Opłacalność miningu Bitcoin na koparkach ASIC

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Opłacalność miningu Bitcoin na koparkach ASIC

Postautor: lenny » wtorek, 27 maja 2014, 01:09

Zaktualizowałem bardzo ważne informacje dot. miningu Bitcoin dla wszystkich nowych górników.

Zapraszam wszystkich do zapoznania się:
https://forum.bitcoin.pl/post178712.html#p178712

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7693
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Opłacalność miningu Bitcoin na koparkach ASIC

Postautor: l3sny » wtorek, 27 maja 2014, 22:10

tych co dokładają do ceny prundu i kopia mimo ostrzeżeń powinno się rozstrzeliwac bez sądu. Okradaja samych siebie i wszystkich pozostałych kopiących !!!
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

pm7
Weteran
Posty: 7893
Rejestracja: 20 maja 2012
Reputacja: 969
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Opłacalność miningu Bitcoin na koparkach ASIC

Postautor: pm7 » środa, 28 maja 2014, 00:58

l3sny: Bez przesady, weź też pod uwagę aspekt pozytywny - zwiększają moc sieci.

Weteran
Posty: 1801
Rejestracja: 20 maja 2013
Reputacja: 251
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Opłacalność miningu Bitcoin na koparkach ASIC

Postautor: topnetdeal » środa, 28 maja 2014, 01:20

Dodatkowo wydobywając dość wysokim kosztem nie generują podaży, bo logiczne jest ich trzymanie long-term. Wynik - wzrost ceny.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: Opłacalność miningu Bitcoin na koparkach ASIC

Postautor: rav3n_pl » środa, 28 maja 2014, 08:23

To miał być chyba dowcip :P
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Opłacalność miningu Bitcoin na koparkach ASIC

Postautor: baggins » środa, 28 maja 2014, 08:49

IMHO

nie do końca -jeżeli ktoś kopie poniżej aktualnej granicy opłacalności, a wierzy w projekt to jedynym logicznym wyjściem jest nie spieniężanie BTC i czekanie na wzrost kursu .... sam zamierzam zakupić ASICA (mam świadomość, że jeżeli bym go kupował za BTC to mi się nie odkopie) żeby "wesprzeć" sieć i mieć trochę funu z kopania przy okazji :mrgreen:

@l3sny frustracja minera (bo tak odczytuję Twój stan emocjonalny) jest dobrym znakiem dla kursu, ludzie którzy będą chcieli wchodzić w projekt jak zobaczą, że koparki się nie zwracają, to zaczną kupować BTC - podobna sytuacja miała miejsce przed ostatnią "bańką" ;)

EDIT: swoją droga nawoływanie do porzucenia kopania jest bitcoin-moralnie mocno dyskusyjne :D
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Weteran
Posty: 1801
Rejestracja: 20 maja 2013
Reputacja: 251
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Opłacalność miningu Bitcoin na koparkach ASIC

Postautor: topnetdeal » środa, 28 maja 2014, 11:59

rav3n_pl pisze:To miał być chyba dowcip :P
To wcale nie był dowcip, tylko logiczne rozumowanie, które sam w praktyce stosujesz.

Zresztą w wątku o opłacalności kopania napisałeś :
rav3n_pl pisze:Ja tam zbieram dublony i czekam ;]
rav3n_pl pisze:BTC spada to i krypty lecą, było jest i będzie. Trzeba kopać i czekać:)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 35
Rejestracja: 15 maja 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Opłacalność miningu Bitcoin na koparkach ASIC

Postautor: jackssss » środa, 28 maja 2014, 14:05

lenny pisze:Zaktualizowałem bardzo ważne informacje dot. miningu Bitcoin dla wszystkich nowych górników.

Zapraszam wszystkich do zapoznania się:
https://forum.bitcoin.pl/post178712.html#p178712
cos chyba sie mijamy, powiedz mi jak mozesz oczywiscie ile masz na stanie s2, bo jesli to problem to zamowie co innego pozdro

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Opłacalność miningu Bitcoin na koparkach ASIC

Postautor: lenny » środa, 28 maja 2014, 19:06

jackssss pisze:
lenny pisze:Zaktualizowałem bardzo ważne informacje dot. miningu Bitcoin dla wszystkich nowych górników.

Zapraszam wszystkich do zapoznania się:
https://forum.bitcoin.pl/post178712.html#p178712
Wiem, że nie możesz mi napisać PW (limity forum), ale zajrzyj łaskawie w link który Ci podałem (ze dwa razy...) : http://asicminer.pl/support/ Tu możesz napisać zapytanie związane z sklepem Asicminer.pl.

A poza tym - NIE MAM NA STANIE ANTMINERÓW S2 dla Ciebie. Trzeba najpierw je sobie najpierw zamówić :|

Sorry wszystkim za offtop w tym wątku :roll: :)

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: Opłacalność miningu Bitcoin na koparkach ASIC

Postautor: rav3n_pl » środa, 28 maja 2014, 23:45

topnetdeal pisze:
rav3n_pl pisze:To miał być chyba dowcip :P
To wcale nie był dowcip, tylko logiczne rozumowanie, które sam w praktyce stosujesz.

Zresztą w wątku o opłacalności kopania napisałeś :
rav3n_pl pisze:Ja tam zbieram dublony i czekam ;]
rav3n_pl pisze:BTC spada to i krypty lecą, było jest i będzie. Trzeba kopać i czekać:)
Chodziło mi o karanie kopaczy dopłacających do prądu :)
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 35
Rejestracja: 15 maja 2014
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Opłacalność miningu Bitcoin na koparkach ASIC

Postautor: jackssss » czwartek, 29 maja 2014, 00:42

lenny pisze:
jackssss pisze:
lenny pisze:Zaktualizowałem bardzo ważne informacje dot. miningu Bitcoin dla wszystkich nowych górników.

Zapraszam wszystkich do zapoznania się:
https://forum.bitcoin.pl/post178712.html#p178712
Wiem, że nie możesz mi napisać PW (limity forum), ale zajrzyj łaskawie w link który Ci podałem (ze dwa razy...) : http://asicminer.pl/support/ Tu możesz napisać zapytanie związane z sklepem Asicminer.pl.

A poza tym - NIE MAM NA STANIE ANTMINERÓW S2 dla Ciebie. Trzeba najpierw je sobie najpierw zamówić :|

Sorry wszystkim za offtop w tym wątku :roll: :)
no dokladnie sorki :) wyslalem wiadomosc wlasnie poprzez linka z supportem :) zaraz po tym jak odczytalem wiadomosc.. z gory dzieki

rha
Weteran
Posty: 1561
Rejestracja: 8 lipca 2012
Reputacja: 600
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Opłacalność miningu Bitcoin na koparkach ASIC

Postautor: rha » czwartek, 29 maja 2014, 00:53

rav3n_pl pisze:Chodziło mi o karanie kopaczy dopłacających do prądu :)
No tak, kopacze dopłacający do prądu zwiększają wszystkim trudność, więc są gorsi od psa ogrodnika.
Spójrzcie jednak na to innym okiem - potwierdzają transakcje w sieci bitcoinowej mimo iż prowizje nie pokryją im kosztów. W efekcie to hobby robi się dla nich prawie tak drogie jak polowania, żeglarstwo wyczynowe czy samochody sportowe. A tam też można narzekać, że zmniejsza się ilość dostępnej wszystkim zwierzyny, wolnych akwenów czy dróg... ;)

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Opłacalność miningu Bitcoin na koparkach ASIC

Postautor: lenny » czwartek, 29 maja 2014, 07:36

rha pisze:
rav3n_pl pisze:Chodziło mi o karanie kopaczy dopłacających do prądu :)
No tak, kopacze dopłacający do prądu zwiększają wszystkim trudność, więc są gorsi od psa ogrodnika.
Spójrzcie jednak na to innym okiem - potwierdzają transakcje w sieci bitcoinowej mimo iż prowizje nie pokryją im kosztów. W efekcie to hobby robi się dla nich prawie tak drogie jak polowania, żeglarstwo wyczynowe czy samochody sportowe. A tam też można narzekać, że zmniejsza się ilość dostępnej wszystkim zwierzyny, wolnych akwenów czy dróg... ;)
Górnicy, którzy dopłacają do prądu, są głupcami, a nie hobbystami. Transakcje w sieci Bitcoin będą potwierdzane z nimi czy bez nich. Jak wierzą w ideę i chcą jej sukcesu, to powinni kupić monety, to bardziej pomoże Bitcoinowi.

Bardzo Zły Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 14380
Rejestracja: 16 kwietnia 2012
Reputacja: 2659
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Polska/Wwa/GW

Re: Opłacalność miningu Bitcoin na koparkach ASIC

Postautor: rav3n_pl » czwartek, 29 maja 2014, 08:29

Ale monety własnoręcznie wykopane są bardziej błyszczące niż te kupione...
Piffko: PLC/BTC 1Rav3nkMayCijuhzcYemMiPYsvcaiwHni
BIP39 Mnemonic z talii kart
Bitcoin Core 0.26.1
Linki do YT, TT, LI i reszty

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Opłacalność miningu Bitcoin na koparkach ASIC

Postautor: Chancellor » czwartek, 29 maja 2014, 09:40

lenny pisze:Górnicy, którzy dopłacają do prądu, są głupcami, a nie hobbystami. Transakcje w sieci Bitcoin będą potwierdzane z nimi czy bez nich. Jak wierzą w ideę i chcą jej sukcesu, to powinni kupić monety, to bardziej pomoże Bitcoinowi.
Jest jeszcze kwestia decentralizacji sieci. No chyba, że ktoś dopłaca do prądu kopiąc w dużej kopalni, to wtedy faktycznie...

svd
Orator
Posty: 975
Rejestracja: 26 sierpnia 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Opłacalność miningu Bitcoin na koparkach ASIC

Postautor: svd » czwartek, 29 maja 2014, 10:38

ja tam sprzedalem wiekszosc mrowek i wylaczylem starego blade dzisiaj :)

czas kopania btc przez uzytkownikow domowych powoli dobiega konca...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Opłacalność miningu Bitcoin na koparkach ASIC

Postautor: baggins » czwartek, 29 maja 2014, 11:55

to ja proponuję, żeby minerzy nie sprzedawali starszych koparek, tylko je czym prędzej niszczyli, żeby z potencjalnych kupujących głupców nie robić no i nie szkodzić Bitcoinowi :ugeek:
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Opłacalność miningu Bitcoin na koparkach ASIC

Postautor: lenny » sobota, 7 czerwca 2014, 15:39

Nowa trudność 11.757E+09 (11.757 miliardów), statystyki opłacalności kopania (po moich domowych cenach prądu i po cenie BTC z Bitstamp):

Kod: Zaznacz cały

Ile procent urobku urządzenia pochłania prąd?	Nazwa urządzenia
92.3%	65nm BFL Single 56 GH/s
36.5%	55nm AntMiner S1 180 GH/s
25.4%	55nm Bitburner Fury 45 GH/s
24.0%	28nm KNC Jupiter November 672 GH/s
22.0%	28nm KNC Jupiter 560 GH/s
20.2%	55nm Antminer S2 1TH/s
19.0%	28nm Bitmine Dragon 1T 1TH/s
18.8%	28nm Bitmine Coincraft Desk 1 TH/s
Zaskakująca pozytywna zmiana: urządzenia BFL Single, BFL Japaleno etc. znowu są opłacalne - wszystko przez ogromny skok kursu Bitcoin w ostatnim czasie! Nie tylko widać ja mam ten pomysł, aby kupować BTC. Kapitalizacja całego Bitcoina wzrosła w przeciągu miesiąca z 6 do 8 miliardów USD.
Tak jak dwa tygodnie temu, ostrzegam - wszystkie urządzenia Block Erupter Blade, USB Erupter, Asicminer CUBE, Avalon Mini - zużywają więcej prądu, niż wykopią, ich kupno jest już całkowicie nieopłacalne.
Urządzenia Butterfly Labs - na każde wydane 100zł na prąd, zarobimy 108zł. Inaczej: wydane na prąd 100zł za kopanie cały miesiąc - zarobek 8zł.

Jeśli ktoś do tej pory kopał na tych urządzeniach - to proszę sprzedać je albo wyłączyć. A kwotę, którą wydawaliśmy do tej pory na prąd - przeznaczać na kupno Bitcoinów. Przeznaczając np. 100zł na kupno Bitcoinów, kupimy je dokładnie po cenie rynkowej. A dokładając do ceny prądu i kopiąc dalej urządzeniami, które nie są już opłacalne - tak naprawdę kupujemy Bitcoiny, ale po droższej cenie, bo płacimy te same 100zł, ale wychodzi nam mniej Bitcoinów, niż jakbyśmy kupili je na giełdzie. Dlatego powtarzam - wyłączcie swoje nieopłacalne maszyny, kupujcie Bitcoiny - wyjdzie wam więcej BTC i większy zysk, niż jakbyście dalej kopali. Matematyki nie sa się oszukać.

Dodatkowo - kupowanie Bitcoinów jest to ponownie lepszy interes, niż kupno kolejnej koparki ASIC 28nm - która i tak już za kilka miesięcy będzie dogorywać z rosnącą trudnością, tak jak teraz się do stało z maszynami 65nm od BFL. Na tą chwilę koparki 28nm zużywają 20% swojego urobku aby pokryć rachunek za prąd - ale jeszcze kilka miesięcy i ich żywot się zakończy.

Podsumowanie:

Kupowanie Bitcoinów bezpośrednio, zamiast kupowania maszyn po raz kolejny okazało się najlepszą inwestycją, co widać na przykładzie kilku ostatnich tygodni:
Kurs Bitstamp w USD:

5 maja: 433.29 USD
12 maja: 439.62 USD
19 maja: 446.31 USD
26 maja: 581.97 USD
2 czerwca: 646.1 USD (+47% !!!)

Tak jak pisałem dwa tygodnie temu, przypominam i teraz - mali górnicy muszą się przekształcić w inwestorów. Ktokolwiek mnie posłuchał przy ostatnim rozliczeniu opłacalności, zarobił na czysto +33% w 2-4 tygodnie albo +47% w miesiąc, zależy kiedy kupił swoje Bitcoiny.

Podsumowanie nr2 - w skrócie:

1. Wyłączcie swoje stare maszyny ASIC tj. BFL Single, Block Erupter Blade, USB Erupter, BFL Japaleno. (narazie moga kopać - pozostało im 8% urobku jako zysk)
2. Policzcie, ile prądu zjada takie urządzenie miesiecznie na rachunku za prąd
3. Za taką kwotę co miesiąc, sukcesywnie, kupujcie Bitcoiny na giełdzie, np. co tydzień po 1/4 kwoty, aby uśrednić wasz wynik. Wyjdzie Wam więcej kupionych BTC, niż wasze urządzenie by ukopało
4. Rezultat - kupujecie BTC po cenie rynkowej, a nie po 50% wyższej, a nawet 90% wyższej w przypadku Block Erupter Blade 13.7 GH/s OC albo - uwaga - 2x wyższej cenie kupna, gdybyście kopali kompletnie nieopłacalnym już, urządzeniem Avalon Mini 60GH/s.
5. Czekacie, aż kurs wzrośnie... Profit !!!

Pozdrawiam
Lenny

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Opłacalność miningu Bitcoin na koparkach ASIC

Postautor: lenny » środa, 18 czerwca 2014, 20:40

Nowa trudność 13.463E+09 (13.463 miliardów), statystyki opłacalności kopania (po moich domowych cenach prądu i po cenie BTC z Bitstamp):

Kod: Zaznacz cały

Ile procent urobku urządzenia pochłania prąd?	Nazwa urządzenia
45.7%	55nm AntMiner S1 180 GH/s
31.8%	55nm Bitburner Fury 45 GH/s
30.1%	28nm KNC Jupiter November 672 GH/s
27.6%	28nm KNC Jupiter 560 GH/s
25.3%	55nm Antminer S2 1TH/s
23.7%	28nm Dragon 1T 1TH/s
23.5%	28nm Coincraft Desk 1 TH/s

Zmiana w tym tygodniu: Urządzenia ButterFly Labs (BFL) - wypadają z notowania. Kopanie na nich jest już nieopłacalne i trzeba te maszyny wyłączyć.

Tak jak w poprzednich podsumowaniach, ostrzegam - wszystkie urządzenia Block Erupter Blade, USB Erupter, Asicminer CUBE, Avalon Mini, BFL Japaleno, BFL Single - zużywają więcej prądu, niż wykopią, ich kupno jest już całkowicie nieopłacalne.

Jeśli ktoś do tej pory kopał na tych urządzeniach - to proszę sprzedać je albo wyłączyć. A kwotę, którą wydawaliśmy do tej pory na prąd - przeznaczać na kupno Bitcoinów. Przeznaczając np. 100zł na kupno Bitcoinów, kupimy je dokładnie po cenie rynkowej. A dokładając do ceny prądu i kopiąc dalej urządzeniami, które nie są już opłacalne - tak naprawdę kupujemy Bitcoiny, ale po droższej cenie, bo płacimy te same 100zł, ale wychodzi nam mniej Bitcoinów, niż jakbyśmy kupili je na giełdzie. Dlatego powtarzam - wyłączcie swoje nieopłacalne maszyny, kupujcie Bitcoiny - wyjdzie wam więcej BTC i większy zysk, niż jakbyście dalej kopali. Matematyki nie sa się oszukać.

Dodatkowo - kupowanie Bitcoinów jest to ponownie lepszy interes, niż kupno kolejnej koparki ASIC 28nm - która i tak już za kilka miesięcy będzie dogorywać z rosnącą trudnością, tak jak teraz się do stało z maszynami 65nm od BFL. Na tą chwilę koparki 28nm zużywają 20% swojego urobku aby pokryć rachunek za prąd - ale jeszcze kilka miesięcy i ich żywot się zakończy.

Podsumowanie:

Kupowanie Bitcoinów bezpośrednio, zamiast kupowania maszyn po raz kolejny okazało się najlepszą inwestycją, co widać na przykładzie kilku ostatnich tygodni:
Kurs Bitstamp w USD:

5 maja: 433.29 USD
12 maja: 439.62 USD
19 maja: 446.31 USD
26 maja: 581.97 USD
2 czerwca: 646.1 USD (+47% !!!)

Tak jak pisałem dwa tygodnie temu, przypominam i teraz - mali górnicy muszą się przekształcić w inwestorów. Ktokolwiek mnie posłuchał przy ostatnim rozliczeniu opłacalności, zarobił na czysto +33% w 2-4 tygodnie albo +47% w miesiąc, zależy kiedy kupił swoje Bitcoiny.

Podsumowanie nr2 - w skrócie:

1. Wyłączcie swoje stare maszyny ASIC tj. BFL Single, Block Erupter Blade, USB Erupter, BFL Japaleno.
2. Policzcie, ile prądu zjada takie urządzenie miesiecznie na rachunku za prąd
3. Za taką kwotę co miesiąc, sukcesywnie, kupujcie Bitcoiny na giełdzie, np. co tydzień po 1/4 kwoty, aby uśrednić wasz wynik. Wyjdzie Wam więcej kupionych BTC, niż wasze urządzenie by ukopało
4. Rezultat - kupujecie BTC po cenie rynkowej, a nie po 50% wyższej, a nawet 90% wyższej w przypadku Block Erupter Blade 13.7 GH/s OC albo - uwaga - 2x wyższej cenie kupna, gdybyście kopali kompletnie nieopłacalnym już, urządzeniem Avalon Mini 60GH/s.
5. Czekacie, aż kurs wzrośnie... Profit !!!

Pozdrawiam
Lenny

Weteran
Posty: 4337
Rejestracja: 29 czerwca 2011
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Opłacalność miningu Bitcoin na koparkach ASIC

Postautor: lenny » niedziela, 29 czerwca 2014, 19:49

Nowa trudność 16.818E+09 (16.818 miliardów), statystyki opłacalności kopania (po moich domowych cenach prądu i po cenie BTC z Bitstamp):

Kod: Zaznacz cały

Ile procent urobku urządzenia pochłania prąd?	Nazwa urządzenia
58.1%	55nm AntMiner S1 180 GH/s
40.5%	55nm Bitburner Fury 45 GH/s
38.3%	28nm KNC Jupiter November 672 GH/s
35.1%	28nm KNC Jupiter 560 GH/s
32.2%	55nm Antminer S2 1TH/s
30.2%	28nm Dragon 1T 1TH/s
29.9%	28nm Coincraft Desk 1 TH/s

Uwaga: zmiana trudności w tym tygodniu wyniosła +24.93%. A kolejna zmiana trudności, która nastąpi już za 13 dni, wyniesie około 23% (według aktualnych szacunków). Czyli w ciągu jednego miesiąca wasze przychody z samego kopania (bez liczenia kosztów prądu) spadną z na przykład 100zł tygodniowo na 80 zł tygodniowo, a potem, po kolejnej zmianie trudności, będzie to już tylko 65zł tygodniowo (100/1.2493/1.23). A rachunek za prąd jest nadal taki sam i trzeba go zapłacić.

Tak jak w poprzednich podsumowaniach, ostrzegam - wszystkie urządzenia Block Erupter Blade, USB Erupter, Asicminer CUBE, Avalon Mini, BFL Japaleno, BFL Single - zużywają więcej prądu, niż wykopią, ich kupno jest już całkowicie nieopłacalne.

Jeśli ktoś do tej pory kopał na tych urządzeniach - to proszę sprzedać je albo wyłączyć. A kwotę, którą wydawaliśmy do tej pory na prąd - przeznaczać na kupno Bitcoinów. Przeznaczając np. 100zł na kupno Bitcoinów, kupimy je dokładnie po cenie rynkowej. A dokładając do ceny prądu i kopiąc dalej urządzeniami, które nie są już opłacalne - tak naprawdę kupujemy Bitcoiny, ale po droższej cenie, bo płacimy te same 100zł, ale wychodzi nam mniej Bitcoinów, niż jakbyśmy kupili je na giełdzie. Dlatego powtarzam - wyłączcie swoje nieopłacalne maszyny, kupujcie Bitcoiny - wyjdzie wam więcej BTC i większy zysk, niż jakbyście dalej kopali. Matematyki nie sa się oszukać.

Dodatkowo - kupowanie Bitcoinów jest to ponownie lepszy interes, niż kupno kolejnej koparki ASIC 28nm - która i tak już za kilka miesięcy będzie dogorywać z rosnącą trudnością, tak jak teraz się do stało z maszynami 65nm od BFL. Na tą chwilę koparki 28nm zużywają 30% swojego urobku aby pokryć rachunek za prąd - ale jeszcze kilka miesięcy i ich żywot się zakończy.

Kupowanie Bitcoinów bezpośrednio, zamiast kupowania maszyn po raz kolejny okazało się najlepszą inwestycją, co widać na przykładzie kilku ostatnich tygodni:
Kurs Bitstamp w USD:

5 maja: 433.29 USD
12 maja: 439.62 USD
19 maja: 446.31 USD
26 maja: 581.97 USD
2 czerwca: 646.1 USD (+47% !!!)
9 czerwca: 646.71 USD
16 czerwca: 600.97
23 czerwca: 588.18

Tak jak w poprzednich podsumowaniach, przypominam i teraz - mali górnicy muszą się przekształcić w inwestorów. Ktokolwiek mnie posłuchał miesiąc temu i wcześniej, mógł zarobić na czysto +33% w 2-4 tygodnie albo +47% w miesiąc, zależy kiedy kupił swoje Bitcoiny.
W ostatnich tygodniach kurs nie wzrastał, tylko spadał i konsolidował się - jest to okazja aby poczekać na niższy kurs, albo kupić teraz i czekać cierpliwie na wzrost.

Podsumowanie:

1. Wyłączcie swoje stare maszyny ASIC tj. BFL Single, Block Erupter Blade, USB Erupter, BFL Japaleno.
2. Policzcie, ile prądu zjada takie urządzenie miesięcznie na rachunku za prąd
3. Za taką kwotę co miesiąc, sukcesywnie, kupujcie Bitcoiny na giełdzie, np. co tydzień po 1/4 kwoty, aby uśrednić wasz wynik. Wyjdzie Wam więcej kupionych BTC, niż wasze urządzenie by ukopało
4. Rezultat - kupujecie BTC po cenie rynkowej, a nie po 50% wyższej, a nawet 2-4x wyższej w przypadku najstarszych urządzeń.
5. Czekacie, aż kurs wzrośnie... Profit !!!

Pozdrawiam
Lenny

Wróć do „Sprzęt (hardware) do miningu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości