Obudowa typu "Open frame" projekt/szkic

Rozmowny
Posty: 143
Rejestracja: 10 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Obudowa typu "Open frame" projekt/szkic

Postautor: demeo » niedziela, 21 sierpnia 2011, 17:45

zwierzak pisze:Odnośnie Ikei to nadal w ofercie mają stoliki Lack, za śmieszne pieniądze (chyba 30 zł), a wymiarami są idealne pod Rack (serwerowe urządzenia). Nawet są o tym strony: http://wiki.eth-0.nl/index.php/LackRack
Ciekawe, ciekawe, lecz do tego trzeba obudowę rackową w którą można włożyć płytę i grafiki, a to się już mija z celem ze względu na brak miejsca w tej obudowie na chłodzenie czy większą ilość kart.

--
pozdrawiam,
demeo

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 399
Rejestracja: 30 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: /dev/null

Re: Obudowa typu "Open frame" projekt/szkic

Postautor: zwierzak » niedziela, 21 sierpnia 2011, 17:48

Podałem to jako przykład wykorzystania stolików z Ikei, a nie, żeby tak robić. To był komentarz odnośnie tego, że coraz więcej mebli znajduje całkiem odmienne zastosowanie.
Projekt MultiWallet
BitcoinNotify.com — czuj się zaproszony: 6wpM4JrFnN

Pomogłem? To postaw mi piwo: 1L7AeokogyuXGmUrx9SRTNhRPzYcmmghdo

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Re: Obudowa typu "Open frame" projekt/szkic

Postautor: powered » niedziela, 21 sierpnia 2011, 18:19

@demeo Wiekszość kart wylot powietrza ma tam umieszczony gdzie bedzie profil.
Obrazek
Aluminiowy profil może przesłonić połowe tej powierzchi.

Kable zasilające kartę wychodzą do góry. Czy bedzie na tyle miejsca na kable jak postawi sie nastepną obudowę?

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 399
Rejestracja: 30 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: /dev/null

Re: Obudowa typu "Open frame" projekt/szkic

Postautor: zwierzak » niedziela, 21 sierpnia 2011, 18:47

Dlatego karty powinny być dokręcane od spodu profilu, a nie z wierzchu. Ja bardziej obawiałem się o gniazda do obrazu. Ale w tym przykładzie zasłaniany jest jedynie display port, ale są i takie karty co mają na spodzie 2x DVI, który odsuwa kartę od profilu (HDMI to gniazdo wewnątrz, a DVI to złącze na zewnątrz).
Projekt MultiWallet
BitcoinNotify.com — czuj się zaproszony: 6wpM4JrFnN

Pomogłem? To postaw mi piwo: 1L7AeokogyuXGmUrx9SRTNhRPzYcmmghdo

Rozmowny
Posty: 143
Rejestracja: 10 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Obudowa typu "Open frame" projekt/szkic

Postautor: demeo » niedziela, 21 sierpnia 2011, 18:58

powered pisze:@demeo Wiekszość kart wylot powietrza ma tam umieszczony gdzie bedzie profil.
Obrazek
Aluminiowy profil może przesłonić połowe tej powierzchi.

Kable zasilające kartę wychodzą do góry. Czy bedzie na tyle miejsca na kable jak postawi sie nastepną obudowę?

Profil ma wymiar 2,5cm, niestety swoich kart dokładnie nie wymiarowałem, gdyż szkoda mi wyłączać moją koparkę.
Na dniach może zakupię jedną kartę i poprawię projekt, jeśli chodzi o przysłanianie otworów wentylacyjnych przez profil.

Fakt kabli zasilających, które będą podłączane od góry został przewidziany.

--
pozdrawiam,
demeo

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 399
Rejestracja: 30 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: /dev/null

Re: Obudowa typu "Open frame" projekt/szkic

Postautor: zwierzak » niedziela, 21 sierpnia 2011, 19:42

demeo, tak jak mówiłem: spójrz się na te risery:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Wszystkie one mają miejsce na zamontowanie do śrub. Więc jak dla mnie tym miejscem podparcia w środku raczej powinien być riser, a nie oparcie karty o profil. Ale prawda jest taka, że to i tak samoróbka, a nie masowa produkcja, więc każdy może to zrobić jak chce.
Projekt MultiWallet
BitcoinNotify.com — czuj się zaproszony: 6wpM4JrFnN

Pomogłem? To postaw mi piwo: 1L7AeokogyuXGmUrx9SRTNhRPzYcmmghdo

Rozmowny
Posty: 143
Rejestracja: 10 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Obudowa typu "Open frame" projekt/szkic

Postautor: demeo » niedziela, 21 sierpnia 2011, 19:52

zwierzak pisze:demeo, tak jak mówiłem: spójrz się na te risery:

Wszystkie one mają miejsce na zamontowanie do śrub. Więc jak dla mnie tym miejscem podparcia w środku raczej powinien być riser, a nie oparcie karty o profil. Ale prawda jest taka, że to i tak samoróbka, a nie masowa produkcja, więc każdy może to zrobić jak chce.
Tak, chodzi mi to po głowie, zastawiam się jak je można zamontować by drastycznie nie przerabiać konstrukcji oraz nie zwiększać kosztów.

--
pozdrawiam,
demeo

Rozmowny
Posty: 143
Rejestracja: 10 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Obudowa typu "Open frame" projekt/szkic

Postautor: demeo » niedziela, 21 sierpnia 2011, 20:00

Update:

Mam rozwiązanie na mocowanie riserów, lecz dochodzą 4 dodatkowe łączniki i dwa aluminiowe profile, niestety znacząco to zwiększa koszt takiej obudowy.

--
pozdrawiam,
demeo

Wygadany
Posty: 507
Rejestracja: 28 marca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Obudowa typu "Open frame" projekt/szkic

Postautor: orka » niedziela, 28 sierpnia 2011, 16:15

Zrobić z drewna (łączenie wkręty + klej) to najtaniej wyjdzie. Sztachety można kupić po 2-3 zł :lol:

A raisery można przymocować gumką albo lepiej żyłką do karty, przeplatasz przez ten otwór koło śledzia, dalej przez dwa otwory w raiserze i na końcu szyny w karcie jest takie L - wychodzi coś na kształt trójkąta który dosyć solidnie dociska łączenie.

Dyskutant
Posty: 233
Rejestracja: 6 lipca 2011
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Obudowa typu "Open frame" projekt/szkic

Postautor: Wojciech » niedziela, 28 sierpnia 2011, 21:33

Ja używam właśnie stolika z ikei (20zł bo teraz promocja na czarne i białe). Bardzo dobrze się sprawują, bo można układać w wierze. Karty stoją na dwóch drewnianych listewkach i jeśli się nie przenosi takiego zestawu, to stabilność jest nadto wystarczająca. Całkowity kosz "obudowy" to około 23zł. Jedyny minus jest taki, że trochę więcej miejsca zajmuje taki stolik, niż by mógł (połowa powierzchni jest nieużywana- można ewentualnie postawić kubek z herbatą :-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Re: Obudowa typu "Open frame" projekt/szkic

Postautor: powered » poniedziałek, 29 sierpnia 2011, 12:53

Kupujemy taki stolik, tniemy go na pół, nogi też tniemy na pół. A potem składamy aby wyszło coś jak regał (najlepiej posklejać).
Z doch stolików wyjdą wtedy cztery stanowiska pod koparki :)

Rozmowny
Posty: 143
Rejestracja: 10 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Obudowa typu "Open frame" projekt/szkic

Postautor: demeo » środa, 31 sierpnia 2011, 00:38

Projekt prototypu jest już na ukończeniu, niedługo zabiorę się za praktykę, ale w między czasie wpadło mi do głowy taki projekt:

http://zoomer.imgur.com/upright_case


--
pozdrawiam,
demeo

Dyskutant
Posty: 190
Rejestracja: 8 sierpnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Obudowa typu "Open frame" projekt/szkic

Postautor: botanix » środa, 31 sierpnia 2011, 03:27

Przecież właśnie to Ci sugerowali wcześniej i mieli rację. Karty i zasilacz powinny być ustawione pionowo w górę ale ten wentylator to nieporozumienie, nie tak się powinno podchodzić do tematu.

Swoją drogą obudowa otwarta to kiepski pomysł. Nie wiem co to ma na celu, głośno i za ciepło :). Jeżeli zależy Ci na wentylacji to tylko obudowa zamknięta. W dobrze zaprojektowanej obudowie zamkniętej łatwo pokierować przepływem powietrza.
P.S. Obudowa jest "zaprojektowana" pod 5 kart, nie widzę ekonomicznego sensu kupowania płyt na 7/8 kart (cena płyty >=700zł oraz procek i7), ale przestawiając zasilacz można zrobić tam miejsce dla dwóch zasilaczy i obudowa powinna zmieścić 7/8 kart :).
Nie trzeba kupować super płyty żeby w tego typu obudowę wsadzić więcej kart. Przecież można w nią włożyć i dwie płyty, kwestia projektu.

Rozmowny
Posty: 143
Rejestracja: 10 lipca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Obudowa typu "Open frame" projekt/szkic

Postautor: demeo » środa, 31 sierpnia 2011, 11:30

botanix pisze:Przecież właśnie to Ci sugerowali wcześniej i mieli rację. Karty i zasilacz powinny być ustawione pionowo w górę ale ten wentylator to nieporozumienie, nie tak się powinno podchodzić do tematu.

Swoją drogą obudowa otwarta to kiepski pomysł. Nie wiem co to ma na celu, głośno i za ciepło :). Jeżeli zależy Ci na wentylacji to tylko obudowa zamknięta. W dobrze zaprojektowanej obudowie zamkniętej łatwo pokierować przepływem powietrza.

Nie trzeba kupować super płyty żeby w tego typu obudowę wsadzić więcej kart. Przecież można w nią włożyć i dwie płyty, kwestia projektu.
Nigdzie nie powiedziałem, że Ci osoby, które mi to sugerowały miały lub nie miały racji, kwestia dyskusyjna, projekt, który pokazałem, pozostał projektem nie znalazłem informacji aby został zbudowany.

Jeśli uważasz, że w domowych warunkach łatwo zbudować obudowę zamkniętą z odpowiednim przepływem powietrza proszę się pochwalić projektem :).

Jak najbardziej w obudowę można wsadzić dwie płyty, ale praktyczniej będzie zbudować dwie oddzielne obudowy moim zdaniem, oczywiście nie jest to rozwiązanie najbardziej ekonomiczne.

--
pozdrawiam,
demeo

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3439
Rejestracja: 4 sierpnia 2011
Reputacja: 479
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: 1AqwNEzAp5GE46jebmZYqvq3tXt19iChJN

Re: Obudowa typu "Open frame" projekt/szkic

Postautor: powered » czwartek, 1 września 2011, 01:43

Swoją drogą obudowa otwarta to kiepski pomysł. Nie wiem co to ma na celu, głośno i za ciepło . Jeżeli zależy Ci na wentylacji to tylko obudowa zamknięta. W dobrze zaprojektowanej obudowie zamkniętej łatwo pokierować przepływem powietrza.
Zgadza się. W moim komputerze (to nie koparka) jak otworzę obudwę to tempreatura na procesorze wzrasta o około 5 stopni. Ale obudowe sam modyfikowałem aby stworzyć wewnątrz przepływ powietrza tylko w jednym kierunku (coś jakby przeciąg).

Co do chłodzenia kart w koparce to chodzi mi po głowie jeden projek. Tworzymy pudełko z kart graficznych. Cztery karty tak ułożone względem siebie aby tworzyły boki kwadratu, wentylatorami do środka. Od góry szczelnie przykrywamy to pudełko. A od dołu cztery wentylatory (lub jeden duży) aby wpychały powietrze do tego zamkniętego pudełka.

Chyba jest to lepsze rozwiązanie niż dmuchanie wentylatorkiem gdzieś w kierunku karty i schładzanie plastikowej obudowy karty.

Im większy wetylator to jest ciszej (przy tym samym przepływie powietrza). I przed wentylatorem musi być przynajmniej 10cm wolnej przestrzeni aby nie dławiło przepływu powietrza.

Dyskutant
Posty: 233
Rejestracja: 6 lipca 2011
Reputacja: 34
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Obudowa typu "Open frame" projekt/szkic

Postautor: Wojciech » czwartek, 1 września 2011, 02:14

Pomysł wydaje się sensowny. Jak w praktyce zrobić taki kwadrat (wielokąt) z kart do tego "pudełka"? Możesz pokazać jakieś zdjęcie lub szkic, bo ciężko mi to sobie wyobrazić. Aha, ja mam risery ok.20 cm. Nie wiem jakie ty liczyłeś.

Dyskutant
Posty: 190
Rejestracja: 8 sierpnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Obudowa typu "Open frame" projekt/szkic

Postautor: botanix » czwartek, 1 września 2011, 14:09

Zaglądnijcie do tematu "ciche koparki" w kategorii sprzęt ( hardware ) do miningu. Jest tam inny i moim zdaniem sporo lepszy sposób na wydajne chłodzenie sprzętu. Jeżeli ktoś się wahał z zakupem sporej ilości sprzętu z powodu hałasu, czy odprowadzania ciepła - tam jest rozwiązanie.

Wróć do „Sprzęt (hardware) do miningu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości