wydajność, a obniżanie go nie zużywa prawie nic mniej Watów.
@koparki Wiem, że na forum już trochę siedzisz i temat ogarniasz więc jak ty tego nie wiesz to ty, bardziej taki laik jak ja. Więc jeśli rozwiązanie nie znajdzie się samo to nie będę sobie tym głowy zawracał xD

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Spadek Mh/s na Rx 470

Postautor: m.m » sobota, 4 sierpnia 2018, 16:38

sorki, zapomniałem że 470 ma znacznie niższe taktowania, pisałem o podsieniu nie obniżeniu.

Masz za mocne OC pamięci, ustabilizuj karty, jeśli problem nie ustąpi to będziemy szukać dalej.

btw: jak już to Dcri 1 i pomyśl o zmianie softu na PhoenixMiner 3+

Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 18 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Spadek Mh/s na Rx 470

Postautor: Venesky » sobota, 4 sierpnia 2018, 20:40

@m.m Podniosłem taktowanie rdzenia do 1200Mhz. Efekt: 0.3-4Mh/s więcej czyli teraz 28.6 przy nie wiele wyższym zużyciu energii :D

Zamiast Claymore ściągnąłem PhoenixMiner 3. Nie zauważyłem znaczącej różnicy między Claymorem w zasadzie w niczym. Chyba, że efekty widać dopiero przy PhoenixMiner 3+. Do niego musiałbyś mi podesłać linka bo google odsyła mnie do forum gdzie piszesz, żeby ściągnąć PhoenixMiner 3+ w innym temacie xD Problemem jest to, że CZASAMI mam spadki Mh/s a dziś jest akurat mój szczęśliwy dzień i wszystko działa tak jak trzeba, więc jeśli PhoenixMiner 3+/PhoenixMiner 3 miał wyeliminować spadki to muszę go najpierw poużywać z tydzień, żeby się upewnić, że to działa.

Jak chodzi o OC pamięci to przy taktowaniu 1950MHz problem występował tak samo często. Jeśli martwisz się o żywotność karty to kierowałem się tym poradnikiem https://mining.help. Autor pisze tam tak "If you get 1-2 errors each couple of seconds it’s fine and you can keep it like it is." Jak mnie mój podstawowy angielski nie myli to chodzi mu o to, że 1/2 errory na sekundę nie jest groźne, a ja po całym dniu mam ~150 czyli znacznie mniej. Teraz komu wierzyć tobie czy jemu :|

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Spadek Mh/s na Rx 470

Postautor: koparki » sobota, 4 sierpnia 2018, 21:22

ja uznaje ze jest ok jak nie ma żadnego HW error na tydzień. Wierzę że to wychodzi w poolu i w ryzyku zawieszenia.
Ale sa tacy co akceptuja że sypie kilkoma błedami na sekundę , ten 1mh/s wiecej szybko sie wyrówna gdy sie powiesi sprzet na choćby kilkanascie minut w ciagu miesiąca.
---

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Spadek Mh/s na Rx 470

Postautor: m.m » niedziela, 5 sierpnia 2018, 09:42

Venesky pisze: Nie zauważyłem znaczącej różnicy między Claymorem w zasadzie w niczym.
z czasem wyrówna się effective hashrate i spada stale share, po za tym soft ma niższy haracz więc skoro nie widać różnicy to już jesteś na plus.
Venesky pisze: a ja po całym dniu mam ~150 czyli znacznie mniej
w ciągu 55 sekund nabiłeś 6, co w ciągu 24h daje ponad 8 tyś błędów czyli bardzo dużo. Im więcej błędów tym kontroler ma większy problem i w skrajnych sytuacjach potrafi zawiesić karty.

Mhs jest wyznacznikiem prędkości, nie efektywności kopania, optymalizacja trwa chwilę i trzeba analizować dane dostarczane przez pool. Często lekko niższy hashrate to lepszy zysk, grosze ale zawsze coś.
koparki pisze: ja uznaje ze jest ok jak nie ma żadnego HW error na tydzień. Wierzę że to wychodzi w poolu i w ryzyku zawieszenia.
Ale sa tacy co akceptuja że sypie kilkoma błedami na sekundę , ten 1mh/s wiecej szybko sie wyrówna gdy sie powiesi sprzet na choćby kilkanascie minut w ciagu miesiąca.
dokładnie, często sam sterownik potrafi zresetować kartę.
Venesky pisze: @m.m Podniosłem taktowanie rdzenia do 1200Mhz. Efekt: 0.3-4Mh/s więcej czyli teraz 28.6 przy nie wiele wyższym zużyciu energii :D
musisz znaleźć kompromis, utrzymaj chwile wyższy rdzeń i zobacz czy problem nadal występuje. Kiedyś miałem losowe dropy spowodowane zbyt mocnym przycięciem gpu.

Nie miałem 470 a całość jest na zasadzie "wróżenia z fusów".

Wróć do „Sprzęt (hardware) do miningu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości