Problemy wykrywaniem kart po ponownym ich podłączeniu (wcześniej działały, teraz nie)

Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 17 czerwca 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problemy wykrywaniem kart po ponownym ich podłączeniu (wcześniej działały, teraz nie)

Postautor: artyleria » piątek, 7 lipca 2017, 00:14

Witam,
Po rozłączeniu riserów i odłączeniu kart, i ponownym ich podłączeniu dokładnie w ten sam sposób (te same gniazda, te sama karty, ta sama kolejność) nie wykrywa mi ich poprawnie. Wcześniej w takim ustawieniu działały. Sterowniki reinstalowałem (te same, które wcześniej działały bez problemu). Próbowałem podłączać wszystkie jednocześnie, jedna po drugiej, nic nie pomaga. Wykrywa np. jedną, reszty nie.
Aha, i przez "nie wykrywa" rozumiem takie objawy, że w GPU-Z jest widoczny model karty, jednak brakuje wielu informacji i sensory nie działają (lub działają, ale tylko niektóre).
Dodam jeszcze, że karty są trochę mieszane, no ale wcześniej działały:
Radeon RX 470
Radeon RX 580
Radeon RX 580
Nvidia GTX 1060

Czy to wina sterowników (używam najnowszy, ale raz jeszcze - wcześniej całość na nich chodziła poprawnie)? Czy to może Windows (7) ma takie losowe problemy z wykrywaniem wielu kart? Ktoś coś, jak temu zaradzić?

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 18 lipca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problemy wykrywaniem kart po ponownym ich podłączeniu (wcześniej działały, teraz nie)

Postautor: Piotr106 » wtorek, 18 lipca 2017, 20:27

Witam serdecznie, podczepiam się do tematu tylko z trochę innym problemem (podobnym).

Moja koparka została zbudowana na początku w wersji ekonomicznej 3 x gtx 1060 3 gb (typowo pod zcash/zancash).
Po pewnym czasie i oczekiwaniu na ustabilizowanie się rynku (bez szans jak na razie) stwierdziłem że zaryzykuje i kupie gtx 1050 2 gb, przetestowałem i okazało się że po w/w krypto kopie. Stwierdziłem że nie oddaje jej do sklepu i zostawię, łącznie karty wyciągały stabilnie 1050 sol w ewbf. Po jakimś czasie kupiłem jeszcze taki sam model gtx 1050 2 gb, po podłączeniu do koparki okazało się że karta nie działa.
Myślałem że trochę potrwa zanim zainstaluje ster pod kartę, zapodam reset i będzie działać. Okazało się że w menadżerze urządzeń nie wczytuje tym razem 1 x gtx 1060 i 1 x gtx 1050.
Płyta główna msi z270-a pro
Gigabyte gtx 1060 3 gb wf - 3 sztuki
Asus gtx 1050 2 gb expedition - 2 sztuki
Riser ver.006c - 5 sztuk
Windows 10 64 bit pro
Zmieniałem podłączenia kart w slotach PCI - nic, zmieniłem podłączenia prądu (mam 2 zasilacze po 650W) na różne sposoby - nic, reinstalacja serowników - nic. Komputer maksymalnie wykrywa 4 karty (3 x gtx 1060 i 1 x gtx 1050).
Jak wykryje wszystkie karty to dwie z nich mają żółte znaczki z wykrzyknikiem.
Proszę o pomoc, jakąś radę:) Pozdrawiam

Początkujący
Posty: 192
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Problemy wykrywaniem kart po ponownym ich podłączeniu (wcześniej działały, teraz nie)

Postautor: x157 » wtorek, 18 lipca 2017, 21:01

Zaktualizowałeś BIOS płyty głównej i włączyłeś w nim tryb Crypto Mining ?

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 18 lipca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Problemy wykrywaniem kart po ponownym ich podłączeniu (wcześniej działały, teraz nie)

Postautor: Piotr106 » wtorek, 18 lipca 2017, 21:06

Tego nie zrobiłem, muszę poszukać info jak zaktualizować biosa:) dzięki za info:) spróbuje i dam znać:D



SPRAWDZIŁEM W BIOS, USTAWIŁEM TĄ OPCJE O KTÓREJ PISZESZ NA WŁĄCZONĄ I WSZYSTKO PIĘKNIE DZIAŁA, JEST 1200 SOL:)
DZIĘKUJĘ ZA POMOC:D POZDRAWIAM

Wróć do „Sprzęt (hardware) do miningu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 9 gości