Karty bez dodatkowego źródła zasilania

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 23 stycznia 2018
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Karty bez dodatkowego źródła zasilania

Postautor: Janusz_nr_581 » poniedziałek, 12 lutego 2018, 12:27

Witajcie,

Spotkałem się koparkami, które zbudowane są na 6 kartach 1050 TI bez dodatkowego zasilania.
Zacząłem się zastanawiać w jaki sposób technicznie to działa i czy jest to rozwiązanie do końca bezpieczne.
Wszystkie karty pracują w raiserach, do których zasilanie jest dostarczane z zewnętrznego źródła SATA/Molex.
Jeśli mnie wiadomości nie mylą, to raiser nie pobiera prądu z płyty głównej, ale w całości przez swoje zasilanie.
Karta bez zewnętrznego zasilania może pobrać maksymalnie 75 W, gdyż na tyle pozwala jej standard PCI-E.
I teraz moje pytanie, czy zasilanie karty tylko przez raiser z Sata/Molex jest bezpieczne? Może nie martwiłbym się tutaj o sam adapter z zasilacza do raisera, ale przede wszystkim o te przejściówki Molex na SATA lub 6 pin na SATA, które w mojej ocenie przy dłuższej pracy nie sprostają tak dużemu obciążeniu i będą się palić.
Czy ktoś przerabiał taki temat? Ma ktoś koparkę z 6 kartami bez dodatkowego zasilania na jednym zasilaczu?

Pozdrawiam
Krzysiek

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 8
Rejestracja: 16 stycznia 2018
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Karty bez dodatkowego źródła zasilania

Postautor: geogarden » poniedziałek, 12 lutego 2018, 12:33

Witam
Ja mam parę koparek na rx 460 i NV 1050TI kopię Zcash. Działa normalnie. Mam Molex na SATA i samo SATA na raiserach. Prąd jest taki iż kable spokojnie wytrzymują. Brak grzania i zwarć. Działa każda na 1 zasilaczu EVGA 850 W.Ogólnie wszystko ok .

Początkujący
Posty: 212
Rejestracja: 12 kwietnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Karty bez dodatkowego źródła zasilania

Postautor: siwol » poniedziałek, 12 lutego 2018, 13:19

geogarden pisze: Witam
Ja mam parę koparek na rx 460 i NV 1050TI kopię Zcash. Działa normalnie. Mam Molex na SATA i samo SATA na raiserach. Prąd jest taki iż kable spokojnie wytrzymują. Brak grzania i zwarć. Działa każda na 1 zasilaczu EVGA 850 W.Ogólnie wszystko ok .
Słabe niestety rozwiązanie zasilanie risera z molexa i sata. Lepiej kupic risery z wtyczką 6pin i podpiac zasilanie do 6pin z zasilacza i wtedy jest bezpiecznie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1212
Rejestracja: 14 listopada 2014
Reputacja: 128
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Jaworzno

Karty bez dodatkowego źródła zasilania

Postautor: ExcaliburPLL » poniedziałek, 12 lutego 2018, 13:42

siwol pisze:
geogarden pisze: Witam
Ja mam parę koparek na rx 460 i NV 1050TI kopię Zcash. Działa normalnie. Mam Molex na SATA i samo SATA na raiserach. Prąd jest taki iż kable spokojnie wytrzymują. Brak grzania i zwarć. Działa każda na 1 zasilaczu EVGA 850 W.Ogólnie wszystko ok .
Słabe niestety rozwiązanie zasilanie risera z molexa i sata. Lepiej kupic risery z wtyczką 6pin i podpiac zasilanie do 6pin z zasilacza i wtedy jest bezpiecznie.
Potwierdzam. Mam tak rozwiązane 5xRX560. Działa bez zarzutu
Best BTC/ETH & other exchange > http://tinyurl.com/bitbay
Free BTC lottery > http://tinyurl.com/frbtcns

Wróć do „Sprzęt (hardware) do miningu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości