Koparka GPU -> RX 470 -> Karty zwalniają do 0.00

Gaduła
Posty: 426
Rejestracja: 17 stycznia 2014
Reputacja: 182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka GPU -> RX 470 -> Karty zwalniają do 0.00

Postautor: scryptominer » środa, 12 kwietnia 2017, 23:50

Witam,

mam następujący problem z koparkami na RX 470 (pamięci Samsung - na Hynix wszystko chodzi stabilnie i idealnie).

W niektórych (wielu) rigach, karty zwalniają do prędkości 0.00 (zazwyczaj 1 lub 2 karty w rigu, w każdym rigu zwalnia inna GPU - czasem 2, czasem 3, czasem 0 i 4 - różnie). Dzieje się to zarówno na systemach Ethos jak i Simplemining. Wszystkie zestawy są niemal identyczne - na płytach H81, Celeronach G1840 i zasilaczach w Gold/Platimax (mocy aż nadto). Risery USB, płyta również zasilona.

Co więcej, nie jest to kwestia zegarów (tak samo zwalniają na 1100/1850, jak i 1150/2070).
Nie jest to również kwestia poszczególnych sztuk kart - potencjalnie "słabszych" modeli, gdyż jak w koparce X zwalnia karta 1 i 2, to jeśli je wyrzucę z riga i w ich miejsce włożę karty z koparki Y które kopią stabilnie (mam również całkowicie stabilne koparki na identycznych kartach), to RÓWNIEŻ w koparce X zwolnią te same karty (te same w kolejności podpięcia do płyty)...Ktoś ma jakieś pomysły?

Problem wystepuje zarówno na stockowym, jak i zmodowanym biosie.

Dzięki i pozdrawiam

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2129
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka GPU -> RX 470 -> Karty zwalniają do 0.00

Postautor: slasta » czwartek, 13 kwietnia 2017, 08:10

Może rdzeń/pamięci siadają.

Mam podobnie z jedną kartą Gigbabyte 280X. Karta bez problemu działa w 2D ( pulpit , filmy, net), natomiast w 3D czyli w grach potrafi sypać artefaktami, ale też nie zawsze bo czasem gry chodzą prawidłowo. Natomiast w przypadku kopania jest tak jak piszesz, karta po chwili kopania zwalnia do 0.

Także proponuje wyjąć karty z riga podłączyć do zwykłej stacjonarki i pograć albo odpalić jakiegoś benchmarka (3DMarka, Furmark).

Gaduła
Posty: 362
Rejestracja: 19 maja 2011
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka GPU -> RX 470 -> Karty zwalniają do 0.00

Postautor: DavidPL » czwartek, 13 kwietnia 2017, 08:43

scryptominer napisał, że jak zamieni karty to ciągle siadają w tych samych slotach, więc ja bym się więc problemu dopatrywał w płycie głównej albo w okablowaniu / risarach no i standardowo zasilaniu, a nie w kartach. W pierwszej kolejności bym zamieniał miejscami risery upewniając się, że nie one są przyczyną. Potem bym podmienił / czy zamienił miejscami zasilanie, na koniec bym zostawił płytę główną do sprawdzenia.
Z idiotą się nie dyskutuje - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.

Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 6 maja 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka GPU -> RX 470 -> Karty zwalniają do 0.00

Postautor: Maggix » czwartek, 13 kwietnia 2017, 09:23

Zdecydowanie risery albo płyta główna.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2129
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka GPU -> RX 470 -> Karty zwalniają do 0.00

Postautor: slasta » czwartek, 13 kwietnia 2017, 10:01

DavidPL pisze: scryptominer napisał, że jak zamieni karty to ciągle siadają w tych samych slotach,
A rzeczywiście, nie wiem czemu założyłem że chodzi o ilość kart a nie nr karty.
No to jeśli karty działają w innym rigu bez problemu pozostaje popodmieniać risery i kable zasilające. Jeśli to nie zmieni sytuacji zostaje uszkodzona płyta.
A jakich płyt używasz ? Zasilanie z 1 zasilacza ?

A próbowałeś podpinać monitor pod kartę która przestaje kopać ? Wyświetla ona obraz normalnie po zaprzestanie kopania? Czy zaprzestanie kopania = wyłączenie karty i brak obrazu ?

Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 6 maja 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka GPU -> RX 470 -> Karty zwalniają do 0.00

Postautor: Maggix » czwartek, 13 kwietnia 2017, 11:04

No i temperatury sprawdź bo jak karty znajdują się zbyt blisko siebie to pewni z 80'c osiągają albo i więcej a wtedy do gry wchodzi Mr throtling i zbija taktowanie gpu.

Gaduła
Posty: 426
Rejestracja: 17 stycznia 2014
Reputacja: 182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka GPU -> RX 470 -> Karty zwalniają do 0.00

Postautor: scryptominer » piątek, 14 kwietnia 2017, 09:23

Dzięki Panowie za odpowiedzi!

Co do kwestii potencjalnego uszkodzenia płyt: gdyby to była jedna, zrozumiałbym, ale 6 nowych Asrocków H81?

Dodam, że mam też sporo Rigów na Hynixach (te same modele kart), tam problem nie wystepuje.

Maggix - temperatury maksymalne 72 - 77, ale zwiększyłem wiatraki mocno, teraz już "6" z przodu.

Slasta - używam płyt Asrock H81 Pro BTC, nowe, z Celeronami G1840. Identyczne koparki mam na tych płytach na Hynixach..
Zasilane zarówno z 1 zasilacza jak i z dwóch - i na tych i na tych padają.

Co do monitora, mam włączone zgodnie z sugestiami wielu "PCI graphics adapters ->Onboard" w biosie, ponoć większa stabilność i wtedy zawsze wstaje mi koparka po restarcie - wcześniej jak monitor nie był podpięty to nie wstawały po restarcie. Przełączę w biosie i sprawdzę.

DavidPL - risery wymieniałem na wszystkie dostępne sposoby, nawet do "wadliwej" koparki przepinałem z "dobrej" koparki - "dobre karty z dobrymi riserami" - które wcześniej miały uptimy po 3-4 dni.

Zasilania - jest to jakiś pomysł - spróbuję jakoś pokombinować, ale też nie sądzę, aby problem leżał w kablach PCI-E.



Na forum bitcointalk jest temat znajomego, który od pół roku walczy z problemem, wszystko było wymieniane, zamieniane i dalej się pojawia. Znam jeszcze dwie osoby, które niedawno zakupiły karty na samsungach i również im to doskwiera - wydaje się, że to nie jest problem "podzespołów towarzyszących".


Spróbuję jeszcze wydzielić do nowej koparki np 2-3 karty, które zwalniają i sprawdzę jak one się zachowują gdy są oddzielnie.

Dostałem też info, że obecnie problem ten można rozwiązać przechodząc na windowsa, niemniej jednak potwierdzę to jak przetestuję.

Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 6 maja 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Koparka GPU -> RX 470 -> Karty zwalniają do 0.00

Postautor: Maggix » piątek, 14 kwietnia 2017, 10:37

Jak już windows to 10 creators update. 6x gpu bez problemu na Asrocku h81 być pro .

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Koparka GPU -> RX 470 -> Karty zwalniają do 0.00

Postautor: powered » piątek, 14 kwietnia 2017, 14:39

A może ustawiasz taktowanie rdzenia lub pamięci lub power limit w minerze? Nie wszystkie karty to tolerują.
Może masz za nisko ustawione taktowanie GPU? Może to występuje tylko przy dualmining?

Byli też tacy górnicy którzy przez przypadek wciskali numeryczne klawisze w claymore nie znając ich działania ;)

Wróć do „Sprzęt (hardware) do miningu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości