MSI Z170A XPOWER GAMING problem z 5 i 6 kartą.

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 18 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

MSI Z170A XPOWER GAMING problem z 5 i 6 kartą.

Postautor: Biezuj » środa, 18 października 2017, 16:01

Witam serdecznie, to mój pierwszy temat na forum chociaż z wiedzy użytkowników korzystam już od dłuższego czasu.

Moja mała kopareczka 4 x gtx1060 3gb AMP kopała sobie pięknie do czasu gdy dokupiłem kolejne 2 gtxy.

Są one wykrywane w systemie ale niestety wszystkie karty zostają odłączone po podpięciu kolejnych i działa tylko jedna.

Moja konfiguracja

MSI z170a xpower gaming titanium edition + G4400T

Ram 8gb ( wiem że wystarczy 4 ale miałem akurat pod ręką 2 wolne 8ki)

Risery 008c nazywane czasami 10s

Zasilacz Thermaltake 1000W gold.

Zasilanie x3 podpięte w płytę główną, risery zasilane z sata 1 linia na każde 2 sztuki, karty oczywiście też zasilone też 2 szt z jednej liini PCI-E

Całość chłodzona 4 x 120mm temperatury pracy +/- 54 stopnie.

Windows 10pro 64 bit.

HDD SSD 120GB

Pamięć wirtualna 20000mb


Po podpięciu dodatkowych kart pojawia się kod błędu 12. Brak wolnych zasobów dla urządzenia.

Odinstalowanie sterowników w safe mode bez netu DDU i zainstalowanie ponowne sterownika nie przyniosło rezultatu ten sam błąd 12.

Instalowanie kart pojedynczo sztuka po sztuce też nic.



Bardzo proszę forumowych guru o poradę i pomoc w rozwiązaniu problemu. Może ktoś próbował już działać na tej płycie i zna rozwiązanie.

Z góry dziękuję, pozdrawiam

Paweł

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2129
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

MSI Z170A XPOWER GAMING problem z 5 i 6 kartą.

Postautor: slasta » środa, 18 października 2017, 16:16

Prawdopodobnie brakuje ci przerwań. Ustawiłeś w BIOSie aby porty działały w trybie gen.1 lub gen.2 ?

Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 18 października 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

MSI Z170A XPOWER GAMING problem z 5 i 6 kartą.

Postautor: Biezuj » środa, 18 października 2017, 19:30

Wgrałem najnowszy bios i wskoczyła opcja typowo pod maining w ustawieniach pci-e

"Above 4G memory/Crypto Currency Mining" Naturalnie dałem na enabled :)

Pego 0- Max link speed
Pego 1- Max link speed
Pego 2- Max link speed

Ustawione na gen1 lub gen2 nie pozwalały odpalic kompa(dlaczego nie wiem) ciemny ekran i koniec.

Zostawiłem więc je na auto i śmiga.

Tak więc po kolei.....

Wrzuciłem nowy bios. Zainstalowałem sterowniki pod windą dla gpu 0 z ustawiona funkcją mining i pci-e auto, potem po wyłączeniu podpiąłem pozostałe 5 riserów i po odpaleniu ponownym po 3 minutach wszystko się pięknie zainstalowało.

Jak czas i finanse pozwolą pokombinuje z próbą odpaleniu 7 karty I 8+9 z przejściówek m2 na płycie:)

Trzeba było na wstępie zacząć od biosu ale z lenistwa napracowałem się więcej niż to było konieczne^^

Dziękuję z podpowiedzi, pozdrawiam:)

Wróć do „Sprzęt (hardware) do miningu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości