Zaoszczedz na zasilaczach do koparek !!!

Początkujący
Posty: 57
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zaoszczedz na zasilaczach do koparek !!!

Postautor: dragonalbatros » piątek, 9 czerwca 2017, 02:13

pm7 pisze:
dragonalbatros pisze: Edit: znalazłem adapter molex na 6 pin ... Więc idzie pokombinować by risery zasilać z zasilacza od antminera... https://bitcoinware.net/collections/cab ... er-adapter
Risery USB o ile pamiętam potrzebują 12V i 5V z Molexa. Złącze 6 pin nie daje 5V, nie da się więc (łatwo) użyć go do zasilenia risera.

Moment, moment... to w takim razie którym kablem on bierze 12v a którym 5v? O ile dobrze szukałem to przez molex a właściwie sata idzie napięcie 12v więc stosując adapter sata -> 6 pin powinno wtedy dać się podłączyć riser pod zasilanie 12v z zasilacza np. od antminera.
adam1226 pisze: sa rizery z wejsciami bezposrednio 12v 6pin
Ty to zawsze chyba wszystko znajdujesz. Przekopałem amazona i allegro i nie znalazłem takowego... a bynajmniej nie w cenie do 40 zł za szt. Zdradzisz źródełko w którym takowe można kupić?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2129
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zaoszczedz na zasilaczach do koparek !!!

Postautor: slasta » piątek, 9 czerwca 2017, 07:34

@dragonalbatros, bo takich rzeczy to się szuka na AliExpress

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 23 kwietnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zaoszczedz na zasilaczach do koparek !!!

Postautor: SemperFi34 » piątek, 9 czerwca 2017, 08:58


Początkujący
Posty: 57
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zaoszczedz na zasilaczach do koparek !!!

Postautor: dragonalbatros » piątek, 9 czerwca 2017, 10:38

No i ok.
Powiedzmy podłączę riser pod zasilacz od antminera i samą kartę też. Kabelkiem usb komunikuje się z portem pcie z płytą. Płyta ma swój zasilacz co by zasilał ją.

Włączając płytę wymuszę wiadomo uruchomienie zasilacza od płyty a co z zasilaczem od antminera? Czy on też automatycznie się uruchomi / wyłączy? Czy włącza się go przyciskiem na backboardzie ręcznie i ręcznie trzeba wyłączać jak się z jakiegoś powodu przestaje kopać?


Edit: Rozumiem, że podłączając 6 pin do niego mogę zasilić dodatkowe kartę 75W tak jak to jest w specyfikacji 6 pin? Czyli RX 550 który nie ma dodatkowych kostek na zasilanie tylko bierze z płyty można na takim riserze stosować?

Wygadany
Posty: 452
Rejestracja: 24 czerwca 2012
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zaoszczedz na zasilaczach do koparek !!!

Postautor: storzo » sobota, 10 czerwca 2017, 19:14

dragonalbatros pisze:No i ok.
Powiedzmy podłączę riser pod zasilacz od antminera i samą kartę też. Kabelkiem usb komunikuje się z portem pcie z płytą. Płyta ma swój zasilacz co by zasilał ją.

Włączając płytę wymuszę wiadomo uruchomienie zasilacza od płyty a co z zasilaczem od antminera? Czy on też automatycznie się uruchomi / wyłączy? Czy włącza się go przyciskiem na backboardzie ręcznie i ręcznie trzeba wyłączać jak się z jakiegoś powodu przestaje kopać?


Edit: Rozumiem, że podłączając 6 pin do niego mogę zasilić dodatkowe kartę 75W tak jak to jest w specyfikacji 6 pin? Czyli RX 550 który nie ma dodatkowych kostek na zasilanie tylko bierze z płyty można na takim riserze stosować?
Kolego ty masz zasilacz od antymainera? Bo on zawsze się włącza automatycznie po podłączeniu go do gniazdka.
Najpierw włączasz dodatkowy zasilacz potem podstawowy. Podstawowy musi zasilać tobie risery. Nie licz na płytę główną aby ci zasiliła risery.

Co do 6pin to jest nie prawda. Powiedz mi jakim cudem 1060 100w zasilana jest za pomocą 1 kostki 6pin. Ludzie każdy zasilacz ma róże grubości kabla zazwyczaj teraz 6pin kostka może 120w zasilić! Spójrzcie na swoje kable w zasilaczu dlaczego czasem są 2 kostki 6pin na tym samym kablu? Bo grubość pozwala na większy W. Nie sugerujcie się kostkami a grubości kabla macie tam pełen opis. Już tutaj pisałem o tym
Akcja zbiórka POMÓŻ: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=15&t=25547

Pomoglem doceń i oceń :D BTC: 17tXJF2cXpsVNhpGYJuKRwZkeUpGvibUAW Grosz dziś - jutro dla mnie będzie milionem :D

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Zaoszczedz na zasilaczach do koparek !!!

Postautor: pm7 » niedziela, 11 czerwca 2017, 15:45

adam1226 pisze:
pm7 pisze:
dragonalbatros pisze: Edit: znalazłem adapter molex na 6 pin ... Więc idzie pokombinować by risery zasilać z zasilacza od antminera... https://bitcoinware.net/collections/cab ... er-adapter
Risery USB o ile pamiętam potrzebują 12V i 5V z Molexa. Złącze 6 pin nie daje 5V, nie da się więc (łatwo) użyć go do zasilenia risera.
sa rizery z wejsciami bezposrednio 12v 6pin
Zgadza się. Te risery mają dodatkowy układ zasilający. Napisałem kiedyś o tym posta. https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?p=313126#p313126
dragonalbatros pisze: Moment, moment... to w takim razie którym kablem on bierze 12v a którym 5v? O ile dobrze szukałem to przez molex a właściwie sata idzie napięcie 12v więc stosując adapter sata -> 6 pin powinno wtedy dać się podłączyć riser pod zasilanie 12v z zasilacza np. od antminera.
Molex daje 12V i 5V. SATA daje 12V, 5V i (teoretycznie) 3.3V. Tu jest trochę o riserach: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?p=313126#p313126

Początkujący
Posty: 57
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zaoszczedz na zasilaczach do koparek !!!

Postautor: dragonalbatros » niedziela, 11 czerwca 2017, 22:37

storzo pisze: Co do 6pin to jest nie prawda. Powiedz mi jakim cudem 1060 100w zasilana jest za pomocą 1 kostki 6pin. Ludzie każdy zasilacz ma róże grubości kabla zazwyczaj teraz 6pin kostka może 120w zasilić! Spójrzcie na swoje kable w zasilaczu dlaczego czasem są 2 kostki 6pin na tym samym kablu? Bo grubość pozwala na większy W. Nie sugerujcie się kostkami a grubości kabla macie tam pełen opis. Już tutaj pisałem o tym
Czyli rozumiem już dlaczego wtyczka 6 pin i wtyczka 8 pin mają tyle samo kabelków a mogą według specyfikacji jest różnica 75w i 150w. Pewnie tak jak mówisz są odpowiednio grubsze kable. W moim zasilaczu chiefteca jest 1 x 6 i 1 x 8 i w sumie grubość tych kabelków jest identyczna. Nigdy nie zwracałem na to uwagi.

Zasilacza antminera nie mam stąd moje pytania jak to działa wolę mieć wiedzę przed zakupem i próbowaniem. Przy koparkach z RX 560 wydaje się zbędne kombinowanie. Natomiast później chce złożyć koparkę z rx 570 a te wiadomo biorą dużo więcej i kupno zasilacza od antminera o wiele bardziej się opłaca niż np. evga 1200w. Do rx 560 wystarcza z zapasem 650w więc te są na tyle tanie, że nie ma większego sensu do nich dawać zasilacza od antminera.

Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zaoszczedz na zasilaczach do koparek !!!

Postautor: soap777 » wtorek, 13 czerwca 2017, 19:36

Wie ktos czy przy skladaniu tych zasilaczy serwerowych mozna zastapic zasilaczami ATX 200w / innymi zasilaczami PICO PSU ?
Albo jak w lepszy sposob zasilic sama plyte / zastapic PICO PSU ?

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zaoszczedz na zasilaczach do koparek !!!

Postautor: pm7 » środa, 26 lipca 2017, 23:26

soap777 pisze: Wie ktos czy przy skladaniu tych zasilaczy serwerowych mozna zastapic zasilaczami ATX 200w / innymi zasilaczami PICO PSU ?
W teorii tak. Jeżeli ktoś tak zrobił, może tu napisać :)
soap777 pisze: Albo jak w lepszy sposob zasilic sama plyte / zastapic PICO PSU ?
Raczej nie ma alternatyw: albo zasilacz ATX, albo jakaś wariacja picoPSU.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2129
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Zaoszczedz na zasilaczach do koparek !!!

Postautor: slasta » czwartek, 27 lipca 2017, 07:41

@pm7, nie tylko w teorii, na bitcointalku jeden osobnik sprzedaje zestawy okablowania z takim picoPSU. Sam czekam aż przyjdzie mi od majfrendów taki picoPSU, bo u nas ceny z kosmosu za te zasilacze, żeby odpalić sobie taką konstrukcję

Dym
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 3 kwietnia 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Zaoszczedz na zasilaczach do koparek !!!

Postautor: Dym » czwartek, 27 lipca 2017, 20:24

używam picopsu - bardzo fajna sprawa, jesli ssd ma się na m.2 to nic nie trzeba do niego podłączać oprócz prądu z zasilacza serwerowego :) W razie czego to mam kilka leżących nowych "kompletów" z kablami czy riserami - może mógłbym odstąpić.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2129
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zaoszczedz na zasilaczach do koparek !!!

Postautor: slasta » piątek, 28 lipca 2017, 09:05

@Dym, a ile byś sobie życzył za 1szt? to wersja 160W ?

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zaoszczedz na zasilaczach do koparek !!!

Postautor: pm7 » sobota, 29 lipca 2017, 13:01

Dzisiejsze płyty główne obciążają głównie 12V.
PicoPSU występują zasadniczo w dwóch wersjach:
-przepuszczają otrzymywane napięcie 12V do płyty głównej i generują inne potrzebne (5V, 3.3V, może inne)
-zmieniają napięcie zasilane na 12V i generują inne potrzebne (5V, 3.3V, może inne)

Pierwsza wersja wymaga odpowiedniego napięcia (około 11.5-12.5V, czyli w sam raz otrzymywane z zasilacza serwerowego). Generalnie raczej nie będziecie mieć problemu z mocą takiego PicoPSU, bo nie musi nic robić z główną linią zasilania :)

Druga wersja jest przeznaczona do zasilania płyty głównej np. z 24V. Do obniżania napięcia potrzebny jest układ elektroniczny, który ma ograniczoną obciążalność.

Szukałem ostatnio jak zasilić domowy serwer z zasilacza buforowego, żeby nie tracić prądu na podwójną konwersję (z baterii 12V na ~230V i ponownie z ~230V na 12V w zasilaczu ATX). Niestety miałem problem znaleźć PicoPSU które mogłoby przyjąć napięcie z zakresu 11-14V i zdecydowałem się na zwykły UPS :(

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 273
Rejestracja: 28 sierpnia 2017
Reputacja: 83
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zaoszczedz na zasilaczach do koparek !!!

Postautor: burzolak » piątek, 26 stycznia 2018, 07:51

Odkopię i dorzucę swoją myśl.
Serwerowy zasilacz ma 12V. Natomiast do sprawdzenia czy faktycznie tyle mam gdyż te którymi obecnie dysponuję mają obecnie ustawione 12,7V ale jest możliwość regulacji potencjometrem (wbudowany fabrycznie). Natomiast serwerówki dysponują także słabym 5V - zazwyczaj 1-2A. W teorrii wystarczyłoby dołożyć przetwornicę z 12V do 3,3V i ewentualnie 12V do 5V jeżeli zajdzie taka potrzeba. Chińczycy mają takie po 18-22 zł. Natomiast stosuję takie do innych wynalazków ale ich jakoś jest wątpliwa. Nie stosuję tego.
Natomiast z czytej ciekawości dorzucę mój ostatni konfig, niech mnie koś poprawi jezeli mam coś źle połączone. Instalacja ma 3 fazy wspólnie połączone uziemieniem. Natomiast zestaw (mobo+proc+pendrive) zasilane z ATX, grafiki i risery zasilane z 6pin i 6+2pin z zasilacza serwerowego. Oba zasilacze podłączone na jednej tej samej fazie. Coś do poprawki?

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zaoszczedz na zasilaczach do koparek !!!

Postautor: pm7 » sobota, 27 stycznia 2018, 15:36

burzolak pisze: Natomiast do sprawdzenia czy faktycznie tyle mam gdyż te którymi obecnie dysponuję mają obecnie ustawione 12,7V ale jest możliwość regulacji potencjometrem (wbudowany fabrycznie).
Norma ATX ponoć dopuszcza +- 5-10%, więc 12.7V powinno być ok. Ponadto zawsze trochę spadnie na przewodach (pod obciążeniem).
burzolak pisze: W teorrii wystarczyłoby dołożyć przetwornicę z 12V do 3,3V i ewentualnie 12V do 5V jeżeli zajdzie taka potrzeba. Chińczycy mają takie po 18-22 zł. Natomiast stosuję takie do innych wynalazków ale ich jakoś jest wątpliwa. Nie stosuję tego.
Nawet taniej. Sam dużo takich używam, choć nie do zasilenia komputera :)
Jak pisałem wcześniej, są gotowe zasilacze picoPSU, które przyjmują 12V.
burzolak pisze: Instalacja ma 3 fazy wspólnie połączone uziemieniem.
A neutralny masz osobny w tych fazach? :)
burzolak pisze: Natomiast zestaw (mobo+proc+pendrive) zasilane z ATX, grafiki i risery zasilane z 6pin i 6+2pin z zasilacza serwerowego. Oba zasilacze podłączone na jednej tej samej fazie. Coś do poprawki?
Dodałbym jeszcze połączenie minusa/GND obu zasilaczy. Nie podałeś jakie risery, więc nie można ocenić. W przypadku riserów starego typu, taśmowego, nie izolują one napięcia od płyty głównej, więc trzeba je modyfikować albo podłączyć do tego samego zasilacza co zasila płytę główną. W przypadku riserów USB raczej można zasilić je z dowolnego.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1212
Rejestracja: 14 listopada 2014
Reputacja: 128
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Jaworzno

Zaoszczedz na zasilaczach do koparek !!!

Postautor: ExcaliburPLL » sobota, 27 stycznia 2018, 16:29

pm7 pisze: Dodałbym jeszcze połączenie minusa/GND obu zasilaczy
Minus to nie GND :shock:

Łączymy tylko GND. Prostuję, żeby jakiś geniusz nie zwarł ujemnych napięć z masą bo mu zasilacz nie wystartuje.
Best BTC/ETH & other exchange > http://tinyurl.com/bitbay
Free BTC lottery > http://tinyurl.com/frbtcns

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zaoszczedz na zasilaczach do koparek !!!

Postautor: pm7 » niedziela, 28 stycznia 2018, 14:36

ExcaliburPLL pisze: Minus to nie GND :shock:
Możliwe, że przesadnie uprościłem.
ExcaliburPLL pisze: Łączymy tylko GND. Prostuję, żeby jakiś geniusz nie zwarł ujemnych napięć z masą bo mu zasilacz nie wystartuje.
No, na to nie wpadłem, że ktoś mógłby to zrobić, a pewnie powinienem :)
To dodam jeszcze, że żadnych napięć (ani ujemnych, ani dodatnich) nie łączymy miedzy zasilaczami, ani nawet między różnymi wiązkami kabli tego samego zasilacza (w przypadku zasilacza z więcej niż jedną szyną danego napięcia).

Początkujący
Posty: 102
Rejestracja: 24 grudnia 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zaoszczedz na zasilaczach do koparek !!!

Postautor: malpitrzon » piątek, 2 kwietnia 2021, 19:53

krystian pisze: środa, 24 maja 2017, 07:35Nie ma automatyki typowej dla zasilaczy ATX (trzeba je ręcznie włączyć/wyłączyć).
Nie ma jakichś gotowych rozwiązań opartych na przykład na przekaźnikach aby serwerowy włączał się i wyłaczał razemz ATX'owym?

Czy w sytuacji gdy serwerowy pracuje a ATX'owy jest wyłączony może dojść do jakichś uszkodzeń? Na przykład chwilowy brak prądu po którym serwerowy wystaruje sam a ATX'owy nie.

Początkujący
Posty: 1734
Rejestracja: 8 grudnia 2020
Reputacja: 449
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zaoszczedz na zasilaczach do koparek !!!

Postautor: fetek » piątek, 2 kwietnia 2021, 21:58

malpitrzon pisze: piątek, 2 kwietnia 2021, 19:53 Nie ma jakichś gotowych rozwiązań opartych na przykład na przekaźnikach aby serwerowy włączał się i wyłaczał razemz ATX'owym?
możesz zastosować breakout board z mini molex.
malpitrzon pisze: piątek, 2 kwietnia 2021, 19:53Czy w sytuacji gdy serwerowy pracuje a ATX'owy jest wyłączony może dojść do jakichś uszkodzeń? Na przykład chwilowy brak prądu po którym serwerowy wystaruje sam a ATX'owy nie.
przy prawidłowym podłączeniu nic nie powinno się stać.

Początkujący
Posty: 102
Rejestracja: 24 grudnia 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zaoszczedz na zasilaczach do koparek !!!

Postautor: malpitrzon » sobota, 3 kwietnia 2021, 00:37

fetek pisze: piątek, 2 kwietnia 2021, 21:58możesz zastosować breakout board z mini molex

ok, obejrzałem sobie zdjęcia z takiego breakout boarda, mini molex to złącze 4 pinowe, do czego jest ono podłączane z drugiej strony? Do zasilacza ATX? Czy do MOBO? Czy jeszcze inaczej?

Wróć do „Sprzęt (hardware) do miningu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości