Dobór płyty głównej pod 8GPU RX580

Początkujący
Posty: 51
Rejestracja: 28 czerwca 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dobór płyty głównej pod 8GPU RX580

Postautor: RossiQ » wtorek, 10 lipca 2018, 07:00

Witam.
Dzięki wam i własnemu uporowi nabieram doświadczenia w kopaniu. Po pewnych przemyśleniach muszę przebudować swoją pierwszą koparkę bo Płyta nie do końca się do tego nadaje( brak sterowników pod win10). Mój cel to 8 GPU. Jaki będzie najsensowniejszy wybór?? Czy kopanie na procesorze AMD ma jakiś sens?? Wiem "było już takie pytanie" i inne tego typu. Mimo wszystko proszę o wskazanie drogi :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2129
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dobór płyty głównej pod 8GPU RX580

Postautor: slasta » wtorek, 10 lipca 2018, 07:30

To że nie ma oficjalnie sterów pod Win10 nie znaczy że nie działają stery od Win7 albo nie da się znaleźć ich znaleźć na stronie producenta danego układu szukając ich po identyfikatorze urządzenia.
Obecnie czas zwrotu koparki jest mega wydłużony więc IMO unikał bym wszelkich nie potrzebnych kosztów, a zmiana mobo, cpu i pewnie ramu też, do takich raczej należą.
Alternatywą jest przejście na system dedykowany typu SimpleMining czy HiveOS.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 26
Rejestracja: 27 czerwca 2018
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: World
Napiwki: 0x9501bfc48897dceeadf73113ef635d2ff

Dobór płyty głównej pod 8GPU RX580

Postautor: easyMINE » wtorek, 10 lipca 2018, 22:37

RossiQ pisze: Witam.
Dzięki wam i własnemu uporowi nabieram doświadczenia w kopaniu. Po pewnych przemyśleniach muszę przebudować swoją pierwszą koparkę bo Płyta nie do końca się do tego nadaje( brak sterowników pod win10). Mój cel to 8 GPU. Jaki będzie najsensowniejszy wybór?? Czy kopanie na procesorze AMD ma jakiś sens?? Wiem "było już takie pytanie" i inne tego typu. Mimo wszystko proszę o wskazanie drogi :D
Nie ograniczaj się do Windy... Możesz użyć innych rozwiązań. Oczywiście polecam easyMINE (szczególnie z funkcją automatycznego doboru biosu - wystarczy włożyć karty prosto z pudełka... system sam wszystko zrobi - a jak nie zrobi to kontakt do supportu rozwiąże sprawę). Teraz jest za free dla wszystkich (prosimy tylko o ewentualny kontakt, jak ktoś chce podłączyć jednego dnia kilka tysięcy koparek ;) ), a dla osób używających do 3 rigów easyMINE będzie za free nawet jak dla reszty będą wprowadzone opłaty.

easyMINE
easyMINE
System Operacyjny i Platforma do zdalnego zarządzania, konfiguracji i optymalizacji koparek GPU i ASIC.
Zobacz sam już teraz: https://my.easymine.io

Masz kopalnie i potrzebujesz pomocy przy wdrożeniu? Zgłoś się do nas!
https://easymine.io

Wróć do „Sprzęt (hardware) do miningu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości