Temperatury waszych koparek i ich rodzaje chłodzenia

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 20 sierpnia 2015
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Temperatury waszych koparek i ich rodzaje chłodzenia

Postautor: Zipsoon » poniedziałek, 18 czerwca 2018, 18:09

Witam,założyłem ten temat ponieważ podobnego nie znalazłem.
Chciałbym abyśmy tutaj dzielili się swoimi osiągnięciami temperatur Koparek oraz jakie macie sprawdzone sposoby na zbicie ich temperatur.


Chciałbym również zapytać jaka temperatura jest optymalna do koparki typu GPU?
Aktualnie temperatury są na poziomie 75-79 stopni w 100% obciążone GPU i podkręcone pamięci po 500+.
Dzięki za uwagi.

Początkujący
Posty: 79
Rejestracja: 15 marca 2018
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Temperatury waszych koparek i ich rodzaje chłodzenia

Postautor: Aizo » poniedziałek, 18 czerwca 2018, 19:35

70% obciążenia i staram się trzymać do 70 stopni , jeśli jakaś karta nie daje rady w trybie auto to nastawiam ręcznie obroty wentylatora aby było ponizej 70 stopni .

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 20 sierpnia 2015
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Temperatury waszych koparek i ich rodzaje chłodzenia

Postautor: Zipsoon » środa, 20 czerwca 2018, 21:21

Aizo pisze: 70% obciążenia i staram się trzymać do 70 stopni , jeśli jakaś karta nie daje rady w trybie auto to nastawiam ręcznie obroty wentylatora aby było ponizej 70 stopni .

Dziękuję za odpowiedz :)
Uważasz że powyżej jakiej temperatury karty,dana karta szybciej się zepsuje?
Sporo ostatnio o tym czytam i glosy są podzielone.
Ja moją 1 koparkę trzymałem w obudowie od PC plus na ramie zawiesiłem 2 karty jednak 2 karty wewnątrz gtx 1080 oraz 1060 oba FE miały temperaturę około 80-85 stopni czasem nawet 87.
Gdy od starego PC udało mi się połamać nity i wyjąć blachę pod płytę główną postawiłem i przykręciłem do stolika i mam teraz zaledwie 60 stopni i różnica jest ogromna :D

i to bez dodatkowych wentylatorów max 65C.

Początkujący
Posty: 79
Rejestracja: 15 marca 2018
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Temperatury waszych koparek i ich rodzaje chłodzenia

Postautor: Aizo » środa, 20 czerwca 2018, 21:45

Działam pod ten schemat, jeśli nie słusznie niech ktoś mnie poprawi

"Temp Zones
0C – 29C Is the thing even on?
30C – 49C Idling. No major tasks are running. You’re probably checking your email, or scrolling around on Twitter.
50C – 59C GPU is idling in a warm room, or working around 50%. You tell me?
60C – 69C There’s action happening, and it’s getting a little warm. This is where you want your temps to be.
70C – 75C Okay things are getting pretty toasty. High graphics gaming or optimized mining. We definitely should not get any hotter.
75C – 79C This is the danger zone. Some graphics cards will be semi-ok with this… But, it’s not worth risking it.
80C – 89C Like playing with fire. At this range, your GPU might seem like it’s doing fine, or you might smell burning plastic. Either way, you are deducing it’s life-span quickly.
90C – 99C There’s definitely some damage happening. You might want to get the fire extinguisher.
100C – 109C If you’re lucky you can use your GPU after it get this hot, but treat it nice like an abused puppy.
110C+ Congratulations, your GPU is now a paperweight. However, let it cool off before you hang it on your wall."

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Temperatury waszych koparek i ich rodzaje chłodzenia

Postautor: tonyxxl » środa, 20 czerwca 2018, 21:59

Aizo pisze: Działam pod ten schemat, jeśli nie słusznie niech ktoś mnie poprawi
Całkiem rozsądnie to wygląda.
Nie wiem skąd to wziąłeś ale wygląda, że ktoś miał doświadczenie i wie o czym pisze.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 15
Rejestracja: 19 czerwca 2018
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Temperatury waszych koparek i ich rodzaje chłodzenia

Postautor: DDRus » czwartek, 21 czerwca 2018, 10:44

Na moich koparkach staram się nie przekraczać temperatur rzędu 70 stopni. 75 stopni to absolutne maximum w trudnych warunkach.
Zawsze ustawiam maksymalną temperaturę 65 i do tej wartości wentylatory GPU muszą się dokręcić. Wspomagam je dodatkowymi wentylatorami magnetycznymi przymocowanymi do stelaża koparki, które robią robotę i summa summarum odciążają znacznie łożyska na GPU. Lepiej, żeby wentylatory dodatkowe kręciły się szybciej i (odpukać) łożyska zatarły na nich, niż na GPU.

Temperatury 80+ to proszenie się o kłopoty i przestój w kopaniu na rzecz wysyłki gwarancyjnej do producenta. Unikaj tego jak ognia.

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Temperatury waszych koparek i ich rodzaje chłodzenia

Postautor: m.m » sobota, 23 czerwca 2018, 12:23

Każdy RX580 w 58-62C kontrolowane przez bios, GTX1070 w okolicach 65-70C sterowane przez MSI

Początkujący
Posty: 96
Rejestracja: 27 lutego 2018
Reputacja: 50
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Temperatury waszych koparek i ich rodzaje chłodzenia

Postautor: LeoPoland » sobota, 23 czerwca 2018, 13:05

Propozycja racjonalizatorska do rozważenia.
Jeżeli ktoś ma więcej sprzętu, to regały można ustawić w komorach chłodniczych.
Taka składana komora ma wymiary 2x3 metry i wysokość 2 m i w stanie nieobciążonym chłodzi do -25 stopni. Będzie dodatkowy pobór prądu, lecz oszczędza się na mocy wentylatorów przy zwiększonej wydajności sprzętu.

Jeżeli ktoś ma bardzo dużo sprzętu oraz posesję, to można w Polskich Liniach Oceanicznych wydzierżawić 40-to stopowy kontener chłodniczy z własnym agregatem na paliwo płynne. Przy wymiarach 12 x 2.40 m trochę sprzętu się tam zmieści. Oszczędność dodatkowa to chłodzenie zamieniające energię elektryczną na olej opałowy.

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Temperatury waszych koparek i ich rodzaje chłodzenia

Postautor: redlumek » sobota, 23 czerwca 2018, 13:50

Jakie wentylatory używacie przy dodatkowym chodzeniu koparek? Zastanawiam się nad 14cm silentiumpc, czy do dobry wybór? I jak je podłączyć w większej ilości do zasilania? Czy może kupić inne z zasilaniem na molex?

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 20 sierpnia 2015
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Temperatury waszych koparek i ich rodzaje chłodzenia

Postautor: Zipsoon » sobota, 23 czerwca 2018, 14:47

redlumek pisze: Jakie wentylatory używacie przy dodatkowym chodzeniu koparek? Zastanawiam się nad 14cm silentiumpc, czy do dobry wybór? I jak je podłączyć w większej ilości do zasilania? Czy może kupić inne z zasilaniem na molex?
kup sobie takie fajne przejściówki a wiatraki połacz trytkami,jeśli nie masz to również dobre będą druciki albo śrubki.
https://allegro.pl/wentylator-rozgalezn ... 78548.html
No i polecam tego Allegrowicza,robi bardzo dobre okablowanie lepsze niż rekomendowane firmy :)
ma też inne przejściówki które mogą ci się przydać oraz robi też na zamówienie,jak poprosisz to ci zrobi kabel pod 8 wiatraków :)

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Temperatury waszych koparek i ich rodzaje chłodzenia

Postautor: m.m » środa, 27 czerwca 2018, 22:30

tanio w zakupie i eksploracji wychodzą produkty AAB. Nie są ciche ale mają odpowiednie kopyto przy rozsądnym poborze energii.

Początkujący
Posty: 233
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 141
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Księżyc

Temperatury waszych koparek i ich rodzaje chłodzenia

Postautor: tomaroc » sobota, 21 lipca 2018, 18:54

GTX 980 TI Zotac - Core Clock +110, power limit 70 - temp 64 °C (fan33%) - 488 sol/s
GTX 980 TI Windforce - Core Clock +110, power limit 70 - temp 68°C (fan53%) - 437 sol/s
GTX 1070 Gigabyte - Core Clock +120, memory clock +500 - temp 58°C (fan40%) - 464 sol/s

Wentylatory ustawione na auto, ale dla kazdego rodzaju kart kręcą się inaczej. Zotac ~900, windforce ~1300 a 1070 aż ~1600 obr na minutę. To raczej w biosie każdej karty jest ustawione...

ZenCash, zm miner, suprnova
Zimą przy tych samych ustawieniach wentylatory kręcą się w zakresie 5-15 % :)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 167
Rejestracja: 24 listopada 2017
Reputacja: 92
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Temperatury waszych koparek i ich rodzaje chłodzenia

Postautor: cornl » czwartek, 9 sierpnia 2018, 16:48

Moje rx580 trzymam w granicach 60-64 stopni (zależy gdzie ustawione), w aktualnych temperaturach z wiatrakami sztywno na 70%. Tylko wiatraki stockowe i obudowy na 8 kart, wiec przy 6/koparkę mają nieco więcej przestrzeni.

Z ciekawości - przy ilu stopniach można faktycznie spodziewać się „zjarania” karty? Rozumiem, że im mniej tym lepiej, ale gdzie jest fizyczna granica chipów?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3072
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1082
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Temperatury waszych koparek i ich rodzaje chłodzenia

Postautor: CzarnaOwca » piątek, 10 sierpnia 2018, 15:12

Gdzieś już był chyba taki temat i chyba coś ok 82* było graniczne? Była gdzieś też chyba taka żartobliwa grafika z przedstawieniem co się dzieje przy danych temperaturach.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Temperatury waszych koparek i ich rodzaje chłodzenia

Postautor: adiqq » piątek, 15 lutego 2019, 08:50

Na razie mam 1xRx580, 2xRx570 i 3xRx470 - wiatrak każdej z nich kręci z trochę inną prędkością, ale nie przekracza 60C(aktualnie 5 kart 59C i 1 56C - majksymalna temp. ustawiona w overdriveNTool to 60C) Z tyłu na stojaku są 4 wiatraki 120mm

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2071
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 312
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UK - London SM4

Temperatury waszych koparek i ich rodzaje chłodzenia

Postautor: Bemx2k » piątek, 15 lutego 2019, 10:45

Zdecydowanie poniżej 70'C większość moich kart śmiga w przedziale 60-66'C
BTC>ETH

Początkujący
Posty: 233
Rejestracja: 3 marca 2018
Reputacja: 141
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Księżyc

Temperatury waszych koparek i ich rodzaje chłodzenia

Postautor: tomaroc » piątek, 15 lutego 2019, 20:30

GTXy zimą okolice 60stC latem okolice 70stC i tu mam ustawiony limit..

Wróć do „Sprzęt (hardware) do miningu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości