Koparka do burstcoin/siacoin

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 30 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka do burstcoin/siacoin

Postautor: marcinek796 » czwartek, 1 lutego 2018, 20:31

Witam, was bardzo serdecznie. Od niedawna zastanawiam się nad stworzeniem koparki opartej o wydobycie za pomocą przestrzeni dyskowej. Na początku chciałbym zakupić 10 T z możliwością rozbudowy o kolejne dyski twarde. Na co trzeba zwracać uwagę przy wyborze komputera pod taki cel? Chciałbym zauważyć że przy kopaniu kryptowaluty siacoin wystarczy być cały czas online, posiadać przestrzeń dyskową i wpłacić ewentualną rekompensatę za przerwanie udostępniania tej przestrzeni. Natomiast przy kopaniu burstcoin sprawa wygląda inaczej. Nie spotkałem się tam z wpłatą ewentualnej rekompensaty,przerwanie kopania sprowadza się do wprowadzenia opłaty za kolejne kopanie(obecnie trzeba przelać kilka burstcoin żeby rozpocząć kopanie). Zauważyłem z kolei że oprócz wyboru ile przestrzeni dyskowej chcemy przeznaczyć na kopanie wyświetla nam się także ile chcemy przeznaczyć taktowania procesora na kopanie. I tu nasuwa się mi też kilka pytań: Jak bardzo ważny jest procesor przy kopaniu burstcoin, czy można tu użyć procesor powiązany z kartą graficzną tzw 10rdzeni(4cpu 6 gpu) i czy wyniknie z tego 10 taktowań no i ostatnie pytanie nie związane już z samym procesorem czy trzeba zwrócić szczególną uwagę na zasilacz i ewentualnie jaki.

edit: Tak sporo osób czyta tego posta i nikt nic nie wie. To może ktoś coś słyszał na ten temat w jaki sposób należy taką koparkę złożyć?

edit2(14.02.2018): kupiłem 10T baracuda pro z amd apu a8 9600, asrock a320-hdv am4, 8gb ddr4 patriot,apu radeon7(z zasilaczem i obudową wydałem około 2700zł). Za około miesiąc wyedytuję dla ciekawskich czy ten zestaw dał mi zarobek a jeśli tak to ile.

edit (13.03.2018) mam około 290 burstów w tym przez około tydzień robiło mi plotting a pozostałe dni mi kopało. Kopałem w grupie na burst.btfg.space przez cryptoguru online wallet. Czyli 290 x 0,9 gr(3 centy aktualnie 1 burst) no to zarobek około 30 zł za mc. Przerzucę się na siacoiny bo kopanie burstcoin na tą chwilę jest nieopłacalne. Lepiej kupić za stówkę z tysiąc burstów, taniej wyjdzie. Za jakiś czas zapodam info ile na tym siacoinie zarobiłem (Jeśli w ogóle zarobię)

Wróć do „Sprzęt (hardware) do miningu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości