Zasilacz - pytanie dot. wyjść/złączy CPU

Początkujący
Posty: 102
Rejestracja: 24 grudnia 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zasilacz - pytanie dot. wyjść/złączy CPU

Postautor: malpitrzon » środa, 20 października 2021, 16:07

Cześć!

Miałem czekać z rozbudową koparki aż bańka pęknie ale zmieniłem zdanie :) Aktualnie mam zasilacz 700W 80 Plus. Działa na nim MB/CPU i trzy sztuki RX 580 8 GB. Aktualne zużycie na watomierzu to 394 W. Chciałbym rozbudować koparkę o kolejne 3 sztuki RX 580 8 GB więc trochę poszukałem i znalazłem interesujący mnie zasilacz:

https://www.morele.net/zasilacz-evga-su ... 2-8584802/

akurat w tym sklepie bo mam jakiś bon na 100 zł.

To na czym mi zależy to minimum 6 złączy PCIE no i z opisu wynika, że jest tam właśnie 6 takich złączy ale jak patrzę na poniższy obrazek:

https://images.morele.net/full/8584802_3_f.jpg

to widzę tam 4 złącza VGA i dwa złącza CPU. Skoro CPU mam zasilane z pierwszego zasilacza to czy to znaczy że w drugim zasilaczu mogę podłączyć złącza CPU do karty graficznej lub risera? Jeśli tak to czy jakichś dedykowanych kabli do tego potrzebuję? Obrazek jest w słabej jakości ale wydaje mi się że VGA ma inaczej ścięte te kwadraty na pinach w porównaniu do CPU.

Proszę o poradę.

Dodano po 1 godzinie 29 minutach 6 sekundach:
Jeśli powyższy zasilacz się nie nadaje do podłączenia 6 PCIE to co polecicie z aktualnie dostępnych zasilaczy w Morele?

A może nie szukać takiego z 6xPCIE tylko wziąć taki z 12xPCIE:
https://www.morele.net/zasilacz-akyga-a ... w-4581884/
?

Co myślicie? Nastawiam się na same RXy 580 więc nie wiem czy taki dwunastowtyczkowy warto w ogóle rozważać. Nie wiem też czy część z tych dwunastu wtyczek nie jest dedykowana dla CPU :(

Dodano po 2 godzinach 46 minutach 40 sekundach:
Posortowałem zasilacze po cenie i przefiltrowałem po ilości złączy PCIE. Muszę powiedzieć, że filtry w Morele są bardzo do dupy. Przejrzałem pierwszą stronę wyników (chyba 100) i polegało to na oglądaniu ich zdjęć bo wedle filtra wszystkie powinny mieć 6 PCIE a chyba tylko ten jeden ma:

https://www.morele.net/zasilacz-lc-powe ... 1-8442332/

Na jednym ze zdjęć widać opis kabli. Zamawiam! Firma jak dla mnie nieznana i brak w Internecie jakichkolwiek opinii ale brak negatywnych opinii to też plus :D Jedyne czego się obawiam to sporego hałasu ale najwyżej zwrócę. Co myślicie? Będzie dobrze? Mam nadzieję, że certyfikat 80 Plus Gold do czegoś zobowiązuje.

Przy okazji pytanie. Czy do rozruchu obu zasilaczy z guzika power wystarczy taki adapter:
https://allegro.pl/oferta/dual-psu-kabe ... 6919456583
?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2129
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zasilacz - pytanie dot. wyjść/złączy CPU

Postautor: slasta » środa, 20 października 2021, 21:27

A nie myślałeś o zasilaczu serwerowym ? Przy większej ilości kart to imo lepsze rozwiązanie. Poza tym zasilanie samej gpu to nie jedyny problem. Risery też trzeba jakoś zasilić, a obstawiam że używasz tych zasilanych z molexa lub co gorsze z SATA co nie jest najlepszym rozwiązaniem przy bardziej prądożernych kartach a RX580 pobierające nawet po UV ponad 100W raczej do nich należą, złaszcza że z kartami RX4xx/RX5xx był problem że z portu PCIE brały więcej prądu niż powinny. Także raczej polecał bym stosowanie riserów zasilanych z gniazdka PCIE.

A co do zasilaczy ATX to 6 końcówek PCIE może i posiadają ale do wykorzystania jest tak naprawdę tylko 4 bo 2 przewody mają podwójne wtyczki, drugi przewód jest na dość króciutkim przewodzie więc podłączenie do niego drugie zasilacza może być dość ciężkie, no chyba że dołoży się jakąś przedłużkę, nie mówiąc już że mocno wzrasta ryzyko upalenia wtyku po stronie zasilacza, bo łączny pobór 2 karta znacznie przekracza wystyczne standardu wtyku PCIE 8 pin tj. 150W gdzie 2 karty mogą ci ciągnąc o 250W.

EPS pod CPU i PCIE dla GPU to nie są one ze sobą kompatybilne gdyż mają one inny rozkład pinów, EPS ma 4 piny 12V i 4 piny GND, natomiast PCIE 8 pin ma 3 piny 12V i 5 GND. Jak byś chciał wykorzystać gniazdo EPS do zasilania GPU trzeba by wykonać customowy przewód który miałby odpowiednio połączone żyły.

Początkujący
Posty: 102
Rejestracja: 24 grudnia 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zasilacz - pytanie dot. wyjść/złączy CPU

Postautor: malpitrzon » środa, 20 października 2021, 22:35

Zasilacz już zamówiony, jak przyjdzie to dam znać co to za cudo. Zdjęcie zasilacza sugeruje 5 PCIE natomiast zdjęcie kabli sugeruje 6 PCIE. Więc ciekawe co i czy w ogóle coś przyślą.

Z serwerowych stosunkowo niedawno rozważałem IBM 1975 W - taki gotowiec z ponad 20 PCIE za 1000 zł był... i już w ogóle go nie ma. Chciałem go bo ponoć cichy do 50% obciążenia a koparka w małym mieszkaniu (łazienka) stoi. Innych ciekawych/cichych nie znalazłem.

Aktualnie z zasilaniem riserów nie ma tragedii. Tylko jeden jest na molex i kabel się nie grzeje. Drugi jest z PCIE a trzecia karta wetknięta bezpośrednio w MB. Więc zasilacz 4 PCIE wystarczył :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zasilacz - pytanie dot. wyjść/złączy CPU

Postautor: tonyxxl » czwartek, 21 października 2021, 00:07

slasta pisze: środa, 20 października 2021, 21:27 znacznie przekracza wystyczne standardu wtyku PCIE 8 pin tj. 150W
150W to ma molex. PCIe 6+2 to tak z 280W jest w standardzie co to złącze może przepuścić bezpiecznie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2129
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zasilacz - pytanie dot. wyjść/złączy CPU

Postautor: slasta » czwartek, 21 października 2021, 14:38

@tonyxxl
Skąd wziąłeś te 150W na molexie ? Chyba z czymś to pomyliłeś. Port PCIE z może pobrać 75W, a przecież poddające się adaptery SATA/molex do riserów jest większość znana, więc jakim cudem te adaptery miały by znieść 2x większe obciążenie. Nie mówiąc już o wykorzystaniu więcej niż 1 wtyczki na przewodzi z zasilacza.
Tu masz info od EVGA odnośnie zasilania riserów molexami/SATA - https://www.evga.com/support/faq/FAQdet ... aqid=59716

To samo z PCIE, nie wiem skąd te 280W? PCIE 6pin to 75W a PCIE6+2 to 150W a tak przynajmniej twierdzi Gigabyte - https://www.gigabyte.com/Support/FAQ/2773

Początkujący
Posty: 102
Rejestracja: 24 grudnia 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zasilacz - pytanie dot. wyjść/złączy CPU

Postautor: malpitrzon » czwartek, 21 października 2021, 15:24

Ja tam się na tym nie znam ale taki artykuł znalazłem:
https://www.gpuminingresources.com/p/psu-cables.html

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zasilacz - pytanie dot. wyjść/złączy CPU

Postautor: adiqq » czwartek, 21 października 2021, 15:30

slasta pisze: środa, 20 października 2021, 21:27A nie myślałeś o zasilaczu serwerowym ? Przy większej ilości kart to imo lepsze rozwiązanie. Poza tym zasilanie samej gpu to nie jedyny problem. Risery też trzeba jakoś zasilić, a obstawiam że używasz tych zasilanych z molexa lub co gorsze z SATA co nie jest najlepszym rozwiązaniem przy bardziej prądożernych kartach a RX580 pobierające nawet po UV ponad 100W raczej do nich należą, złaszcza że z kartami RX4xx/RX5xx był problem że z portu PCIE brały więcej prądu niż powinny. Także raczej polecał bym stosowanie riserów zasilanych z gniazdka PCIE.
Dokładnie tak, sam korzystam i polecam innym. Pomijak fakt, że starych prądożernych kart nie mam w ogóle (ale kilku kolegów regularnie ma upalone wtyczki!) - to wygoda i niezawodność...tym bardziej, że cenowo to chyba też wychodzi lepiej.
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Początkujący
Posty: 102
Rejestracja: 24 grudnia 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zasilacz - pytanie dot. wyjść/złączy CPU

Postautor: malpitrzon » czwartek, 28 października 2021, 09:31

Cześć, wczoraj odebrałem Zasilacz LC-Power Super Silent Modular 750W. W zestawie były 3 przewody na każdym z nich 2xPCI-E. Czyli tak jak chciałem - 6xPCI-E.

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zasilacz - pytanie dot. wyjść/złączy CPU

Postautor: koparki » czwartek, 28 października 2021, 09:45

malpitrzon pisze: środa, 20 października 2021, 20:23widzę tam 4 złącza VGA i dwa złącza CPU. Skoro CPU mam zasilane z pierwszego zasilacza to czy to znaczy że w drugim zasilaczu mogę podłączyć złącza CPU do karty graficznej lub risera? Jeśli tak to czy jakichś dedykowanych kabli do tego potrzebuję? Obrazek jest w słabej jakości ale wydaje mi się że VGA ma inaczej ścięte te kwadraty na pinach w porównaniu do CPU.

Proszę o poradę.
tak możesz użyć tego złącza ale kabel trzeba samemu dorobić bo jest inny rozkład pinów, przynajmniej kiedyś ze 3 lata temu szukałem nie było takich kabli na rynku. Nawet jak są to uważaj na zbyt małe przekroje miedzi w chińskich gotowych kabelkach

Dodano po 2 minutach 18 sekundach:
malpitrzon pisze: czwartek, 28 października 2021, 09:31W zestawie były 3 przewody na każdym z nich 2xPCI-E. Czyli tak jak chciałem - 6xPCI-E.
do algorytmu ETH da radę kabel który rozgałęzia jedno złącze w zasilaczu (choć lepiej tak nie robić ) ale gdybys użył algorytmów które mocno korzystają z rdzenia GPU to możesz doświadczyć niestabilności a nawet spalić gniazdo zasilania obciążając na max dwie karty rx5xx

Ja nie radze zasilaczy serwerowych jesli sprzet jest w domu czy mieszkaniu ze wzgledu na głośność pracy.
Kolega który załozył temat mógłby zasilić ta koparkę jednym zasilaczem 1000W , 6 kart to pobór max 700w jak sie je odpowiednio ustawi.
---

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zasilacz - pytanie dot. wyjść/złączy CPU

Postautor: adiqq » czwartek, 28 października 2021, 10:07

koparki pisze: czwartek, 28 października 2021, 10:00Nie uwali molexa lub sata na obecnych rx5xx
zaręczam, że uwaliło :lol: - a konkretnie pin6+2 (jeśli czegoś nie pomyliłem, musiałbym poszukać po starych zdjęciach)
XFX RX 580 - nie wiem, czy karta była za mocno podkręcona - jest to możliwe, bo to nie mój sprzęt był. Jak skłaniam się stronię obniżania poboru, a nie maksymalnego urobku - szczególnie w starych, prądożernych kartach. W pozostałych kartach podchodzę do sprawy indywidualnie...
koparki pisze: czwartek, 28 października 2021, 10:00 6 kart to pobór max 700w jak sie je odpowiednio ustawi.
I właśnie - cały przytaczasz ten przykład, ale osobiście nie znam nikogo, kto takie wyniki osiąga - teraz są takie relacje cenowe (koszt prądu/cena ETH) że opłaca się więcej kopać i zużywać więcej prądu. Nie znam też nikogo, kto kopie pod Win, wszyscy górnicy których znam, korzystają z HiveOS (nawet ci co mają 1-2 koparki!), nawet jeśli w przypadku RX5x0 oznacza to wyższy pobór prądu. Po bańce, jak jeszcze będzie możliwość kopania ETH to się być może zmieni, ale na ten moment tak to wygląda.

Dodano po 5 minutach 7 sekundach:
sprawdziłem - w maju spalona pin6+2, w sierpniu przelotka z sata->pin6

Dodano po 5 minutach 29 sekundach:
https://zapodaj.net/57770b66acb19.jpg.html
https://zapodaj.net/8f1eae6530f68.jpg.html
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zasilacz - pytanie dot. wyjść/złączy CPU

Postautor: koparki » czwartek, 28 października 2021, 10:22

adiqq pisze: czwartek, 28 października 2021, 10:12zaręczam, że uwaliło
nie uwali na łagodnym przecież dla kart algorytmie eth i na rx5xx chyba że ktoś jest niespełna rozumu , czyli rdzeń i napięcie na maxa. a kable rozgałęzione na dwa lub o zgrozo kilka z jednego sata ...
adiqq pisze: czwartek, 28 października 2021, 10:12 teraz są takie relacje cenowe (koszt prądu/cena ETH) że opłaca się więcej kopać i zużywać więcej prądu.
W moim wypadku poniżej 700w na 6x rx580 nie jest po to aby oszczędzać prąd ale po to aby karty chodziły jak samograj , miesiącami bez jakiegokolwiek dozoru, samoresetu , bez zawieszeń i bez wyłączania , we względnej ciszy i bez nadmiernego zużywania wentylatorów.
Długoterminowo minimalnie mniej mh/s z powodu obniżenia napięcia (co za tym idzie mniejsza temperatura) nadrabia gdy musisz wyłączyć sprzęt i przerwać mining na jednej z kart bo wentylator do wymiany lub przegrzała się pasta na gpu i wentylator szaleje lub gdy w ogóle tracisz kartę z powodu przegrzanego ramu.
---

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zasilacz - pytanie dot. wyjść/złączy CPU

Postautor: adiqq » czwartek, 28 października 2021, 11:14

Zapominasz, że nie zawsze sprzęt pracuje w idealnych warunkach - i że czasami tych rigów jest więcej niż 1 czy 2 :lol:
Spotkałem się, że na farmie w hali było prawie 44C w największe upały...
U mnie też mam samograje wszędzie....ale jak właściciel farmy nie dotrzymuje słowa i katuje sprzęt w takich ekstremalnych warunkach to mi nic do tego, ja tylko tym zarządzam i od czasu do czasu serwisuje i reanimuje.

A te spalone wtyczki były akurat w normalnych warunkach,w normalnym rigu, dla standardowych nastaw (core=1100,mem=2000 i napięcia trochę poniżej 850mV), do tego żadnych rozgałęźników, ksiązkowo wszystko połączone.

Dodano po 22 minutach 46 sekundach:
dodam jeszcze, że reboot co kilka dni nie jest najmniejszym problemem, bo od czego sa zarządzalne gniazdka?
Nawet jak rig padnie, to da się go w większości przypadków zdalnie podnieść...
HiveOS https://hiveos.farm?ref=121257
Nie chce subskrypcji na bzdurne teorie spiskowe !
Nie mam zamiaru dyskutować z "krypto-czubami" !
Tylko trzecie oko i otwarta czakra prawdę ci powie !

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zasilacz - pytanie dot. wyjść/złączy CPU

Postautor: koparki » czwartek, 28 października 2021, 11:47

jak jest rigów więcej niz 1-2 tym bardziej opłaca sie optymalizować , nie rozumiem po co podważasz sens optymalizacji , dziele się wiedzą bo założyciel tematu ma akurat rx580.

Nie , nie spali wtyczek jeśli kazda karta jest zasilona osobnym jednym, nierozgałęzionym złączem PCIE z jednego gniazda w zasilaczu i osobnym złączem do risera , nawet moze to być sata choć to najgorsza opcja. Da się tak połączyć i to bez problemu w pojedynczym zasilaczu atx, nie musi być serwerowy. To się u mnie sprawdziło. Warunkiem jest rozsądek przy nastawie kart, ja mam bardzo agresywne timingi na wzglednie niskich zegarach vram a wiec też proporcjonalnie zegar rdzenia nie jest wysoki a więc mozna dać bardzo niskie napięcie i efekt będzie dobry w porównaniu do wysokich zegarów(które trzeba mocniej zasilić) z nieco gorszymi timingami. Poza tym niektóre systemy chłodzące GPU potrafią wziąć sporo pradu po slocie pci , np. referencyjne radeony z jedną turbinką zamiast wentylatorów więc należy dbać o optymalne chłodzenie pomieszczenia. Przy obrotach turbinki 100% kiedyś widziałem grzejące się złącza sata natomiast przy podmianie na kartę niereferencyjną , z dwoma wentylatorami problemu nie było... ale to chyba nie były jeszcze czasy miningu eth.

Algorytm ETH nie jest zabójczy dla kart a rx-y nie są aż tak archaiczne i prądożerne , zabójcze dla kart są inne algorytmy np swego czasu kopanie bitcoin które wykorzystywało 100% rdzenia albo niektóre dualminingi eth , wtedy niedoświadczonym amatorom miningu często płonęły wtyki. Oczywiście sprzęt trzeba teraz projektować tak aby zniósł inny algorytm, bo kopanie eth sie skończy.
---

Początkujący
Posty: 102
Rejestracja: 24 grudnia 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zasilacz - pytanie dot. wyjść/złączy CPU

Postautor: malpitrzon » czwartek, 28 października 2021, 22:27

Zamówiłem dziś szóstą kartę więc może jeszcze w tym tygodniu dostanę. Aktualnie wszystkie 5 kart ustawionych jest na 850mV. Cała koparka pobiera 645 W. Zgaduję, że z szóstą kartą będzie to 765 W.

Jak już będę miał wszystkie karty to podłączenie będzie wyglądało tak:

1) Główny zasilacz LC-Power Super Silent Modular 750W 80 Plus Gold - będzie zasilał płytę główną/CPU/3xRX580/3xRiser, wszystko na okablowaniu z pudełka
2) Dodatkowy zasilacz Cooler Master MWE V2 700W 80 Plus (bez Gold) - będzie zasilał (w sumie już tak zasila) 3xRX580/1xRiser, na kablach które były, bez dodatkowych rozgałęzień, z racji że ten zasilacz ma tylko 4 PCI-E to jeden riser jest zasilany z molexa i jedna karta jest wpięta w płytę główną

No i teraz tak, zajrzałem do stacjonarki a tam siedzi zasilacz Seasonic Focus Plus 550W 80 Plus Gold. Producent załączył dwa przewody z jednym PCI-E na przewód. Wczoraj zamówiłem dwa takie przewody podłączane bezpośrednio w zasilacz:
https://allegro.pl/oferta/kabel-seasoni ... 0433905173
Więc w sumie będę miał 6xPCI-E. Pomysł mój jest taki żeby dać ten zasilacz zamiast tego w punkcie 2. Zasilił bym wtedy 3xRX580/3xRiser. Ta jedna karta nie musiała by być podłączona w płytę główną (grzeje się mocniej niż inne) no i riser nie był by z molexa. Wydaje mi się, że trzy karty plus ich risery pobiorą w sumie 360 W. Czy mam rację? Więc dla zasilacza 550 W było by to obciążenie 66%. Wydaje mi się, że to dobry pomysł ale chcę usłyszeć Waszą opinię.

Nie wiem czy to coś zmienia ale wszystkie karty to MSI Radeon RX 580 ARMOR OC 8GB .

koparki pisze: czwartek, 28 października 2021, 10:22W moim wypadku poniżej 700w na 6x rx580
Jakie ustawienia, ile MH/s z karty, jakie obroty wentylatorów? Wydawało mi się, że mam ustawione optymalnie :)

Moderator
Posty: 9626
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Zasilacz - pytanie dot. wyjść/złączy CPU

Postautor: koparki » czwartek, 28 października 2021, 22:38

napięcie ok 0.79v-0.815v wentylatory ok 50% a rdzeń max 60stopni , ram ok 1970-2000mhz z odpowiednimi timingami, dostrojone tak aby nie było HW error na pamieciach (sprawdzaj w programie diagnostycznym bo miner nie pokazuje HW error), rdzeń gpu 1070-1080mhz, przy takich ustawieniach jest średnio ok 29.5mh/s no ale to chodzi miesiącami bez dotykania, wieszania, resetowania się i jest tylko znośnie cichy szum. Pojedynczy zasilacz ATX (zasilacz klasy gold obciążony trochę więcej niż połowa, cisza x10 w porównaniu do serwerowego), Połączenia elektryczne idealne bez żadnych rozgałęziaczy . Przy 7 kartach jest 785W ze ściany dla całego kompletnego komputera i ok 206mh/s .
---

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 30 października 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zasilacz - pytanie dot. wyjść/złączy CPU

Postautor: NewMine » sobota, 30 października 2021, 01:50

Panowie w zasilaczu zostały mi wolne wejścia 8 PIN CPU/PCIE.
Łącząc je oryginalnym kablem 8PIN który rozdziela się na 6PIN+2PIN i podłączająć do risera tymi 6PIN okazuje się ze one nie zasila risera. Testowo podłączająć risera cisza nie zaświeci nawet żadna dioda i nie działa. To normalne ?
W zasilaczu jest 6 wyjść 8PIN na których pisze CPU/PCIE. 3 wykorzystuje do kart i 1 do płyty głównej. Zostają 3 i nie moge ich wykorzystać

Tak wygląda

Zastanawiam się czy to nie dlatego, ze fabryczny adapter do risera 6 PIN np. na SATA wygląda tak, że ma u góry w lini ma 3 kable minus, a na dole w lini ma tylko dwa kable plus (skrajne), a w środku nie ma zasilania. A kabel PCI-E/CPU jak rodziele go z 8 PIN na 6 PIN to ma góre tak samo 3x minus ale doł ma 3x plus więc w środku ma też zasilanie, którego w adapterze nie ma. Może to jest problem ze za dużo zasilania z powodu tego dodatkowego plusa na środku ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1638
Rejestracja: 10 czerwca 2017
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zasilacz - pytanie dot. wyjść/złączy CPU

Postautor: tonyxxl » sobota, 30 października 2021, 16:49

NewMine pisze: sobota, 30 października 2021, 01:50W zasilaczu jest 6 wyjść 8PIN na których pisze CPU/PCIE. 3 wykorzystuje do kart i 1 do płyty głównej. Zostają 3 i nie moge ich wykorzystać
W tym zasilaczu na zdjęciu jest 5 a nie 6 wyjść pcie/cpu 6+2.
Jak wykorzystujesz 3 do kart a jedno do cpu to zostaje ci jedno a nie 3 :roll:

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 30 października 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zasilacz - pytanie dot. wyjść/złączy CPU

Postautor: NewMine » sobota, 30 października 2021, 19:28

No tak zapomniałem napisać ze mam 2 zasilacze :). W jednym zostaje 1 w drugim 2 :).
Ale chyba zmienie je na 2szt Qoltec Zasilacz ATX 1600W. Tam mam czysto z jednego 6 kart i z drugiego 6 kart razem z riserem.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 6335
Rejestracja: 27 lipca 2011
Reputacja: 1668
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zasilacz - pytanie dot. wyjść/złączy CPU

Postautor: maxi82 » sobota, 30 października 2021, 19:38

NewMine pisze: sobota, 30 października 2021, 19:28Ale chyba zmienie je na 2szt Qoltec Zasilacz ATX 1600W.


:shock: :shock:
Weź poszukaj czegoś w ofercie fortron, delta..
Pomogłem, chcesz się odwdzięczyć: 1GjJuynG6TiuKVoyg3JwGy2ePA6VUfGbCx

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 30 października 2021
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Zasilacz - pytanie dot. wyjść/złączy CPU

Postautor: NewMine » sobota, 30 października 2021, 22:10

Zaproponujesz coś fajnego na co najmniej 6 GPU kable PCIe 8PIN -> 2x 6+2 Mam 12sztuk 3060

Wróć do „Sprzęt (hardware) do miningu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości