Koparka w szafce RACK

Początkujący
Posty: 59
Rejestracja: 21 czerwca 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka w szafce RACK

Postautor: AzioCorleone » środa, 21 czerwca 2017, 22:03

Witam
Zamierzam przenieść cały sprzęt do szafki RACK. Jestem ciekaw czy ktoś z Was praktykował takie rozwiązanie? Osobiście te konstrukcje na aluminiowych stelażach mnie przerażają i chciałem wykonać co solidnego.
Oczywiście rack będzie wymagał kilka modyfikacji jak np. dodatkowe chłodzenie, troszkę się boję, że będzie tam za gorąco.
Co o tym sądzicie?
https://www.morele.net/szafa-digitalbox ... lsrc=aw.ds

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2129
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka w szafce RACK

Postautor: slasta » środa, 21 czerwca 2017, 22:17

Ale ta zalinkowana szafka to dość mała jest więc za dużo sprzętu tam nie wsadzisz. Poza tym to model wiszący więc zamknięte plecy sprawią że będzie w środku niezły piekarnik. Dostęp do gratów też będzie mocno utrudniony. W ogólnie nie rozumiem sensu rezygnacji z openframe'a.
Ja mam sprzęt w szafie rackowej ale nie rezygnowałem ze stelarza. Zrobiłem sobie je pod wymiar szafy aby można było łatwo wyjechać z całą koparką jak zajdzie potrzeba.

Początkujący
Posty: 59
Rejestracja: 21 czerwca 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka w szafce RACK

Postautor: AzioCorleone » środa, 21 czerwca 2017, 22:27

Szafkę chciałem wielkości 9U, niechcący zlinkowałem tą mniejszą. Boje się openframe, w domu czyha za dużo zagrożeń...
Jestem ciekaw czy jestem w stanie w zamkniętej szafce przy dobrych wentylatorach utrzymać odpowiednią temperature.
W jakiej szafce to wszystko trzymasz?

Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 13 stycznia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka w szafce RACK

Postautor: netruner80 » czwartek, 22 czerwca 2017, 12:17

Ja bym się bał to w takiej małej szafce trzymać jednak podkręcone karty się grzeją.
Nawet przy dobrych wentylatorach nie będzie to efektywne i bezpieczne.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2129
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka w szafce RACK

Postautor: slasta » czwartek, 22 czerwca 2017, 12:51

@AzioCorleone, u mnie najmniejsza ma 32U. 9U to takie minimum, to jest raptem 40cm wysokości więc nie zaszalejesz. Poza tym problemem może być głębokość szafki, 45cm po zewnętrznej stronie to nie za wiele.
Zrobić coś takiego się da, ale dostęp do elementów wewnątrz będzie bardzo utrudniony.

Wygadany
Posty: 532
Rejestracja: 13 marca 2016
Reputacja: 40
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka w szafce RACK

Postautor: jupp82 » sobota, 24 czerwca 2017, 13:01

Mam miejsca na kwadrat 120 cm na 120 cm. Wysokosc 230 cm. Jakie najwieksze tam zmieszcze? Jak rozwiazujecie chłodzenie? Jakas dmuchawa od dołu górą wylot?
Dodatkowo mam 2 szt klimatyzatorów takich jak stosuje sie np w automatach z jedzinkiem/ napojami z wylotem zimna w górę. Chciałbym też je wykorzystać.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 178
Rejestracja: 29 maja 2017
Reputacja: 20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka w szafce RACK

Postautor: oliee0 » sobota, 24 czerwca 2017, 23:21

Temperatura otoczenia to jeden z ważniejszych czynników i jeśli masz możliwość to korzystaj z klimy.

Wróć do „Sprzęt (hardware) do miningu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości