Ustawienie kart nvidii

Początkujący
Posty: 100
Rejestracja: 6 sierpnia 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ustawienie kart nvidii

Postautor: bars33 » czwartek, 19 października 2017, 19:23

Witam. Udało mi się pozyskać komputer z 2 kartami MSI gtx 1080. Chciałbym się dowiedzieć czy oprócz korekty parametrów w MSI AB potrzeba dokonać jakiś korekt w sterowniku nvidii lub Windows 10 pro który tam jest zainstalowany. Chciałbym kopać Zcash. Ż góry dziękuję za podpowiedzi.

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2130
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ustawienie kart nvidii

Postautor: slasta » czwartek, 19 października 2017, 19:52

Możesz użyć aplikacji Nvidia Profile Inspector do wyłączenia przechodzenia w tryb P2 w którym karta obniża zegary a które i tak nadrabiasz poprzez OC.

Początkujący
Posty: 100
Rejestracja: 6 sierpnia 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ustawienie kart nvidii

Postautor: bars33 » czwartek, 19 października 2017, 21:38

Dzięki. Oglądałem na Youtube filmik gdzie gość dokonywał korekt w sterowniku Nvidii aby poprawić hashrate. Szkoda, że film jest po hiszpańsku Fakt, że dotyczył on GTX 1070, a te mają trochę inne pamięci niż 1080. Chciałem zapytać czy przy 1080 jakakolwiek korekta w sterownik nvidii poprawi hashrate przy Zcash?

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2130
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ustawienie kart nvidii

Postautor: slasta » piątek, 20 października 2017, 13:47

@bars33, daj linka do tego filmu

Początkujący
Posty: 100
Rejestracja: 6 sierpnia 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ustawienie kart nvidii

Postautor: bars33 » piątek, 20 października 2017, 17:02

slasta pisze:@bars33, daj linka do tego filmu
Jak na złość nie mogę tego poszukać. Link był tutaj gdzieś na forum. Gość do poprawy 1060 wrzucił ten film i tam gość w sterowniku nvidii coś zmieniał i hashrate poszedł w górę. Przy Zcash zjeżdżać w AB rdzeń w dół czy raczej do góry? Pamięci w górę?

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2130
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ustawienie kart nvidii

Postautor: slasta » piątek, 20 października 2017, 17:21

Kopiąc ETH, zegar rdzenia nie ma większego znaczenia więc można go obniżyć, istotny jest zegar pamięci więc z nim jedzie do góry.
Kopiąc ZEC, zegar rdzenia ma bardzo duże znaczenie więc go podnosisz, pamięci mają wpływ na wydajność bo szybciej pracujący rdzeń bardziej obciąża pamięć, więc je tez musisz podnieść. Dlatego kpiąc ZEC karty ciągną więcej prądu niż kopiąc ETH.

Przykładowo zegary dla:
ETH - core -200MHz / mem +500MHz
ZEC - core +150MHz / mem + 500MHz

Początkujący
Posty: 192
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ustawienie kart nvidii

Postautor: x157 » piątek, 20 października 2017, 20:31

slasta pisze: Kopiąc ETH, zegar rdzenia nie ma większego znaczenia więc można go obniżyć, istotny jest zegar pamięci więc z nim jedzie do góry.
Kopiąc ZEC, zegar rdzenia ma bardzo duże znaczenie więc go podnosisz, pamięci mają wpływ na wydajność bo szybciej pracujący rdzeń bardziej obciąża pamięć, więc je tez musisz podnieść. Dlatego kpiąc ZEC karty ciągną więcej prądu niż kopiąc ETH.
A co polecisz dla NiceHash ? ETH kopałem na GTX 1060 na core -100 a mem +960, tyle, że NiceHash kopie rożnymi algorytmami.
Na razie mam core na +100 a mem na +850 ale jest minimalny wzrost opłacalności.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2130
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ustawienie kart nvidii

Postautor: slasta » piątek, 20 października 2017, 23:27

@x157, Polecę Ci zmianę NiceHasha na Claymora jak chcesz kopać ETH lub EWBF jak chcesz kopać ZEC.

Wróć do „Sprzęt (hardware) do miningu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości