Radeon 9000 czy warto zaczynać?

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 28 sierpnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Radeon 9000 czy warto zaczynać?

Postautor: cojestzajete » niedziela, 28 sierpnia 2011, 19:57

Witam.
To mój pierwszy post. Mam dość stary komputer. Ale chciałem zacząć coś działać w temacie górnictwa. powiedzcie czy na radeonie 9000 lub na procku amd athlon 2500+ opłaca się zaczynać. Czy tylko pobawić się z konfiguracją a kupić nową maszynę na koparkę? Na chwilę obecną to mam problem z odpaleniem workera (próbowałem 4) to nie powiem czy to działa. Jeżeli możecie mi temat rozjaśnić to bardzo proszę.

Gaduła
Posty: 426
Rejestracja: 1 maja 2011
Reputacja: 17
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Radeon 9000 czy warto zaczynać?

Postautor: severson » niedziela, 28 sierpnia 2011, 20:24

Na początek:

http://google.com/?q=mining+hardware+comparison

Żebyś się nie męczył: grafa nie ruszy, proc nie zarobi na prąd (nawet na ten dodatkowy, czyli różnicę w prądzie między pracującym na 100% i bezczynnym).

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 28 sierpnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Radeon 9000 czy warto zaczynać?

Postautor: cojestzajete » niedziela, 28 sierpnia 2011, 20:45

troszkę szkoda bo myślałem że może jak zaczne to się wciągnę. a jak mam teraz kompa zmieniać tylko dp kopania to pewnie z rok się będzie zwracał.

Moderator
Posty: 871
Rejestracja: 4 maja 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Radeon 9000 czy warto zaczynać?

Postautor: phoebe » poniedziałek, 29 sierpnia 2011, 12:57

A jak kupisz mieszkanie pod wynajem to jak szybko się zwróci? chyba nie w 5 lat. Kiedyś karta graficzna mogła się zwrócić przez dwa tygodnie , a teraz to już nie wiadomo czy to ma sens czy nie.

Jednak najbardziej opłaca się robić biznes przy użyciu BTC. Zaczyna się WEB 3.0 :)
https://bitcoinpolska.herokuapp.com Bitcoin Chat 24/7 spekulacja/dyskusja/flame

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 28 sierpnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Radeon 9000 czy warto zaczynać?

Postautor: cojestzajete » poniedziałek, 29 sierpnia 2011, 21:14

no wiesz... nie porównuj mieszkania do karty grafiki. ale jak by było to opłacalne to by się było warto zainteresować. ale jak piszesz że nie wiadomo czy się zwróci. a w innym poście pisało że ok7 miesięcy się zwraca... a ile jeszcze prąd kosztuje. może trzeba pomysleć i małej elektrowni wietrznej.,..

Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 8 sierpnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Radeon 9000 czy warto zaczynać?

Postautor: digger » poniedziałek, 29 sierpnia 2011, 21:25

cojestzajete pisze:no wiesz... nie porównuj mieszkania do karty grafiki. ale jak by było to opłacalne to by się było warto zainteresować. ale jak piszesz że nie wiadomo czy się zwróci. a w innym poście pisało że ok7 miesięcy się zwraca... a ile jeszcze prąd kosztuje. może trzeba pomysleć i małej elektrowni wietrznej.,..

Stare "radki" poniżej HD3850 nie mają opsługi OpenCL, czyli nie pokopiesz sobie na tym.
A na CPU to ci się nawet za prąd nie zwróci.

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 28 sierpnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Radeon 9000 czy warto zaczynać?

Postautor: cojestzajete » poniedziałek, 29 sierpnia 2011, 21:31

można odnieść wrażenie że jest to opłacalne. jeżeli tak kopiecie i kopiecie. i jak się popatrzy na temat ze zdjęciami koparek... ale i chyba kokosów nie ma żeby się każdy za to łapał.

Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 8 sierpnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Radeon 9000 czy warto zaczynać?

Postautor: digger » poniedziałek, 29 sierpnia 2011, 22:55

cojestzajete pisze:można odnieść wrażenie że jest to opłacalne. jeżeli tak kopiecie i kopiecie. i jak się popatrzy na temat ze zdjęciami koparek... ale i chyba kokosów nie ma żeby się każdy za to łapał.

Moja rada, zacznij kopać 4 miesiące temu. Dzisiaj kupno karty graficznej będzie się zwracać od 3 do 12 miesięcy.
Jak masz darmowy prąd to szybciej. A skoro masz stare AGP, to trzeba wymienić też płytę główną na PCIE.
Dla jednej karty nie opłaca się nowego kompa dla samego kopania kupować.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2071
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 312
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UK - London SM4

Re: Radeon 9000 czy warto zaczynać?

Postautor: Bemx2k » wtorek, 30 sierpnia 2011, 12:25

Obecnie karta radek 5850 zwroci sie w okolo 15 miesiecy
BTC>ETH

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 28 sierpnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Radeon 9000 czy warto zaczynać?

Postautor: cojestzajete » wtorek, 30 sierpnia 2011, 21:25

ja myślałem żena starym sprzęcie dorobię na wymianę na nowy. i na nowym troszkę zarobię. ale no coż... najpierw kupię nowy a potem się zwróci. lepsze to niż kupić i ma się ze starości nie nadawać za 2 lata...

Wróć do „Sprzęt (hardware) do miningu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości