Silent miner and heating system

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 17 października 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Silent miner and heating system

Postautor: Silent Miner » wtorek, 17 października 2017, 17:15

Witajcie, to mój pierwszy post na tym forum, zatem witam Was serdecznie. Nie jestem pewien, czy to właściwe miejsce na takie informacje, dlatego proszę ewentualnie o przeniesienie.

Chcę Wam przedstawić system, który skonstruowałem i przez kilka miesięcy testowałem. Jest to system cichego kopania i ogrzewania wykorzystujący koparki do bitcoina, litecoina, dasha etc.

System ten jest w stanie zarówno ogrzewać wodę użytkową jak i ogrzewać cały budynek. Jest to proste, zdecydowanie opłacalne finansowo i łatwe w montażu, a przede wszystkim skuteczne rozwiązanie.

Główne zalety to:
- możliwość kopania w domu i decentralizację mocy obliczeniowych
- gigantyczna redukcja hałasu od koparek
- utrzymywanie koparek w czystości i chronienie przed przegrzewaniem
- znaczne obniżenie kosztów ogrzewania i ciepłej wody
- skalowalność - system można zastosować do ogrzewania pokoju, domu a nawet całego budynku

Planowana data premiery - 21.10.2017 na wydarzeniu CryptoCongress organizowanym przez InPay.
Jeśli chcecie być na bieżąco wejdźcie na www.silent-miner.com

Jeśli macie pytania, piszcie tutaj. W streamingu online z wydarzenia CryptoCongress również znajdą się informacje o tym systemie i jego opłacalności

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 17 października 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Silent miner and heating system

Postautor: Silent Miner » sobota, 21 października 2017, 11:45

Ponieważ dzisiaj w trakcie imprezy CryptoCongress odbędzie się oficjalna prezentacja systemu, umieściliśmy na naszej stronie film demonstrujący ideę oraz zarys systemu.

Aby obejrzeć film wejdź na stronę www.silent-miner.com

W tym tygodniu również opublikujemy informacje o systemie i cennik.

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 25 maja 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Silent miner and heating system

Postautor: Greggor » czwartek, 26 października 2017, 12:06

Witaj @Silent Miner,

Jak wygląda cena pojedynczego rozwiązania, jaki czas na produkcję i dostawę sobie rezerwujesz i od kiedy ruszasz z produkcją finalnych modeli?

PS. przy większych zamówieniach cena do negocjacji?

Pozdrawiam,
G

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Silent miner and heating system

Postautor: ShadowOfHarbringer » czwartek, 26 października 2017, 14:47

Silent Miner pisze:Witajcie, to mój pierwszy post na tym forum, zatem witam Was serdecznie. Nie jestem pewien, czy to właściwe miejsce na takie informacje, dlatego proszę ewentualnie o przeniesienie.

Chcę Wam przedstawić system, który skonstruowałem i przez kilka miesięcy testowałem. Jest to system cichego kopania i ogrzewania wykorzystujący koparki do bitcoina, litecoina, dasha etc.

System ten jest w stanie zarówno ogrzewać wodę użytkową jak i ogrzewać cały budynek. Jest to proste, zdecydowanie opłacalne finansowo i łatwe w montażu, a przede wszystkim skuteczne rozwiązanie.

Główne zalety to:
- możliwość kopania w domu i decentralizację mocy obliczeniowych
- gigantyczna redukcja hałasu od koparek
- utrzymywanie koparek w czystości i chronienie przed przegrzewaniem
- znaczne obniżenie kosztów ogrzewania i ciepłej wody
- skalowalność - system można zastosować do ogrzewania pokoju, domu a nawet całego budynku

Planowana data premiery - 21.10.2017 na wydarzeniu CryptoCongress organizowanym przez InPay.
Jeśli chcecie być na bieżąco wejdźcie na http://www.silent-miner.com

Jeśli macie pytania, piszcie tutaj. W streamingu online z wydarzenia CryptoCongress również znajdą się informacje o tym systemie i jego opłacalności
Koncepcja jest fantastyczna, bardzo mi się podoba, sam myślałem o zrobieniu czegoś takiego kiedyś.

Jedyne do czego mam uwagi to Twoja strona - http://www.silent-miner.com/. Coś mi na niej strasznie nie pasuje. Już wiem co, białe niejednoznaczne tło i ten formularz z miejscem na email, którego nie widać właściwie bo się wtapia w to tło, a z wierzchu mamy ten filmik Youtube.... Wszystko sprawia wrażenie totalnego bałaganu. Już tabelka byłaby lepsza, bo bardziej przejrzysta. Właściwie jakikolwiek inny design byłby lepszy, na cokolwiek zmienisz będzie lepiej.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 17 października 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Silent miner and heating system

Postautor: Silent Miner » sobota, 4 listopada 2017, 17:58

W ostatni piątek umieściliśmy nową stronę na serwerze.
Zapraszamy na http://www.silent-miner.com. Znajdziecie tam dodatkowe informacje i tabelę xlsx do wyliczania opłacalności inwestycji.

Maciek

Dodano po 5 minutach 21 sekundach:
Greggor pisze: Witaj @Silent Miner,

Jak wygląda cena pojedynczego rozwiązania, jaki czas na produkcję i dostawę sobie rezerwujesz i od kiedy ruszasz z produkcją finalnych modeli?

PS. przy większych zamówieniach cena do negocjacji?

Pozdrawiam,
G
Finalne modele wielokoparkowe są już gotowe i są produkowane pod zamówienie. Wersja stand-alone nie jest jeszcze gotowa od strony wizualnej, prace trwają.

Cennik i tabela opłacalności jest już na stronie http://www.silent-miner.com
Przy większych zamówieniach oczywiście można negocjować cenę.

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Silent miner and heating system

Postautor: krystian » sobota, 4 listopada 2017, 18:34

Dlaczego nigdzie nie mogę znaleźć filmu z praktycznym (rzeczywistym) działaniem waszego systemu? Jedynie opis i wizualizacje.

Ponadto piszecie, że będzie można odłączyć wentylatory z S9? Niestety ale to nie ma prawa działać
Powietrze przepływające przez S9 musi mieć odpowiednią prędkość, inaczej gradient temperatury w okolicach radiatorów będzie zbyt mały i układy się ugotują. Chyba, że powietrze będzie miało niskie temperatury, powiedzmy 10stC, ale Wy raczej potrzebujecie wyższe temperatury, bo te powietrze musi wejść wymiennik powietrze-woda. Nawet jeśli wymusicie inaczej obieg powietrza, musi mieć on wystarczającą prędkość. A hałas powoduje nie sam wentylator, a powietrze przepływające przez płytki. Chyba, ze wyciągniecie hashboardy, ale ani w opisie ani na wizualizacji o tym nie mówicie.

Kolejna rzecz, temperatura czynnika grzewczego (tego który wychodzi z układu) 70-80stC, nie jest możliwa do uzyskania bez stopnia sprężającego (taki jaki jest stosowany w pompach ciepła).
Bez stopnia sprężającego, żeby woda(czynnik ciepła) miała 70-80stC, powietrze wchodzące na wymiennik powinno mieć 10-20stC więcej, czyli powinno mieć ponad 90stC, a więc jaka będzie temperatura w koparce, 130stC?

To samo tyczy się rigów. Zamknięcie całego rigu w skrzyni nie wystarczy, powietrze wokół kart będzie miało zbyt małą temperaturę, żeby nagrzać czynnik do użytkowych temperatur. Chyba, że zdemontujecie wentylatory i zamontujecie dedykowane chłodzenie wodne (ale jest to bardzo drogie).

Sorry chłopaki, dużo obrazków, gadania, a mało konkretów.
Proszę o konkrety.

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 17 października 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Silent miner and heating system

Postautor: Silent Miner » sobota, 4 listopada 2017, 19:25

krystian pisze:Dlaczego nigdzie nie mogę znaleźć filmu z praktycznym (rzeczywistym) działaniem waszego systemu? Jedynie opis i wizualizacje.

Ponadto piszecie, że będzie można odłączyć wentylatory z S9? Niestety ale to nie ma prawa działać
Powietrze przepływające przez S9 musi mieć odpowiednią prędkość, inaczej gradient temperatury w okolicach radiatorów będzie zbyt mały i układy się ugotują. Chyba, że powietrze będzie miało niskie temperatury, powiedzmy 10stC, ale Wy raczej potrzebujecie wyższe temperatury, bo te powietrze musi wejść wymiennik powietrze-woda. Nawet jeśli wymusicie inaczej obieg powietrza, musi mieć on wystarczającą prędkość. A hałas powoduje nie sam wentylator, a powietrze przepływające przez płytki. Chyba, ze wyciągniecie hashboardy, ale ani w opisie ani na wizualizacji o tym nie mówicie.

Kolejna rzecz, temperatura czynnika grzewczego (tego który wychodzi z układu) 70-80stC, nie jest możliwa do uzyskania bez stopnia sprężającego (taki jaki jest stosowany w pompach ciepła).
Bez stopnia sprężającego, żeby woda(czynnik ciepła) miała 70-80stC, powietrze wchodzące na wymiennik powinno mieć 10-20stC więcej, czyli powinno mieć ponad 90stC, a więc jaka będzie temperatura w koparce, 130stC?

To samo tyczy się rigów. Zamknięcie całego rigu w skrzyni nie wystarczy, powietrze wokół kart będzie miało zbyt małą temperaturę, żeby nagrzać czynnik do użytkowych temperatur. Chyba, że zdemontujecie wentylatory i zamontujecie dedykowane chłodzenie wodne (ale jest to bardzo drogie).

Sorry chłopaki, dużo obrazków, gadania, a mało konkretów.
Proszę o konkrety.
Przecież wyraźnie jest napisane w kilku miejscach i w filmie również jest to opisane, że koparka jest chłodzona cieczą a nie powietrzem. Na stronie są zdjęcia systemu, w filmie są ujęcia z działającego systemu, a wizualizacja jest tylko jedna, wersji stand-alone. Proszę o rzeczowe uwagi.

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Silent miner and heating system

Postautor: krystian » sobota, 4 listopada 2017, 20:20

Silent Miner pisze:
Przecież wyraźnie jest napisane w kilku miejscach i w filmie również jest to opisane, że koparka jest chłodzona cieczą a nie powietrzem. Na stronie są zdjęcia systemu, w filmie są ujęcia z działającego systemu, a wizualizacja jest tylko jedna, wersji stand-alone. Proszę o rzeczowe uwagi.
Proszę mnie nie zbywać.

Z wizualizacji wynika, że wsadzacie antminera do pojemnika z płaszczem wodnym. Także hashboardy nie są chłodzone wodą, tylko powietrzem. Gdyby do radiatora, na hashboardzie były zamocowane przewody z cieczą odbierającą ciepło, wtedy możemy mówić o chłodzeniu wodnym.

Po drugie na żadnym filmie nie widać jak wygląda antminer w tym pojemniku, jak jest podpięty, jak jest wymuszony obieg powietrza i wody.

Jakbym ja chciał kogoś przekonać, nagrałbym film z uruchomionej aplikacji, pokazałbym temperatury hashboardów, czynnika, itp.
Pan widzę, nie ma ochoty tego pokazywać.

Początkujący
Posty: 49
Rejestracja: 3 września 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Silent miner and heating system

Postautor: gigi » sobota, 4 listopada 2017, 20:23

krystian pisze:
Silent Miner pisze:
Przecież wyraźnie jest napisane w kilku miejscach i w filmie również jest to opisane, że koparka jest chłodzona cieczą a nie powietrzem. Na stronie są zdjęcia systemu, w filmie są ujęcia z działającego systemu, a wizualizacja jest tylko jedna, wersji stand-alone. Proszę o rzeczowe uwagi.
Proszę mnie nie zbywać.

Z wizualizacji wynika, że wsadzacie antminera do pojemnika z płaszczem wodnym. Także hashboardy nie są chłodzone wodą, tylko powietrzem. Gdyby do radiatora, na hashboardzie były zamocowane przewody z cieczą odbierającą ciepło, wtedy możemy mówić o chłodzeniu wodnym.

Po drugie na żadnym filmie nie widać jak wygląda antminer w tym pojemniku, jak jest podpięty, jak jest wymuszony obieg powietrza i wody.

Jakbym ja chciał kogoś przekonać, nagrałbym film z uruchomionej aplikacji, pokazałbym temperatury hashboardów, czynnika, itp.
Pan widzę, nie ma ochoty tego pokazywać.
Domyslam sie, ze cale urzadzenie jest w tej cieczy... pytanie co z gwarancja na sprzet - czy producent uzna ja po takim zabiegu...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Weteran
Posty: 1080
Rejestracja: 29 grudnia 2016
Reputacja: 253
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Silent miner and heating system

Postautor: krystian » sobota, 4 listopada 2017, 20:43

@Silent Miner

Na stronie brak danych kontaktowych. Nie ma Nip/Regon.

Pod adresem podanym na stronie jest zarejstrowana działalność na anestazjologa Andrea Boruta - usługi medyczne.

@gigi
Jeśli ktoś wycenia swój produkt i chce go sprzedawać, my nie możemy się domyślać, my musimy wiedzieć jak on działa

Na chwilę obecną mi to wygląda na SCAM.

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Silent miner and heating system

Postautor: ShadowOfHarbringer » sobota, 4 listopada 2017, 21:17

krystian pisze:@Silent Miner

Na stronie brak danych kontaktowych. Nie ma Nip/Regon.

Pod adresem podanym na stronie jest zarejstrowana działalność na anestazjologa Andrea Boruta - usługi medyczne.

@gigi
Jeśli ktoś wycenia swój produkt i chce go sprzedawać, my nie możemy się domyślać, my musimy wiedzieć jak on działa

Na chwilę obecną mi to wygląda na SCAM.
Hm, bardzo rzeczowe i dobre wypowiedzi kolego.

Czekamy na odpowiedź Silent Minera.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 375
Rejestracja: 5 listopada 2017
Reputacja: 246
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Waszawa

Silent miner and heating system

Postautor: Antrepair » poniedziałek, 6 listopada 2017, 01:00

Powiedzcie mi jeszcze jak z 1.5KW energii elektrycznej uzyskać 0.8KW energii cieplnej ? Gdzie reszta ? Obliczenia matematyczne są wirtualne, to nie jest energia. Skąd się bierze mit o tym że " koparka ma sprawność ilości mocy doprowadzonej względem mocy obliczeniowej" ? Nawet jak nie będziesz kopał, procki będą pracowały ze swoimi zegarami wysyłając same 0 pobór prądu i moc cieplna oddawana będzie taka sama :D :D

Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 17 października 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Silent miner and heating system

Postautor: Silent Miner » piątek, 2 marca 2018, 10:30

Przepraszam, że odpisuję dopiero teraz. Przestałem śledzić wątki. Rozumiem sceptycyzm i czujność bo SCAMów wiele. To jednak scam nie jest. Pod tym adresem siedzibę ma np spółka Acousticity sp. z o.o. sp. k. To że jest tam zarejestrowana również działaność lekarska nie świadczy, że to od razu SCAM. Po drugie pod tym linkiem jest film pokazujący w pracy całe urządzenie



Produkt działa i jest dostarczany klientom.

Odpowiadając na pytania techniczne.
Urządzenia testowane są ponad rok. Nie występują żadne zjawiska niszczące sprzęt. Sprzęt jest bezpieczny.
Podany jest odzysk 0,8kWh uwzględniający straty na przechowywanie i transporcie. Jeśli urządzenia stoją np w piwnicy to de facto reszta 0,7kWh też grzeje tylko powietrze w pomieszczeniu i pośrednio ściany. Oficjalne wyniki odzysku na razie są zaniżone celowo.

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Silent miner and heating system

Postautor: m.m » niedziela, 4 marca 2018, 19:10

Silent Miner pisze: Urządzenia testowane są ponad rok. Nie występują żadne zjawiska niszczące sprzęt. Sprzęt jest bezpieczny.
jakiej cieczy używasz i jak wygląda sprzęt po osuszeniu, pytam o osady itd.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Silent miner and heating system

Postautor: KryptoBanita » niedziela, 4 marca 2018, 20:11

@m.m
Jest podane - olej transformatorowy.
Nie ma osadów. Sprzęt wygląda podejrzanie czysto - lśniąca nóweczka...

Dodano po 13 minutach 55 sekundach:
krystian pisze: Powietrze przepływające przez S9 musi...
Nie musi, bo go nie ma :shock:
gigi pisze: czy producent uzna ja po takim zabiegu...
Jakim cudem producent ma to rozpoznać czy sprzęt pracował chłodzony powietrzem, czy cieczą?
Może zastanowi go wyjątkowa czystość sprzętu...

@Silent Miner
Rozumiem waszą fascynację ideą "dzielenia się" ciepłem. Wydaje mi się, że w naszym pięknym kraju nad Wisłą, nie za bardzo będzie to możliwe... Jak firma stawia kontener/halę pod koparki, musi ją chłodzić i wszystko idzie w pi$du to władza jest zadowolona.
Podpadacie na starcie - dasz sąsiadowi ciepło i on nie kupi tego "taniego" gazu od brata zza oceanu? Gdzie władza wsadzi straty z gazu dawanego Ukrainie - nigdy za to nie będzie pieniędzy, a tak to podniosą "malutką" cenę na gazie i po sprawie...
Ale Twój sąsiad nie będzie chciał i kto temu winny?
Przecież kabla z "tanim" prądem, za który płacisz nie możesz oddać sąsiadowi. Ja swoich pierdów - gdybym pozbierał - też nie mogę oddać... Jest coś takiego jak prawo energetyczne - dla naszego dobra rzecz jasna...
Gdzie nad Wisłą prywaciarz robi biogaz z odchodów świńskich i zasila pół wioski? Wożą wszyscy całe to cenne gówno - energię, do oczyszczalni i jeszcze płacą ciężką kasę - władza jest szczęśliwa. Wioska zmuszona kupować energię od władzy, a producent świń płacić za zutylizowanie energii.
Nie wiem jak z podciągnięciem rur i dawaniem ciepłej wody, ale kabla elektrycznego nie masz prawa przeprowadzić poza swoją posesję, podobnie jak rury z moimi świńskimi pierdami. Gazu ze swojego licznika nie masz prawa poprowadzić do sąsiada, ba - nawet swojej fury CNG nie możesz legalnie zatankować i co z tego jak instalacja kupiona z unijnym certyfikatem u helmuta - tankujesz gaz bez akcyzy, więc jesteś przestępcą.
Niektórzy robią własnego diesla nawet legalnie, ale już nie słyszałem, aby ktoś to mógł legalnie sprzedawać olej z własnej bio-produkcji sąsiadowi.
Kolejny problem to darowizny. Przecież warchoły zaraz obdarowanemu sąsiadowi przywalą podatkiem.
Pomysł rewelacja! Chłodzenie cieczą BOMBA!
Ale idea "darmowej" energii dla sąsiada jest zbyt groźna dla władzy...
Zrobiliście kawał dobrej roboty - SZACUNEK
Ostatnio zmieniony niedziela, 4 marca 2018, 20:54 przez KryptoBanita, łącznie zmieniany 1 raz.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Silent miner and heating system

Postautor: devega » niedziela, 4 marca 2018, 20:28

KryptoBanita pisze: Jest podane - olej transformatorowy.
Nie ma osadów. Sprzęt wygląda podejrzanie czysto - lśniąca nóweczka...
Czy da się, bez rozkręcania karty, usunąć w pełni olej transformatorowy z GPU? Chodzi o póxniejsze ewenatualne kwestie reklamacyjne.
I jeszcze 1: czy olej transformatorowy nie jest przypadkiem toksyczny?

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Silent miner and heating system

Postautor: m.m » niedziela, 4 marca 2018, 20:38

devega pisze: I jeszcze 1: czy olej transformatorowy nie jest przypadkiem toksyczny?
PCB jest, nie wiem jak inne

dobry jest olej wazelinowy, niestety z czasem staje się przewodnikiem.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2592
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 932
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Silent miner and heating system

Postautor: KryptoBanita » niedziela, 4 marca 2018, 21:08

devega pisze: Czy da się, bez rozkręcania karty, usunąć w pełni olej transformatorowy z GPU?
Da się :mrgreen: Dajesz telefon do serwisu to często, gęsto najpierw fona kąpią w wannie :mrgreen:
Nie pamiętam, który alkohol jest stosowany do tych wanienek ultradźwiękowych - oficjalnie to jest "płyn czyszczący" czy jakoś tak.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Silent miner and heating system

Postautor: devega » niedziela, 4 marca 2018, 22:05

KryptoBanita pisze: Nie pamiętam, który alkohol jest stosowany do tych wanienek ultradźwiękowych
Czyli w domowych warunkach może być to trudne...
m.m pisze: PCB jest, nie wiem jak inne
Czyli lepiej tego w domu nie trzymać, ewentualnie w pomieszczeniu gospodarczym.

m.m
Początkujący
Posty: 963
Rejestracja: 25 grudnia 2017
Reputacja: -21
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Silent miner and heating system

Postautor: m.m » poniedziałek, 5 marca 2018, 00:24

KryptoBanita pisze: który alkohol jest stosowany do tych wanienek ultradźwiękowych
IPA
devega pisze: Czyli lepiej tego w domu nie trzymać, ewentualnie w pomieszczeniu gospodarczym.
http://produkty.totalpolska.pl/wiedza/rozdzial%2013.pdf

strona 4 (13.5 Problem PCB) i strona 3 (13.4 Właściwości cieczy izolacyjnych)

Dodano po 23 minutach 29 sekundach:
http://www.pnt24.pl/uklad-chlodzenia-ko ... yptowalut/
https://www.chip.pl/2013/02/3m-novec-re ... iu-ciecza/
http://technoblog.computerworld.pl/2014 ... atacenter/

Wróć do „Sprzęt (hardware) do miningu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 2 gości