Płyta z 8-GPU dla Miningu Wolnego od Kart Riser

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 15 grudnia 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Płyta z 8-GPU dla Miningu Wolnego od Kart Riser

Postautor: BIOSTAR » piątek, 18 maja 2018, 18:47

BIOSTAR Prezentuje TB250-BTC D+, Płytę z 8-GPU dla Miningu Wolnego od Kart Riser

Obrazek

BIOSTAR prezentuje profesjonalną płytę główną do wydobycia kryptowalut: BIOSTAR TB250-BTC D+, idealną dla każdego, kto stara się zmaksymalizować i/lub zeskalować swoje koparki. Płyta BIOSTAR TB250-BTC D+ pozwala wykorzystać pełnię potencjału chipsetu Intel B250 dzięki prawdziwemu, natywnemu wsparciu 8-śmiu kart graficznych, co eliminuje potrzebę używania riserów. Format slim oferuje dużym operacjom miningowym luksus instalacji większej ilości systemów w mniejszej przestrzeni, bez zbędnego bałaganu.

Obrazek

Design Wolny od Kart Riser
Usunięcie riserów pozwala na redukcję kosztów budowy koparki (oszczędność 25zł - 35zł na sztuce) oraz obniża koszty eksplatacji; używając niezadownego sprzętu obniżasz zużycie energii co przekłada się na niższy rachunek za prąd. Chipset Intel B250 pozwala płycie TB250-BTC D+ na natywną obsługę aż ośmiu slotów PCI-e x16, co przekłada się na idealny stosunek kart graficznych na płytę i kosztów do osiągów. Oprócz oszczędności pieniędzy, oferowane rozwiązanie jest bardziej stabilne i niezawodne, wolne od ryzyka przepaleń oraz problemów z kompatybilnością.

Obrazek

Oszczędność Miejsca oraz Łatwość Konserwacji
Płyta BIOSTAR TB250-BTC D+ jest wykonana w formacie super slim, dzięki czemu zajmuje tylko jedno miejsce w miningowych obudowach, popularnych w dużych miningowych operacjach. W dodatku do designu wolnego od kart riser, możesz zbudować system miningowych o pełnej miningowej mocy. Możesz użyć równie “zewnętrznych” zasilaczy (single 12V rail PSU), dla łatwego dostępu i konserwacji.

Kompatybilność z grafikami AMD i/lub Nvidia
Z płytą BIOSTAR TB250-BTC D+ możesz używać kart graficznych AMD Radeon i/lub Nvidia GeForce. Uwzględniając trudności z nabyciem kart graficznych, górnicy mają elastyczność budowy najlepszego systemu pod względem stosunku kosztów do osiągów w każdym momencie.

Obrazek

Wsparcie Wielu Monitorów i Peryferiów
Ta płyta obsługuje wiele monitorów oraz peryferiów dzięki portowi HDMI wspierającemu przełączniki KVM. Kolejny ukłon BIOSTAR’a dla skalowalnych systemów miningowych, redukujący potrzebny czas oraz koszty konfiguracji wielu monitorów oraz peryferiów. Na tylnie porty WE/WY składają się: 4 x Port USB 2.0, 1 x Złącze HDMI oraz 1 x Port GbE LAN.

Obrazek

Płyta BIOSTAR TB250-BTC D+ została zaprojektowania dla profesjonalnych górników, którzy planują operacje na skalowalnych koparkach i oczekują niezawodności, efektywności oraz optymalizacji stosunku ceny do jakości.

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 26 maja 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UlaanBaatar

Płyta z 8-GPU dla Miningu Wolnego od Kart Riser

Postautor: 0DayUser » poniedziałek, 28 maja 2018, 06:37

Bardzo dobra płyta rozwiązaniowo, technologicznie mogliście jednak postarać się o te 10 - 12 slotów.
Ciekawe jak będzie z jej awaryjnością.
Ja bym z zakupem póki co się wstrzymał, chyba, że ktoś lubi być testerem.

Warto dodać, że usunięcie risera, to nie tylko redukcja kosztów, to też o wiele mniej kabli i lekki wzrost na hash rate, z uwagi, że dane nie będą lecieć przez kabel USB, a będą trafiać bezpośrednio do płyty.

Ja przy takim teście riser vs gniazdo, wyciągnąłem 80 mh/s więcej na ethereum przy wpięciu do gniazda 80 * 8 i już coś z tego wychodzi.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2008
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 295
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Płyta z 8-GPU dla Miningu Wolnego od Kart Riser

Postautor: slasta » poniedziałek, 28 maja 2018, 11:08

Dużym plusem płyty jest zasilanie tylko z 12V więc idealne do użytku w parze z zasilaczami serwerowymi. Brak konieczności używania riserów może jest i plusem ale z drugiej strony porty na płycie są znacznie bliżej siebie niż można rozstawić risery więc karty będą bardziej upakowane. Przełoży się to na wyższe temp kart a to z kolei będzie przekładało się na wyższa prędkość wentylatorów co znacznie skróci ich żywot.
Fajnym rozwiązaniem są też porty do zasilenia zewnętrznego gniazda na GPU. Ale wydaje mi się że do zastosowania tylko w przypadku kart z 2 wtyczkami zasilania z czego jeden to 6pin, ewentualnie jakiś słabiaków pokroju GTX1050TI. Kart które mają 1x8pin raczej tym nie zasilimy, ale przy kartach z 2 gniazdami które do kopania mają przycięty prąd ale wymagają podłączenia obu gniazd sprawdzą się idealnie.

veg
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 26 lutego 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Płyta z 8-GPU dla Miningu Wolnego od Kart Riser

Postautor: veg » środa, 30 maja 2018, 08:26

A co powiecie na takie coś:
Obrazek

Wróć do „Sprzęt (hardware) do miningu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość