Zużycie sprzętu.

Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 18 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zużycie sprzętu.

Postautor: Venesky » czwartek, 5 lipca 2018, 21:39

Wiem ,że piszę po paru dniach ale nie miałem czasu :P
slasta pisze: Jak parametr pokazuje wartość większą niż 0 znaczy że przesadziłeś z zegaremi.
U mnie po 2 dniach pracy jest 2 GPU Memory Errors. Tyle to chyba może być :P ?
90% było z tydzień temu. Teraz mam 60st. przy 60-70% ~2000RPM na wentylach, 1950MHz na Pamięciach i -5% zużycia energii na Rx470. W zasadzie jeśli temperatury nie są problemem to mam tylko jeden problem. Parę dni temu karta na tych samych ustawieniach kopała po 27MH/s. Potem dostała zwiechę na parę sekund ,zrobił się czarny ekran, musiałem zresetować Claymorea i od tego czasy kopie po 24MH/s gdzie w HWiNFO pokazuje mi 1950MHz GPU Memory Clock i 100% Utilization. Sprawdzałem to na chyba z 10 różnych wersjach sterowników i na wszystkich jest jeszcze mniej MH/s. Teraz mam te blockchainowe.
W sumie to mam jeszcze jeden problem xD Próbowałem zmieniać napięcia w Radeon Wattman (wszystko tam ustawiam) i karta w ogóle na to reaguje. Ten sam pobór prądu (sprawdzone miernikiem) w HWiNFO te same napięcia taka, sama wydajność.
A jak juz piszę posta :P
Dlaczego mogę zmniejszyć pobór prądu tylko o 5%? Jak zmniejszyć więcej bez modyfikacji BIOSu (karta jest jescze na gwarancji)? Power Color Red Dragon Radeon™ RX 470

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2129
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zużycie sprzętu.

Postautor: slasta » czwartek, 5 lipca 2018, 21:51

Zamiast Wattmana użyj OverdriveNTool
Tu , w punkcie 9 masz napisane krok po kroku jak go użyć.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zużycie sprzętu.

Postautor: koparki » czwartek, 5 lipca 2018, 23:58

jak używasz claymore to wszystko działa (przynajmniej mi) prosto z linii poleceń claymore , napięcie , zegary , wentylator.
wpisujesz żądane napięcie i i sprawa załatwiona... ew warto zerknąć na jakość rdzenia (ASIC) aby nie przeginać z obniżaniem.
---

Wróć do „Sprzęt (hardware) do miningu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości