ASUS B250 Mining Expert na 19 kart - pomoc w doborze zasilaczy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

ASUS B250 Mining Expert na 19 kart - pomoc w doborze zasilaczy

Postautor: powered » wtorek, 15 maja 2018, 09:51

ULTINET pisze: Jesteś pewien?
Złożyłem te koparki na zasilaczach serwerowych, więc do płyty głównej był podpięty tylko jakiś zasilaczek 400W.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 11
Rejestracja: 9 maja 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ASUS B250 Mining Expert na 19 kart - pomoc w doborze zasilaczy

Postautor: ULTINET » czwartek, 24 maja 2018, 21:34

Dwa tygodnie koparka chodziła na jednym zasilaczu z sześcioma kartami i wszystko chodziło stabilnie.

Po zakupie drugiego nowego zasilacza - ten sam model.
Wreszcie wszystkie osiem kart podłączyłem tak jak wcześniej tylko przewodami 6+2 PIN. Nie użyłem żadnych przejściówek. Cztery karty na zasilacz.

Kilka godzin później przepala się w zasilaczu nr 2 gniazdo i kabel molex podłączony do płyty głównej przy drugim zestawie złącz PCI-E. Nie rozumiem. Tym przwodem też idzie wysoki prąd?
Sprawdziłem. System nie wyjdzie z biosu jeśli nie podłączę tego molexa lub zasilacz nie będzie podłączony do gniazda przyporządkowanego odpowiedniemu zestawowi kart na płycie głównej. Również jeśli użyję przewodu molex z innego zasilacza do zasilenia tego gniazda na płycie głównej, komputer nie wstanie.
Później może wrzucę foto.

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 26 maja 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UlaanBaatar

ASUS B250 Mining Expert na 19 kart - pomoc w doborze zasilaczy

Postautor: 0DayUser » sobota, 26 maja 2018, 08:16

Witam.
Przepalanie się jest spowodowane nie równym stałym prądem, czyli problem tkwii w Amperach lub w za słabym obciążeniu zasilacza.

Ja osobiście korzystam z zasilaczy DK Mining PSU 1800w.
Nie miewam żadnych problemów, zasilacze wbrew pozorą są bardzo dobrze wykonane i trwałe.
Do każdego z nich jest dołączana instrukcja jak podpinać. Ja korzystam z przejściówek, a sam zasilacz radzi sobie bez problemu z 12 kartami RX580 (nie oryginalne).

Polecam Ci rozważenie zakupu tych zasilaczy, mimo wszystko wymagają sprowadzenia ich z Azji, a to trochę trwa, na ten moment patrząc na zyski z wydobycia i tak nie wiele sobie odłożysz po opłaceniu wydatków.

Obrazek

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ASUS B250 Mining Expert na 19 kart - pomoc w doborze zasilaczy

Postautor: redlumek » sobota, 26 maja 2018, 08:45

A jak z jego wydajnością? Bo jak nie ma nawet certyfikatu 80+ to jaki jest jego stosunek wydawanej Energi w stosunku do pobieranej?

Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 26 maja 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UlaanBaatar

ASUS B250 Mining Expert na 19 kart - pomoc w doborze zasilaczy

Postautor: 0DayUser » sobota, 26 maja 2018, 10:23

1524 - 1611 wat w praktyce, mierzyłem na 4 sztukach. Nie ma tragedii, Chińskie brandy nie wystawiają certyfikatów. Śmiało można uznać, że ma gold w praktyce, a na papierze nie :)

Wróć do „Sprzęt (hardware) do miningu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości