ASUS B250 Mining Expert na 19 kart - pomoc w doborze zasilaczy

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 11
Rejestracja: 9 maja 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ASUS B250 Mining Expert na 19 kart - pomoc w doborze zasilaczy

Postautor: ULTINET » środa, 9 maja 2018, 11:19

Witam
Jestem tu nowy, zatem proszę o wyrozumiałość.
Posiadam płytę główną ASUS B250 Mining Expert. Jest ona przystosowana do obsługi 19 kart i 3 zasilaczy.
Potrzebuję porady co do zakupu zasilaczy.
Na tę chwilę mam 8 kart GTX 1070 8GB ale docelowo chcę oczywiście wykorzystać wszystkie sloty na płycie głównej. Zatem każdy z trzech zasilaczy musi poradzić sobie z sześcioma kartami (jeden ewentualnie z siedmioma)
Do tej pory miałem zasilacze beQuiet! Dark Power 1200W. Już dwa uległy awarii. Są to zasilacze klasy premium, modularne. I tu niestety jest problem, złącze w zasilaczu kabla do zasilenia SATA ulega spaleniu. Już w dwóch zasilaczach wystąpiła ta sama usterka. Przy podłączeniu zaledwie czterech raiserów, złącze topi się po kilku tygodniach. Mimo bardzo wydajnej wentylacji.
Zatem muszę pomyśleć o innych zasilaczach, chyba już nie modularnych bo złącza okazują się słabym punktem.
Proszę, pomóżcie mi w doborze zasilaczy, które zasilą przynajmniej 6 kart z osobna.
Z góry dziękuję za pomoc.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2130
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

ASUS B250 Mining Expert na 19 kart - pomoc w doborze zasilaczy

Postautor: slasta » środa, 9 maja 2018, 12:29

Temat wałkowany wielokrotnie. Złącza ci się pala bo idzie przez nie za duży prąd. Zapewne masz karty zasilane z jednego gniazda 8pin więc brakujący prąd który nie idzie przez te gniazdko pobierany jest przez riser czyli wtyczkę sata która zasila riser.
Także problemem nie są zasilacze tylko sposób zasilania riserów. To że na przewodzie masz 4 złącza SATA nie jest równoznaczne z tym że możesz zasilić nimi 4 risery. 2 risery na przewodzie to jest absolutny max, a i tu może coś się upalić jak karty będą ciągnęły za dużo pradu przez riseru.
Chcesz mieść spokój to zmień risery na te zasilane przez 6pin, bo te zasilane przez SATA to nie najlepszy wybór. Zapomnij też że zasilisz 19xGPU z 3 zasilaczy ATX. Watów może będzie i wystarczająco ale kabli na pewno zabraknie. Jak nie chcesz mnożyć zasilaczy to pomyśl nad zasilaczami serwerowymi.
Oczywiście zakładam że karty mają obcięty power limit i nie jadą na poborze fabrycznym.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ASUS B250 Mining Expert na 19 kart - pomoc w doborze zasilaczy

Postautor: tonyxxl » środa, 9 maja 2018, 12:43

ULTINET pisze: Przy podłączeniu zaledwie czterech raiserów, złącze topi się po kilku tygodniach.
jprd, i nie zastanowiło cię że te złącza nie są zaprojektowane pod takie moce??? ciesz się że ci wszystko nie stanęło w ogniu :roll:
Tak jak kolega wyżej napisał, max 2 risery na jednym kablu, nawet jak przewód miałby 6 wtyczek to podpinasz 2 a 4 zostawiasz wolne. Następne 2 wyprowadzasz osobnym kabelkiem z osobnego wyjścia SATA w zasilaczu.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 11
Rejestracja: 9 maja 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ASUS B250 Mining Expert na 19 kart - pomoc w doborze zasilaczy

Postautor: ULTINET » środa, 9 maja 2018, 15:14

spokojnie
podam Wam konfig bo widzę, że wyobraźnia gdzieś ucieka na złe tory.

ASUS B250 Mining Expert https://www.asus.com/us/Motherboards/B2 ... NG-EXPERT/
Intel Pentium G4560 z Cryorig M9i http://www.cryorig.com/m9.php
Kingston HyperX Fury 8GB DDR4 - 2400MHz
WD Green SSD 240 GB https://www.wdc.com/pl-pl/products/inte ... DS240G2G0A
Gigabyte GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G (rev. 2.0) https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/ ... -rev-20#kf
Riser USB 3.0 ver 009s 6-PIN PCI-E 1x-16x SATA https://www.ceneo.pl/55225198
be quiet! DARK POWER PRO 11 1200W https://www.bequiet.com/pl/powersupply/477
SilentiumPC Mistral 140 mm https://www.silentiumpc.com/pl/products/mistral-140/

zatem jak widać nie są to najtańsze Risery ani nie są wszystkie karty podpięte do jednego gniazda. Zasilacz ma 4 gniazda PCI-E po dwie karty, czyli teoretycznie może pociągnąć 8 kart.
Bardzo proszę abyś zerknął wcześniej w specyfikację urządzeń zanim napiszesz, że coś jest niedostosowane lub nieprzewidziane przez producenta. Do pojedynczego zasilacza były podłączone 4 karty jak do tej pory. Power limit na kartach był ustawiony na 53%. System działał stabilnie. Mimo to gniazdo kabla SATA przy zasilaniu spaliło się.

Moja prośba to pytanie o model zasilacza, który może poradzić 6 kart przy obecnym konfigu. Tak aby były odpowiednie przewody i ich wystarczająca ilość.
Chętnie też się dowiem jeśli coś robię źle i że coś mogę poprawić. Wiem już, że zasilacze, które użyłem sobie z tym nie poradzą. Nie chodzi o to by mi to powtórzyć.

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ASUS B250 Mining Expert na 19 kart - pomoc w doborze zasilaczy

Postautor: redlumek » środa, 9 maja 2018, 18:03

Raczej tobie wyobraźnia nie chce wskoczyć na odpowiedni tor. Riser może pobierać do 75W, a kable sata nie są przystosowane do takich napięć. Wiec nie znajdziesz zasilacza firmowego który to obsłuży. Problemem może być sposób podłączenia tych sata. Jak miałeś podłączone te risery tymi sata? Na każdy riser na oddzielnym kablu sata czy wszystkie na jadem kablu?

Ps może zamów serwerowe z odpowiednią ilością kabli pcie?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 11
Rejestracja: 9 maja 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ASUS B250 Mining Expert na 19 kart - pomoc w doborze zasilaczy

Postautor: ULTINET » środa, 9 maja 2018, 23:59

redlumek pisze:Raczej tobie wyobraźnia nie chce wskoczyć na odpowiedni tor.
Czy to forum tylko dla wszystkowiedzących i nieomylnych i każde pytanie spotyka się ze szczekaniem na nowicjuszy?
Pytam o poradę, nie o aroganckie uwagi.
Nie każdy wie ile risery biorą i chyba po to są takie właśnie fora by pytać?!
Były 4 podpięte pod jeden przewód. Teraz już wiem, że to błąd.
Mimo to można to przekazać w normalny sposób.
I nadal pytanie jest aktualne, czy jest lepszy model zasilacza, który miałby odpowiednią moc i 6PIN przewody do 6 riserów, zamiast stosowania przejściówek z SATA?

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ASUS B250 Mining Expert na 19 kart - pomoc w doborze zasilaczy

Postautor: redlumek » czwartek, 10 maja 2018, 08:23

Dam zacząłeś atak na ludzi co chcieli ci pomóc. Ja tylko użyłem twoich slow. Po takim poście u mnie EOT.

Orator
Posty: 724
Rejestracja: 6 grudnia 2013
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: ASUS B250 Mining Expert na 19 kart - pomoc w doborze zasilaczy

Postautor: jacek1973 » czwartek, 10 maja 2018, 08:35

Proponuję zasilacz serwerowy IBM 2980 6+2 pin pod risery i GPU Obrazek

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 11
Rejestracja: 9 maja 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ASUS B250 Mining Expert na 19 kart - pomoc w doborze zasilaczy

Postautor: ULTINET » czwartek, 10 maja 2018, 09:09

jacek1973 pisze:zasilacz serwerowy IBM 2980
Wygląda przyzwoicie, szukam ofert.
Czy on posiada w zestawie tylko złącza 6+2? Potrzebuję jeszcze kilku kabli do płyty głównej.
Producent płyty zaleca by każdy z trzech zestawów złącz PCI-E był wspierany kablem MOLEX z tego zasilacza, do którego te karty są podpięte...
Obrazek
Płyta pilnuje tego by wszystko było podpięte i w razie pomyłki wyświetla odpowiednie komunikaty i nie pozwala wyjść z BIOSu.

Wygadany
Posty: 670
Rejestracja: 12 stycznia 2018
Reputacja: -38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ASUS B250 Mining Expert na 19 kart - pomoc w doborze zasilaczy

Postautor: kuba9449 » czwartek, 10 maja 2018, 13:21

Ja na twoim miejscu płytę zasiliłbym najtańszymi atx-ami po 20zł, a do kart kupił zasilacz od antminera.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2130
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

ASUS B250 Mining Expert na 19 kart - pomoc w doborze zasilaczy

Postautor: slasta » piątek, 11 maja 2018, 08:33

@ULTINET
Tak jak przypuszczałem karty masz zasilane z jednego gniazda więc przez riser idzie dość duży prąd. Więc nie mogło się to inaczej skończyć jak upaleniem.
Używając zasilaczy serwerowych do zasilania płyty głównej musisz użyć dodatkowego zasilacza, dlatego ta konstrukcja ASUSa jest dość słaba bo wymaga aż 3. Można użyć najtańszych ATX, tak jak napisał kuba9449 , bo pobór prądu będzie dość znikomy. W sumie zasilasz tylko procesor ram i dysk, i pobór nie powinien przekroczyć 100W. Można też użyć zasilaczy pico np 160W które będa zasilane z zasilacza serwerowego, tylko że to droższe rozwiązanie.

Weteran
Posty: 1521
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 231
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ASUS B250 Mining Expert na 19 kart - pomoc w doborze zasilaczy

Postautor: redlumek » piątek, 11 maja 2018, 09:10

A ta płyta obsługuje już 19 zwykłych kart? Czy tak jak kiedyś 6 sztuk musi być specjalnymi mining owymi?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

ASUS B250 Mining Expert na 19 kart - pomoc w doborze zasilaczy

Postautor: powered » piątek, 11 maja 2018, 10:35

Płyta nie wymaga trzech zasilaczy do działania. Nie wymaga dodatkowego zasilania za pomocą gniazd molex, no chyba że coś popsuli w najnowszym biosie i wymuszają podłączenie molexów, które i tak będą służyć tylko do ozdoby.
@ULTINET, te zasilacze mają 6 osobnych kabli pci-e
Chieftec Power Smart 1250W
OCZ ZX-Series 1250W SLI
EVGA SuperNOVA 1200 P2
Czy wiesz ze będziesz miał problem z odpaleniem więcej niż 12-13 kart?
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=120&t=23070

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2130
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ASUS B250 Mining Expert na 19 kart - pomoc w doborze zasilaczy

Postautor: slasta » piątek, 11 maja 2018, 13:22

@powered, Molexy nie są wymagane, ale podłączenie zasilania do wszystkich gniazd 24pin chyba i owszem. Sam nie mam tej płyty, bo uważałem że to idiotyczna konstrukcja, ale z informacji które wyczytałem o tej płycie wynikało że wymaga ona zasilenia złącza 24pin aby działała dana grupa portów, tak jak to widać na obrazku załączonym przez ULTINET.
Masz tą płytę fizycznie i możesz potwierdzić że na jednym zasilaczu działają porty PCIE ze wszystkich 3 grup ?

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ASUS B250 Mining Expert na 19 kart - pomoc w doborze zasilaczy

Postautor: pm7 » piątek, 11 maja 2018, 15:00

Ciekawe, czy nie wystarczyło by zasilić same +12V w złączu ATX.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ASUS B250 Mining Expert na 19 kart - pomoc w doborze zasilaczy

Postautor: tonyxxl » piątek, 11 maja 2018, 16:19

Mam 3 takie i od jakiegoś roku zero problemów i całkowita cisza jak idą na 70-80% mocy. Kabli i wejść ci raczej nie braknie 8-) .
https://www.morele.net/zasilacz-kolink- ... lsrc=aw.ds

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

ASUS B250 Mining Expert na 19 kart - pomoc w doborze zasilaczy

Postautor: powered » piątek, 11 maja 2018, 18:26

slasta pisze: Molexy nie są wymagane, ale podłączenie zasilania do wszystkich gniazd 24pin chyba i owszem
Nie trzeba podłączać pozostałych zasilaczy, wystarczy jeden "A". Pozostałe gniazda służą tylko jako Add2Psu.
Producent rysunkowo podpowiada jak powinno się wszystko podłączyć, ale nie ma żadnych wymogów. Złożyłem parę koparek na tej płycie, na szczęście tylko na 12 kartach :) Bo już przy tylu kartach trzeba trochę pożonglować nimi w slotach pci-e aby system dobrał sobie odpowiednio zasoby.

Początkujący
Posty: 92
Rejestracja: 30 kwietnia 2013
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ASUS B250 Mining Expert na 19 kart - pomoc w doborze zasilaczy

Postautor: Baki » piątek, 11 maja 2018, 20:30

ULTINET pisze:
jacek1973 pisze:zasilacz serwerowy IBM 2980
Wygląda przyzwoicie, szukam ofert.
Czy on posiada w zestawie tylko złącza 6+2? Potrzebuję jeszcze kilku kabli do płyty głównej.
Zasilacze serwerowe nie mają przewodów, trzeba je dorabiać.
Zachęcam do zapoznania się z moją ofertą, przygotuję ci odpowiedni i przede wszystkim bezawaryjny zasilacz w przyzwoitej cenie.
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=81&t=22404

Wyślij zapytanie na pw.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 11
Rejestracja: 9 maja 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ASUS B250 Mining Expert na 19 kart - pomoc w doborze zasilaczy

Postautor: ULTINET » poniedziałek, 14 maja 2018, 18:25

powered pisze:
slasta pisze: Molexy nie są wymagane, ale podłączenie zasilania do wszystkich gniazd 24pin chyba i owszem
Nie trzeba podłączać pozostałych zasilaczy, wystarczy jeden "A". Pozostałe gniazda służą tylko jako Add2Psu.
Jesteś pewien?
Zapomniałem podłączyć jednego przewodu i BIOS mnie nie wypuścił do systemu informując komunikatem o niepodłączonym przewodzie.
Może miałeś inne wersje BIOS? Ja robiłem Upgrade do ostatniej wersji

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 202
Rejestracja: 6 lutego 2018
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

ASUS B250 Mining Expert na 19 kart - pomoc w doborze zasilaczy

Postautor: szczur333 » wtorek, 15 maja 2018, 05:09

1. ta plyta obsluzy max 13 zwyklych gpu - jesli chcesz 19 to musisz dac minimum 6x kart MINING (i to tylko nvidia)
2. molexy w plycie nie wymagaja podlaczania - one są po to zeby zasilic risery taśmowe ktroe nie maja molexa, teraz juz nikt juz ich nie uzywa, wiec nie wiem po co te molexy dodają (w asrocku jednak trzeba wylaczyc w biosie opcje cos tam z power zeby nie trzeba bylo podlaczac molexow, w tym asusie nie wiem jak jest)
3. prosta zasada podlaczenia kart - JEDEN RISER - JEDNA WIĄZKA - puszczanie nawet dwóch upali ci sie po miesiacu - dwóch (nawet jakbyś rozprowadził z jednej wiązki kable równolegle to upalić ci sie moze pin przy zasilaczu)
4. 1200W są nie oplacalne, nawet bym powiedział ze 1000W nie, lepiej wziac 3x 750W nawet i miec spokoj - ja osobiscie na 8x 1070 mam 2x 650W za ktore dalem 400zł - i mam idealnie 8 wiazek wiec do 8 riserow i 4x pci-e z kazdego psu wiec idealnei pod 8 kart)

Wróć do „Sprzęt (hardware) do miningu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości