invalid nonce - HW error jakieś porady?

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 23 maja 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

invalid nonce - HW error jakieś porady?

Postautor: nunek » sobota, 23 maja 2015, 10:23

Witam. Pytanie być może bardziej skierowane do starszych kopaczy.
Mam takie urządzenia dwa jak ASIC USB ERUPTER, i co jakiś czas wyskakuje w Cgminer 3.0.1 ( wiem że jest nowszy ale jakoś nie umię tego uruchomić )
ICA0: invalid nonce - HW error
ICA1: invalid nonce - HW error
Wyczytałem w sieci że to może być spowodowane przegrzewaniem się tego małego czegoś na usb, po pierwszym podłączeniu sypało HW średnio co 5-10 min ale w między czasie coś tam było akceptowane.
Skoro jest to spowodowane przegrzewaniem to zbudowałem coś (nie wiem jak to nazwać :-) ) przykleiłem radiator do nich na jakimś tworzywie termoprzewodzącym podobno ze starego GTX 660 (urządzenia leżą obok siebie) znalazłem w zbiorach piwnicznych jakiś miedziany wydaje mi się dobry, do tego dorzuciłem dwa wentylatorki jeden zaciąga powietrze a drugi wyciąga. to tego moje możliwości pozwalają wystawić to za okno w bardzo przewiewnym miejscu. HW error teraz się pokazuje w inny sposób może kopać nawet cały dzień a jak już mu się "znudzi" to sypie błędami przez parę minut (dziś rano przez 10 min jeden po drugim HW error) później się uspokoi i znów cieszy oko słowem Accepted.

Macie jakiś jeszcze pomysł żeby przynajmniej nie sypały się te błędy jeden po drugim przez te minuty? bo wiem coś za coś ale bez przesady :)

Kopię sobie LTC grafiką to sobie erupterki kupiłem dla zabawy bo tanie były ale nowe i jestem trochę ciemny z ASIC-a

Zapomniałem dodać że ta moja budowla jest zapakowana w obudowę z cieniutkiej blachy i erupterki są załadowane do jakiegoś tajwańskiego huba z czytnikiem kart na kablu usb 0.5m jeśli ma to jakieś znaczenie

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3621
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: invalid nonce - HW error jakieś porady?

Postautor: hanti » sobota, 23 maja 2015, 10:32

do erupterkow z tego co pamietam niezly byl bfgminer tak wiec polecam go wyprobowac.
uruchamiasz z parametrem -S erupter:all
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 23 maja 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: invalid nonce - HW error jakieś porady?

Postautor: nunek » sobota, 23 maja 2015, 10:40

zaraz wytestuję :) może być to wina cgminera że tak robi z tym HW error?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3621
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: invalid nonce - HW error jakieś porady?

Postautor: hanti » sobota, 23 maja 2015, 13:26

Hmm tak dokladniej sie wczytalem to mam nadzieje ze nie probujesz kopac LTC erupterkami :P LTC to scrypt a erupterki sa do sha256 czyli np BTC, NMC itp
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: invalid nonce - HW error jakieś porady?

Postautor: pm7 » sobota, 23 maja 2015, 13:59

NMC nie. Namecoin działa z Bitcoinem w Merged Mining, kopanie samego NMC jest nieopłacalne.

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: invalid nonce - HW error jakieś porady?

Postautor: lenny » sobota, 23 maja 2015, 14:19

Odezwij się do mnie na PW albo skype (pioruns1) wyślę Ci konfiga do cgminera, co go używam na Windowsie, mam tam jednego eruptera wpiętego w budę PC od wielu miesięcy, chodzi dobrze.

A co do HW errors to jest to normalne, co jakiś czas oczywiście.

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 23 maja 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: invalid nonce - HW error jakieś porady?

Postautor: nunek » sobota, 23 maja 2015, 14:25

Kopię sobie LTC grafiką to sobie erupterki kupiłem dla zabawy bo tanie były ale nowe i jestem trochę ciemny z ASIC-a
napisałem przecież że kopię grafiką a erupterki la zabawy. NA zausa mnie nie stać i to jeszcze nie widziałem żadnych zdań żeby kopał coś ze scryptu sprawnie a podobno może :)

Kolega pm7 Dobrze mówi NMC są razem z BTC, na ghash się kopią razem z nimi na przykład.

Mi chodziło o propozycje jak zredukować tego nieszczęsnego HW Error w tych erupterkach, jeszcze znalazłem niedawno że to może być przez używanie windowsa. Mam aktualnie 8.1 drugi komp bawi się na xp ale on bawi się w serwer lokalny na pliki w rejonie mojego domu. A próbował ktoś odpalić to na linuksie np na Virtualbox albo VMware? ja niestety nie sprawdzę tego szybko bo moje zaje******* łacze plus lte wali w chu... już z wyprzedzeniem :/ całe szczęście że mam już dostawcę na rejonie pewnego ale muszę czekać aż plus zmieni regulamin żeby zerwać umowę albo jeszcze rok :/

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 23 maja 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: invalid nonce - HW error jakieś porady?

Postautor: nunek » sobota, 23 maja 2015, 14:32

Przepraszam lenny ale nie wiem czy coś robię złe czy co ale mam brak uprawnień, może przez to że dopiero dziś się zarejestrowałem.

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: invalid nonce - HW error jakieś porady?

Postautor: lenny » sobota, 23 maja 2015, 14:34

No to mi napisz na skype albo powiedz czego innego używasz to napiszę

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 23 maja 2015
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: invalid nonce - HW error jakieś porady?

Postautor: nunek » sobota, 23 maja 2015, 14:35

sorry nie zauważyłem ze skype moja wina :)

Wróć do „Sprzęt (hardware) do miningu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości