problem - wywala mi korki z sieci domowej 6 karta 1070 koparka

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

problem - wywala mi korki z sieci domowej 6 karta 1070 koparka

Postautor: czapiks » wtorek, 8 sierpnia 2017, 16:52

Tak jak chefi mówi wymień bezpiecznik to kosztuje grosze i przy okazji znajdziesz źródło problemu.

Początkujący
Posty: 92
Rejestracja: 30 kwietnia 2013
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

problem - wywala mi korki z sieci domowej 6 karta 1070 koparka

Postautor: Baki » wtorek, 8 sierpnia 2017, 20:35

Maggix pisze: Co za bzdury , jak podczas startu zasilacz 1400 wart może przekroczyć dopuszczalny pobór prądu 10A ?
A co dopiero 16A ? Bo dziesiątki to się chyba stosuje tylko pod zasilanie oświetlenia .
Może i skoro aktywuje wyłącznik to prąd osiąga wartość nie 16 A, a co najmniej 48 - 80 A. Winne są kondensatory, które to mają bardzo duży początkowy prąd ładowania. Zasilacz powinien być wyposażony w układ ograniczający ten prąd - skoro wyłącznik zadziałał układ ten nie działa poprawnie. Nie wiem tylko czy producent uwzględni reklamację - w końcu po uruchomieniu zasilacz działa poprawnie.

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

problem - wywala mi korki z sieci domowej 6 karta 1070 koparka

Postautor: pm7 » czwartek, 10 sierpnia 2017, 23:27

Maggix pisze: Co za bzdury , jak podczas startu zasilacz 1400 wart może przekroczyć dopuszczalny pobór prądu 10A ?
To się nazywa "inrush current" i jest standardem chyba w niemal wszystkich zasilaczach.

http://sjp.pwn.pl/zasady/small-21-4-sma ... 36490.html

Dodano po 1 minucie 28 sekundach:
Baki pisze: Zasilacz powinien być wyposażony w układ ograniczający ten prąd - skoro wyłącznik zadziałał układ ten nie działa poprawnie
Albo jest za słaby bezpiecznik. Pewna ilość prądu przy podłączeniu zasilacza jest normalna i raczej nikt na to reklamacji nie przyjmie. Chyba, że rzeczywiście coś jest popsute i ten prąd jest znacząco wyższy niż w sprawnym zasilaczu.

Dodano po 11 minutach 9 sekundach:
http://www.tomshardware.com/reviews/psu ... 657-3.html
Tom's Hardware tests each PSU to make sure its inrush current stays within the ATX specification of 50A at 230V

Wróć do „Sprzęt (hardware) do miningu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości