Uszkodzony slot PCIe na płycie głównej? Niska wydajność karty w kopaniu na tym slocie

Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 17 czerwca 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uszkodzony slot PCIe na płycie głównej? Niska wydajność karty w kopaniu na tym slocie

Postautor: artyleria » sobota, 12 sierpnia 2017, 00:45

Witam,
Mam problem z jednym slotem PCIe x1 na płycie głównej. Podłączona do niego karta przez riser w kopaniu osiąga dużo niższe wyniki niż powinna. Dla przykładu, w Equishashu GTX1060 ma 70-200H/s zamiast ~~ 260H na stocku. Karta podczas kopania/po włączeniu benchmarka nie obciąża się w 100% tylko w 30-50-70%. Prądu oczywiście też żre mniej, jako że się w pełni nie obciąża. Wygląda to tak, jakby karta dostawała niepoprawne(niewystarczające) informacje odnośnie obciążenia i pobiera zbyt mało prądu.
Próbowałem różnych riserów (które w innych slotach działają poprawnie), więc to nie wina risera. Karty też nie, bo próbowałem też innych kart i to samo. Obstawiam więc sam slot PCIe, ale co tam może być nie tak, skoro kartę poprawnie wykrywa? Sam riser jest wpięty w slot na pewno poprawnie, dociskałem itp.
A dzisiaj już zupełnie mnie zbiło z tropu, bo pobrałem nową wersję hashminera, w której jest dodanych kilka nowych benchmarków i niektóre z nich potrafią obciążyć kartę w 100% i dać normalne wyniki. Ale tylko niektóre/nieliczne. Reszta obciąża kartę w nieznacznym stopniu (tak jak pisałem, czasami 30%, czasami 50, czasami 70, ale nie trzyma 100% czy blisko 100).
Na płycie podpięte jest aż 7 kart na 7 slotach. Myślałem więc, że może jakiś problem z obsługą wielu kart, ale nie, bo odpiąłem kilka i przy 4 kartach jest to samo na tym jednym slocie PCIe. Sama płyta jest "nowa", tzn. z outletu z ikskoma.

Da się coś jeszcze z tym zrobić? Ktoś ma jakiś pomysł, jak temu zaradzić?

Płyta główna to:
MSI Z170A GAMING PRO CARBON
https://pl.msi.com/Motherboard/Z170A-GA ... o-overview

Początkujący
Posty: 50
Rejestracja: 23 czerwca 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Uszkodzony slot PCIe na płycie głównej? Niska wydajność karty w kopaniu na tym slocie

Postautor: BikeBarian » sobota, 12 sierpnia 2017, 02:40

Olej ten slot i uzyj czegos takiego:

Obrazek

Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 6 maja 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uszkodzony slot PCIe na płycie głównej? Niska wydajność karty w kopaniu na tym slocie

Postautor: Maggix » sobota, 12 sierpnia 2017, 07:31

Bikebarian

Takie coś nie koniecznie bedzie śmigać na każdej plycie :/
Ale jak już będzie kompatybilne to jedziemy po całości na 8-9 gpu.

Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 17 czerwca 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uszkodzony slot PCIe na płycie głównej? Niska wydajność karty w kopaniu na tym slocie

Postautor: artyleria » poniedziałek, 14 sierpnia 2017, 02:20

@BikeBrian
Czy coś takiego warto zamówić i spróbować? Widzę, że podobne. Z tą różnicą, że na tym adapterze z allegro jest widoczne jakieś dodatkowe zasilanie do podpięcia.
Aha, i jest szansa, że slot m.2 na płycie obsłuży właśnie 2 GPU (po podpięciu wcześniej adaptera m.2 -> PCIe, a do niego adaptera z linku wyżej PCIe -> 2x USB)?

http://allegro.pl/kontroler-2-x-usb-3-0 ... 39138.html

Obrazek

PS. Problem niskiej wydajności karty w tym jednym slocie PCIe x1 częściowo "rozwiązany" - w cudzysłowie, bo nowy miner claymore dual potrafi obciążyć kartę na tym slocie w 100% (a jak nie w 100% to w 95+ na pewno, po prostu wyniki są zbliżone do tych, jakie powinny być) i z tego minera obecnie korzystam, na innych nadal niższa wydajność z jakiegoś powodu. Dziwna przypadłość bardzo.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Uszkodzony slot PCIe na płycie głównej? Niska wydajność karty w kopaniu na tym slocie

Postautor: pm7 » wtorek, 15 sierpnia 2017, 15:14

To jest karta służąca do dodania złącz USB 3.0 w komputerze. Nie da się tego użyć do podłączenia karty graficznej.
Risery, które służą do podłączania kart graficznych dają PCI-E. Czasami w formie złącza USB 3.0, bo są dostępne dobrej jakości kable USB 3.0, ale nie da się tam podłączyć urządzeń USB jak pendrive.

Wróć do „Sprzęt (hardware) do miningu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości