Wysoki pobór prądu przy 8 GPU?

Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 5 września 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wysoki pobór prądu przy 8 GPU?

Postautor: Gegepula » poniedziałek, 9 października 2017, 10:23

tonyxxl pisze: @Gegepula jaki masz zasilacz?
na początek zjedź z core clock do 1100 a core voltage na maksa w lewo (-0,96V) , nie powinno być prawie spadku w szybkości Mh/s.
...160W/karta na samym eth to nie jest ok.
poszedłem za Twoją radą:
core clock do 1100
voltage -90 (bardziej juz mi nie pozwoliło)
próbowałem wcześniej zjechać z core clock do 1150 i zjechać z voltage ale ciągle coś mi się wykrzaczało to dałem spokój. Przy Twoich ustawieniach wszystko chodzi stabilnie z gniazdka ciągnie 450W Hashrate spadł ok 0.5 na kartę ale w przeliczeniu na spadek Watów to się bardziej opłaca. :D :shock:
Jak myślisz próbować jeszcze podnieść memory clock czy już bardziej nie żyłować karty?
Mam jeszcze jedno pytanie.
Czy w MSI Afterburner zostawić wentylatory na auto czy zadać im jakąś prędkość?
Jeśli zadam im jakąś prędkość, to jest to prędkość minimalna i w razie wzrostu temp. będą się kręciły szybciej, czy ciągle tak samo, bez względu na to jaka będzie temp. na karcie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2130
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wysoki pobór prądu przy 8 GPU?

Postautor: slasta » poniedziałek, 9 października 2017, 12:46

@Gegepula, jak ustawisz na sztywno 40% to tyle będzie niezależnie od temperatury, ale AB daje możliwość ustawienia krzywej na której np ustawiasz sobie min 40% do 60°C a później wzrost do 100% wraz ze wzrostem temperatury.

Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 5 września 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wysoki pobór prądu przy 8 GPU?

Postautor: Gegepula » poniedziałek, 9 października 2017, 13:07

Faktycznie juz gdzies o tym czytałem. Dzięki za przypomnienie.
Jak wróce z pracy to sobie ustawię tą krzywa RPM

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Wysoki pobór prądu przy 8 GPU?

Postautor: tonyxxl » poniedziałek, 9 października 2017, 16:23

Gegepula pisze: Jak myślisz próbować jeszcze podnieść memory clock czy już bardziej nie żyłować karty?
to nie jest żyłowanie karty a normalne korzystanie z jej możliwości...każda karta ma limit pamięci i to wpływa na szybkość kopania, głupio tego nie wykorzystać.
ściągnij program HWinfo64, i obserwuj dane w: GPU memory errors, jeśli masz w zakładce current przyrosty rzędu kilku lub kilkunastu błędów nic się nie będzie działo złego. Nieraz nawet kilkaset na sekundę też nie powoduje wysypania karty. Jak widzisz np moja 580 tka wygenerowała ponad 300tys błędów pamięci a działa od 116 godzin w dualu bez zawieszenia. Podwyższasz pamięć o 5Mhz, uruchamiasz minera i obserwujesz kolumnę current i wartośc GPU memory errors. Po każdym podbiciu pamięci restartujesz minera i HWInfo i powtarzasz aż do wartości które nie powodują zawieszenia.
Obrazek
Gegepula pisze: Czy w MSI Afterburner zostawić wentylatory na auto czy zadać im jakąś prędkość?
jeśli masz koparkę w odosobnionym miejscu o w miarę stałej temperaturze to możesz ustawić na stałe tak żeby były głośne ale chłodne. I tak w przypadku przegrzania karta ma zabezpieczenie i najwyżej przestanie kopać. Jeśli masz w pokoju to radze ustawić auto, a najlepiej w MSI AB recznie ustawić sobie progi prędkości względem temperatury, tutaj trzeba kombinować i zależy wszystko od modelu karty i wydajności chłodzenia, ale jak się postarasz to można uzyskać dużo cichsze karty przy nieco tylko wyższej temperaturze.

Wróć do „Sprzęt (hardware) do miningu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości