Opłacalność moningu gpu w 2019r Ryzen Threadripper 2990WX

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 990
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ryzen Threadripper 2990WX

Postautor: wamak » czwartek, 11 lipca 2019, 16:50

W przypadku mocnego spadku wartości krypto, np. o 90%, to jednak większą wtopą jest zakup krypto w nieodpowiednim momencie, niż zakup koparki opartej na GPU (byle nie karty miningowe i nie ASIC). Karty aż tak nie tracą na wartości.
Tak, zgadzam się, że lepiej się wychodziło na zakupie krypto do tej pory, ale jeśli się kupi na górce i dojdzie do mocnego spadku, będzie odwrotnie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2129
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ryzen Threadripper 2990WX

Postautor: slasta » piątek, 12 lipca 2019, 09:07

adiqq pisze: czwartek, 11 lipca 2019, 16:42 Jestem tego świadom...tylko dla odmiany wstaw może ceny które były 2 dni temu przed spadkiem i jaki wtedy zysk...w dłuższej perspektywie, to wszystko można/trzeba uśrednić...tak cenę jak i diff. Dzisiaj jest tyle ile piszesz, ale za kilka dni może być 2 razy więcej...
I tak, myślę że taki stan się utrzyma jeszcze przez jakiś czas i że kurs pójdzie jeszcze do góry. Nie podchodź do tego z góry ustaloną tezą. I po raz kolejny podkreślę - ETH nie jest ostatnio najbardziej dochodowym coinem.

To co pisałem wyżej ma tylko na celu pokazanie że z czasem będziesz kopał mniej krypto, a im mniej krypto będziesz miał tym mniej zarobisz na wzroście ceny. Co dokładnie pokazują moje wyliczenia. Bo nie oszukujmy się, każdy wchodzący w krypto liczy na wzrost ceny. Więc moją jedyną ustaloną z góry tezą jest zdobyć jak najwięcej krypto za jak najmniejsze pieniądze i przy jak najmniejszym nakładzie pracy. A kopanie niestety w ten schemat słabo się wpisuje. Z drugiej strony nie można też iść ślepo w ten schemat tylko trzeba analizować sytuacje na rynku.
adiqq pisze: czwartek, 11 lipca 2019, 16:42 Mimo wszystko - nie sądzę. Widzisz, gdybym zarabiał w krypto i płacił w krypto - wtedy liczyłbym w krypto. Ale tak nie jest...A skoro za jakiś czas sprzedam koparkę(zakładam że z zyskiem, ale to sie faktycznie okaże) i zostanie mi jeszcze krypto, to w czym problem?

Powtórzę to co pisałem wyżej. Celem powinno być zdobycie jak największej ilości krypto, skoro wszyscy liczymy na wzrost ceny, a kopanie zdecydowanie nie jest najlepszym sposobem gdyż wymaga czasu , a jak widać z czasem kopiemy coraz mniej, to po co bawić się w kopanie, skoro kupując je bezpośrednio będziemy mieli ich więcej i mniej się narobimy.
adiqq pisze: czwartek, 11 lipca 2019, 16:42 Jasne że tak jest. Ale tutaj się nie zgodzę. 1 ręka to 5 koparek. 5 koparek takich samych koparek, to już 1430Mh/s i to już się zaczynają robić większe kwoty (o innych bardziej dochodowych coinach nie wspominając). Oczywiście, dla jednego to będzie tyle co nic, ale dla innego spora kwota miesięcznie przy relatywnie niewielkim nakładzie pracy. A nie sądzę, żeby przy takiej ilości konieczne było zakładanie DG. O 19% podatku oczywiście wiem i pamiętam.
Zdaję sobie sprawę, że przy większej skali pojawiają się problemy, o których teraz w ogóle nie myślę ;) Ale staram się jak najlepiej do tego przygotować...tak się przez przypadek złożyło, że ponad rok temu, kiedy jeszcze o tym nie myślałem, złożyłem wniosek o dofinansowanie do PV. I szczęśliwie się zlożyło, że dostanę 90% dofinansowania, czekam na montaż dodatkowych 3kwp. Kolejny bonus, który zwiększy opłacalność kopania. A gdyby mi odbiło :lol: , to mogę niewielkim kosztem na działce obok domu postawić małą farmę PV, warunki pod to mam bardzo dobre (ekspozycja południowa, bez zacienienia, dużo miejsca) - co wcale nie znaczy że tak zrobię, chodzi jedynie o sam fakt, że wybiegam myślami trochę do przodu...

Ale więcej sprzętu to też wyższe koszty utrzymania. Raz zarobisz więcej , raz zarobisz mniej a jeszcze innym razem będziesz musiał dopłacić do interesu. Co dokładnie pokazują cyferki które wrzuciłem wcześniej. Natomiast posiadając krypto nie ponosisz żadnych kosztów utrzymania.

Panele PV to dobra sprawa ale żeby zasilić nimi koparki to potrzeba ich naprawdę sporo. Koparka o mocy 1kW w ciągu roku pobierze tej energii blisko 9000kW gdzie zestaw paneli o mocy 3kWp wyprodukuje jej ok 3000kW, z czego tylko przez ok 30% czasu będziesz zużywał energie produkowaną przez panele na bieżąco , gdyż w nocy czyli przez 50% czasu i w okresie jesienno-zimowym i wczesnej wiosny panele będą produkowały znikomą ilość energii, więc będziesz musiał ją pobierać z sieci ze stratą 20%. Więc de facto do dyspozycji będziesz miał już tylko ok 2600kW. Także żeby zasilić jedną koparkę całkowicie z paneli potrzeba by było z 10 000 kWp.
Ale tu znów dochodzi kwestia ceny tych paneli. Robiąc samemu po kosztach na jakiś chińskich panelach 10kWp to koszt min 25 000zł ale na taką instalację raczej nie dostanie się dofinansowania tylko trzeba to robić przez jakąś wyspecjalizowaną firmę która ma odpowiednie pieczątki a to już wyższy koszt. Ale przy zwrocie 90% na pewno warto i to nawet można pójść w maks jaki można ustawić dla micro instalacji, jak dobrze kojarzę to chyba 40kWp. I wtedy na samej wymianie prąd -> krypto będzie się wychodziło dosyć dobrze. Wtedy zakup koparki ma jakiś sens.

Dodano po 1 minucie 43 sekundach:
wamak pisze: czwartek, 11 lipca 2019, 16:50 W przypadku mocnego spadku wartości krypto, np. o 90%, to jednak większą wtopą jest zakup krypto w nieodpowiednim momencie, niż zakup koparki opartej na GPU (byle nie karty miningowe i nie ASIC). Karty aż tak nie tracą na wartości.
Tak, zgadzam się, że lepiej się wychodziło na zakupie krypto do tej pory, ale jeśli się kupi na górce i dojdzie do mocnego spadku, będzie odwrotnie.
Dlatego przed wydaniem zł trzeba przeanalizować sytuacje. Nie ważne czy kupujemy krypto czy sprzęt.

Dodano po 11 minutach 27 sekundach:
@adiqq
tu masz ciekawy kalkulator na którym można zasymulować wzrost trudności i ceny, więc idealnie się nada do wyliczenia opłacalności inwestycji
https://www.mycryptobuddy.com/ethereumminingcalculator

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ryzen Threadripper 2990WX

Postautor: adiqq » piątek, 12 lipca 2019, 10:07

slasta pisze: piątek, 12 lipca 2019, 08:55Ale więcej sprzętu to też wyższe koszty utrzymania. Raz zarobisz więcej , raz zarobisz mniej a jeszcze innym razem będziesz musiał dopłacić do interesu. Co dokładnie pokazują cyferki które wrzuciłem wcześniej. Natomiast posiadając krypto nie ponosisz żadnych kosztów utrzymania.

Pewnie masz rację, ale ja nie zauważam tych wyższych kosztów utrzymania(energia) - bo tak jak pisałem, część krypto właśnie po to sprzedaję, żeby tych kosztów utrzymania nie było. Coś za coś, prawda?? Wolę jeść mniejszą łyżeczką, a ciągle, niż ładować się w duże koszty i czekać, aż waluta wzrośnie...Przez ten cały czas, to jedyny chyba okres w którym dopłacałem, to był moment, że eth było po około 120$ a ja kopałem 3xRX....+- na zero wychodziło...

slasta pisze: piątek, 12 lipca 2019, 08:55Panele PV to dobra sprawa ale żeby zasilić nimi koparki to potrzeba ich naprawdę sporo. Koparka o mocy 1kW w ciągu roku pobierze tej energii blisko 9000kW gdzie zestaw paneli o mocy 3kWp wyprodukuje jej ok 3000kW, z czego tylko przez ok 30% czasu będziesz zużywał energie produkowaną przez panele na bieżąco , gdyż w nocy czyli przez 50% czasu i w okresie jesienno-zimowym i wczesnej wiosny panele będą produkowały znikomą ilość energii, więc będziesz musiał ją pobierać z sieci ze stratą 20%. Więc de facto do dyspozycji będziesz miał już tylko ok 2600kW. Także żeby zasilić jedną koparkę całkowicie z paneli potrzeba by było z 10 000 kWp.
Ale tu znów dochodzi kwestia ceny tych paneli. Robiąc samemu po kosztach na jakiś chińskich panelach 10kWp to koszt min 25 000zł ale na taką instalację raczej nie dostanie się dofinansowania tylko trzeba to robić przez jakąś wyspecjalizowaną firmę która ma odpowiednie pieczątki a to już wyższy koszt. Ale przy zwrocie 90% na pewno warto i to nawet można pójść w maks jaki można ustawić dla micro instalacji, jak dobrze kojarzę to chyba 40kWp. I wtedy na samej wymianie prąd -> krypto będzie się wychodziło dosyć dobrze. Wtedy zakup koparki ma jakiś sens.


Ja to wszystko wiem, ile PV wyprodukują energii w ciągu roku i z czym się to wiąże...od jakiegoś czasu mam prawie 7kwp...Najbardziej opłaca się konsumpcja własna wyprodukowanego prądu, stąd koparki dobrze się w to wpisują....dodatkowo w przypadku taryfy G12w większośc prądu jest produkowana w okresie obowiązywania "drogiej taryfy" więc oszczędności są większe....
Gdy normalnie pobieram prąd z sieci, to nie mam żadnej straty 20% jak piszesz, stratę mam tylko gdy pobieram nadwyżkę którą wcześniej oddałem do sieci, a to bardzo istotna różnca. Dlatego jeszcze raz powtórzę - najbardziej opłaca się bieżąca konsumpcja własna.
Robiłem jakiś czas temu PV, także z małym dofinansowaniem(WFOŚ) i nie do końca jest tak jak piszesz. Z kompletem pieczątek, robota przez firmę, całość wyszła mnie około 3k za 1kwp. Diabeł tkwi w szczegółach, jak zawsze(trzeba się w temat naprawdę wgłębić...tego nie przeskoczysz!). Jako bonus będę mógł odpisać od podatku tę część, która nie podlegała dofinansowaniu....
A naprawdę tanie instalacje (takie o której pisałem) to się robi na używkach i samemu (lub z pomocą znajomego elektryka)...wtedy cena jest dużo niższa, niż napisałem. A w przypadku, gdy to ma być przeznaczone całkowicie na autokonsumpcję, to nie ma potrzeby nawet zgłaszać tego do energetyki,bo to jest prosty off-grid.

Dzięki za przypomnienie tego kalkulatora, znam go, ale dawno z niego nie korzystałem. Tak na szybko, ma jedną zasadniczą wadę - dotyczy tylko ETH/ETC....nie chcę się powtarzać, ale to nie jest najlepszy coin do kopania od jakiegoś czasu....różnice pomiędzy tymi najlepszymi a eth/etc są bardzo duże(i nie muszę chyba tłumaczyć, jaki to ma wpływ na opłacalność?)...proponuję spojrzeć na whattomine dla konfiguracji o której dyskutujemy....

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Ryzen Threadripper 2990WX

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 12 lipca 2019, 10:11

adiqq pisze: piątek, 12 lipca 2019, 10:07ale ja nie zauważam tych wyższych kosztów utrzymania(energia) - bo tak jak pisałem, część krypto właśnie po to sprzedaję, żeby tych kosztów utrzymania nie było. Coś za coś, prawda??
Zdajesz sobie w ogóle sprawę co piszesz? Uważasz się za poważną osobę?
Bez obrazy, ale jeżeli "nie zauważasz" istotnych części wyliczenia, to całe Twoje wyliczenia można wyrzucić do śmieci.

Mam nadzieję, że z pomocą tego tematu nie wciągniesz w mining naiwnych, którzy myślą że będą z tego mieli zyski.

Stan na lipiec 2019: Mining przy normalnych cenach prądu jest wciąż nieopłacalny.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2129
Rejestracja: 24 sierpnia 2011
Reputacja: 392
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ryzen Threadripper 2990WX

Postautor: slasta » piątek, 12 lipca 2019, 12:04

adiqq pisze: piątek, 12 lipca 2019, 10:07
Pewnie masz rację, ale ja nie zauważam tych wyższych kosztów utrzymania(energia) - bo tak jak pisałem, część krypto właśnie po to sprzedaję, żeby tych kosztów utrzymania nie było. Coś za coś, prawda?? Wolę jeść mniejszą łyżeczką, a ciągle, niż ładować się w duże koszty i czekać, aż waluta wzrośnie...Przez ten cały czas, to jedyny chyba okres w którym dopłacałem, to był moment, że eth było po około 120$ a ja kopałem 3xRX....+- na zero wychodziło...
Ja mówię o koszcie w krypto. Sam mówisz że sprzedajesz krypto aby zapłacić za prąd. Jak kurs krypto jest wysoki to musisz sprzedać ich mniej, jak niski to musisz sprzedać więcej, a w skrajnym przypadku urobku może nie starczyć na zapłacenie rachunku za prąd za ostatni miesiąc wtedy musisz pokryć to z własnej kieszeni.
W twoim przypadku ratują cię panele bo w dużej części koszt prądu wpada z powrotem do twojej kieszeni, ale dla kogoś kto nie ma paneli ogólna opłacalność jest sporo gorsza. Zakup paneli bez dotacji tylko aby postawić koparkę to też raczej słaby pomysł.

adiqq pisze: piątek, 12 lipca 2019, 10:07 Gdy normalnie pobieram prąd z sieci, to nie mam żadnej straty 20% jak piszesz, stratę mam tylko gdy pobieram nadwyżkę którą wcześniej oddałem do sieci, a to bardzo istotna różnca. Dlatego jeszcze raz powtórzę - najbardziej opłaca się bieżąca konsumpcja własna.

Chyba chciałeś napisać bezpośrednio z paneli a nie z sieci. Gdy prąd z twojej nadprodukcji wraca do ciebie z sieci to tracisz 20%. W nocy panele dają prawie zerową ilość energii więc aby zasilić koparkę musisz prąd pobrać z sieci a więc ze stratą 20%. Na wykorzystanie nadprodukcji prądu masz chyba rok czasu. Jak nie wykorzystasz go przez ten czas to nie dostaniesz nawet grosza za niego.

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ryzen Threadripper 2990WX

Postautor: adiqq » piątek, 12 lipca 2019, 13:07

slasta pisze: piątek, 12 lipca 2019, 12:04Ja mówię o koszcie w krypto. Sam mówisz że sprzedajesz krypto aby zapłacić za prąd. Jak kurs krypto jest wysoki to musisz sprzedać ich mniej, jak niski to musisz sprzedać więcej, a w skrajnym przypadku urobku może nie starczyć na zapłacenie rachunku za prąd za ostatni miesiąc wtedy musisz pokryć to z własnej kieszeni.
W twoim przypadku ratują cię panele bo w dużej części koszt prądu wpada z powrotem do twojej kieszeni, ale dla kogoś kto nie ma paneli ogólna opłacalność jest sporo gorsza. Zakup paneli bez dotacji tylko aby postawić koparkę to też raczej słaby pomysł.

Racja, ale patrząc na dzisiejszą trudności i urobek, wiesz jaka musiałaby być cena (niech będzie, że na przykładzie ETH) ETH, żebym musiał dopłacić z własnej kieszeni??? Na szybko mi wyszło, że przy cenie ETH=~115$ wychodzę na zero....jak spadnie niżej, to faktycznie muszę dopłacić...pisałem już wcześniej, że nie dopłacałem do tego, a wręcz sporo odkładałem. I jakoś trudno mi sobie wyobrazić, żeby w najbliższym czasie cena ETH miała wrócić w te okolice (jeśli w ogóle!) W okresie kiedy kopałem (na 3xRX) i cena była w tej okolicy, to te dni chyba na palcach policzę. I masz racje, wtedy dopłaciłem, to nie ulega wątpliwości (Riga o którym dyskutujemy tutaj nabyłem później)
Paneli do tego nie mieszaj, bo od samego początku wyraźnie zaznaczyłem, że je mam, ale nie uwzględniam ich w analizie opłacalności. Gdybym je uwzględnił, to średnią cenę 1kwh musiałbym przyjąć jeszcze niższą....i uwzględnić ich koszty, a to tylko niepotrzebnie zagmatwałoby wszystko.
slasta pisze: piątek, 12 lipca 2019, 12:04Chyba chciałeś napisać bezpośrednio z paneli a nie z sieci. Gdy prąd z twojej nadprodukcji wraca do ciebie z sieci to tracisz 20%. W nocy panele dają prawie zerową ilość energii więc aby zasilić koparkę musisz prąd pobrać z sieci a więc ze stratą 20%. Na wykorzystanie nadprodukcji prądu masz chyba rok czasu. Jak nie wykorzystasz go przez ten czas to nie dostaniesz nawet grosza za niego.

Piszemy to samo, ale każdy interpretuje to inaczej ;)
Za prąd w nocy płacę 0,2542zł (tania taryfa G12w) i nie płacę przecież 20% więcej, nie pobieram też go 20% więcej...płacę i pobieram cały czas tyle samo. Dla mnie jest duża różnica pomiędzy mniejszym zyskiem (oddaniem na przechowanie prądu do sieci i odebranie 80% z tego) a płacenie za prąd 20% więcej. O tym też pomyślałem, żeby jak najmniej oddawać do sieci...
Dom ogrzewam prądem od lat, wiem dokładnie ile prądu zużywam w skali całego roku, więc na ma nawet cienia szansy na to, że nie wykorzystam nadprodukcji w ciągu roku ;) I powtórzę - PV w to nie mieszaj, tak jakby ich nie było...to tylko niepotrzebnie komplikuje obraz całej sytuacji.

Dodano po 6 minutach 3 sekundach:
ShadowOfHarbringer pisze: piątek, 12 lipca 2019, 10:11Mam nadzieję, że z pomocą tego tematu nie wciągniesz w mining naiwnych, którzy myślą że będą z tego mieli zyski.

Stan na lipiec 2019: Mining przy normalnych cenach prądu jest wciąż nieopłacalny.


Jak już pisałem wcześniej, nie jest moim zamiarem wciąganie nikogo w cokolwiek. Prostowanie pewnych mitów, także niektórych twoich, że prąd kosztuje 0,5xx i przy naszych cenach się nie opłaca.
A jak ktoś będzie chciał kopać, to i tak będzie kopać jak się uprze, nawet w taryfie G11. Tego nie zmienisz.

Biorąc pod uwagę fakt, że nie kwestionujesz cen prądu które podałem, nie obraziłeś nikogo, to i tak jest nieźle ;)
Widzę postęp :D Może kiedyś nawet będziemy się czasami zgadzać? :P

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ryzen Threadripper 2990WX

Postautor: koparki » piątek, 12 lipca 2019, 13:13

jak ma się podział na taryfę dzienną/nocną (ok 27gr) i włącza tylko w nocy , traktuje jako ogrzewanie w sezonie grzewczym i nie sprzedaje przy niskim kursie to się trochę opłaca. Jak się ma do tego panele to nieco lepiej. Ale to wszystko dotyczy juz gotowych instalacji które hulają i szkoda ich sprzedawać.
---

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Ryzen Threadripper 2990WX

Postautor: ShadowOfHarbringer » piątek, 12 lipca 2019, 13:47

koparki pisze: piątek, 12 lipca 2019, 13:13traktuje jako ogrzewanie w sezonie grzewczym
Wszystko się zgadza.

Jako ogrzewanie jest minimalnie opłacalne. To jest ten "trik", o którym pisałem o tym samym wyżej w temacie.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ryzen Threadripper 2990WX

Postautor: adiqq » sobota, 13 lipca 2019, 08:49

Wy tak na serio z tym ogrzewaniem??
Chyba,że macie na myśli garaż i/lub piwnicę(lub jakieś pomieszczenie gospodarcze)
Nie wyobrażam sobie tego...
Może jestem skrzywiony na tym punkcie, ale latach mieszkania w domu z podłogówką niskotemperaturową, nie wyobrażam sobie powrotu do ogrzewania grzejnikowego czy jakiegoś innego...które w dodatku generuje hałas ;)

Ponieważ mam trochę "jobla" na tym punkcie - postaram się prowadzić regularne notatki (zestawienia miesięczne) odnośnie kursów, cen,zużycia prądu, urobku...itd....nie będzie dla mnie to żaden problem, tak samo jak nie było problemem prowadzenie notatek odnośnie zużycia prądu przez PC.
I za jakiś czas wrócimy do tematu...będę mieć dużo więcej "twardych" danych niż teraz...I pewnie założę do tego osobny wątek, coś w stylu dziennika...

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Ryzen Threadripper 2990WX

Postautor: ShadowOfHarbringer » niedziela, 14 lipca 2019, 13:59

adiqq pisze: sobota, 13 lipca 2019, 08:49Wy tak na serio z tym ogrzewaniem??
My jesteśmy na serio, problem jest z tym że Ty nie jesteś na serio.

Wykorzystanie ciepła z miningu to jedyna szansa na jakąkolwiek opłacalność takiego biznesu.

Jeżeli kiedyś będę miał basen lub szklarnię, to zaprojektuję sobie system ogrzewania ich minerami.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ryzen Threadripper 2990WX

Postautor: koparki » niedziela, 14 lipca 2019, 14:10

adiqq pisze: sobota, 13 lipca 2019, 08:49Wy tak na serio z tym ogrzewaniem??
Chyba,że macie na myśli garaż i/lub piwnicę(lub jakieś pomieszczenie gospodarcze)
Nie wyobrażam sobie tego...

Ogranicza Cię wyobraźnia , ale uwierz na słowo że koparka gpu (odpowiedni model kart z dużą ilościa miedzi w chłodzeniu i z dwoma wentylatorami), moze być tak zbudowana i skonfigurowana że słychać tylko bardzo delikatny szum, zwłaszcza gdy w pomieszczeniu jest nie wiecej niż 18-20 stopni a napięcie rdzenia wynosi ok 0.8v, wtedy wentylatory osiągają tylko 25% prędkości.
---

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ryzen Threadripper 2990WX

Postautor: adiqq » poniedziałek, 15 lipca 2019, 12:00

nie rozumiemy się...chodziło mi o to, że nie można tego zrobić - jasne, można zrobić grzejnik z delikatnym szumem, ale nawet najlepszy grzejnik bez szumu to zupełnie inny komfort niż ogrzewanie płaszczyznowe (podłogowe,ścienne).
Inna liga..i to nie jest tylko mój wymysł, bo prawie wszyscy którzy przeszli z grzejników na podłogówkę (niskotemperaturową, dobrze wykonaną) nie wyobraża sobie powrotu do tradycyjnych grzejników.
Co innego wspomniany wyżej basen i/lub szklarnia...

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Ryzen Threadripper 2990WX

Postautor: ShadowOfHarbringer » poniedziałek, 15 lipca 2019, 12:13

adiqq pisze: poniedziałek, 15 lipca 2019, 12:00nie rozumiemy się...chodziło mi o to, że nie można tego zrobić - jasne, można zrobić grzejnik z delikatnym szumem, ale nawet najlepszy grzejnik bez szumu to zupełnie inny komfort niż ogrzewanie płaszczyznowe (podłogowe,ścienne).
Inna liga..i to nie jest tylko mój wymysł, bo prawie wszyscy którzy przeszli z grzejników na podłogówkę (niskotemperaturową, dobrze wykonaną) nie wyobraża sobie powrotu do tradycyjnych grzejników.
To nie ma nic do tematu.

Rozmawialiśmy o tym, że mining jest nieopłacalny, a Ty tutaj zacząłeś się rozwodzić na temat tego jakie ogrzewanie jest przyjemne dla użytkownika a jakie nie.

Podsumuję krótko: Wolny rynek gówno obchodzi, czy lubisz podłogówkę, czy grzejnik, czy może promiennik IR. Albo znajdziesz taki sposób, żeby Twój miner nie przynosił strat, albo jego amortyzacja będzie Ci się zwracać 5 lat i wyjdziesz na tym gorzej niż gdybyś kupił po prostu krypto.

Jak można w ogóle dyskutować w ten sposób. Nawet gdy Ci się udowodni, że nie masz racji i gówno się znasz, to Ty dalej swoje. Skąd się biorą tacy ludzie?
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
-2
Napiwki za post: 0 BTC

Ryzen Threadripper 2990WX

Postautor: adiqq » poniedziałek, 15 lipca 2019, 12:38

No właśnie, jak można dyskutować w ten sposób...
na razie było trochę dyskusji, ale dowodami bym tego nie nazwał w żaden sposób.
Sugerujesz, że wątek bez obrażania nie może istnieć?? :D
Z twojej strony padają tylko tezy i nic więcej.
Wybacz, że nie wierzę w twoje tezy i autorytarne stwierdzenia, ale podczas naszej pierwszej dyskusji pomiędzy nami w której dałeś popis znajomości cen prądu, nie mam zamiaru traktować cię jako autorytet w tej kwestii. A jak podpadniesz w 1 kwestii, to wiesz....
Lubię dyskutować, ale wybacz, nie mam najmniejszego zamiaru dostosowywać się do twoich standardów dyskusyjnych.

Obiecałem założyć osobny wątek i to zrobię...po jakimś czasie będzie można rozmawiać o opłacalności.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Ryzen Threadripper 2990WX

Postautor: koparki » poniedziałek, 15 lipca 2019, 18:19

fajny wątek czy mógłby jakiś moderator zmienić nazwę ? "Opłacalność moningu gpu w 2019r" chyba byłoby adekwatne do treści. @Bit-els ?
---

Weteran
Posty: 4958
Rejestracja: 23 grudnia 2018
Reputacja: 2281
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Opłacalność moningu gpu w 2019r Ryzen Threadripper 2990WX

Postautor: adiqq » wtorek, 16 lipca 2019, 06:00

Zaraz po napisaniu wczoraj swojego posta, zgłosiłem go do moderacji z prośbą o przeniesienie wątku do odpowiedniego działu. Albo wyodrębnienie części dotyczącej opłacalności.
W każdym bądź razie, mój wątek który obiecałem założyć, jest tutaj
viewtopic.php?f=120&t=32537

Zawsze mam rację
Awatar użytkownika
Posty: 6923
Rejestracja: 15 lutego 2011
Reputacja: 4513
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Zmienna

Opłacalność moningu gpu w 2019r Ryzen Threadripper 2990WX

Postautor: ShadowOfHarbringer » wtorek, 16 lipca 2019, 09:14

adiqq pisze: poniedziałek, 15 lipca 2019, 12:38Sugerujesz, że wątek bez obrażania nie może istnieć?? :D
Z twojej strony padają tylko tezy i nic więcej.
Wybacz, że nie wierzę w twoje tezy i autorytarne stwierdzenia, ale podczas naszej pierwszej dyskusji pomiędzy nami w której dałeś popis znajomości cen prądu, nie mam zamiaru traktować cię jako autorytet w tej kwestii. A jak podpadniesz w 1 kwestii, to wiesz....
Lubię dyskutować, ale wybacz, nie mam najmniejszego zamiaru dostosowywać się do twoich standardów dyskusyjnych.
Wybacz, ale Twoje zachowanie wskazuje na bycie totalnym niekompetentnym ignorantem.

Prawdopoobnie masz 16 lat, bo nie wyobrażam sobie żeby człowiek mający 20+ lat pieprzył takie farmazony.

Idę stąd, bo się zdenerwuję.
Gotówka P2P da światu wolność. To są jej wrogowie: Bitcoin Core, Blockstream, Lightning Network.
Ocenzurowane i zmanipulowane fora: /r/Bitcoin, /r/CryptoCurrency, BitcoinTalk
Klucze GPG/PGP: [3072D/F92EDBA4]

Wróć do „Sprzęt (hardware) do miningu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości