Przerobienie starego komputera na koparkę

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 14 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przerobienie starego komputera na koparkę

Postautor: Plecakofil » środa, 14 czerwca 2017, 10:04

Witajcie.

Od dłuższego czasu stoi u mnie nieużywany komputer, ponieważ swego czasu po prostu przesiadłem się na laptopa ze względu na wygodę pracy. Poniżej zamieszczam parametry:

Procesor Intel Core i3-2120 3.3GHz
Płyta główna ASRock P67 PRO3 SE
Dysk Seagate Dysk Seagate Barracuda 3.5'', 500GB, SATA III
Pamięć RAM HyperX Savage 8GB 1600MHz DDR3
Zasilacz XFX Core PRO 450W
Karta graficzna Asus Radeon HD7770 1GB DDR5

Tak jak wcześniej powiedziałem - komputer składany był bardzo dawno temu, stąd i parametry słabe. Pomyślałem, że mógłbym na początek wrzucić gtx'a 1060 i rozpocząć kopanie. W płycie głównej mam dwa sloty PCI-E 16x, więc myślę, że gdy osiągnę ROI to mógłbym zainwestować w kolejną kartę, sprzedać tego słabego radeona i całość mogłaby chodzić na dwóch gtx'ach 1060.

Czy póki co mogę zainwestować w jednego gtx 1060 i na tym zestawie ma to sens, czy powinienem w setupie coś jeszcze pozmieniać by miało to ręce i nogi? Myślałem nad kopaniem lbry bądź eth.

Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 12 kwietnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przerobienie starego komputera na koparkę

Postautor: stanley258 » środa, 14 czerwca 2017, 11:05

Żebyś mógł kopać eth musisz mieć powyżej 2 GB pamięci na karcie więc Asus Radeon HD7770 1GB DDR5 odpada.
Zwróć też uwagę na zasilacz 450w to nie za dużo. Co prawda wystarczy na 2 karty np. rx470, ale po modyfikacji biosu i undervoltingu.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 14 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przerobienie starego komputera na koparkę

Postautor: Plecakofil » środa, 14 czerwca 2017, 11:20

Wiem, że HD7770 niestety sobie nie poradzi, stąd nawet nie myślałem o korzystaniu z niego w tym celu. 450w faktycznie nie jest dużo, ale w innym temacie widziałem, że pod zestaw 4x gtx 1060 polecany był zasilacz 650w, to póki co pod jednego, a w przyszłości pod dwa gtx'y zasilacz 450w chyba powinien dać radę?

Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 14 czerwca 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przerobienie starego komputera na koparkę

Postautor: Osamboch » środa, 14 czerwca 2017, 16:16

Cześć,
Pozwolę sobie podłączyć się pod temat.
Mam kompa, którego w wolnych chwilach używam do giercowania, ale że ostatnio nie grzeszę wolnym czasem to stoi nieużywany.
Mam tam Nvidia GeForce GTX 980 Ti, 4GB. i od tygodnia męczę ją koparką Claymora wydobywając ETC i DCR (16-18 MH/s i 160-180 MH/s wg koparki). Pomyślałem by dokupić do tego z jeszcze jedną kartę, ale inny model.
Na oku mam nowe:
1. MSI GeForce GTX 1060 Gaming X+ 6GB (cena ok 1460zł) https://proline.pl/?pn=952346# (wg opisu ma
2. MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB (cena ok 720zł) https://proline.pl/msi-geforce-gtx-1050 ... -e-p949152

Gdzieś tu na forum znalazłem różne informacje w tym temacie. Jedni mówią, że można, drudzy że nie bardzo..
Pytanka mam zatem następujące:
1. Czy mogę pomieszać w/w modele (ten co mam, z którymś z tych nowych) w jednej koparce (zakładam, że pozostałem parametry komputera - zasilacz, płyta, procek - są wystarczające)?
2. Czy moje typy nowych kart są rozsądne na rozwój miningu na obecną chwilę (przekopałem już sporo forów i youtubów i wszystkie wskazania kończą się na rx470 ..które są praktycznie nieosiągalne lub niepewne używki kosztują prawie tyle co nowa w/w 1060, poza tym na razie mogę sobie pozwolić tylko na jedną kartę w obecnym komputerze, używam prądu domowego-zużycie ma znaczenie)?
3. Gdzie znajdę informacje/instrukcję/opis metodologii podkrecania w/w kart pod kątem miningu ETC (próbowałem użyć NVIDIA Inspector 1.9.7.8, ale nie bardzo wiem, który parametr jak mocno mogę ruszyć...a metoda prób i błędów już raz wywaliłem całego kompa, więc wolałbym nie ryzykować) ?

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 15 czerwca 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przerobienie starego komputera na koparkę

Postautor: Lukaszg1 » piątek, 16 czerwca 2017, 16:53

Witam jestem nowy w temacie i na forum troche juz zasiegnalem wiedzy i mniej wiecej wiem co i jak;) natomiast tak jak kolega wyzej odkopalem swojego starego kompa bo uzywalem laptopa dla wygody. Teraz chcialbym go przerobic na koparke wiem napewno ze karta graficzna jest za slaba i bede chcial zmienic na cos sensownego. Na poczatek 1 karta gdyz brak funduszy i w ogole nie chce inwestowac duzo. Pytan mam kilka czy to zestawienie jest wystarczajace aby zbudowac na tym koparka 1-4 karty graficzne? I jakie karty wybrac aby senswnie na tym zarabiac myslac z przyszloscia aby pozniej odsprzedac za sensowna cene jesli dozyja:)?
Plyta glowna
Gigabyte GA-MA770I-UD3P
Procesor Amd Phenom 2 3ghz
Ram 2x Kingston KVR1333D3N9K2/4G w dual chanel
Dysk Seagate Barracuda 7200.11 (1.5TB,32MB,SATA
II-300) (ST31500341AS)
Karta Graficzna Palit GTS 450
Zasilacz HuntKey MASTER 80 HK701-11PEP 700WAT

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 14 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przerobienie starego komputera na koparkę

Postautor: Plecakofil » środa, 21 czerwca 2017, 16:37

To znowu ja. Gdy zakładałem temat, pisałem o chęci kupna gtx'a 1060 i rozpoczęciu zabawy. Udało mi się natomiast znaleźć dwa gtx'y 1070 w bardzo korzystnej cenie, stąd pokusiłem się o ich zakup i wiem, że mój zasilacz raczej nie da rady uciągnąć takich dwóch kart graficznych. Czy do tych dwóch gtx'ów taki zasilacz: https://www.morele.net/zasilacz-chiefte ... 0s-893158/ da radę?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 98
Rejestracja: 3 listopada 2016
Reputacja: 37
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Przerobienie starego komputera na koparkę

Postautor: ciombat » środa, 21 czerwca 2017, 16:41

zrób undervolting tych gtxow i możesz podpinać pod 450w, powinien spokojnie uciągnąć :)

Wróć do „Sprzęt (hardware) do miningu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości